Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Az Daha Minibüse Giriyordum

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    Az Önce 45 km hızla giderken şerefsiz minibüscü bi anda durdu yolda mıcır varmış farkında degıldım arka frene asılmamla beraber motorun arkası yanıma geldi freni bıraktım sağa çekti motor eğer ön frene bassaydım zaten girmiştim minibüse korkudan 5 10 dk oturdum bi koşede dinlendim aman dikkat arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    geçmiş olsun iyi kurtarmışsın her zaman minibüsçülere taksilere dikkat etmek gerek birden pat diye duruyor şerefsizler

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    zınk diye akan trafikte durup kapı acan tüm dört tekerlekli araçlardan uzak durmak gerekiyor. trafigi okumak bu aslında yanaşmayacaksın. geçmiş olsun gözler her zaman ilerde olsun önündeki ne yapıyor diye bakıp kitlenme hep daha ileri geniş acıyla bak.

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun , cok dikkatli surmek gerekiyor.Baskalarinin hatalarini odememek icin.
    Saglicakla

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Taksi ve minibüs şoförlerinin üstün nitelikleri var bu konuda. Yol kenarında elini kaldırıp başını kaşımaya kalksan bile zınk diye sağa geçip duruyorlar. Refleksleri çok gelişmiş. Bir de küfür yemekten hoşlananları var onları da unutmamak lazım.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Bende cbf varken ben duramayip carpmistim 5 le falan :D gecmis olsun

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Ani veya değil farketmez fren yaparken hep ön arka birlikte sıkarım daha sağlam duruyor ve tek frene asılıp kitlemenizi engelliyor. 50 civarı düşük hızlarda öndeki araçla en az 5 metre olmalı ki ben 2 metre bıraksam da ani frende ön arka sıkınca çarpmadan duruyorum

Geçmiş olsun yinede her zaman taksi, dolmuş ve servis üçlüsüne çok dikkat etmek lazım. Bunlar azrailin elemanları gibi geziyor trafikte :D

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ani veya değil farketmez fren yaparken hep ön arka birlikte sıkarım daha sağlam duruyor ve tek frene asılıp kitlemenizi engelliyor. 50 civarı düşük hızlarda öndeki araçla en az 5 metre olmalı ki ben 2 metre bıraksam da ani frende ön arka sıkınca çarpmadan duruyorum

Geçmiş olsun yinede her zaman taksi, dolmuş ve servis üçlüsüne çok dikkat etmek lazım. Bunlar azrailin elemanları gibi geziyor trafikte :D
    50 ile giderken 2 metre takip mesafesinde mi durabiliyon? Ya çok fena sıkıyon ya da anlatım bozukluğu yaptın.
    senolas, ArmaganOztas ve MotorKafa bunu beğendiler.

Motosikleti
    nc750x
    Trafikte sakatlık sıralaması:

1- Servis araçları: Sizi görmüş olmaları fark etmiyor. Görselerde sorumsuzca sürüyorlar. Şu ana kadar daha tehlikeli sürücü tipi görmedim.

2- Ticari firma araçlarının minübüs, panelvan gibi doblu tarzı olanları: Listemin 2. sırasında bunlar var. Zaten herkesin acelesi olan İstanbulumuz da bunlar en acelesi olanlar.

3- Ticari taksiler: Bunlar boşda olsa doluda olsa yoldan çok yol kenarına bakıyorlar. Müşteri var mı diye? Özellikle boşsalar. Doluysalar zikzak atarak gidebiliyor veya aniden müsait saydıkları biryerde özellikle sinyalsiz ani dönüşler yapabiliyorlar.

4- Minübüsler ve otobüsler: Benim gördüğüm durak varsa sizi tanımıyorlar (otobüsler). Durak yoksa daha dikkat ediyorlar.(Nispeten). Ama minibüsler eğer sizi fark ederlerse dikkat ediyorlar. Ama en sağ şeritte siz minibüs veya otobüsle yayalar arasında gidiyorsanız o zaman suçlu olursunuz. Damlada ilgilenmezler.

