Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kağıthane Ofispark Önünden Çalınan R25 (Video Eklendi)

Motovento
    REKLAM ALANI
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Gecmis olsun videoyu izledim. Saniyeler icinde gitti motor. :/ Ama motorda oyle birakilmaz ki.. Biz hep gozumuzun onunde tutuyoruz motorları. Eger esimin bi isi varsa tek motorla cikiyoruz ben motorun yaninda kalip onu bekliyorum. Oturdugum cafe vb. Yerlerden motoru kesiyorum. Hic ortaliga basibos motor birakmadik. (Bu takintimiz yuzunden bazi cevremiz tarafindan gormemişlerin motorlari olmuş basindan ayrilamiyorlar) şeklinde dusunduklerine eminim ama parayida yolsa bulmadik. Hirsizlik zaten hat saffada. En guzel cozum goxunun onunde olacak. Uzun sure motoru dikizleyemeyecegin biyeri gidiyorsan motoru evde birakican.
    Ofius, berk_cglr ve GP500-1st bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    sezona yaklaşırken bu çalıntı olayları daha da artacaktır eminim çünkü motosiklet satışı yaz başında artacak yolda daha fazla motor olacak daha fazla motor kazası olacak. çalınan motorlar da parçalanıp çıkma parçalara ayrılacak ve kaza yapan arkadaşlara ucuzdan satılacak. ucuzdan dediğim servisteki orijinal parçalara göre ucuz. bu aralar dikkatli olmakta fayda var. en azından caydırıcı bir önlem alınmalı. şerefsizlerin hiç mi içine kötü his girmez başkasının parasını emeğini haksız yere sahiplenmek şerefsiz adile

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakın centılmınlar.

Bu hırsızlık çok ama çok kolay bir şekilde engellenwbilirdi.

Bir motor başka bir motoru itiyor. Aynı anda yoldan onlarca hatta son adrese gidene kadar yüzlerce araç geçiyor. Kimse durup ulan bunlar ne yapıyor diye sormuyor. Herkes meşgul, herkesin acelesi var. Yapmayın. Hayatı bu kadar hızlı yasamayin. Etrafınızda biteni gözlemleyin, elinizden ne geliyorsa artık.

Yaya mısın polisi ara
    Arabayla misin yanlarına yaklas cami aç hayırdır arkadaşlar diye bir sor. Tipleri kayık insanlar ise onlerini kes. Saldirmalarindan cekiniyorsan cami pencereyi kapat takip et. Elinde bu elemanların hırsız olduğuna dair somut delil var ise arkadan ufak bir dokunusta bulun.

Bencil olma. Senin kardeşin kizilaydaki patlamada olmedi diye sanma ki sıra hiç denk gelmeyecek.

Senin motorun calinmadi diye sanma ki hep aynı yerinde kalacak.

Azıcık duyar azıcık empati.

Telefondan yazıyorum noktalama için kufurleri özelden kabul ediyorum.
    gursus, isfa67, VESPERA ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun yanında disk klidi almayın.. pitbull köpek alın. baglayın ipini motorun tekerıne yada ön amartisöre bakalım calmaya cesaret edcekler mi ?

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı toseabul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun yanında disk klidi almayın.. pitbull köpek alın. baglayın ipini motorun tekerıne yada ön amartisöre bakalım calmaya cesaret edcekler mi ?
    1 tane zehirli et veya uyuşturucu iğne 4 dk sonra köpek artık yok. yani hem kolay hemde cesaret ederler. tek çare kaskodur. çalınsada paranı alırsın üzülmezsin.

