Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Pulsarla Demiryolunda Yaşadığım Tehlikeli Dakikalar - Videolu - Altyazılı

Motovento
    REKLAM ALANI
    by1302 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 eNeS
    Herkese merhaba,

Genelde sticker, tasarım vb yaptığım şeyler üzerine konu açıyorum fakat bu sefer farklı bir konu ile geldim

Hikayeyi ben size güzelcene anlatayım, yorumları buna göre yapalım Videonun düzenlemesi yeni bitti sayılır anca ekleyebildim

2 gün önce işten çıktım, markete uğrayıp eve geçmek üzere çıktım. Tam da marketin yanına çıkan kestirme arka bir yol var. Hava yeni kararmıştı, arka yol da askeriyenin arkası asfalt yok ve marketin oraya bağlanan bir yol fakat demir yolu geçiti var araç geçemiyor, bu yüzden araçlar tarafından kullanılan bir yol değil, motosiklet, bisiklet ve yayaların kullandığı bir yol. Neyse ben işten çıktım demir yoluna kadar geldim. Demiryolunun sol tarafı viraj çıkışı, sağ tarafı ise dümdüz gidiyor, yani görüş mesafesi sol çok iyi değil. Ben daha demir yoluna yaklaşırken bakınıyorum etrafa gelen giden var mı diye.

Zaten videoda da görüyorsunuz rayların üzeri güzel kaplanmış rahatlıkla geçiyorsunuz rayları fakat raylara iniş çıkış yükseklikten dolayı taşla oluyor, zaten sıkıntı da burada başladı. Sağa sola güzelcene baktıktan sonra rayları geçmek üzere atılım yaptım. Ön tekeri rayların üzerine çok iyi oturttuktan sonra arkayı çıkarmak istedim fakat bir anlık dengesizlikle raylara çıkarken kullandığımız taşlardan biri geri kaydı ve raylar yüksek geldiği için motor raya oturdu. Daha önceleri farklı motorlarla bu yolu çok kullandım, bi şekilde takılınca motoru kurtarmıştım çok ta sıkıntılı bir yer değil aslında. Fakat sol tarafran tren geldiğini fark edince durum biraz karıştı. Hava da karanlık, etrafımda da kimse yok. Tüm denemelere rağmen motorun arka tekeri çıkaramadım, baktım tren de geliyor hemen motordan inip gidondan tutup dikkatlice ve hızlıca motoru kendime doğru çektim. Biraz sola yatık bir şekilde rahatlıkla çekebildim, çok aklıma fikir gelmedi en mantıklısı oydu diye düşünüyorum, birşekilde karar vermek lazım, soğukkanlılıkla motoru raylardan kurtardım. Fakat bulunduğum yer raya göre ve geldiğim yere göre biraz çukur olduğu için ne ileri ne de geri gidebiliyorum. Tabi bir yandan tren de geliyor ve beni fardan olsa gerek farketti ve korna çalıp duruyor. Ben de motoru raydan kurtarınca motorun kafası trene doğru bakıyordu, ben de ona uyarı anlamında korna çaldım ve motoru istop ettim, hem vitesteydi hem de yatık tuttuğumdan her ihtimale karşı. Baktım tren bayağı yavaşladı , geçicek mesafe de var , elimle geç işareti yaptım, görmüştür heralde. Yavaşçana beni geçti ve derin bir nefes aldım, tabi durum beni biraz gerdi söyleniyorum ufaktan :D

Neyse tren de geçti artık ben yoluma devam edecem, motoru yan ayaklığa alıp, diğer kayan taşı yerine koydum. Ve tekrar atladım motoruma, heryer çakıl motor rahat gitmiyor, çakılların arasından ileri gidip tekrar geri geldim geçite. Bu sefer de biraz stresten istop ettirdim raya çıkarken :D ama daha tren gelmez diye rahatım, arkayı da ayarsızcana raya çıkarttıktan sonra baktım yoluma

Burda bana göre önemli olan birkaç nokta var, belki size göre daha farklı yorumlar da çıkacaktır.

