Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

16 yaşında motora başlama supersport model

Motovento
    REKLAM ALANI

kardes az önce sana birseyler yazdim ama neden gitmedi anlamadim cünkü yeni üye oldum blki ondandir anliycaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

sen önce bir ehliyetini al sayet (M degilde )a1 ehliyeti alabilirsen, sor bakalim 18 yasinda olana kadar 125 cc motora binebilirmisin a1 ehliyetinle Yeni kanunla bence binemezsin yastan dolayi.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yeni kanunla beraber a1 ehliyetle 125cc lik 15bhp ye kadar motorlara binebiliyoruz herhalde plaka L ile oluyor acemi plakası. Alabiliyorum kısacası supersport 125cc eğer oturuş dışında yamaha yzf r125 çok fark etmezse onu alacağım 18 ime girdiğimde yamaha r25 alacağım kısacası alabilirim sorun yok 125cc'de sadece karar vermem gerekli Yamaha ya çok kanım ısındı sizde önerirseniz onu alacağım önermezseniz cbr 125 den başka seçenek yok. :(

Motosikleti
    Yzf r125
    Kardeşim altın elbiselinin videosu eski kasa r125 şuanki r125 Lerinki ön amörtisörü farklı o konuda Can'ın sıkılmasın ama oturuş pozisyonu dersen yeni başlarken sıkıntı yaratır yarım yatık şekilde ama sen bunlara bakma hangi motoru istiyosan onu al 2. Eli düşünüp beğenmediğin Bi motoru alma zaten 2 sene sürüceksin o motoru yzf r125 İ tavsiye ederim sadece acaba ilk önce Bi eğitim mi alsan r125 için en azından denge sorunu yaşamazsan rahat rahat kullanırsın

Yamaha ve honda'nın eğitimleri var mış herhalde 16 yaşı alıyorlarsa zaten gireceğim eğitimlere

Mert kardesim anladigim kadariyla motora cok heveslisin ancak kanun acikca söylüyor 18 den önce kanunen 125 cc ye bine mezsin bir kere resit degilsin kanun diyor ki 18 yasina kadar 49.99 cc 18-20 arasi a2 ehliyet cc belli 20 yasinda a2 ehliyeti aldiysan 22 yasina kadar bindiysen a ehliyeti almaya hak kazanirsin 24 yasindaysan zaten a ehliyet sinavina girersin olay bu

http://i.hizliresim.com/6PNY8E.png

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı ay yildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mert kardesim anladigim kadariyla motora cok heveslisin ancak kanun acikca söylüyor 18 den önce kanunen 125 cc ye bine mezsin bir kere resit degilsin kanun diyor ki 18 yasina kadar 49.99 cc 18-20 arasi a2 ehliyet cc belli 20 yasinda a2 ehliyeti aldiysan 22 yasina kadar bindiysen a ehliyeti almaya hak kazanirsin 24 yasindaysan zaten a ehliyet sinavina girersin olay bu
    2016 kanunu ile az önceki attığım linkteki gibi oldu

Mert can bu yazi bana pek inandirici gelmedi.Sen en iyisi en yakin bir polis karakoluna ugra eger sana yazili bir kagit verebilirse emniyet amiri 16 yasinda birinin 125 cc motora binebilir kullanabilir diye benibos ver diledigin bir 125 cc yi al. Yolun acik olsun.

Alıntı ay yildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mert can bu yazi bana pek inandirici gelmedi.Sen en iyisi en yakin bir polis karakoluna ugra eger sana yazili bir kagit verebilirse emniyet amiri 16 yasinda birinin 125 cc motora binebilir kullanabilir diye benibos ver diledigin bir 125 cc yi al. Yolun acik olsun.
    Ehliyet kursları bile 16 diyoe ben Tay sürücü kursuna yazılıp yamaha sürüş eğitimi 1'e katılacağım belki 2'yede yani sürücü kursu bile diyorken yalan olması zor

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Kardeşim, ilk motorun ne kadar ufak, ne kadar hafif ve ne kadar kolay bir sürüşe sahip olursa senin için o kadar iyi olur... CBR al, YBR al, CBF al ama oturuş pozisyonu ss olmayan, rahat bir motor al. Ben kendim sırf daha büyük daha spor daha gösterişli diye Hyosung almış adamım, bende super sport seviyorum yani Ama motor ne kadar spor olursa trafikteki, sokak aralarındaki, dur kalklardaki hakimiyetin o kadar zorlaşıyor... Bırak şimdilik gösterişi, öğrenmeye, alışmaya odaklan... 125cc motorla gösteriş olmaz, emin ol yzf r125 i aldığında "ooo kaçlık bu?" diyen adam, sen motoru çalıştırıp o tek silindirin zırıltı gibi çıkan sesini duyunca peeh yapıp gülerek gidecek Havanı 2 sene sonra altına güzel bir motor çekince atarsın... Emin ol diğer türlü işkenceye dönüşür...
    HYO-GT250R
    İstanbul

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    16 yaşında ehliyet alınıyor mu? Alınmıyorsa kumda oynamanı tavsiye ederim.
    Alınıyorsa baban hangisinde karar verirse o motoru alırsınız. Hayırlısı olsun

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 yaşında ehliyet alınıyor mu? Alınmıyorsa kumda oynamanı tavsiye ederim.
    Alınıyorsa baban hangisinde karar verirse o motoru alırsınız. Hayırlısı olsun
    Teşekkürler zaten her zaman birinin çıkıp dalga geçmesi gerekli o kişide gelmiş oldu...

ktm? 16 yaş?

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ktm rc 200 bak madem yada duke200 absli 125 abslide bakabilirsin ama absli bak pulsar rs200 de iyi bir tercih olabilir

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam RC çok torklu ilk motor olamayacak kadar hemde. Parça fiyatları malum. Onu geçtim 250 için söylemiyorum 200 için söylüyorum top speed 136 hani cbr yanından fıtı fıtı geçip gidecek ne şekil kalacak ne şemal. Ayrıca o makina daha yatık tek silindir gerçek başlangıç motoru olamayacak kadar fazla

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam RC çok torklu ilk motor olamayacak kadar hemde. Parça fiyatları malum. Onu geçtim 250 için söylemiyorum 200 için söylüyorum top speed 136 hani cbr yanından fıtı fıtı geçip gidecek ne şekil kalacak ne şemal. Ayrıca o makina daha yatık tek silindir gerçek başlangıç motoru olamayacak kadar fazla
    Hangi modelden bahsediyorsunuz ? Ben honda cbr ile yamaha yzf arasında klasım büyük ihtimalle yamaha istiyorum gibi duruyor kararsızım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Yeni yeni öğreneceğim için ktm duke 125 daha mı iyi olur sizce motor sürmeyi çok da bilmiyoeum çünkü kısa süreli scooter sürmüşlüğüm var o kadar sanki başlangıç için saha iyi bir seçenek gibi ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)