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun videoyu izledim. Saniyeler icinde gitti motor. :/ Ama motorda oyle birakilmaz ki.. Biz hep gozumuzun onunde tutuyoruz motorları. Eger esimin bi isi varsa tek motorla cikiyoruz ben motorun yaninda kalip onu bekliyorum. Oturdugum cafe vb. Yerlerden motoru kesiyorum. Hic ortaliga basibos motor birakmadik. (Bu takintimiz yuzunden bazi cevremiz tarafindan gormemişlerin motorlari olmuş basindan ayrilamiyorlar) şeklinde dusunduklerine eminim ama parayida yolsa bulmadik. Hirsizlik zaten hat saffada. En guzel cozum goxunun onunde olacak. Uzun sure motoru dikizleyemeyecegin biyeri gidiyorsan motoru evde birakican.
    Cafeden motoru çalmaya çalıştıklarını görsen koşup yakalayamazsın bile. Adamlar öyle hızlı çalıyorlar. Çare caydırıcı cezalar. Hırsızların bu kadar rahat olmalarının sebebi doğru düzgün ceza almamaları.
    Benim bir çözümüm var. Çaldığı şeyin parasını ödeyene kadar çalıştıracaksın. 20.000 liralık motor mu çaldı. 20 ay zincirlicen inşaata amelelik yapsın ödesin çaldığı şeyin parasını. Bak bakalım hırsız kalıyor mu ülkede.

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 tane zehirli et veya uyuşturucu iğne 4 dk sonra köpek artık yok. yani hem kolay hemde cesaret ederler. tek çare kaskodur. çalınsada paranı alırsın üzülmezsin.
    Hırsız korkusundan neden her yıl o kadar para ödiyim kaskoya. Çalınan malın parasını devlet ödesin. Benim helalinden kazandığım malımı korumak devletin görevi. Beceremiyorsa cezasını da o ödeyecek. Zaten böyle birşey olursa. Devlet hırsızlara öyle bir ceza verir ki hırsız filan kalmaz piyasada.
    fedos ve TimFx bunu beğendiler.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence, sigorta sirketleri bilerek onune gecilmesini engelliyor bu hirsizlik olaylarin onlenmesi icin cikartilacak yasalari vs, ya da manyak ettiler bizi bu ülkede boyle dusunuyorum.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Devlet terörün verdiği zararlarını ödüyor. Araçların hem satışından,yolundan,benzininden,yıllık vergisinden,sigortasından,muayenesinden bir sürü vergi alıyor. Devletin eğer ki ülkesinde araç çalınıyor ve poliside bunu bulamıyorsa vatandaşa zararını ödemesi lazım bencede.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Geçmiş olsun inşallah kısa zamanda bulunur ve suçlular yakalanarak cezalandırılır.

Bazı arkadaşlar motor öyle bırakılmaz falan demişler. Ben de onlara motoru öyle bırakamayacaksam verdiğim vergiler nerde diyorum.

Bağımsız ve emniyetli bir hayat yaşayamayacaksam her konuda kendi sorunumu kendim çözeceksem kabile hayatı yaşamama az kaldı demektir.

4 milyon kaçak şerefsizi doyuran okutan barındıranlar en büyük şerefsizlerdir.
    Tolgakan, jimi_hendrix, beykurt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    15 bin lira bu kadar kolay kazanılıyormuş da haberimiz yok yuhhhh...

Motosikleti
    gt250r
    Bulunur inşallah..

