Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Forum Kurallarına İmza Kuralı Eklensin. ÖNERİ ve Düşünceleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    ArmaganOztas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,
    Daha önce benzer bir düşünce oldu mu bilmiyorum.Kısa bir önerim olacak;
    Diyorum ki herkes profilinden imza kısmını , ad soyad ve ikamet ettiği şehir şeklinde düzenlesin. Hatta doğum yılımızı da yazabiliriz. Bu bir kural haline gelir ve herkes bunu yaparsa trollerin de önüne nispeten geçilir, insanlar yazarken nispeten daha düzgün ve hata yapmaktan çekinerek yazar diye düşünüyorum sonuçta iletinin altında kendi adı soyadı olacak. Diğer türlü bir konu açıldığında klavyesi olan yazıyor. Farazi konuşarak yazıyorum 99 doğumlu arkadaşımız 1000rr ile ilgili teknik yorum yapmaya çalışıyor, bunu başka bir genç arkadaş okuyor, yanıltabiliyor, bilgi kirliliğine sebebiyet verebiliyor.

Trollemek isteyen adını da sallar, yaşını da, yaşadığı şehri de diyenler olacaktır. Doğru sallar ama kaç kere?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Sanki imzalı daha iyi gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Herkes Ad Soyad ve yaşadığı yeri yazmak zorunda değil. Forum kurallarında böyle birşey yok. Böyle birşey olursa çok üye kaybederler. Donanımhaber'de bile sadece cep telefonu ile doğrulama şartı var, o da bazı bölümler için.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Bence yeni kayıt olan istediği gibi konu açamasın.Önerim üyelik tarihinden 1 ay sonra konu açabilsin,bu süreçte bol bol eski konuları okusun.
    Panashira bunu beğendi.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes Ad Soyad ve yaşadığı yeri yazmak zorunda değil. Forum kurallarında böyle birşey yok. Böyle birşey olursa çok üye kaybederler. Donanımhaber'de bile sadece cep telefonu ile doğrulama şartı var, o da bazı bölümler için.
    Sence neden ad soyad saklama gereği duyan bir üye olabilir? Yada adını soy adını kişi neden paylaşmak istemez?
    Tanışmanın ilk 2 cümlesi adın soyadın ve tanıştığıma memnun oldum değil midir?

Motosikleti
    dealim daystar 250
    benden de bir tavsiye aylık 5 tl üyelik ücreti yapılsın giriş te de 3 aylık peşin kredi kartından ödeme densin.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    isim vermek sorun değildki trol dedigin ahmet mehmet koyar adını gene yazar ee tc denmi kontrol etcen ?

onun yerine 30 mesajı olmayan konu acamasın daha mantıklı

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isim vermek sorun değildki trol dedigin ahmet mehmet koyar adını gene yazar ee tc denmi kontrol etcen ?

onun yerine 30 mesajı olmayan konu acamasın daha mantıklı
    Facebook tc kontrolü mü yapıyor? İstediği ismi koysun.

Konu açmadan önce belirli kıstasların olması önemli katılıyorum.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Böyle qüzel takılmayın.. :d
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

white_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Daha önce söyledim buradada söylüyorum tek çare budur..

Forumda henüz 1 yılı doldurmamış üyelerin açtığı başlıklar moderatörler tarafından incelenip uygun görülürse daha sonra yayına alınmalıdır

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı ArmaganOztas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sence neden ad soyad saklama gereği duyan bir üye olabilir? Yada adını soy adını kişi neden paylaşmak istemez?
    Tanışmanın ilk 2 cümlesi adın soyadın ve tanıştığıma memnun oldum değil midir?
    iyi güzel hoşta benim adım ayvaz ben oraya abdurrahman yazsam doğru mu yanlış mı nereden bileceksiniz?
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Bence normal durmadan bir şeyler yazıp paylaşmak aylık 5-10 tl olsun, 2 günde 1 5 yorum 1 konu hakkı olsun aynı IP adresi ile hesapda açılmasın

İmla kuralı da eklensin. Ne büyük harfle başlama ne virgül ne de nokta var çoğu yazılarda.
    ArmaganOztas bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sonra bu ülke neden gelişmiyor diyorlar. Zekaya bak arkadaş.. Adını soyadını ve adresini yazabiliyorsan fake değilsin. Vaov, müthiş.

Konu açmaya sınırlama getirmek de forum kültürüne terstir. Şu kadar aydan sonra konu aç, 50 mesajdan sonra konu aç vs. dersen kimse üye olmaz siteye. Olaya ticari bakmıyorsunuz.

Bence telefon numarasıyla doğrulama sistemi getirsinler. Trollük yapan olursa da sistem otomatik olarak whatsapp'tan kullanıcıya muz, patlıcan, mısır koçanı vb. emojilerini göndersin. Bu şekilde mesaj gereken yere ulaşmış olacaktır.
    Mengu16 bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence telefon numarasıyla doğrulama sistemi getirsinler. Trollük yapan olursa da sistem otomatik olarak whatsapp'tan kullanıcıya muz, patlıcan, mısır koçanı vb. emojilerini göndersin. Bu şekilde mesaj gereken yere ulaşmış olacaktır.
    bu fikir bir harika dostum =))
    Draconian bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    o dediklerinizin hiç biri olmaz.bunlar çok yazıldı çizildi,son 8-9 yılda fazla bir süredir benzeri yüzlerce tane konu açıldı.
    Bu forumun varlık amacı sizin sağlıklı ve doğru motosiklet bilgisi edinmeniz değil,para kazanmaktır.
    bunun icin üye sayısının fazla olmasına ihtiyaç var,üye sayısı fazla olacak ki reklam gösterim değeri olsun,forum para kazandırsın.
    ne yazdığınızın.kim olduğunuzun,motosiklet hakkında ne bildiğinizin zerre kadar önemi filan yok.moderasyon hak getire.
    Bu yüzden forumdaki paylaşımları ciddi bir mantık süzgecinden gecirmeden doğru kabul etmemeyi öğrenirsiniz zaman icinde.
    eski üyelerin ne kadar az paylaşım yaptığına bakın anlarsınız zaten.
    Bu konuda hiç bir moderatörün kalkıp da çözüm getireceğini filan beklemeyin,kendimiz çalıp kendimiz oynarız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)