Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SYM GTS 250 ARKA AMORTİSÖR SORUNU

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Merhabalar; 2006 model SYM GTS 250 motorum ile giderken birden motorun arkası düştü altı vurdu ve bir de ne göreyim süspansiyon pert. Sıfır yaylanma ama gariptir ki ne bir yağ akması ne bir şey söz konusu.Bütün SYM bayilerini aradım parça ellerin de yok 1 ayı geçebilir gelmesi diyorlar. Asıl tedarikçi olan ve birçok firmanın da oradan parça aldığı MOTOPİT firması ile görüştüm saçma sapan bir tavır ile siz bir araştırın ne kadar da gelecek başka yerde var mı bakın bize gelmesi 15 gün de olabilir 2 ayda olabilir dedi. Parasını peşin alacak motora binemeyeceğim ama parçanın ne zaman geleceği de belli değil böyle bir saçmalık olamaz yahu dedim ve kapadım. Peki arkadaşlar bu amortisör tamir olmaz mı yada buna başka hani marka modelin benzer arka omortisörü uyabilir acaba bilgisi olan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemizde aluminyum şase tamir eden varsa patlak amortisörü tamir ederim diyen mutlaka çıkar.Ama amortisörün gövdesinde patlak varsa kesinlikle bu tarz bir işe kalkışmayın.Keçeler değişir,yay değişir ama gövdede çatlak vb varsa tamir etmek riskli.Ya distribütörün keyfini bekleyeceksiniz yada riske girip yurtdışından kendiniz sipariş edeceksiniz ki onunda ne zaman geleceği belli değil.Allah,insanı SYM ve Hyosung'un Türkiye distribütörü Uniteks'in eline düşürmesin.Ben,evde benim motorun gaz teli,fren teli,buji piposu vb.. gibi parçaları yedekte tutuyorum.Yalnız başka bir yerinde sorun çıkarsa yandık.
    Thermosifon bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    sıfır amortisöre para neden vereceksinki çıkmacılara git bence

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    İstediğiniz kıvamda (sert ,yumuşak) amortisör alıp takabilirsiniz tavsiyem 250 evonun süspansiyonu olurdu. O patlama olayıda normal, kinetic in yaylarından biri patladı ama nasıl oluyor o patlama işi bilmiyorum.
    weirdo1 bunu beğendi.

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır amortisöre para neden vereceksinki çıkmacılara git bence
    Su kafadan kurtulun rica ediyorum. Kurtulun ki baskasina parca lazim oldugunda senin motoru hic etmesinler. Anladin?
    cıbırlover1 bunu beğendi.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı Thermosifon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar; 2006 model SYM GTS 250 motorum ile giderken birden motorun arkası düştü altı vurdu ve bir de ne göreyim süspansiyon pert. Sıfır yaylanma ama gariptir ki ne bir yağ akması ne bir şey söz konusu.Bütün SYM bayilerini aradım parça ellerin de yok 1 ayı geçebilir gelmesi diyorlar. Asıl tedarikçi olan ve birçok firmanın da oradan parça aldığı MOTOPİT firması ile görüştüm saçma sapan bir tavır ile siz bir araştırın ne kadar da gelecek başka yerde var mı bakın bize gelmesi 15 gün de olabilir 2 ayda olabilir dedi. Parasını peşin alacak motora binemeyeceğim ama parçanın ne zaman geleceği de belli değil böyle bir saçmalık olamaz yahu dedim ve kapadım. Peki arkadaşlar bu amortisör tamir olmaz mı yada buna başka hani marka modelin benzer arka omortisörü uyabilir acaba bilgisi olan var mı ?
    satılık sym ılanlarında gecen gun bır ılan vardı.motor parca parca verılır dıye hem de ıstanbuldaydı motor
    vergı borcu falan varmıs kullanmıyormus oyle yazıyordu oraya bır bak

ayrıca antalyada dokucu ıstanbulda da da motomarketımı aramanı da tavsıye ederım
    baktım ben ınternete sımdı altan motorda gozukuyor arka amortısor fıaytı telefonla sorun dıyor

