Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

dun oglen kalamis cad.mutluhan onunde araba carpti arkadaslar!

Motovento
    REKLAM ALANI
    CsaRvoX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F5
    herkese selam,dun oglen yeni aldigim cbr600f'imin ruhsatini almak icin mutluhan hondaya gittim,ruhsatimi alip yola ciktim,gayet sakin bir sekilde sol sinyalimi yakip yavas yavas sola yanastim sokaktan sapip bagdat caddesine cikacaktimki tam sokaga girerken arkadan gelen bir bayan sofor hizla motorumun yanina carpti ve motorumla beni firlatti,Allah'tan full ekipmandim ve asfalta dustugumde bisey olmadi sadece carpmanin etkisiyle bacagim ezildi,ambulans geldi sedyeyle ssk goztepeye kaldirdilar,cok sukur ciddi biseyim yok fakat bayan ben yokken kaza mahalinde benim aracina carptigimi soylemis ve polislerde bana suc bulmus,ben yarali olmama ragmen supheli tutanagi yazdirdilar ve bayan benden sikayetci olup davaci olmus,hasarinin karsilanmasini istiyor,benim motorda 5000lira hasar var onun arabada 900lira hasar var,benim kaskom var onun yok,problem su ki benim motor yeni oldugu icin trafik sigortasi kazadan sonra mutluhan tarafindan yapildi ve parayi hemen alamayacaklari icin karakolda tatsizlik cikti,bayanin esi geldi siz motorcular boyle serserisiniz,motorunuza binip kaskonuza guveniyorsunuz gibisinden laf atmalar yapti,birde geldi bana,'ulan sen olsen benim karim ne bicim vicdan azabi duyacak dedi',dusunun benim olmem umurunda degil esinin vicdan azabini soyluyor!,ben basta sikayetci oldum fakat sonra hanfendi geldi ben sizden sikayetci olmadim konuyu kapayalim dedi bende baktim is uzamasin diye sikayetimi geri aldim,fakat olaya bakinki daha sonradan meger gizli gizli sikayetci olmuslar benden,adam bakti parasini alamayacak hemen sikayetci olmus sagolsun polis memuru bana soyledi,once anlasalim diyip sikayetimi geri aldiriyorlar sonrada sikayetci oluyorlar,bende sikayetci oldum simdi mahkemeye uzayacak olay,belki ben sokaga girerken yeterince dikkat etmedim bunu kabul ederim ama bu tarz davranislara sinir oldum,kesinlikle ne saygi goruyoruz nede dikkat ediliyoruz,arkadaslar sizden oneri ve yardim bekliyorum ne yapabilirim,suan supheliymis gibiyim bayanda magdur olmus gibi,vurulan benim yaralanan benim,dun kaza esnasinda yardimci olan arkadaslar vardi,hepinize cok tkurr ediyorum,biz saygi gormuyorsak ve kanunlar yeterince hassas olmasa bile bu dayanismamiz ve birbirimize destegimiz cok onemli,motorum suan mutluhanda ptesi yapilmaya baslanacak,ayagim sisik ustune basamiyorum raporda aldim zaten hastaneden,sizce ne yapmaliyim nasil davranmaliyim,desteginize tkurrler gorusuruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşım çok çok geçmiş olsun. Sana tek tavsiyem kadına ulaş ve şikayetini geri alması için ne grekiyorsa yap tutanak tutulduktan sonra yapabilecek bir şey yok bildiğim kadarıyla

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    büyük geçmiş dostum kazayı ucuz atlatmışsın allah bidaha göstermesin. vala benim bildiğim bu tür mahkemeler uzadıkça uzar bilirkişi raporudur bilmem nedir derken bir hayli zaman alır ve artı masraf... anlaşmak en doğrusu olurdu bana göre ama tabi yine de sizin bileceğiniz iş tabi

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sahitler önemli

O esnada olayı gören kişiler varsa mutlaka onlarla konuşun. Ayrıca trafik zaptı nasıl tutulmuş. motoruna yandan vurduysa senin vurmuş olabilmen mümkün değil yani bunu kanıtlaması. trafik zaptını bul bence mutlaka.