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Bazen polise uğraşmıyorlar yakalamıyorlar diye laf ediyoruz ama onlarada hak veriyorum. polis bir şekilde yakalıyor ne diye savcı serbest bıraksın diye. sonra tehtitler şunlar bunlar o polisinde eşi çoluğu çocuğu var. eğer adli makamlar işini düzgün yapsa kolluk kuvvetleride bundan güç alıp işlerini yapar.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    piyasa motorları dediğimiz SS ve naked tarzları çalınan modeller arasında en fazla olanları şuan.motorun bulunduğu yer tabiri caizse "kabak" gibi bir yer,kısa süreli olsada o tarz bir yere konması riskli.Adamlar o kadar profosyonelki motoru nasıl götüreceklerini çok iyi biliyorlar.Takip ettikleri kesin zira bu işler istihbarat alınmadan olacak şeyler değil,yani spontane hırsızlık olduğunu çok düşünmüyorum.Elbetteki alınan önlemler iin tedbir tarafı,kapalı garajınız yoksa sadece kilit-zincir gibi güvenlik ekipmanlarına milyarlar dökmek durumunda kalıyoruz.Ama şurasıda bir gerçek böyle bir olay yaşanacağına param gitsin ,kilit-zincir alayım diyemedende edemiyor insan.Bİr anlık boşluk maalesef böylesi üzücü olaylar yaşanmasına sebebiyet veriyor,umarım motorunuzu en kısa zamanda bulursunuz,geçmiş olsun.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    bu olay gündüz saat 4 sularında oluyor ve gayri ihtiyari motorcu olmayan biri hırsızlık olduğunu anlamaz tüksek ihtimal direksiyon kilidini kırdığı bölümü görmezse, motor sahibi benim kuzenim olur, ki çalındığı yer ana cadde, işlek trafik var, özel güvenlik var orda hatta, gidip sorsalar adam diyecek ki belki de abi bozuldu veya benzinim bitti arkadaşla almaya geldik.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    üşenmeden çift disk kilidi...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Direksiyon kilidi kırıldı mı ki?

Hiç anlamadım.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kendi motoruma bukadar cabuk binip gitmiyorum ya... yuh diyorum. Umarim kisa surede bulunur cok gecmis olsun...
    Sinan Er bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Kaliteli bir disk kilidi olsaydı caydırıcı olacaktı.Hırsızlar savunmasız olduğu için gözüne kestirmişler.Disk kilidi olsaydı eğer,gerekli alet temini,zaman kaybı,fark edilme olasılığı gibi sebeblerden hırsızların motoruna ilgi duyucaklarını düşünmüyorum.Fakat disk kilidide hırsızların gece gelip motorunu bir kamyona atmasını engelleme garantisi vermez.Geçmiş olsun.Hırsızlıktan korunmak istiyorsanız gerekli önlemlerinizi alın ve riski azaltın.Size bir anımı anlatıcam.16-17 yaşındaki 2 velet yüzünden ne kadar uğraştığımı ve zarara uğradığımı bilin.

Sym gts 250 i evo ilk aldığım zamanlar.Motorum yanlış hatırlamıyorsam 3.000 km de felan.Yanımda bir arkadaşımla beraber yakın bir arkadaşımızın doğum günü kutlamasına gittik.Motorumu sadece direksiyon kilidine bıraktım.(O zamanlar disk kilidi,zincir nedir bilmiyorum.Sym ilk motorum ilk trafik ve motorlu taşıt tecrübem.)O günde bir kaza yapmıştım ve motorumum üstünde maxiss lastikler vardı.Motorum yattı ve beni üzerinden yere fırlattıktan sonra ayağımın üstüne düştü.Ayağım baya şişti.Buna rağmen yinede arkadaşımla beraber doğum günü kutlamasına gittik.Motoru park ettikten sonra 2,5 saat boyunca motor parkda ve başıboş bekledi.Motoru oldukça işken bir caddenin çelik bariyerlerinin yanına park etmiştim.arkadaşımla beraber evden çıktıktan sonra motorumuzun yanına gitmeye başladık.İlgimi çeken 2 cocuk motorumun yanında biri selesine oturmuş telefonla mesajlaşıyor,diğeride çevreyi kesiyordu.Diyaloglar aşağıda,
    A:Arkadaşım
    B:Ben
    B:Lan motorun başında birileri var bunlar ne yapıyor orda acaba.
    A:Merak etme öyle takılıyorlardır.Şimdi sorarız.
    Motorun yanına vardık.
    A:Ne yapıyorsunuz siz burda
    Cocuk 1:Abi arkadaşımızı bekliyoruz.Bak istersen telefonu gösteriyim(bana diyor)
    B:Kaç yaşındasınız siz ?
    Cocuk 1:17 abi
    Cocuk 2:16 abi
    B:Memleketler neresi ?
    Cocuk 1:Diyabakır abi
    Cocuk 2:Siirt abi
    A:tamam gidin lan burdan