5- Kamyonlar: Özellikler sarı kamyonlar sizi görmüş görmemiş fark etmiyorlar. Zerre frene basmıyorlar. Tüm sorumluluğun sizde olduğunu düşünüyorlar haklı yada haksız. Ölmüşsünüz kalmışsınız pekte umurları değil. Dibinize kadar girip bir selektör ve kornaya basıyorlar. Yanınızdan çok yakın geçebiliyorlar. Kamyonları sağa sola sallayabiliyorlar.

6- Telefonla Konuşanlar: En çok bunlara gıcık oluyorum. Ya kardeşim hadi telefonla konuşuyorsun bari şerit değiştirme hızını koru olmaz mı? Yok... Üstelik sol ellerinde telefon varsa sola çıkıyorlar aniden. Birde mesaj yazmaya çalışanlar varki onlara bişey denmez.

7- Hiç aynaya bakmayanlar: En çok gıcık kaptığım ikinci grup. İki grupta eşitte. Adam mesaj yazarak tali yoldan ana yola çıkıyor. Uyuz oluyorum. Bir değil 2 değil. Bakmıyorlar. Ne anayola nede şeritlere bakmadan yön değiştiriyorlar.

8- Makas atanlar: Bunlar siz eğer emniyette iseniz ve solunuzda büyük araç varsa sizi öldürebilirler. Çünkü makasa girdikleri şeritte ne olduğuna bakmayıp sırf heyecan olsun diye bunu yapıyorlar. Özellikle büyük araçlara yakın seyrederken görülür olmak bu noktada önemli.

Sıralamak gerekirse;

Transpoterlar,
    Bazı lüks pahalı otomobiller,
    Camları siyah veya modifiye izi bulunan araçlar (Jantlar vs)
    İçinde genç çocukların dolu olduğu araçlar,
    Sadece burnunun dikine araç sürerek ehliyet alabilen bayan sürücler,
    Elinde telefon olanlar,
    Şahin, doğan kartal gibi araçlar ve özellikle kırmızı olanları!
    Kimse alınmasın ama 41 plakalı araçlar,
    Servis araçları,
    Taksiler vs trafikte en çok dikkat edilmesi gereken araçlar.

Birde dibinize kadar girenler sizin hayatınıza zerre değer vermiyor anlamı taşır yada tam bilinçsiz olduklarını gösterir. Dibinize kadar giren bir araç fark ettiğinizde GAZlayın Allah ne verdiyse... Kaçın oradan tabi güvenlik öncelikli olarak. Baktınız ısrar ediyor yada kaçamıyorsanız gerekirse müsait bir yerde durun geçsin.

Ha birde unutmadan. Kasksız, tişörtle ss kullanılan motorlar... Sürekli zik zak giden motorlar... İki Üç motor süratli gidenler...Hele arkanızdan geliyorlarsa aman dikkat...
    gursus ve matrix506xx bunu beğendiler.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 ile giderken 2 metre takip mesafesinde mi durabiliyon? Ya çok fena sıkıyon ya da anlatım bozukluğu yaptın.
    Hadi 3 metre olsun

O birazda öndeki aracın ne şekilde durduğunu bağlı , önündeki araç tekerleri kitleyecek kadar çok sert fren yapıyorsa zaten 10 metre olsada manevra yapmadan frenleme ile kurtulamazsın

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Motor freni ateşleyiciler diskler woeowowowowo
    darkmotor bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Hepsine katiliyorum 41 Plaka olayina cok cok katiliyorum. Gebze taraflari merkezden biraz daha beter