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satılık sym ılanlarında gecen gun bır ılan vardı.motor parca parca verılır dıye hem de ıstanbuldaydı motor
    vergı borcu falan varmıs kullanmıyormus oyle yazıyordu oraya bır bak

ayrıca antalyada dokucu ıstanbulda da da motomarketımı aramanı da tavsıye ederım
    baktım ben ınternete sımdı altan motorda gozukuyor arka amortısor fıaytı telefonla sorun dıyor
    Altan motoru aradim onlar da motopitten aldigi icin ellerinde olmadigindan ayni surede beklemem gerekiyormus. Evonun parcasini sorucam belki o daha yeni bir model oldugu icin daha hizli bulunabilir bakalim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Bu ilani bulamadim ve neresi tamir yapiyor bileniniz var mi govdede falan catlak yok cunku ve hangi baska modelinkiler uyar acaba. Evonun da yok ellerinde

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Benim 250 evonunda amortisörü patlakdı.Baya patlak amortisöyle dolaştım.Hiç güvenli değil virajlarda ve tümseklerde güvenlik sıkıntısı yaratıyordu baya sonunda bende fabrikadan şipariş edip değiştirdim 3 ay önce.Bende sana altan motorda bulabiliceği belirticektim ama arkadaşlar önce davranmış ve adamların elindede yokmuş zaten.Altan motorda yoksa bulman biraz zor.Çünkü adamların depoları büyük ve genellikle fabrikada olmayan parçalar onlarda olabiliyor.Bu sıralar sym de yedek parça sıkıntısı baya bir var.Motopitdede yoksa sana fabrikadan veya motopitden sipariş verip beklemek düşer.Ama motoru kunlanırken çok dikkatli ol kazaya ihtimali baya bir yüksek.Virajlarda fazla yatmamaya ve arkana artçı almaya çalış.Tümseklerden ve hız kesicilerdende çok yavaş geç.Ve son bir faydalı bilgi daha ben bunu yaşadım ve öğrendim seninde başına gelmesini istemem.Benim amortisörün teki patlakken derin bir çukura girdim.Arkamda artçım vardı.Ne oldu tahmin et.Arka jantım yamuldu ve motorun arka lastiği yanıma geldi ama ben toparladım.O gün çok sıkıntı çektim ve amortisörün yanında birde jant tamir masrafı çıktı.

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı Kenway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 250 evonunda amortisörü patlakdı.Baya patlak amortisöyle dolaştım.Hiç güvenli değil virajlarda ve tümseklerde güvenlik sıkıntısı yaratıyordu baya sonunda bende fabrikadan şipariş edip değiştirdim 3 ay önce.Bende sana altan motorda bulabiliceği belirticektim ama arkadaşlar önce davranmış ve adamların elindede yokmuş zaten.Altan motorda yoksa bulman biraz zor.Çünkü adamların depoları büyük ve genellikle fabrikada olmayan parçalar onlarda olabiliyor.Bu sıralar sym de yedek parça sıkıntısı baya bir var.Motopitdede yoksa sana fabrikadan veya motopitden sipariş verip beklemek düşer.Ama motoru kunlanırken çok dikkatli ol kazaya ihtimali baya bir yüksek.Virajlarda fazla yatmamaya ve arkana artçı almaya çalış.Tümseklerden ve hız kesicilerdende çok yavaş geç.Ve son bir faydalı bilgi daha ben bunu yaşadım ve öğrendim seninde başına gelmesini istemem.Benim amortisörün teki patlakken derin bir çukura girdim.Arkamda artçım vardı.Ne oldu tahmin et.Arka jantım yamuldu ve motorun arka lastiği yanıma geldi ama ben toparladım.O gün çok sıkıntı çektim ve amortisörün yanında birde jant tamir masrafı çıktı.
    Tavsiyelerin icin oncelikle cok tesekkur ederim. Zaten kapali garaj da muhafaza etme sansim var allahtan o yuzden parca gelene kadar kullanmicam oldukca pimpirikliyimdir o konular da. Hazir yaticak 1 ay madem o sirada grenajlari da sokup boyaya gonderirim. Umarim havalar guzellesiyorken yatmasina gerek kalmadan bulurum da alirim

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_from...shock&_sacat=0

şuraya bi bak arkadaşım 80 usd civarına getirtebilirsin.
    Thermosifon bunu beğendi.

