Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yzf R25 vs Rc 250 ABS Karşılaştırma?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tolgakızılgü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar bilginize ihtiyacım olan bir konuyu sizlerle paylaşacağım.

R25 sipariş ettim ve beklemekteyim bu arada biraz araştırma da yapmak istedim. r25le rc250 arasında yaklaşık 1000 tl lik bir fark var ama iş özelliklere gelince rc250 abs farkla öne geçiyor gibi.

R25 çift silindirli güzel bir makina gönlüm onda ama Rc250Abs de aynı klasmanda tek silindir abs fren ve amartisor konusunda daha profesional.

Siz olsaydınız hangisini neden alırdınız. Lütfen bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Pirelli lastiklerde var ayriyetten.Ben şahsen rc250 alırdım.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kağıt üstünde rc250 amortisör vs açısından daha iyi gibi görünse de üstüne oturup kullanmadan yorum yapmak manasız. Örneğin crf250 de showa var yazıyor ama çok da showa ma yani. Son hız merakı varsa r25 elbette şu anda en iddalısı fakat her şey son hız değil. Algımızda düzlükte en hızlı motosiklet en iyi motosiklettir gibi bir şey var.
    Her zaman bu motosiklette en son kaç gördün sorularına maruz kalmışızdır veya kaç beygir diye... Kimse çıkıp bize frenini,amortisörünü sormaz. Muhtemelen ktm daha torkludur, r 25 te 3 vites birden küçültmek gerekebiliyor hızlanmak için.
    Zaten almışsınız motorunuzu hayırlı olsun çok da şeyapmamak lazım o muydu bu muydu diye. Ben olsam ne alırdıma gelirsek rc250 alır, 3-5 günde bir cvilalardım. Şehir içi, şehir dışı her türlü yürürdüm. R25 yakıtıyla, düşük devirde torksuzluğu ile kaybediyor benim gözümde.

Çok teşekkürler farklı bakış açılarına ihtiyacım var göremediğim yanlar olabilir o sebepli araştırıyroum. Rc 250 ve rc serisinde oturuş pozisyonlarının fazlasıyla iddalı olduğu kanısındayım 185 boyum var ve 1 saatten fazla yol yapılamayacağı kanısındayım,r25 daha rahat bir pozisyona sahip.Daha önce 2 tane cbr 250m vardı tek silindire çok alışığım çift silindir tadmak istiyorum sebebim biraz da bu şekilde.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Ktm farklıdır. R25 Torku beygiri cok üst devirlerde veriyor devir demek benzin demek.
    Bu durumda rc 250 tek silindir torklu ABSLİ
    Bence KTM
    tolgakızılgü bunu beğendi.

78alihan78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF 250NK
    rc250 o parayı hak ediyor bence ama r25 de seni üzmez. İkisini de dene tarafını seç

Alıntı 78alihan78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rc250 o parayı hak ediyor bence ama r25 de seni üzmez. İkisini de dene tarafını seç
    Nerde nasıl deniyoruz arkadaşlar öyle bir imkan nasıl oluyor.

Motosikleti
    CF 250NK
    Alıntı tolgakızılgü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerde nasıl deniyoruz arkadaşlar öyle bir imkan nasıl oluyor.
    Bayiye gidiyorsun test sürüşü yapmak istediğini söylüyorsun. Ehliyeti veriyorsun 30 dk deneyip geri geliyorsun. İnternet üzerinden de var sanırım sürüş günü yer ayırtmak.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    iki makineyide kullandım r25 son hızı daha cok ve 140 dan sonra rc250 kadar sıkışmıyor 180-190 a kadar yolu var ama lastikleri kötü abs yok kaydirmali debriyaj yok . şekil şemal olarak 10 kişden 10 uda rc250 iyi daha cok beğendi yan yana koyduğumuzda ama r25 in selesi cok rahat ve cbf150 gibi oturuyorsun oda var .
    tolgakızılgü ve Ümitsolak bunu beğendiler.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Sadece sele'ye bakarak r25 al denilmez, sele'nin tonla çözümü var

Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece sele'ye bakarak r25 al denilmez, sele'nin tonla çözümü var
    oturuş pozisyonu r25 in çok daha rahat ap açık ortada bence. Yine de rc 250 abs merak ettiğim bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki makineyide kullandım r25 son hızı daha cok ve 140 dan sonra rc250 kadar sıkışmıyor 180-190 a kadar yolu var ama lastikleri kötü abs yok kaydirmali debriyaj yok . şekil şemal olarak 10 kişden 10 uda rc250 iyi daha cok beğendi yan yana koyduğumuzda ama r25 in selesi cok rahat ve cbf150 gibi oturuyorsun oda var .
    tasarım olarak dağlar kadar fark var tabi benim ikiside hoşuma gidiyor top speed çift slindir ve oturuş pozisyonu beni cezbeden özellikler boy 185 olunca oturuş pozisyonunu düşünmek zorunda kalıyorsun.