Birincisi özellikle gece sürüşlerinde gideceğimiz güzergahı iyi belirlememiz lazım, her ne kadar dikkat etmesek te tenha yerleri bence çok ta tercih etmeyelim alternatifleri olduğu sürece. Açıkcası benim alternatiflerim vardı sadece kestirme diye tercih ettim.

İkincisi bu tarz geçişlerde daha dikkatli olmak lazım. Allah muhafaza o tren hızlı gelse idi belki motoru bırakabilirdim orada, kendimi kurtaracak vaktim olmayadabilirdi.

Son olarak ta yanlış ta olsa bir karar vermemiz lazım, kararsızlık kadar kötü olmaz diye düşünüyorum. Bu tarz durumlarda kendimizi iyi kontrol etmemiz lazım.

Benden bu kadar, teşekkür ederim.

Full korumalı, kamera kayıtta, tekeriniz düz bassın

antilop_skul, mhmtesk, efizikci ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    muzik atsan gerilim filmi gibi olacak
    matrix506xx, mhmtesk, by1302 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Dikkat etmessn, tren motosiklete çarptı diye efsane bi vide olacakmış. :D
    by1302 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 eNeS
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muzik atsan gerilim filmi gibi olacak
    aynen iyi fikir

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:59 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat etmessn, tren motosiklete çarptı diye efsane bi vide olacakmış. :D
    Allah korusun Böyle iyi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    sanırım azcık acemisin ben sana en büyük motor dersini vereyim GEC VAKTİ MOTOR FARI İLE HİÇBİRYERE GİTME spor led farlar tak 5 metre çapına kadar hereşyi görebilmen gerekli, bu farlarla büyük cesaret doğrusu

Viddeo süresince korkunçlu karı çıkıcak sandım gerilerek izledim

MehmetÖzer, by1302 ve Mengu16 bunu beğendiler.

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmis olsun hocam kısa filminiz baya gerilimli cikti.
    by1302 bunu beğendi.

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    biraz daha hizli ciksan belki olmayabilirdi. oraya bi yere tahta parcasi sakla. her gectiginde kopru gorevi gorsun :D gecmis olsun.
    RyuujinJakka ve by1302 bunu beğendiler.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    babanın hayrına bir rampa yaptır güzel kardeşim
    nuwanda324 bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Abi pulsar gibi altı yüksek bir motorla bu gecidi geriden hızlanarak hızlı bir şekilde geçebilirdin. Çok yavaş bir şekilde yanaşmışsın ve ön tekeri çıkardıktan sonra arkayı tabikide kurtaramazsın. Gerçi karanlık tam net görünmüyor yükseklik ama yinede Allah korumuş. Daha dikkatli olun

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    müzik bu buldum.

matrix506xx ve by1302 bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sen de elini korkak alıştırma motoru taşlara vur geç, ne diye yavaş geçiyosun bak girecekmişsin trenin altına.
    RyuujinJakka, by1302 ve polo34 bunu beğendiler.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guzel macera olmus aksam aksam... yanliz cok yavaslamissin gecicegin zaman. biraz daha hizli olsan daha kolay gecerdin ordan...

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Değerli arkadaşlar by 1302 bizimle basindan geçen sıkıntılı bir durumu paylaşmiş ,ders cikaralim diye ama nedense herkes işin girgirinda ,ne diyelim arkadaşımıza geçmiş olsun, saygılar
    by1302 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 eNeS
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım azcık acemisin ben sana en büyük motor dersini vereyim GEC VAKTİ MOTOR FARI İLE HİÇBİRYERE GİTME spor led farlar tak 5 metre çapına kadar hereşyi görebilmen gerekli, bu farlarla büyük cesaret doğrusu