Motosikleti
    X-Max 250
    Birkac alternatif buldum fakat ogrenmem gereken bir konu var arkadaslar. Genel de bulduklarim gazli. Sizce gazli mi daha saglam ve uzun omurlu olur yoksa hidrolik yagli mi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning?query_text=sym+%C3%A7%C4%B1kma&viewType=Lis t

Aramasını Yaptığında birçok parça bulunabiliyor biraz el emeği ile takılabilir kolayca

Motosikleti
    X-Max 250
    http://www.sahibinden.com/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning?query_text=sym+%C3%A7%C4%B1kma&viewType=Lis t

Aramasını Yaptığında birçok parça bulunabiliyor biraz el emeği ile takılabilir kolayca
    Bunlara baktım fakat araların da benim ihtiyacım olan arka amortisör takımı maalesef yok zaten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Amortisör boyu ve kuvveti tutuyorsa başka amortisör de olur. Yeter ki yerine uysun.

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör boyu ve kuvveti tutuyorsa başka amortisör de olur. Yeter ki yerine uysun.
    Şimdi patlak olduğu için salınım daha fazla sanırım çünkü üst vida kısmından alt vida kısmına olan mesafe 370mm çıktı. 350mm gazlı bir arka amortisör buldum bir arkadaş satıyor o uyar mı diye ustalara soracağım bu gün bakalım. Gaz tankı kısımları grenaja içeriden sürtebilir diye düşünüyorum çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Arkadaşlar bunun uyacağını söyledi ustalarım ama markayı bilmem etmem 2 gün sonra sorun yaşamak da istemem az parada değil sizlerin fikirleri nedir öğrenmek isterim bu model ve marka hakkında.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...0321904/detay/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    güzel amortisöre benziyor kullanan memnun kalan varsa çifti 400 lira ise gayet iyi

Motosikleti
    X-Max 250
    güzel amortisöre benziyor kullanan memnun kalan varsa çifti 400 lira ise gayet iyi
    Satan beyfendi ile anlaştık yarın alacağım ancak daha yumuşak değil normal olduğunu hatta daha da sert yapabileceğimi söyledi. En azından hiç olmamasından iyi olabilir xmax orjinalin sertliği ile aynı dedi kendisi

Motosikleti
    X-Max 250
    https://www.google.com.tr/search?q=r...wntzELONeOM%3A

Arkadaşlar bu suspansiyonu satın aldım. Şimdi bunun ayarları ne şekil de yapılmalı ne kadar hava basılmalı kaçıncı kademe en ideali. Baya araştırdım ama net bir değer bulamadım buna en fazla şu kadar PSI hava şudur yada şu kadar PSI ile şöyle olur gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

[IMG][/IMG]

Bu gün taktırdım ancak bunun hava ayarını nasıl yapacağım bilen var mı arkadaşlar aranız da ?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    kutu içeriğindeki kitapçıkta yoksa ürünü aldığınız kişiye danışın oda bilmiyorsa aldığı yere sorma imkanı varsa sorsun olmadı bu ürün le ilgili nette arayışa girin ve kıtapçığını baya bi araştırın inş bulursunuz ürünün elinizde kalması kadar kötü birşey olamaz

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kutu içeriğindeki kitapçıkta yoksa ürünü aldığınız kişiye danışın oda bilmiyorsa aldığı yere sorma imkanı varsa sorsun olmadı bu ürün le ilgili nette arayışa girin ve kıtapçığını baya bi araştırın inş bulursunuz ürünün elinizde kalması kadar kötü birşey olamaz
    Aldığım kişi de bilmiyor sadece bisiklet pompası ile hava bas başka şekil de basma dedi. Kitapçığını nette bulamadım yada içerisinden çıkmadı hadi hayırlısı bakalım artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

http://www.caferacer.net/forum/tips-...ap-shocks.html

Bu siteyi ve bu yorumları buldum ama olmayan ingilizcem ile 70PSI basmam gerektiğini anladım bana çok fazla geldi :/ Arka lastiğime 36PSI basıyorum ben yahu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)