Şu da var kaydırmalı debriyaj nedir ne işe yarar faydası nedir bilmiyorum teknik anlamda zayıfım biraz,lastik dert değil zaten ırc lere fazlasıyla alışkınım ve rosso da yolda

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı tolgakızılgü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bilginize ihtiyacım olan bir konuyu sizlerle paylaşacağım.

R25 sipariş ettim ve beklemekteyim bu arada biraz araştırma da yapmak istedim. r25le rc250 arasında yaklaşık 1000 tl lik bir fark var ama iş özelliklere gelince rc250 abs farkla öne geçiyor gibi.

R25 çift silindirli güzel bir makina gönlüm onda ama Rc250Abs de aynı klasmanda tek silindir abs fren ve amartisor konusunda daha profesional.

Siz olsaydınız hangisini neden alırdınız. Lütfen bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler.
    Dostum artık almışsın bence hiç kafanı bulandırma. bu arada hayırlı olsun kazasız belasız güzel ve mutlu günlerde sürmeni dilerim.

Motosikleti
    CBR 600RR
    Oturuş pozisyonlarında o kadar da fark yok aslında, ayrıca top speed'e de takılma bende rc390 var ama daha 150'nin yukarısını göremedim :d

Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum artık almışsın bence hiç kafanı bulandırma. bu arada hayırlı olsun kazasız belasız güzel ve mutlu günlerde sürmeni dilerim.
    Amin teşekkür ederim. İkisinide istiyorum alamıyozmu :D:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

Oturuş pozisyonlarında o kadar da fark yok aslında, ayrıca top speed'e de takılma bende rc390 var ama daha 150'nin yukarısını göremedim :d
    yok artık ben cbr 250 ile topspeed 184 gördüm 170 le falan gidiyordu.

Motosikleti
    CBR 600RR
    Yok yanlış anladın top speed 150 değil ben top speed görmeye çalışmadım 150 yetti bana :d

Motosikleti
    CF 250NK
    Kaydirmali debriyajda vites kuculturken tekeri kitleme sorununu ortadan kaldiriyor. Sele icin motosiklet mi secilir yapmayin hocam . Sen almissin zaten motorunu keyifle sur kafana takilmasin. Hayirli olsun bu arada.

Alıntı 78alihan78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaydirmali debriyajda vites kuculturken tekeri kitleme sorununu ortadan kaldiriyor. Sele icin motosiklet mi secilir yapmayin hocam . Sen almissin zaten motorunu keyifle sur kafana takilmasin. Hayirli olsun bu arada.
    Sele için almıyorum tabiki oturuş pozisyonu diyelim ona daha rahat olsaydı düşünmeden rc alırdım çünkü sürekli bir kullanıcıyım sadece yazları kullanmıyorum motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

Yok yanlış anladın top speed 150 değil ben top speed görmeye çalışmadım 150 yetti bana :d

Hm ben biraz agrasif kullanıyorum bir kaç sene sonra rc390 yada başka bişey
    düşünebilirim ama kesinlikle 600 cc falan yükseltmek gibi bir düşüncem yok
    khan_x bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    R25 alıp sürüye katıl ya da KTM al farkın olsun.
    dyavol-77 ve Ümitsolak bunu beğendiler.

RC 250 alinir, konfor sele eklenir. Abs, kaydirmali debriyaj, wp amortisorler, kaliteli lastiklerle arkaya bakilmaz.
    Malzeme kalitesinden bahsetmiyorum bile...
    cbr1907 bunu beğendi.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 alıp sürüye katıl ya da KTM al farkın olsun.
    Güzel sloganmış ya valla kararsızım almışsın falan diyorsunuz arkadaşlarda net değilim. Yeni renkler gelmemiş olsaydı bukadar kararsız kalmazdım sanırım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)