Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Motor-İlk Gece

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    İlk motorunuzu aldiniz evinize geldiniz hersey yolunda... Peki o beklenen an geldiginde yani binbir emek vererek aldigimiz yoldaslarimizi karanliga teslim ederken neler yaptiniz, neler düşündünüz?

Ben ilk motorumu aldigimda teknemde kaliyordum, tekneden cikip ilk bir hafta cadirima gecis yaptim motoru da cadira golgesi vuracak sekilde yerlestirmistim haliyle uyku tutmadi ilk gece ada turu atmistim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Ilk motorum yok olsaydi ustunde uyuyabilcegimi tahmin ediyorum veya eve sokabilcegimi iddaa edebilirim belki

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Aralık ayıydı, hava erken karardığı için akşamdı diyebilirim, akşam yemeğini üstünde yemiştim, gecede salonun ortasına koydum.
    shruikan bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    O nasıl başlık arkadaş irite ediyor adamı

Ben karanlığa bıraktığım ilk gece çaldı şerefsizler ..

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ilk aldıgım gun yanlış hatırlamıyorsam 5 gibi aldım 12 ye kadar bindim şehir içinde 45 km yol yapmiiştüm akşamına bileklerimi haraket ettiremedim ağrıdan :D oturuş pozisyonunu felan bilmiyordum hatta gece garaja felan inip bakıyordum :D

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Motoru ilk aldıgım gun sokaga park edıp balkondan 2 3 saat ulan ne guzel motor be dıye bakmıstım ve yanından gecenlerı hep aklımın bı kosesıne kazıyıp bısı olursa suphelı olarak gormeyı planlamıstım :D
    stevejones ve fedos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O nasıl başlık arkadaş irite ediyor adamı

Ben karanlığa bıraktığım ilk gece çaldı şerefsizler ..
    Allah firsat vermesin insan musveddeleri.. Uzuldum Hocam.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Ne güzel maceralarınız varmış be.Ben her motosikleti aldığımda direk kapalı otoparka çekip eve gidip çekirdek çitliyip surviorvırı izliyordum peh
    gokberk6426 bunu beğendi.

Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk aldıgım gun yanlış hatırlamıyorsam 5 gibi aldım 12 ye kadar bindim şehir içinde 45 km yol yapmiiştüm akşamına bileklerimi haraket ettiremedim ağrıdan :D oturuş pozisyonunu felan bilmiyordum hatta gece garaja felan inip bakıyordum :D
    Eski toprak olanlarin eminim bircogu yasamistir bunu, simdi videolar egitimler ogrenmenin binbir yolu var.. Hee hala buna ragmen ogrenmem diyen de var, hayirlisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel maceralarınız varmış be.Ben her motosikleti aldığımda direk kapalı otoparka çekip eve gidip çekirdek çitliyip surviorvırı izliyordum peh
    İste hocam garaj olunca bu tur heyecanlardan uzak kaliyorsunuz hep.. Accik heyyecan lazim gele

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Alıntı Emreaygn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk motorum yok olsaydi ustunde uyuyabilcegimi tahmin ediyorum veya eve sokabilcegimi iddaa edebilirim belki
    Hayirlisi ins gonlunuze gore en guzelinden sahip olursunuz
    mehmetenis bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    50 yaşıma 4 ay kala ilk ve şimdilik son motorumu aldım. Daha önce artçı olarak bile binmemiştim. Bayiden eve kadar (4,5 km) binerek getirdim. Şansıma motoru teslim aldığım anda yağmur başladı. Eve ulaşınca kapının önüne bıraktım. Yağmur iki gün dinmedi. Avrat benle bir hafta konuşmadı motor aldım diye. Neymiş, bu yaşta motora binersem düşüp ölürmüşüm.
    Lan zaten beş senedir bedava yaşıyorum. Kalp krizi vurduğunda gitmiş olsaydım hiç motora binmeden gitmiş olacaktım. Şimdi ise en az on sene motora binmeden gitmeye niyetim yok.
    smtknc, bpak, OğuzÖztürk ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 yaşıma 4 ay kala ilk ve şimdilik son motorumu aldım. Daha önce artçı olarak bile binmemiştim. Bayiden eve kadar (4,5 km) binerek getirdim. Şansıma motoru teslim aldığım anda yağmur başladı. Eve ulaşınca kapının önüne bıraktım. Yağmur iki gün dinmedi. Avrat bir hafta konuşmadı benle motor aldım diye. Neymiş, bu yaşta motora binersem düşüp ölürmüşüm.
    Lan zaten beş senedir bedava yaşıyorum. Kalp krizi vurduğunda gitmiş olsaydım hiç motora binmeden gitmiş olacaktım. Şimdi ise en az on sene motora binmeden gitmeye niyetim yok.
    Allah uzun ve guzel bir hayat nasip etsin Hocam, hep bu yakinlarimiz degil mi zaten kendimizi kesfetmemizi engelleyen. Benim de ritim bozuklugu var ama 8 sene profesyonel futbol oynadim lise de borusan araciligiyla efes ile calismalara katilmistim, dalis yapiyorum, sorf yapiyorum vs. Bircogu saglik raporuyla yapilan seyler ve bende ritim bozuklugu varmis, heh takiyor muyum hayir neden hayatimi kisitlayayim, yasam bizler icin varsa yasamak lazim...
    mehmetenis, Moto_Hevesi ve Osm@n bunu beğendiler.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ben ilk kapali otoparka cbr125 i getirdigim ilk 1 ay aksamlari acaba yastigi yorgani alip uzerinde mi uyusam diye ciddi ciddi dusunur esimide sinir ederdim boyle diyince
    jackonbir bunu beğendi.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 yaşıma 4 ay kala ilk ve şimdilik son motorumu aldım. Daha önce artçı olarak bile binmemiştim. Bayiden eve kadar (4,5 km) binerek getirdim. Şansıma motoru teslim aldığım anda yağmur başladı. Eve ulaşınca kapının önüne bıraktım. Yağmur iki gün dinmedi. Avrat benle bir hafta konuşmadı motor aldım diye. Neymiş, bu yaşta motora binersem düşüp ölürmüşüm.
    Bende aynı durumdayım 35 yaşındayım ve daha vitesli motor sürmeyi bilmem ama 250 lik sym joymax aldım ve 80 model restore görmüş ,üstünde uçan sineklerin bile totosuna bez bağladığım arabamın tampon demirine sabitledim zİncirle motoru
    mehmetenis bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk motorum dayımın kaza yapıp bir daha sürmeye korktuğu Peugeot 103 mobiletiydi.Orta okulda olduğumdan bir de parası benim cebimden çıkmadığından ek olarak memleketim Lüleburgaz güvenli ve hırsızlığın pek olmadığı bir şehir olduğundan için rahattı.Eve getirdim,kömürlüğe koydum...hepsi bu kadar.

