Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güvenlik Şeridi ve Anlayışsız Motorcular

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Arkadaşlar trafikte güvenlik şeridinden giderken arkadan gelen motorcular tarafından sıkıştırılıyorum korna çalarak rahatsız ediyorlar .30 40 km bile duran trafikte çok yüksek bir hızken neden böyle yapıyorlar daha ne kadar gidicem bu şeridde . Bazen bıkkınlık geliyor normal şeride geçerek araçlarla birlikte bende duruyorum bu seferde otomobil sürücüleri sağa geç diye korna çalıp laf söylüyor motor normal şeridde duramaz senin yolun sağ taraf diyen bile oldu . Sağa geçiyorsun bu seferde motorcu rahatsız etmese denyonun biri illaki şeride kayıyor motora geçiş aralığı bırakmıyor.E5 de sağdan giderken yolun kalitesi belli burada daha ne kadar basayım. Kendi canımı hiçe saydım desem milletin canınıdamı hiçe sayayım. E5 taktiği bekliyorum sizden bu ara kafam bozuk sol şeridde yol açıkken plakayı kapatıp yapıştırıyorum gazı trafik duruncada normal araç gibi bekliyorum. Aşırı derecede agresif bir insanım trafikte bu tip sıkıştıran insanlara zarar vermekten korkuyorum bir gün cinnet geçirip birine emaneti takacam az kaldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    clubberlang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol
    motosiklete binince sinir stres kalıyor mu sende ya ? :D umursama diyeceğim de istanbul trafiği bilmiyorum ve bursa da bu tür olaylarla hiç karşılaşmadım herkes saygılı birbirine,tabi arada bir denyolar çıkıyor onlarada dirseğimle ayna parçalayarak cevap veriyorum :D :D

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Ben genelde arkadan gelen motosiklete yol verip güvenli bir mesafeden onu takip ediyorum. Hem benim için daha güvenli oluyor. Hemde yolu tıkamamış oluyorum.
    cbr1907, BlackGhost ve serdar.0405 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    İyide öyle bir an oluyorki arkadan gelen motora yol verecek yol yok . Duran trafikte 40 la gidiyorum zaten şerid takibinde özürlü bir milletiz birçoğu şeridinden taşmış bariyere araçlara silme gidiyorum hala arkadan gelen kornaya basıyor. Ben gayet sakin stressiz sürüyorumda korna duyunca benim şalterler atıo yeminle birine seyyar korna monte edip basacam düğmesine az kaldı.Ne güzel çıkarmıyodum motoru mutluydum sakindim sinirlerim kontrol altındaydı yine ayarım kaçtı.

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Motosikletliler ikiye ayrılır; insanca süren ve şivava köpeği kadar beyni olmadığı halde motosiklet alabilecek kadar parası olanlar. Araba sürücülerinde de aynı bu durum. Özellikle ümraniyede tip2 şivava beyinliler bol

güvenlik şeridinde giderken korna çalıyorlar ise, bize yol ver komple şeridi kapama, şeridin ortasından gitme, ya hızlı git, yada güvenlik şeridi içinde, dahada sağdan gitki bizde solundan geçelim, geçebilecek kadar yer bırak bize diyorlar sana esasen.

normalde güvenlik şeridini kullanman yasakdır, en sağ şeridide durma ve duraklama haricinde kullanamazsın.
    gidiş şeridi araçlar için orta şerittir(yani belli bir hızda gidiyorsan, burada 1. öncelik araçların seyit hızına uyma, araçlar yoksa, 2. bölge trafik hız limite uyma)

en sol şerit ise sollamalarda kullanılır,

en sol şerit seyir şeridi değildir, burada senin trafik bilginin zayıf olduğunu anlıyorum birileri beni eyitsin diyorsun, sen kendini eğitmelisinki bilinçli hale gelesin ne yaptığının farkında olasın, hukukende kendini savuna bilecek hale gelesin.

sen hukuken haklımısın değilmisin o kısmına konsantre ol, insanların ne dediğini takmana gerek yok, tartişmaya girmenede gerek yok kimsenin uşağı / emir eri değilsin,

sana sen sağ şeritte gitmelisin diyen vatandaşda muhtemelen şunu demek istiyordur(hukuken hakkı olmadığı halde)
    bak bizim araçlarımız büyük, sen küçük araçsın bizden uzak durki can emniyetin olsun(yani başımızı ölerek belaya sokma), araç olsan hasar veririm, trafik öder demek istiyor.

