Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tek teker yapamayan kötü sürücümüdür ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek teker yapabilen kişi motosiklette iyi dengeye sahip olan kişidir buna bisiklet de dahil ,ne kadar hakimsen o kadar iyi'dir yalnız kimse saba bu işden dolayı plaket vermez
    gokberk6426 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    cevap veren ve fikrini paylaşan herkese cok tesekkür ederim cbr500 r bu kadar hantalmı ya hiç tahhmin etmezdim :D ktmden şaşmıcaksın aga ozaman :D

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap veren ve fikrini paylaşan herkese cok tesekkür ederim cbr500 r bu kadar hantalmı ya hiç tahhmin etmezdim :D ktmden şaşmıcaksın aga ozaman :D
    Hantalmı derken? kime göre neye göre? bu konu tartışılır, kaç beygirle kıyasladığına bağlı. 250cc den sonra amacın ss motorsa, altındakine biraz daha uzun süre bin 10-15 bin, araya bir iki eğitim sıkıştır kendinden emin olduktan sonra 600lük bişey al.
    Motora her bindiğinde kendini değil, arkanda bıraktığın insanları düşün ve öyle sür.. Ona göre kararlar ver
    https://www.youtube.com/watch?v=-sPmOzlzqAQ

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam daha 250 yi yeni almamış mıydın sen, hemen 390 a geçme bence. onu biraz kullan, hakimiyetini arttır.
    tek tekerle ilgili olarak şunu söyleyebilirim.
    bence istediğin zaman, dengeli bi şekilde yapabiliyosan bu motora daha iyi hakim olabildiğinin göstergesidir,
    ama yıllarca motosiklet kullanıp da hiç teker yapmayan biri için tecrübesizsin diyemeyiz.
    bence doğru düzgün kullanmaya devam et. kimseyi riske atmayacağın trafiğe kapalı alanlarda deneyebilirsin, fakat ekipmanlarını asla eksik etme.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Gökberkten boş konular serisi Vol. 6582

Kardeş motoru almadan bir sürü konu açtın, şu adam motorunu alsada bizde rahatlasak huzura ersek diye dualar ettik ama.

Daha 1000km olmuş hele bi soluklan daha acemisin ve iyi motorcu hiç değilsin, hiç birşeyde öğrenmedin daha. 15bin i gecte ondan sonra düşün derim cbr falan.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Teker yapmaya karşı değilim.

Ama en kolay teker yapılan motorsiklette daha bir kere denemiş değilim.

Yapacak olsam önce küçük, ucuz ve hafif bir motorsiklette pratik yapardım.

Olayı kaptıktan sonra da kolay kolay 1 litre üstü hacimli, 200 kilodan ağır, ve 120 beygirden güçlü bir motorsikleti riske atmazdım...

Yapınca insanlar alkışlar ama en ufak bir aksilikte en aptal insan durumuna düşersin, kimse de yüzüne bakmaz. Binlerce lira masraf ve Allah göstermesin, sağlık sorunlarıyla başbaşa kalırsın...
    Jemand bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Genç kardeşim, Eskişehir de 40 yaş üstü motor sevdalıları var. Çok bilinçli, tecrübeli, kaliteli insanlardır. onlar ile tanış, dolaş, kaynaş. Çok ama çok şeyler öğreneceksin. Böyle geçici heveslerin peşinden koşmamayı da öğrenirsin. Benden tavsiye.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Kafanı bu arkadaşlar mı karıştırdı ?

gokberk6426 ve Jemand bunu beğendiler.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    o ışıklardaki dangozlara, bakmayın siz bende tek teker yapamıyorum, denemek gibi bir derdimde yok, motorunda hakkını vermekten hiç kaçınmam,gidebileceği deviri gerektiğinde kullanırım,gerektiğinde 90 100 km hızla viraja girer ama motor yatırmam kontra tekniğiyle viraj alırım,
    hava atmak için motor sürmem,ulaşım ve keyif için motor kullanırım,zevk içinde sürerim,ama en önemlisi kompleks yapmam iki teker candır hangisi olursa olsun,benim motorum beni taşıyor topu topu 3000 TL gibi rakama maloldu pulsar da alabilirim ama önemli olan bir motordan ne beklediğindir,basit sağlam klasik görünüşü dağ taş sürsemde gitmem dememesi benim hoşuma gidiyor.milletin ne dediği önemli olan siz güvenli ve keyifli sürün dolmuşa binmeyin...