Alıntı cinedev adlı üyeden alıntı
    O esnada olayı gören kişiler varsa mutlaka onlarla konuşun. Ayrıca trafik zaptı nasıl tutulmuş. motoruna yandan vurduysa senin vurmuş olabilmen mümkün değil yani bunu kanıtlaması. trafik zaptını bul bence mutlaka.
    Kardeşim çok doğru gören varsa muhakkak bul onları içlerinden birtanesi bile olay tanık olurda doğruları söylerse yırtabilirsin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    ha bide unutmadan, "trafik kazalarında arkadan çarpan her zaman kusurludur çünkü önündeki araçla fren mesafesi bırakmak zorunda" gibi birşey duymuştum emin değilim ama aklınızda olsun bilen birine sorabilirsiniz

Alıntı donniedarko adlı üyeden alıntı
    ha bide unutmadan, "trafik kazalarında arkadan çarpan her zaman kusurludur çünkü önündeki araçla fren mesafesi bırakmak zorunda" gibi birşey duymuştum emin değilim ama aklınızda olsun bilen birine sorabilirsiniz
    Arkadaşım bu konuylada ilgili jasmine ulaşabilirsen ulaş kendisi Ehliyet kursunda hocadır bizlerden çok bilgisi olduna eminin

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    arkadaşım büyük geçmiş olsun .Bence şikayetçi olmamakla hata yapmışsın ve onlar şikayetçi oluncada haklı pozisyona geçmişler.Bence çevrede araştırma yap olayı gören birileri mutlaka vardır.Kendine olayı gören bir şahit bulursan davayı kazanırsın.Haklı olduğun yerde hiçbir zaman geri çekilme ki meydan bu düzenbazlara kalmasın.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Çok geçmiş olsun.kaza raporu alehinizde bile olsa imzalamaz itiraz edersiniz mahkeme şahit ve bilirkişileri vereceği bilgi doğrultusunda hareket eder.Unutmayın hiç bir belgeyi imzalamak zorunda değilsiniz.İmzalasanız bile altına şerh düşersiniz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Önce kaza için geçmiş olsun ! Sonra da kaza üstüne yaşadığın sinir harbi için...

Kadının kocasının terbiyesizliğini mazur görmeye çalış, malum Türk erkeği karısını korumak ister ve çoğu zaman mantıklı düşünmez...

Ancak, kaza ile ilgili olarak, sende de hata var gibi geldi bana...
    belki ben sokaga girerken yeterince dikkat etmedim bunu kabul ederim
    ve polislerde bana suc bulmus
    Bilmiyorum ya sen yanlış anlattın ya da benim anladığım gibi arabanın yanından geçip aniden sokağa döndün...

Her halükarda geçmiş olsun bir daha...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    arkadaşım büyük geçmiş olsun mehkeme olayına gelince bildigim kesin birşey varki arkadan çarban herzaman suçludur çünkü hızının yarısı kadar takip mesafesi bırakmak zorundadır herhangi aksilik oldugunda kesinlikle durabilecegi mesafedir arabalarda hiçbir güvenlik önlemi olmasa bile (abs esp vs..) hızının yarısında durabilirler 90 km ile giden araç 45 metrelik takip mesafesi bırakmak zorundadır. ee bu kadın anlattıgına göre sana yan arkadan çarptı herhalde bu durumda şüphesiz onun suçlu olması lazım birde o kadının hız limitlerini dikkate aldıgını sanmıyorum yani dikkat et bulundugunuz yerin max hız limiti kaç 50km mi 90km mı o fazla hız yapmışsada sana vurmuşsa bunuda bunuda kullanabilirsin. mahkemede bu hız konusunuda dile getir sana yararı olabilir. eminim yavaş gelse zaten sana vurmazdı demekki hız yapmışki san vurdu . kaza mahalini max hız limitini kontrol et. tekrar geçmiş olsun inşallah son kazan olur

tunoka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 ABS
    Kardeş geçmiş olsun,Allah daha beterinden saklasın...
    Bende Ledo kardeşe katılmadan edemicem...Saygı görmek istiyorsanız saygı gösteriniz..

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı
    arkadaşım büyük geçmiş olsun mehkeme olayına gelince bildigim kesin birşey varki arkadan çarban herzaman suçludur çünkü hızının yarısı kadar takip mesafesi bırakmak zorundadır herhangi aksilik oldugunda kesinlikle durabilecegi mesafedir arabalarda hiçbir güvenlik önlemi olmasa bile (abs esp vs..) hızının yarısında durabilirler 90 km ile giden araç 45 metrelik takip mesafesi bırakmak zorundadır. ee bu kadın anlattıgına göre sana yan arkadan çarptı herhalde bu durumda şüphesiz onun suçlu olması lazım birde o kadının hız limitlerini dikkate aldıgını sanmıyorum yani dikkat et bulundugunuz yerin max hız limiti kaç 50km mi 90km mı o fazla hız yapmışsada sana vurmuşsa bunuda bunuda kullanabilirsin. mahkemede bu hız konusunuda dile getir sana yararı olabilir. eminim yavaş gelse zaten sana vurmazdı demekki hız yapmışki san vurdu . kaza mahalini max hız limitini kontrol et. tekrar geçmiş olsun inşallah son kazan olur
    Genel anlamda doğru söylüyorsun ama bir aracın yan arkadan başkasına çarpması demek öndeki aracın muhtemelen çapraz geçişi anına denk gelmesi demektir(makas)..Bunu yapmayıda hızlı motorcu arkadaşlarımız çok sever.Umarım olay böyle bir geçiş (makas)sırasında olmamıştır..