yasada sana diyorki, sağ şerid hızlanma haricinde seyir etme kaza anında suçlu olursun, sağ şeritten sollamada yapamazsın.

misal en sol, ve orta şerit dolu, ama en sağ şerit boş, sende zaten ben yavaş gidiyorum diyorsun en sağda takılıyorsun, ama ortadaki aracı sağ şeritten solladığın an, trafikde kuralını çiğnemiş oluyorsun yavaş gidiyorsan bile, yani ortada şeritteki aracı sollayacak kadar en sağda yavaş gidiyorsan, seninde orta şeride geçmen gerekir.

buyur sen seç şimdi ne yapman gerektiğini, milletin vesveselerine uyup başına bir iş geldiğinde suçlu çıkmayımı,
    haklı olmayımı, tabi bu arada ölebilirsinde(kanuna uyalım derken, ortasını sen gözeteceksin yeri gelince ihlal edebilirsin can güvenliğin için, ama başkalarının hayatlarını tehlikeye düşürmeden) bilmem açık olabildimmi.. ))

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güvenlik şeridinde giderken korna çalıyorlar ise, bize yol ver komple şeridi kapama, şeridin ortasından gitme, ya hızlı git, yada güvenlik şeridi içinde, dahada sağdan gitki bizde solundan geçelim, geçebilecek kadar yer bırak bize diyorlar sana esasen.

normalde güvenlik şeridini kullanman yasakdır, en sağ şeridide durma ve duraklama haricinde kullanamazsın.
    gidiş şeridi araçlar için orta şerittir(yani belli bir hızda gidiyorsan, burada 1. öncelik araçların seyit hızına uyma, araçlar yoksa, 2. bölge trafik hız limite uyma)

en sol şerit seyir şeridi değildir, burada senin trafik bilginin zayıf olduğunu anlıyorum birileri beni eyitsin diyorsun, sen kendini eğitmelisinki bilinçli hale gelesin ne yaptığının farkında olasın, hukukende kendini savuna bilecek hale gelesin.

sen hukuken haklımısın değilmisin o kısmına konsantre ol, insanların ne dediğini takmana gerek yok, tartişmaya girmenede gerek yok kimsenin uşağı / emir eri değilsin,

sana sen sağ şeritte gitmelisin diyen vatandaşda muhtemelen şunu demek istiyordur(hukuken hakkı olmadığı halde)
    bak bizim araçlarımız büyük, sen küçük araçsın bizden uzak durki can emniyetin olsun(yani başımızı ölerek belaya sokma), araç olsan hasar veririm, trafik öder demek istiyor.

yasada sana diyorki, sağ şerid hızlanma haricinde seyir etme kaza anında suçlu olursun, sağ şeritten sollamada yapamazsın.

misal en sol, ve orta şerit dolu, ama en sağ şerit boş, sende zaten ben yavaş gidiyorum diyorsun en sağda takılıyorsun, ama ortadaki aracı sağ şeritten solladığın an, trafikde kuralını çiğnemiş oluyorsun yavaş gidiyorsan bile, yani ortada şeritteki aracı sollayacak kadar en sağda yavaş gidiyorsan, seninde orta şeride geçmen gerekir.

buyur sen seç şimdi ne yapman gerektiğini, milletin vesveselerine uyup başına bir iş geldiğinde suçlu çıkmayımı,
    haklı olmayımı, tabi bu arada ölebilirsinde(kanuna uyalım derken, ortasını sen gözeteceksin yeri gelince ihlal edebilirsin can güvenliğin için, ama başkalarının hayatlarını tehlikeye düşürmeden) bilmem açık olabildimmi.. ))
    Kardeş Sağ şerit nere,orta şerit nere bize daha detaylı açıklarmısın?Açıklamalarını okuduktan sonra ehliyetimi iptal edesim geldi.
    Sağ şeritten araç nasıl sollanır onuda açıklasan sana zahmet öğrenmiş oluruz.
    Şimdiye kadar herkes soldan solluyomuş haberimiz yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL

Orta şeridde hız limitlerine uyarak sollama yapmadan gideyim trafik duruncada olduğum şeridde durayım. Buradada laf yapanı üstüme çıkmaya çalışanı artık tokatlimmi diyosun.? Güvenlik şeridi adı üstünde güvenlik şeridi sol şeritte sollama şeridi trafik bilgim çok mükemmel olmasada var ama ben nerden gitsem hep rahatsız edildim napim harbiden şaşırdım.Tüm motorlar sağ tarafa yapışıyor diye bende trafikte beklememk adına en son orayı kullanmaya başladım işte bu anlattıklarımı yaşadım. Trafik durmuş bir motor geçeceği kadar yer var 40 km hızdayım arkadan gelen nereye yol vermemi istiyor daha ne kadar hızlanmamı istiyor bunu sorguluyorum zaten ki burayı kullanmam yetmiyormuş gibi birde 40 km ile gitmem zaten başlı başına yanlış ve riskli hal böyleyken arkadan gelen motorcu arkadaşlarım neden bu tehlikeyi dahada arttırmak istiyor anlatamadım galiba.

@TOTEMON
    kardeş Sağ şerit nere,orta şerit nere bize daha detaylı açıklarmısın?
    Açıklamalarını okuduktan sonra ehliyetimi iptal edesim geldi.

- buyur şeritler burada.

sağ şeritten araç nasıl sollanır onuda açıklasan sana zahmet öğrenmiş oluruz.
    Şimdiye kadar herkes soldan solluyomuş haberimiz yok.

> "sağ şeritten giden bir motorcu"
    sol ve orta şerit sıkışıksa, trafik orada hareket etmiyorsa;

- sağ şeritte boş ise, orta şeritteki aracı sollar ise trafik ihlali yapmış olur,
    - eğer orta şeritteki aracı sollayacak kadar hızlı ise orta şeride geçmesi gerekir, durmayacak veya duraklamayacak ise, seyir halinde ise.

@redmap
    Buradada laf yapanı üstüme çıkmaya çalışanı artık tokatlimmi diyosun.?

- benim sana önerim, eğer gerçekden sıkıtı var ise trafik polisi çağırmandır, böylece o vatandaşın eğliyetine el konulabilir.
    SürücüMen bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    @TOTEMON
    kardeş Sağ şerit nere,orta şerit nere bize daha detaylı açıklarmısın?
    Açıklamalarını okuduktan sonra ehliyetimi iptal edesim geldi.

- buyur şeritler burada.
    http://i.hizliresim.com/OAodp0.jpg

sağ şeritten araç nasıl sollanır onuda açıklasan sana zahmet öğrenmiş oluruz.
    Şimdiye kadar herkes soldan solluyomuş haberimiz yok.

> "sağ şeritten giden bir motorcu"
    sol ve orta şerit sıkışıksa, trafik orada hareket etmiyorsa;

- sağ şeritte boş ise, orta şeritteki aracı sollar ise trafik ihlali yapmış olur,
    - eğer orta şeritteki aracı sollayacak kadar hızlı ise orta şeride geçmesi gerekir, durmayacak veya duraklamayacak ise, seyir halinde ise.

@redmap
    Buradada laf yapanı üstüme çıkmaya çalışanı artık tokatlimmi diyosun.?

- benim sana önerim, eğer gerçekden sıkıtı var ise trafik polisi çağırmandır, böylece o vatandaşın eğliyetine el konulabilir.
    Benim beyin error harbiden birşey anlamadım bu saatte benim jeton köşeli galiba

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    @okaca Kardeş sen İstanbul'u Gotham City falan sanıyorsun sanırım,ama orda bambaşka bir dünya var

@cbr1907
    )) vahşi doğadaki hayvanlar alemine benziyor olabilir?

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum eger ofkeni kontrol edemiyorsan yaninda oyle seyler tasiman bir can almana ve kalan omrumu hapiste gecirmene sebep olabilir. Unutma İstanbul'da arac suruyorsun hem de motosiklet.Bu tip dengesiz suruculerin varligini ve coklugunu bilmek, bu yonde kendini kontrol etmen daha saglikli gibi.