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli tek teker yapmak değil de, tek teker yapabilecek kadar motora hakim olabilmeyi isterdim. Bence esas konu budur.
    integrayla hiç sansın yok dostum çok güzel motor ama...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafanı bu arkadaşlar mı karıştırdı ?

https://www.youtube.com/watch?v=yiOmgpQ8OTQ
    sesli güldüm
    güzel cevap olmuş

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerektiğinde 90 100 km hızla viraja girer ama motor yatırmam kontra tekniğiyle viraj alırım
    Bu kısma takıldım ben kontra tekniği ile dönüyorsanız motoru yatırmamak gibi birşey söz konusu değil hoş kontrasız motoru döndürmekte mümkün değil, he hanging yani sarkma yapıyorum ve motoru daha az yatırıyorum demeye çalışıyorsanız o ayrı...
    mostro, turbocharge ve gokberk6426 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    10 bin km nedir? Tecrube kazanacaginimi saniyorsun 10bin km de ?
    Vazgec bu hayalden sehir icinde en az 100 bin km yapmalisin trafik tecrubem tam anlamiyla oturdu artik herseyi okuyabiliyorum sezilerim guclendi demen icin, yagmurda uygun zamanlarda ozelikle trafige cikman lazim , yagmurda donusler, frenaj..vs calisman lazim. Ha limitlerde giden bir surucu olmak istiyorum dersende , mutlaka pist egitimi alip piste cikman sart, pistin tozunu yutmadan videolarda caddede gazlayan profesyoneller gibi limitlerde olamazsin asla.

Kisaca bu iste cok ama cok yenisin, yillar ve bunun parelelinde yuksek km ler devirmen lazim.

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Bana kalirsa tekeri de ogren panik freni de ogren kontrayi da ogren ama hepsinin zamani var hepsinin ogrenmek icin teknikleri var teker yapmak oyle muhim bisey degil olay virajdir yani gercek surucu virajda belli olur rc 200 icin 10.000 km bile az oyle motorum olsa cani cikasiya surer oyle geçerim 400 500 cc motorlara hizi ivmelenmesi gayet iyi bi motosiklet once gercekten o motoru guzelce sur tecrube kazandigini hisset biseyler atlat biseyler yaşa ve oyle geç aceleci olma daha cok vaktin olacak alistira alistira ust basamaklara cik

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Tanımadığı etmediği adama motor emanet eden, bir iki salağın lafına bakıp tek teker deneyen, daha 1000 km sürüp motor büyütmeyi düşünen insanın sonunu ben hayır görmüyorum. Nasıl olsa parası kendi cebinden çıkmıyo.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    150 ile radara yakalanmayan sürücü iyi bir sürücü değildir.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Motora yazık gökberk. Bir ktm kolay yetişmiyor o yüzden motorunu yağla balla wd 40 la akıllı uslu sür

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sence bizim müdür müdür müdür müdür ?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öylemüdüracaba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Motoru ilk aldığın zamanlar konunda shoeı kask full koruma vs görünce yazdıklarınıda okuyunca akıllı bir sürücü daha demiştim. Gökberk sende çabuk gaza gelmişsin.Teker yapmalar birkaç ay kullandıktan sonra satıp cc büyütmeler falan hem bak o altındaki motorla ufacık bile kaldıramamışsın daha teker yapmaktan bahsediosun.Altındaki motor 2. viteste bile rahat tekere gelirde ne gerek var arkadaşım.Takip ediyorum ilk günden beri heycanına ortak oluyorum bak ben yeni kaza yaptım motorun o halini ilk gördüğünde sanki dünyan yıkılıo soğuyosun motordan bebek gibi bakıosun özeniosun saniyeler içinde darmadağın oluyor. İlla yapacaksan al bir tane çinli robocop gibi giyin çalışmalara başla. Altındaki motorun gücüyle deneyipde ufacık bile yerinden oynatamadıysan bu iş sana göre değil öğrenene kadar mutlaka o motoru devirir taklaya gelirsin.Birde tavsiyem daha bu kadar erken tekere ve motor değiştirmeye heves ettiysen senin içine stunter kaçmış biran önce racing tarzındanda kurtul.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)