Cocuklar gider ama bir tuhaflık vardır.Bunu sezemedik.Cocuklar gittikten sonra direksiyon kilidini açmak amacıyla anahtarı deliğe soktum ve anahtarın dönmediği fark ettim.Şimdi anlamaya başlamıştık.Şerefsiz o.... cocukları direksiyon kilidi kırmaya çalışmışalar ama becerememişler ve arkadaşlarını bekliyorlarmış.Eğer biraz daha geç gelseydik motorun çalınması neredeyse gerçekleşicekti.Şimdi olaydan sonra nemi oldu.Ben mecburen direksiyon kilidini kırmak zorunda kaldım.Ve çok kolay kırıldı.Fakat yine anahtar dönmüyor ve motoru çalıştıramıyordum.Sonrası tam bir rezalet.Arkadaşlarla o kadar yokuş ittik motosikleti.Kapalı otoparka bıraktım.Ertesi gün Arkadaşın amcasının nakliyat kamyonu vardı.Onunla anlaşıp motoru servise götürdüm.Servisdende güzel bir fatura yedim.Durduk yere bana baya bir paraya patladı.Şimdi düşünüyorum eğerki biraz daha bilgili olsaydım,bilinçli olsaydım bu başıma gelirmiydi.Motorun tamirine harcadığım paranın yarısıyla güzel bir disk kilidi alsaydım muhtemelen bu piçler motora bakıcak ve disk kilitli olduğunu gördükten sonra bulaşmayacaklardı.Dediğim gibi önleminizi alırsanız riski indirirsiniz.Motorunun geri gelmesi zor ama bu sana baya bir tecrübe kattı.Artık ikinci bir motor alınca onu daha sıkı korursun ve çalınmasına engel olursun.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    son of a bitches..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Bu hırsız takımının bu kadar rahat olması verilen cezaların saçma sapan olmasından kaynaklı..

Yakalarız döveriz falan filanlarla bunlarla başa çıkılmaz..Biri gider .Yüz tanesi gelir. Neden ceza yok..

Her alanda kolay para kazanıp ceza alma ihtimalinin yok olduğu her açıkta böyle tipler mantar gibi ortaya çıkacaktır.

Maalesef emnieyt güçleri motosikelt hırsızlığı konusunda eksi seviyesinde duyarsızlar.. Araba olsa ok.. Ama motosiklet olunca kaale bile almıyorlar..

Burada ya bu ss görünümlü motosikletleri asla dışarı bırakmayacaksın.. Yada bu motosiklet sektörünü krize sokacaksın almayacaksın. Belki MOTED başkanı yada ülkemizdeki Distributorler bakanlık seviyesinde ceza için bir araya gelirler..

Bakın söylüyorum bu sorunun tek çözümü keskin / ağır cezadır. Bugüne kadar motosikleti devlete millete doğru anlatamamaış MOTED üyeleri , Başkanı bu işin asli sorumlusudur. Motorcular her anlamda kendi başlarının çaresine bakmaya itiliyor. Satışta satış sornasında , hırsızlıkta vs vs..

Aynı seviyede oto hırsızlığı olsaydı kıyamet kopmuştu bunu belirteyim...

Devlet bu hırsız takımına haketttiği cezayı vermedikçe çok hoşuma gitsede SS motosiklet alıp sonra acaba ne zaman çalınacak stresine girmem...

KAç tane inazuma çalındı? KAç tane CBR , R25 , KAwasaki Ninja çalındı ??

Bunlar ne çalacaklarını çok iyi biliyor.. Yazık günah.. Başında nöbette tutsan bir gün bunları çalacaklar. Cezası yoksa hırsız tabiki çalar..
    VESPERA bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)