dragendo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf1000L Africa Twin
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar trafikte güvenlik şeridinden giderken arkadan gelen motorcular tarafından sıkıştırılıyorum korna çalarak rahatsız ediyorlar .30 40 km bile duran trafikte çok yüksek bir hızken neden böyle yapıyorlar daha ne kadar gidicem bu şeridde . Bazen bıkkınlık geliyor normal şeride geçerek araçlarla birlikte bende duruyorum bu seferde otomobil sürücüleri sağa geç diye korna çalıp laf söylüyor motor normal şeridde duramaz senin yolun sağ taraf diyen bile oldu . Sağa geçiyorsun bu seferde motorcu rahatsız etmese denyonun biri illaki şeride kayıyor motora geçiş aralığı bırakmıyor.E5 de sağdan giderken yolun kalitesi belli burada daha ne kadar basayım. Kendi canımı hiçe saydım desem milletin canınıdamı hiçe sayayım. E5 taktiği bekliyorum sizden bu ara kafam bozuk sol şeridde yol açıkken plakayı kapatıp yapıştırıyorum gazı trafik duruncada normal araç gibi bekliyorum. Aşırı derecede agresif bir insanım trafikte bu tip sıkıştıran insanlara zarar vermekten korkuyorum bir gün cinnet geçirip birine emaneti takacam az kaldı.
    Emanet ne demek abi , takicam birine ne demek! Yaninda cidden bicak tasiyosan yazik sana. Bilegine guvenmiyosan ve Guvenliginden endise duyuyosan göz yasartici sprey tasi en azindan karsindakinin canina kast etmemis ve kendini korumus olursun.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    niye emanet adam gibi satın al bi tane

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence hiç umursama yol senin devam et. uygun yerde darlanırsan yol ver. benimde gerildiğim çok oluyor bile bile sıkıştırıyorlar bazen kuryeler. korna işine gelirsek onu genelde bana değilde kenardaki araçlara çalıyorlar diye düşünüyorum ben . sonuçta e-5 te emniyet şeridi yok en sağda tek motorluk bir yer bulabilirsen ne ala. kendi emniyetin herkesin acelesinden daha önemli aralarda durmakta tehlike oluşturabiliyor.
    Önemli olan; motor kullanmak değil, onu maymunlarda yapıyor. Önemli olan Başkasını tehlikeye atmadan kendi güvenliğin için sürmek.
    "Edeple gelen lütufla gider"

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Olay sinir harbine dönmüş
    Sen yoluna bak boşver. Arkaya takılıp önündeki sürprizleri kaçırma : )

Emniyet şeridindeyim ve arkamdaki motor daha hızlı gitmeye çalışıyor
    Eğer emniyet şeridi geniş (örnek tem) bir yoldaysam sağa yanaşırım solumdan geçer
    Eğer emniyet şeridi darsa iki araç geçemiyorsa trafiğin aktığı arabaların arasının açıldığı bir yerde sola geçer (yola girerim) sağımdan geçer
    Emniyet şeridi dar, yolda araçlar duruyor ve yol vermeme imkan yoksa normal hızda devam ederim

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Emniyet şeridinde yol istenmez, korna çalınmaz, selektör yapılmaz. Kulak asmamaya çalışın, uygun bir noktaya varınca da sol elinizle geç işareti yapın, arkanızdaki geçsin gitsin. İstanbul'un otomobil kullanıcıları ile motosiklet kullanıcıları aynı hastalıklı zihniyetin beşiğinden gelme sığırlardan oluşuyor genelde. Motosiklet kullanıcısı iyidir, yardımseverdir diye düşünmeyin. Çok fazla cahil var, forumu takip etmeniz bile sayıları hakkında fikir verebilir. Çok fazla takmaya değmez. Siz yolunuza odaklanın.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı dragendo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emanet ne demek abi , takicam birine ne demek! Yaninda cidden bicak tasiyosan yazik sana. Bilegine guvenmiyosan ve Guvenliginden endise duyuyosan göz yasartici sprey tasi en azindan karsindakinin canina kast etmemis ve kendini korumus olursun.
    Avcılık var biraz.Çantamda genelde olta malzemeleri kesici delici biçici birçok alet oluyor.Hem bu devirde bilekmi kalmış.Gözyaşartıcı spreyi sıkarken çığlıkta atıozmu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bende o sol şeritte ne kuryeler ne xmax ler ezdim geçtim :D 80-90 km ile şimdi düşünüyorumda olan birisi çarpsa karton olucakmışız yeni öğreniyoruz motor tehlikeliymiş :D bende artık senin gibi 30 km ile gidicem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)