28 yaşında ilk kendi param ile aldığım vitesli motosiklet o kadar kolay olmadı.Şu anda yaşadığım şehir Karacabey belası,hırsızı,mal düşmanı bol bir şehir.Yağmur almayan üstü kapalı garaj imkanım vardı ama garajın kapısı yoktu.O yüzden sürekli tedirgindim,sürekli en küçük bir seste dışarı çıkıp bakıyordum.En sonunda endişelerim boşa çıkmadı ve motorun aküsü çalındı.Polisin tavsiyesi üzerine apartma koydum apartmanda da deposunu çizdiler.Bu olaylardan sonra zaten ölümüne nefret ettiğim şu Karacabey'den iyicene miğden bulanmaya başladı.Lüleburgaz'da scooterımı ve hep dışarı koyardım direksiyon kilidi dışında da hiç kilit kullanmazdım bir Allah'ın kulu gelip elini bile sürmemişti.

Neyseki şu anda oturduğum apartmanda şu anki motosikletim 2 farklı kilitli kapının arkasında durduğundan bu tarz olaylar başıma gelmiyor artık.
    c4gin bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    İok motorunu aldimnkoydum kapininonune cikip eve uyudum . ama son motorumu aldigimda showroomuma soktum motoru kitledim dukkanin kapisini kitledim hic indirmedigim kepenki indirdim eve geldim .

Hala showroomda motor musterilerle beraber takiliyo xD
    jackonbir bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bedelini kendisi ödeyen sevinemiyo kilitleyip gidiyo

GÖKTÜRK99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Motorumu evimizin altindaki dükkana koymustum. Yaninda uyuycaktim ama annem beni zorla eve çıkardı .

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    İlk motorumu aldığımda ben işte olduğumdan babam gidip noter işlerini halletmişti. İşten çıkmak için can atıyodum adeta

Saat 5 olup çıktığımda eve koşarak gittim

Evimiz bahçeli olduğundan birinin girme ihtimali yok ama o gece 3 tane kilit takmıştım ayrıca o zamanlar rootweiler cinsi bi köpeğim vardı(toprağı bol olsun) onuda hemen dibine bağlamıştım kimse yaklaşmasın diye.

İlk motorum hala durur satmaya nedense kıyamıyoruz ama artık eskisi gibi kilit vs bi önlem almıyorum. Sadece üstü kapalı yerde branda ile sarılı duruyo bahçede.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorumu aldığımda ben işte olduğumdan babam gidip noter işlerini halletmişti. İşten çıkmak için can atıyodum adeta

Saat 5 olup çıktığımda eve koşarak gittim

Evimiz bahçeli olduğundan birinin girme ihtimali yok ama o gece 3 tane kilit takmıştım ayrıca o zamanlar rootweiler cinsi bi köpeğim vardı(toprağı bol olsun) onuda hemen dibine bağlamıştım kimse yaklaşmasın diye.

İlk motorum hala durur satmaya nedense kıyamıyoruz ama artık eskisi gibi kilit vs bi önlem almıyorum. Sadece üstü kapalı yerde branda ile sarılı duruyo bahçede.
    Lucy rahmet istedi keremcim..
    sen motoru koy gitsin sizin bahcede bişi olmaz, o deil 2 metre boyunla adam seni gorunce topuklar ben diyim sana

Ben hiç vitesli motor kullanmamıştım sadece egitim bilgim vardı
    KTM ye kapının önüne kadar getirttim, sagolsunlar kırmadılar getirdiler
    Güvenliğin en janti yerine yerleştirdim ev hariç her gittigim yerde gozumden hiç ayırmadım..
    AVM de yarım saatte bir aşağı indim, avm guvenlikleriyle kanka oldum, temizlikçiler bile tanıyordu beni artık,
    motor alan temizlikçi abiyle uzun otopark sohbetlerimiz olmuştur, ilk pulsarını beraber otoparka çektik
    Söz konusu motorsa arkadaşlıklar sevaptır, güzeldir
    keremkrmn bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    İlk motorumu heves, hobi olarak değil işimi yapabilmek için borçla almıştım.
    İkinci el..
    O kadar çok borcum vardı ki ne ilk aldığım günü nede gecesini hatırlıyorum.
    İş peşinde koşmaktan, borç hesaplamaktan ne motor keyfi yapabildim nede başka bir şey.
    antilop_skul bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)