Motosikleti
    honda pcx
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ziyaaaaaaaaaaa

https://www.youtube.com/watch?v=scSIeodctIc
    MotorKafa, mostro, Furkan Tarık ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı ceyhun383 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az Önce 45 km hızla giderken şerefsiz minibüscü bi anda durdu yolda mıcır varmış farkında degıldım arka frene asılmamla beraber motorun arkası yanıma geldi freni bıraktım sağa çekti motor eğer ön frene bassaydım zaten girmiştim minibüse korkudan 5 10 dk oturdum bi koşede dinlendim aman dikkat arkadaşlar
    geçmiş olsun elektirikli bisiklet var yanlış bilmiyorsam seyir halindeyken trafikte ses çıkarmadığı için hiç hissedilmiyorsunuz kornayı çok sık kullanman gerekir ,ayrıca güzergahında çok dik yokuş yoksa eski bir bisikletçi abin olarak elektirikli yerine normal bisikleti de düşünmeni tavsiye ederim

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun elektirikli bisiklet var yanlış bilmiyorsam seyir halindeyken trafikte ses çıkarmadığı için hiç hissedilmiyorsunuz kornayı çok sık kullanman gerekir ,ayrıca güzergahında çok dik yokuş yoksa eski bir bisikletçi abin olarak elektirikli yerine normal bisikleti de düşünmeni tavsiye ederim
    Elektrikli motor pişmanlıktır

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende tam nerde kaldi diyordum

Motosikleti
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav küfür etmek istemiyorum bak sana git başka yere yaz şunu ikidebir atma hiçde pişmanlık değil almışın kıytırık bişey bozulmuş hemen doldurmuşun forumları boş yapma 3500 e aldım alet hakkını verıyor adam akıllı bişey alaydın başına gelmezdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

hızlı gitmese kask eldiven mont giymezdim demi ?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    yav küfür etmek istemiyorum bak sana git başka yere yaz şunu ikidebir atma hiçde pişmanlık değil almışın kıytırık bişey bozulmuş hemen doldurmuşun forumları boş yapma 3500 e aldım alet hakkını verıyor adam akıllı bişey alaydın başına gelmezdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

hızlı gitmese kask eldiven mont giymezdim demi ?
    Elektrikli motorların ucuzuda pahalısıda aynı akü ve motor teknolojisini kullanıyor. Hepsinde aynı menzil sorunu var. Hepsinde bir sene sonunda menzil yarıya düşüyor yarım motosiklet parasını aküye vermek gerekiyor. Ucuzu le pahalısı arasındaki tek fark kaporta. Elektrikli motor alıp pişman olmayan bir sen varsın.

Motosikleti
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrikli motorların ucuzuda pahalısıda aynı akü ve motor teknolojisini kullanıyor. Hepsinde aynı menzil sorunu var. Hepsinde bir sene sonunda menzil yarıya düşüyor yarım motosiklet parasını aküye vermek gerekiyor. Ucuzu le pahalısı arasındaki tek fark kaporta. Elektrikli motor alıp pişman olmayan bir sen varsın.
    Mal Benim Değilmi Hocam ? bitince değişiriz akülerini 6 adet akü 600 tl servise sordum param var allaha şükür gider değişirim bu sizimi kasıyor anlamadım ?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Mal Benim Değilmi Hocam ? bitince değişiriz akülerini 6 adet akü 600 tl servise sordum param var allaha şükür gider değişirim bu sizimi kasıyor anlamadım ?
    Beni rahatsız eden şey senin elektrikli motosiklet kullanıyor olman değil, elektrikli motosikletlerin yalanlarla satılıyor olması. Piyasadaki hiçbir elektrikli motosiklet satıcısının söylediği menzile ulaşamıyor. Hiçbir satıcı elektrikli motosikleti satarken menzilin hızlı bir şekilde düştüğünden bahsetmiyor. Çünkü insanlar bunları bilse kimse aynı fiyata benzinli motosiklet varken elektrikli olanı almaz. Bu yüzden satın alanlar pişman oluyor ve pişmanlıklarını internet ortamında dile getiriyorlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)