Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Topcase cezaları yeniden hortladı !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kısa zaman önce hatırlayacağınız üzere bir topcase ceza muamması yaşamış sorunu çözmüştük,fakat bir kaç gündür izmir'de bu yönde cezalar kesilmeye başlandığı haberleri geliyor nedir işin aslı bilen duyan varmı ?
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pizzacıların geniş çantaları aralardan geçerken başka araçlara sürtmesinden dolayı diye ceza kestiklerini duydum(sadece duyum kesin bilgi bilmiyorum)

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gun alsancakta arkadasim skutir ile ayni cezayi yedi. 80 tl.
    Kendisi kurye isi yapiyor ama skutirdaki canta bildigimiz ufak cantalardan oyle ilac pizza tasimak icin degil. O sadece evrak tasiyor bir iki sayfalik bisey. Sahsi ozel esyalari icin cantayi kullaniyor. Tepecik trafik subeye gitmis itiraz etmek icin ama kanunu okutmuslar. O yuzden itiraz edememis.
    Alsancakta gelen gecen butun motorlara ayni cezayi kitlemisler...
    Polis arkadas bu yaziyi okursa bi arastirip dogru cevap yazabilir mi?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Verdiğimiz vergiler yetmiyor, devlete para lazım!
    Haberlerde vardı sadece İstanbul'da 30 Milyon liralık ceza kesilmiş diye.
    hasanfuat, can498, Bilalancer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Izmir'de bu cezalar aldi başını gidiyor her yerden haber duyuyoruz topcase cezasi icin.

32 maddeden ceza yazıyorlar

Ve cantayi ruhsata isletmemizi istiyorlar.

Pttcilerin hangisinin isli ruhsatada biz isletelim.

Bu isin sonu ne olucak bilmyorumda suanda kuyruguna basilan tek izmir.

Yakin zamanda herkes ayaklanicak diye düşünüyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İzmir'i sevmez imamın askerleri .
    Bilalancer, maverıck, can498 ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yayinlanan genelgede , sokulebilir nitelikte ve sasi tadilati gerektirmeyen cantalar yasak kapsami disindaydi .
    Bunu dikkate almak lazim .
    Resmi gazetede yayinlanmis bir durum , cikti alip yaninizda tasiyin , yine olmadi makmuz ve genelge ile mahkemeye gidin .
    abeciMotoru, CEM., Sadık1453 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Konu guncel..

Ceza mağduru olan arkadaş lar varsa yorumlarını bekliyoruz.

Dediginiz yazisinin sanirim geçerlilik tarihi bitmis.

2014un 1nci ayina kadarmis tabi kulaktan dolma bilgiler.

Fakat trafikte calisan tanidiklarimizda cezanin gecerli oldugunu soylediler.

Bu arada ruhsata isletmenin ucreti icin 500 ila 1000tl arasi oldugu soyleniyor ne kadar dogru bilmiyorum.

Yeniden vize ruhsat ve proje cizimi gerekliymis.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu topcase'ler hiç olmasa kaskı koymak için lazım. ayrıca şasede değişiklik gerektirmiyor ki.. soft çantaya dönsek, canı sıkılan çantayı çalar. bir Üstelik duyumlarıma göre çantayı ruhsata işletince motor 2 kişilikten tek kişiliğe düşüyor. yani çantayı işletirseniz artçıyı taşıyamıyorsunuz.

Daha önce Jeep'lerin önündeki bullbar denilen demirlere yaptılar bu uygulamayı. 1-2 sene rastgele ceza uyguladılar. sonra kendi kendine bitti.

Motosikleti
    cbf150
    ben dominosta çalışıyorum cuma günü saat 11.30 da yedim o cezayı motorun arkasında bulunan reklamlı çantalar ruhsata işlenmek zorunda oldugunu 80 tl para cezasından sonra 1 hafta içinde ruhsata işletmeyen araçların kapatılacağına dair 1 haftalık izin kağıdı verildi bana 80 tl cezası 10 puan ehliyet puanı karşılığında yiyosunuz cezayı..uygulama eskiden beri olup fazla ugraşılmıyordu ancak bu aralar artık başlandı bu konularda bende izmirde girne caddesinde yedim durum bu sormak isteyen olursa cevap atarım..
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Girne caddesindeki dominostamı çalışıyorsun.

