Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamahaya bayilerini şikayet etmek istiyorum ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    O adamlar insanlıktan nasip almamış olabilir. İstanbuldaki kardeşler yamaha mesela 1 anahtarlık alim die gittim adam ayakta karşıladı anahtarlık alıcam yahu 5 lira ama adam çok alakalı oldu. 1-2 aya kadar kask deiştiricem iyi bişey alıcam mesela direk oraya gidicem bak adam müşteri kazandı. böyle efnafta var senin karşılaştığın gibi denyolar da var malesef.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    1335m3rt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı Uçan Kar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzceye gitseydin daha iyi olabilirdi.
    Suan aldım artık motoru yapacak bir şey yok.3.cü motoruma kısmetse.
    Muhtaç oldugun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur !

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Konularda görüyorum insanlar mt-07,tracer falan alacak sırf baydar yüzünden ya almıyorlar ya da istanbuldan getirtiyorlar.

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Malzeme kalitesi bir yana ama bayicilik konusunda Mondial de bir atılım mevcut. Darısı diğerlerinin başına

Baydardan sikayetci olmayan yok cayiroglundan beter kan emici pislikler

Adam sıra yazıyor afedersiniz umurunda değil. İster al ister alma. Yanında spor moto var. Ben böyle ilgi görmedim. Aynı zamanda bilgili çalışanları var.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    5 sene honda servisine gitmiş birisi olarak olayı şöyle özetleyebilirim.
    ankara honda efe : profesyonel
    ankara yamaha baydar : amatör

dipnot : efe ankarada tek motosiklet bayisi iken de aynıydı, 2013 civarı bora motosiklet bölümü açtığında da aynılardı, hiçbir şekilde değişmediler.İlgi alakaları kimine göre tartışılabilir belki ama baydar ile kıyaslayamam

keşke ordaki arkadaşlar da gelip buradaki yorumları okusa.
    Yüzlerine söylesek bir şeyin değişeceğini sanmıyorum.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

pedere 2016 c180 amg aldık böyle bi sorun yaşamadık :D şaka şaka mercedes de bile afedersin siklemediler bakıp çıkıcaz sanıyolar iş ciddi olduğunu anlayınca ağam paşam çekiyolar . sende bi r1 e talip falan olsaydın dili dışarda gelirdi yanına

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz dbakırdaki yamaha kardeşler sahibi memet ustaya dua ediyoruz. maşallahı var walla. adam arıyor gelin oturak iki kelam edek diyor. bi sıkıntımız arasak hemen gelior. cok yardımcı oluyor her türlü bilgiyi paylasıyor. motorcu kafası. biz geziler düzenliyoruz adam kalkıp motobulancesi ile veya motosikleti ile bize eşlik ediyor yolda birimizin motoruna birşey olsa hemen müdahelle ediyor. gayet mütevazi ve kibar bir abimiz. yolunuz dbakıra düşerse muhakkak kardeş yamaha ugrayın öyle çay içmeye geldik demeniz kafidir.. ankaradaki adama gelince öyle bir adamdan ne pahasına olursa olsun alişveriş yapmam. gider kırıkaleden alırım motorumu. yada başka yakın yerden... bırak adam para kazanmak istemiyorsa kazanmasın....

Baydar'dan memnun olmayan 18467. motorcu... Kulube hos geldin.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Vay arkadas insan parasiyla boyle rezil oluyor demekki yemisim yamahasini x markasini boyle adamlardan alisveris felan yapilmaz bir kac honda bayisinide duydum umursamaz hatta kucumser tavirlar icerisinde bile olabiliyor cok sukur bu zamana kadar boyle seyler yasamadim ne cinli motorlarimizi aldigimiz poyraz motorda nede bajaji aldigom kayalar motorda bu iki bayi esnaf olmayi basarmislar ne zaman gitsem ayaga kalkarlar tokalasiriz cay soylerler servise indigim zaman yukari yanlarina xiksam cayini ictinmi derler ne sorsam offff pofff yapmadan cevap verirler ama soylemeyim diyorum ama bu marka takintilari yuzunden bu adamlarin totolarini kaldiriyorsunuz

1335m3rt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadas insan parasiyla boyle rezil oluyor demekki yemisim yamahasini x markasini boyle adamlardan alisveris felan yapilmaz bir kac honda bayisinide duydum umursamaz hatta kucumser tavirlar icerisinde bile olabiliyor cok sukur bu zamana kadar boyle seyler yasamadim ne cinli motorlarimizi aldigimiz poyraz motorda nede bajaji aldigom kayalar motorda bu iki bayi esnaf olmayi basarmislar ne zaman gitsem ayaga kalkarlar tokalasiriz cay soylerler servise indigim zaman yukari yanlarina xiksam cayini ictinmi derler ne sorsam offff pofff yapmadan cevap verirler ama soylemeyim diyorum ama bu marka takintilari yuzunden bu adamlarin totolarini kaldiriyorsunuz
    Ustacım.Hani yamur yağar motora binersin hava soguk olur motora binersin.Motor sevdası için zorluklara katlanırsın.Yamahada öyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baydar'dan memnun olmayan 18467. motorcu... Kulube hos geldin.
    Yanlışın var ben 16988 inciyim.
    Muhtaç oldugun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur !

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Tamam hacim sen motoru gene sev de boyle kaypak adamdan almayin kargolattirin yakin bi yerden alin bine bine gidin rodaji yolda yapin cok zor degilki adamin tuzi kuru peynir ekmek gibi satiyor demekki o tavri takindigina gore gitmeyin almayin bak ozaman yapabiliyormu ben buzun ustunde bile motor suruyorum bunun sevgiyle alakasi yok

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    motosiklet satışları her geçen yıl %100 artar ise bu dediğiniz zor arkadaşlar. Bir inceleyelim bakın adamlar geçen sene 12 ye sattığı 250 cc motorları bu sene 17500 lere kadar dayadılar. 20 ye kadar gider diyenler var. Yani rağbet var. motosikleti aldık bitti mi esas parayı senden şimdi kazanacaklar r25 ilk bakım 180 tl. bu ne abi? yahu ilk bakım. ama sen bir kere aldın ve garantiden çıkmasın diye uğraşıyorsun ya adamlar da fırsatı değerlendiriyor. Şimdi bu durumda sen kapat dükkanı birader dükkanında bağlı bulunduğu plazayı ben satın aldım. desen adamların umurlarında olmaz çünkü buradan ayrılıp yine ufacık bir dükkanda işlerini yapmaya devam edecekler. Yani bu açmazı bir tek bu firmaların satışlarının düşmesi ve rekabet edecek başka ucuz marka ve modellerin gelmesi ancak engelleyibilir kore ve hint motorları buna alternatif ayrıca mondial bayağı bir atak yaptı. kalıcı olmaya çalışıyor. yerli firmalar küçük kalmak yerine müşteriyi tatmin edecek çözümler ile iç piyasayı doyurmalı. kar payları azalan japonlar 6 ayda 1 motor satarlarsa o zaman işte ne oluyoruz derler örnek mt25 barkın son programında öyle bir şişirme reklam yaptı ki kör sultan anlar manasını

Motosikleti
    gt250r
    Beğenmiyorum diyorsun bile bile 2.kez alisveris yapiyorsun hemde ufak bi alisveris te değil, sonrada tutumlarından şikayetçi oluyorsun.Sen devam edersen o devam ederse bu devam ederse bu insanlar düzelir mi?tabiki hayir.Hadi diyelim bi şekilde düzeldi,kişilik olarak ekside olan insan en fazla ne kadar düzelebilir orasida meçhul.En iyisi orayi silip atmak,unutmak.
    Dagor bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    valla bizim burdaki yamaha bayisi çok iyi Nazilli ye yakın olanlar gelip bakabilir.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Bu baydar ne kadar şikayet alan bir bayi ya ...

Biz japonyaya mail attık adamlar bize sıfır motor yolladılar bu arada şaka falan değil gerçek bir olaydan bahsediyorum.

wr de bir sorun yaşadık ve sorunu halledemedik. Yamaha türkiye ile baya kavga ettik en sonunda japonyaya baya ciddi bir mail attık. ama öyle böyle değildi yazdıklarımız. Hem çok teknik bir yazıydı hemde baya adamların marka değerini sorgulayan bir yazıydı. Teknik kısımlarda ustamız bize çok yardım etti. 1 ay sonra falan fabrikadan sıfır wr teslim edildi...

bunun aynısını ktm de ben yaşadım. debriyaj ile alakalı. sportmoda falan baya yapamadık yani. spormoto ile bir sorun yaşamadık ama mail attık bizde ana vatana. 15- 20 gün sonra o parçanın bütün ıvır zıvırlarıyla birlikte sıfırları geldi ve ücretsiz değiştirildi.

bence bu şekilde sorunlar vs yaşadığınızda ana vatanlarına mail atmak en güzeli... ( fakat her olaydada atmayın ciddiye almıyolar )

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi ben bunu alıyorum nedir ya ekmek mi bu
    güle güle kullanın
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Allah baska dert vermesin, adamla evlenmeyeceksen bu tripler neden motoru sattimi satmadimi, bakimi duzgun yaptimi yapmadimi, extra duygusal diyologlara gerenk yok zaten dusuncesindeyim

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar içerleyip 2. kere bunların ekmeğine yağ süreceğüne düzceden veya istanbulun müşteri memnuniyeti yüksek bi bayisinden alıp dönebilirmişsin.

Hem alacağın modeli yine almış olursun hemde vicdanın huzurun yerinde olur.

o bayiye en az 1000-1500 tl kazandırdın. ilk bakımada hem rodajı yapar hemde onlara yine para kazandırmayabilirsin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)