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    aaaa bu arada kadının kocasının sana hakaret etiginide mahkemede söyle ne olursa olsun sana o şekilde davranmaya hakkı yok birde haklı mı haksız mı belli degil yaa bakın şöyle bir gerçek varki bizim türk erkeklerinin çogu böyle artis oluyo helede yanında bir bayan varsa artık böyle hareketler herzaman beklenir . bu durumlarda böyle artistler pek kafalarını kullanmazlar. o motorun üzerinde sen degil karısı olsa varyaa sen bitmiştin yaa sende o arabayı kullanan olsan artık sana kocası başlardı sen nasıl şoförsün ehliyeti bakkaldan mı aldın felan hani sen o kazada motoru kullanan da olsan arabayı kullananda olsan o adi koca seni suçlardı onun için hiç canını sıkma arkadaşım oda öyle konuşsun ne demişler it ürür kervan yürür. sen dedigim gibi mahkeme savunmanı yap ayrıca iyi bir avukatla görüşmeye bak. tekrar geşmiş olsun

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Geçmiş olsun mahkeme durumunda bilirkişi motoru inceliyormu bu tür durumlarda yoksa fotoğraftanmı inceliyor olayı anlattığın şekilde kadının omuz üzerinden baktığın açıdan sana arkadan çarpmış olması gerekiyor bacağın ve motor bunun izlerini taşıdığına göre ? ve adli rapor aldın dimi ?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    arkadaşım dedikleri gibi tutanağa bak. motora yandan vurulduğu belirtilmişse, aracın önü yamulmuşsa (arabanın önüne gömecek halin yok aynı istikamette giderken) sen haklısındır. zaten iş bilirkişiye giderse onlar da farklı birşey söylemeyecektir. bütün bunlar senin lehineyse bırak dava uzasın. unutma, kaybeden masrafları öder. sürünsünler biraz. iş sadece tutanağa bakmıyor. hatta sen motoru servise götürmeden bir de zabıt tuttursaydın. şimdi polis yanlı rapor tutmuşsa mahkemede karşı delil olurdu.
    May the Force be with McLaren Mercedes

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şahitler varsa mutlaka bulunmalı.
    Motora yandan çarpmışsa, senin ona çarpman pek olası değil gibi.
    Sen önde isen o arkadan çarpmıştır ki suçlu odur, tutanak önemli.

Anlaşabilirsen şikayeti geri aldır.
    Almazlarsa iyi bir avukat ve olayı gören şahitler.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

seyyah izmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yoq
    çok geçmiş olsun motorunu alır almaz bu kazanın gerçekleşmesi üzücü...
    görebildiğin kadar ileriye git, Oraya gidince daha ilerisini göreceksin...

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Geçmiş olsun,bizi bilgilendirin yeni gelişmeler hakkında...

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Öncelikle çok geçmiş olsun,araba sana çarptıysa kadının kocası niye vızvızlanıyor, birde şu çok komik "sen ölsen karım nebiçim vicdan azabı duyacak" demiş kocası ..Yani orda senin ölmenden çok karısının duyacağı vicdan azabını düşünüyor valla iyi sabırlı adammışsın.Siz motorcular serserisiniz demiş ya işte böylesine serseri olacaksın arkadaş kesinlikle bana de ki gidiyoruz bu iti adam etmeye gelmezsem adiyim,serseri motorcu görsün bak işte ondan sonra motorcuları ailece sevmeye başlarlar karı koca........Sinirlendim bak şimdi vardır böyle uyuz kılçık herifler,çok sorun yapıyorsan karına araba kullandırma lan hıyar....
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

daj_mc_really - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış . insasn biraz dikkatli sürrer dimi kardeşim kadınlarda panik atak oranı daha fazla zaten kaza yapma oranı daha fazla oluyo dolaysı ile neyse iyisindir inşallah??

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler