Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tek teker yapamayan kötü sürücümüdür ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    stunta hevesin varsa motoru alma amacın oysa evet kötü ötesisin ama sen sürmek içim aldıysan mal insanları takma
    gokberk6426 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Tek teker yapmanı tavsiye etmem ama mutlaka çalışmanı tavsiye ederim.

Daha güçlü bir motora bindiğin zaman motorun ön tekerleği yerden kesildiğinde yere nasıl indireceğini, panik yapmadan o anlık riskten nasıl kurtulacağını öğrenmenin çok faydasını görürsün. (ilk seferlerde istemsiz olarak ön tekerleğim bir araba boyu kalktığında ödüm .okuma karışmıştı )

Ek olarak ıslak bir zeminde arka freni kilitleyerek durma çalışmalarını yapmanı tavsiye ederim. Sebebi ise bir anlık hata ve yol şartları sonucunda istemsiz olarak arka tekerleğin kilitlediğinde nasıl duracağını bilmen hayat kurtarır.

Yani trafikte başına gelebilecek şeylerin pratiğini yapman sana çok şey katar. Panik frendir, önüne aniden çıkan bir şeyden kontra ile kaçmandır, sert frende stoppie yaparsan motordan uçmadan nasıl duracağındır, ön frene kilitlenip kayarken direksiyonu sağa-sola çevirmemektir vs vs vs.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    stunta hevesin varsa motoru alma amacın oysa evet kötü ötesisin ama sen sürmek içim aldıysan mal insanları takma
    aslında alma amacım hobi olarak sürmek ve oklua gidip gelmek yani stunt felan aklımda hiç yoktu sadece cok fazla soruyolar acaba haklılarmi diye bir tartışma konusu açmak istedim

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek teker yapmanı tavsiye etmem ama mutlaka çalışmanı tavsiye ederim.

Daha güçlü bir motora bindiğin zaman motorun ön tekerleği yerden kesildiğinde yere nasıl indireceğini, panik yapmadan o anlık riskten nasıl kurtulacağını öğrenmenin çok faydasını görürsün. (ilk seferlerde istemsiz olarak ön tekerleğim bir araba boyu kalktığında ödüm .okuma karışmıştı )

Ek olarak ıslak bir zeminde arka freni kilitleyerek durma çalışmalarını yapmanı tavsiye ederim. Sebebi ise bir anlık hata ve yol şartları sonucunda istemsiz olarak arka tekerleğin kilitlediğinde nasıl duracağını bilmen hayat kurtarır.

Yani trafikte başına gelebilecek şeylerin pratiğini yapman sana çok şey katar. Panik frendir, önüne aniden çıkan bir şeyden kontra ile kaçmandır, sert frende stoppie yaparsan motordan uçmadan nasıl duracağındır, ön frene kilitlenip kayarken direksiyonu sağa-sola çevirmemektir vs vs vs.
    önerin için teşekkür ederim daha 2 yılımız var bakalım :D .valla ben arka tekeri kitlemek icin cok ugraştım ama sanki arka frenim cok zayıf gibi geliyor bana sanki hiç durdurmuyor gibi hissediyorum bilmiyorum absde devreye giriyor hemen yoksa bisiklette yaptıgımız gibi kazık fren yapıp durmak felan egitimde yapmaya calıstık ama abs devreye giriyor her seferinde

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Sürekli tek teker yapmak değil de, tek teker yapabilecek kadar motora hakim olabilmeyi isterdim. Bence esas konu budur.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli tek teker yapmak değil de, tek teker yapabilecek kadar motora hakim olabilmeyi isterdim. Bence esas konu budur.
    anahtar kelime bu sanırım

yapabilecek kadar motora hakim olabilmeyi isterdim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    benim drift 50 binde bi kere teker görmedi :D

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Valla senden böyle bir soru beklemezdim gökberk bilinçli bir arkadaşa benziyordun beni şaşırttın

Altındaki motor bile başlangıç için yeterince tehlikeli iken sen kısa yoldan yükseltmenin peşindesin. Daha yükseğini isteme nedenin ne gerçekten merak ettim daha 1000 km oldu yetmiyor mu motor ?
    Kalite desen var görsellik desen var hız olarakda tatmin ediyor olması lazım

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek teker yapamayan, bırak iyi sürücü olmayı adam değildir adam!

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Ben ikisinide denedim gokberkcim, 390 ile altindaki motor arasında oyle daglar fark yok 250 ile yazi geçir yaz sonu alayim diyorsan al fikrimce, sadece apacilik yapip havaya girme kafi.. atla deve degil gayet efendice bilincli 390 kullanirsin hicte sorun olmaz..
    Tek tekere gelince onun için ayri bir motorun olmali Stunt motorlari gibi dusun bu bir hobi ve yetenek ve istek meselesi.. kendi motorunla degil bu işi bilen biriyle koruma demirli vs olan kucuk tekere kolay gelen bir motor ile calisma yapmalisin... ekipmanin tam olamli cross gibi bi bir hobidir.. kendine zarar verme riskin yuksek ona gore senin kararin olmali..

