Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaşım 16 yardım edebilirmisiniz abilerim kardeşlerim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbr 125
    Selamun aleyküm öncelikle yaşım 16 belirttigim gibi kilom 60 boy 1.78 evet şimdi yeni yasaya göre ehliyetimi alıyorum ve honda cbr 125 a2 ehliyetine 1 sene oldugu icin 0 almayı dusunuyorum 1 sene idare edicem size sorcagım soru şudur. Ben ses hastasıyım egzos sesi ama bu 125likten ne kadar ses cıkar bilmiyorum sesini daha fazla yapmak için akrapoviç egzos felan diyolar sizin öneriniz nedir abilerim kardeşlerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Çıkmaz gülüm, senin istediğin ses 4 silindir olmayan makinadan cıkmaz. Tünelden geçerken inlemez, ara gaz verince dikkat çekmez
    E-CC bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkmaz gülüm, senin istediğin ses 4 silindir olmayan makinadan cıkmaz. Tünelden geçerken inlemez, ara gaz verince dikkat çekmez
    Ehehe ne güzel bir niyet okumaydı bu üstad be

Biz bu bilinçsiz gençlikle ne yapacağız bilmiyorum. İyi ki yeni ehliyet yasası çıktı. Keşke araya (16 ile 17 arasına) 1 sene 125 cc skuter kullanma zorunluluğu da getirselerdi.
    E-CC ve SweentLy bunu beğendiler.

Cumali ALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Arkadaşımız yanlış birşey yazmamış kurallara göre planını yapmış ve bu tarihlerde bunu şunu yapacam ve motosiklette en sevdiği şeyleri belirtmiş bunda yanlış birşey yok. Motosilet kullanıcılarının %90'nı abart egzoz sesini sever bu arkadaşımızda seviyor eleştirmenin bir anlamı yok yanlış birşey varsada düzeltin hatalarını anlatın dalga geçmeyin.

Kralnemo123 Ali1903'ün dediği gibi 4 silindirli motorlarda güzel ses çıkar 2 silindirliler yine fena değil ama tek silindirlilerden pancar motoru gibi ses çıkar akrapoviç egzozlar çok pahalı masraf yapmana hiç gerek yok Allah izin verirse 4 silindirli bi makine alırsan ozaman sokakları inletirsin şimdilik acele etme egzoz vb aksesuarlara para harcayacağına ekipman ve eğitime harca senin için faydalı olacaktır.
    kralnemo123 bunu beğendi.

Birincisi 1 sene değil 2 sene var a2 ye bende senin gibiyim eğer bir akrapovic, arrow ve ya gpr falan takarsan sesde artış olur ama zaten yasak türkiyede susturucu olmalı... Bu arada supersport bilgin yok ise sıfır alma o motor yatacak zarar görecek için acır her yattığında bende a2 için 2 sene bekleyeceğim motoru 2.el alıcam ki 2 sene sonra elimde kalırsa ya da zarar görürse üzülmiyim

E-CC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Bildiğim kadarıyla tek silindir bu motolar yani fıtıfıtıfıtı sesi var. Egzos takarsın felan filan gerek yok masrafa zaten seneye satıcam diyorsun. Al cbr125r yada rc125 keyfine bak

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Tek silindir duke390 motorum vardı arkadaslarla bulusmaya gittiğimde bu motor dizel mi diye dalga konusu oluyordum seçiminizi ona göre yapın

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Egzoz borusunu iptal edersin, manifold çıkışı enfes bir ses olur.

İllegalRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet bir gün..
    Yanlışınız var dostlarım.Bir motovlogger arkadaşımız CBR 125R'e Tiger Tri-780 taktı mükemmel ses veriyor,kesicisi bir harika.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Kim demiş düşük cc tel silindire egzoz takılmaz diye ?

Motosikleti
    z750
    Kardeşim, aramıza yeni katılıyorsun hayırlı olsun, çok sevindik, gençler bu yaşlarda motor kullansınlar, tecrübe edinsinler, ilerde 4 silindir kawalar yamahalar hondalar alsınlar, ama 125 egzoz olmaz. Aldıktan sonra taktırdın diyelim, dayanamadın.. Heves ya... Belli bir süre sonra sökmek istersin, ne zaman 4 silindir aldın, o zaman koy 3 bin liralık akrapoviçini, misss... İlla da abi ben egzoz da egzoz isterim diyorsan, yukarda bi arkadaş demiş, manifoltun oradan sök diye, çok mantıklı , hemde masrafsız. Ama öncelik denge, viraj vs. bunlara verirsen egzoz a da sıra gelecektir.
    kralnemo123 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr 125
    Çok teşekkür ederim aydınlattığın için Allah razı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:16 ----------

Çok teşekkür ederim tamda beynimin içini okumuşsunuz hocam

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben sana hesabı söyleyeyim de sen yine ne istiyorsan onu yap. Motorun sıfır 10600 TL. Yanında plaka ve sigorta masraflarıyla sana 11500 TL'ye falan gelecek. Bunun üzerine egsoz eklersen, sallıyorum 12000 TL'yi bulacak. Sen bunu satarken kaç isteyeceksin bir düşün ona göre seçim yap. Bana göre 125 cc ikinci el motora 7 - 8 bin TL'den fazla verilmez, uzun süre satamazsın veya çok zarar edersin.

Motosikleti
    mondial x treme max
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sana hesabı söyleyeyim de sen yine ne istiyorsan onu yap. Motorun sıfır 10600 TL. Yanında plaka ve sigorta masraflarıyla sana 11500 TL'ye falan gelecek. Bunun üzerine egsoz eklersen, sallıyorum 12000 TL'yi bulacak. Sen bunu satarken kaç isteyeceksin bir düşün ona göre seçim yap. Bana göre 125 cc ikinci el motora 7 - 8 bin TL'den fazla verilmez, uzun süre satamazsın veya çok zarar edersin.
    arkadaş doğru söylemiş 1-2 senede satacağın motora bu kadar yatırım çok bencede al bi ikinci el yeni kasa cbr 125 tak üstüne tigerini zaten ondan fazlada ses çıkarmaz o motor malum sitede videoları var tiger cbr 125 yazarsan çıkar bence gayet tatmin edici en azından 125'e göre.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)