Viddeo süresince korkunçlu karı çıkıcak sandım gerilerek izledim

https://i.ytimg.com/vi/-XWlW0haw2s/hqdefault.jpg
    sizden iyi olmayayım dediğiniz farları uzun yolculuklar için alma planım vardı da ileride yapıcaktım, bidahakine daha dikkatli olacam sağolun

yok yok öyle videolar yapmam

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Alıntı Kırıkpedal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmis olsun hocam kısa filminiz baya gerilimli cikti.
    bir de müzik ekleseymişim iyi olacakmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Alıntı hfz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz daha hizli ciksan belki olmayabilirdi. oraya bi yere tahta parcasi sakla. her gectiginde kopru gorevi gorsun :D gecmis olsun.
    hızlı çıkma konusuna şöyle açıklık vereyim, ray yaklaşık 30 cm yüksek kalıyor çünkü rayın dışı çukur gibi bırakılmış dengeli çıkmaya çalıştım, aslında taş kaymasa idi rahatlıkla çıkılıyor zaten daha önceleri çok geçtiğim bir yer tahta olayı iyi fikir ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babanın hayrına bir rampa yaptır güzel kardeşim
    abi hayrına köprü de yaptırayım da, daha önceleri ne rampalar yapıldı da kaldırdılar, ne hikmetse demiryolu mu izin vermiyor yoksa insanlar mı kaldırıyor çözemedik :D taş en iyisi atsan atılmaz satsan satılmaz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi pulsar gibi altı yüksek bir motorla bu gecidi geriden hızlanarak hızlı bir şekilde geçebilirdin. Çok yavaş bir şekilde yanaşmışsın ve ön tekeri çıkardıktan sonra arkayı tabikide kurtaramazsın. Gerçi karanlık tam net görünmüyor yükseklik ama yinede Allah korumuş. Daha dikkatli olun

abi pulsar alçak ona eyvallah, hızlanma olayı ise şöyle ki ben orayı zaten yavaş geçiyorum sürekli , yükseklik var ne olur ne olmaz kayma ve düşme riskine karşı, tek sorun taşın kayması aslında tabi onda da benim biraz ayarsızlığımdan oldu heralde, gündüz sizin için gidip bi video çekeyim yavaş nasıl geçiyorum bakın bi Allaha şükür birşey olmadan atlattık eyvallah sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heralde bu kadar iyi bir müzik koyulabilirdi dakikası bile uyuyor

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    geçmiş olsun o tren nasıl denk geldi şansa bak belki de günde 3 tane tren geçiyordur , pulsar bu kadar alçak mı geçemedi oradan

alçak pulsar
    by1302 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 eNeS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen de elini korkak alıştırma motoru taşlara vur geç, ne diye yavaş geçiyosun bak girecekmişsin trenin altına.
    dağlara taşlara vuruyorum da raylara daha vuramadık :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel macera olmus aksam aksam... yanliz cok yavaslamissin gecicegin zaman. biraz daha hizli olsan daha kolay gecerdin ordan...
    öyle oldu biraz :D birdahakine inşallah malum alçak motor, bir de raydan geçiyoruz ya, herşeyi düşünmek lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar by 1302 bizimle basindan geçen sıkıntılı bir durumu paylaşmiş ,ders cikaralim diye ama nedense herkes işin girgirinda ,ne diyelim arkadaşımıza geçmiş olsun, saygılar
    eyvallah abi sorun değil olur böyle şeyler, ben ettim siz etmeyin diye şey ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun o tren nasıl denk geldi şansa bak belki de günde 3 tane tren geçiyordur , pulsar bu kadar alçak mı geçemedi oradan

alçak pulsar
    sağolun, taş kayınca raya oturdu işte, tren de 3 değil de :D gene saatte 1-2 tane geçiyordur heralde hiç kullanmadım :D

andacicbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF250B
    abi tren gelirken korktum valla Allah kaza bela vermesin iyi düşünmüşsünüz, korkudan dediğiniz gibi karar vermek öenmli kasılıpta kalabilmek var geçmiş olsun
    by1302 bunu beğendi.

Panik yapsan motosiklet.net değil liveleak'de yayınlanabilirdi çekimin
    by1302, matrix506xx ve RyuujinJakka bunu beğendiler.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Geçmiş olsun, pulsarın o ledler motor kapalıyken de mi yanıyor nedir? ilk defa dikkat ettim.
    by1302 bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Ön teker mesafesi az olunca arka patinaj yaptı herhalde. Karanlıktan tam belli olmuyor. Bu tip yerlere çıkarken biraz mesafe bırakıp hızlı girmek lazım. Uzaktan gelen treni gorünce kim bilir nasıl heyecanlanmışsındır.
    by1302 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)