Bende bir zamanlar girne caddesindeki lıttle sezarsta çalışıyordum.

Sadece firmalara yazıyorlarsa iyi bizim gibi arada topcase takanlarda kaynamasın

Bu arada ceza sana ait degil şirkete ödetirsin umarım maaşından kesinti olmaz. Fakat her şekilde ceza puanı işlendigi için yine zarardasın.
    by_001 bunu beğendi.

Bildiğim kadarıyla ticari amaçlı motorlarda uygulanıyordu bu yöntem.Şahsi araçlarda ceza kesildiğini görmedim.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    izmirden bir kaç arkadaş ceza yemiş

Motosikleti
    CRF 250 L
    ceza kesmesinler de yahu bazı çantalar motordan büyük bi keresinde birisi benim arabanın dikizi aynasına vurup kaçmıştı makul seviyelerde olması gerekir bence ceza olayına gelince ben trafik polisine sordum sadece ticari ruhsatlı motorlarda zorunluluk var demişti.

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    İzmir seçimde ''irade''sini gösterdi,bunlarda cezaları gösteriyorlar..alıştık bu manzaralara artık
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Girne caddesindeki dominostamı çalışıyorsun.

Bende bir zamanlar girne caddesindeki lıttle sezarsta çalışıyordum.

Sadece firmalara yazıyorlarsa iyi bizim gibi arada topcase takanlarda kaynamasın

Bu arada ceza sana ait degil şirkete ödetirsin umarım maaşından kesinti olmaz. Fakat her şekilde ceza puanı işlendigi için yine zarardasın.
    firma odedi zaten dediğin gibi olan benim puana oldu sadece şirket topcaselerine sıkıntı yaratıyolar ama gene de polisin cinsliğine bağlı bişey diebilirim sonuçta sadece reklamlı topcaselere ceza yazılcak veya ruhsata işletilecek die bi kanun çıkmadı .. yolun düşerse beklerim dominosa bi pizza ısmarliim

acıkınca kafan dominos a gider

alone_chief - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial drift 150
    bence herzamanki gibi abartılı dedikodulardan kışında yok herkese kışlık lastik şart diye dedikodu .çıkarıp bi sürü insana lastik aldırttılar her lafa inanmamak lzm tabi şahıs motosikletlileri için diyorum şirketi bilmem. bendede zaten kappa var seyyar 1 tuşla çıkarıyorum polis ceza dediği anda sökerim

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alone_chief adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence herzamanki gibi abartılı dedikodulardan kışında yok herkese kışlık lastik şart diye dedikodu .çıkarıp bi sürü insana lastik aldırttılar her lafa inanmamak lzm tabi şahıs motosikletlileri için diyorum şirketi bilmem. bendede zaten kappa var seyyar 1 tuşla çıkarıyorum polis ceza dediği anda sökerim
    Kışlık lastik kanunundan Karacabey/Bursa'da bir dünya kontrol yapıldı ve bir dünya insan ceza yedi.O yüzden dedikodu değil.Devletin vatandaşı soymak için başka bir oyunu.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Alıntı alone_chief adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara otobanı çıkışında bir kere kontrole denk geldim. Lastiklerime bakıldı uydurma değil yani.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışlık lastik kanunundan Karacabey/Bursa'da bir dünya kontrol yapıldı ve bir dünya insan ceza yedi.O yüzden dedikodu değil.Devletin vatandaşı soymak için başka bir oyunu.
    Kışlık lastik gereksiz mi diyorsun yani?
    Şahsen benim 70 bin liralık aracım var. Kışın yazlık lastik kullandıgından dolayı kayıp benim aracıma vurursa biri, Şiddete karşıyım ama adamı dayak delisi ederim.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    kar tipi lastik karda buzda cok etkili. yapılan düzenleme bu konuda yerinde idi

ancak su topcase olayı bana sacma geliyor, fabrikasyon cantalı scooterlar var.

buna bir kesinlik getirmeleri lazım.

tabi sacma derken beni motorun 3 katı cantaları savunuyor sanmayın

orada bir düzenleme yapılması iyi olacaktır
    azygos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)