Dikkat et düşersin
    Bence stunt çalışmalarına teker yapmalara senin ktm ile başlama yazık olur gül gibi grenajlara

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Tek teker yapanlar genellikle 17-25 yaşında olan sürücüler olup kendilerine güveni olmayıpta topluma kendini bu şekilde ispat etme çabasında olanlardır,bunun haricinde başka bir izahı yoktur ve o kişilerin psikolojik durumları bir uzman doktor kontrolünde mutlaka olumsuzluk içermektedir,fakat kendileri bunun farkında bile değillerdir bu kişileri görüp mutlaka plakalarını alıp yetkili birimler ihbar edersek kendilerine ve ailelerine çok büyük yardımda bulnumuş oluruz.
    berkcigdem ve gokberk6426 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek teker yapanlar genellikle 17-25 yaşında olan sürücüler olup kendilerine güveni olmayıpta topluma kendini bu şekilde ispat etme çabasında olanlardır,bunun haricinde başka bir izahı yoktur ve o kişilerin psikolojik durumları bir uzman doktor kontrolünde mutlaka olumsuzluk içermektedir,fakat kendileri bunun farkında bile değillerdir bu kişileri görüp mutlaka plakalarını alıp yetkili birimler ihbar edersek kendilerine ve ailelerine çok büyük yardımda bulnumuş oluruz.
    21 yaşındayım kritere uyuyorum sanırım
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat et düşersin
    Bence stunt çalışmalarına teker yapmalara senin ktm ile başlama yazık olur gül gibi grenajlara
    yok abi olayı farklı yere cekmeyın stunt felan rc ile olcak şeyler değil :D ama haklsıın ben boyle devam ediyim ben yukarıda Evrenalparın yazdığı gibi sürekli teker değil istedğim zaman yapabilcek kadar motorla özdeşleşmiş olmak isterdim lafına bittim
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ikisinide denedim gokberkcim, 390 ile altindaki motor arasında oyle daglar fark yok 250 ile yazi geçir yaz sonu alayim diyorsan al fikrimce, sadece apacilik yapip havaya girme kafi.. atla deve degil gayet efendice bilincli 390 kullanirsin hicte sorun olmaz..
    Tek tekere gelince onun için ayri bir motorun olmali Stunt motorlari gibi dusun bu bir hobi ve yetenek ve istek meselesi.. kendi motorunla degil bu işi bilen biriyle koruma demirli vs olan kucuk tekere kolay gelen bir motor ile calisma yapmalisin... ekipmanin tam olamli cross gibi bi bir hobidir.. kendine zarar verme riskin yuksek ona gore senin kararin olmali..
    yok abla ya bıraktım artık denemem bile :D aldığım ilk gün debrıyajı sert bırakmamla yanlişkla birazcik yapmiştim onun dısında tık yok zaten 1-2 defa denedım korktum uzaktan ızlemek en guzelı :D .motor tercihine gelirsek ktm den başka düşünmüyorum ya ben bunla bu sezonu geçiriyim gelecek sezona bakıcaz artık belki iki silindirli birşey cıkarır ktm 600 cc aşağısı için ozamana
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek teker yapamayan, bırak iyi sürücü olmayı adam değildir adam!
    ahaha buda farklı bir bakış acısı sanırım
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla senden böyle bir soru beklemezdim gökberk bilinçli bir arkadaşa benziyordun beni şaşırttın

Altındaki motor bile başlangıç için yeterince tehlikeli iken sen kısa yoldan yükseltmenin peşindesin. Daha yükseğini isteme nedenin ne gerçekten merak ettim daha 1000 km oldu yetmiyor mu motor ?
    Kalite desen var görsellik desen var hız olarakda tatmin ediyor olması lazım
    bu motora bir ömür binebilirim ben sadece konunun yanına açıyım evde oturuyorum boş boş en azından araştırmış olurum diye sormuştum aslında sadece diyologları konu açıp tartışmaktı amacım bilinçli bir sürücüyüm diyemem arada bende 50 ile tıngır mıngır giderken bi vites düşüp 70-80 e cıkıyorum ama merak ettiğim şey motorun mekanıklerını bilmeden boyle bir şeyde yapamiycağın yani ben istiyorumki motor beni değil ben motoru gotiriyim

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Uzun yıllar motor kullanıp, kullandıkları motorların limitlerini sonuna kadar zorlayıp, gücü yettiğince alabileceği en son motora kadar çıkıp artık yeni arayış zevk, adranelin peşine düşen motorcuların tercihen çoğunun yaptığı doğrudur.. Bu kişilerde evet geneli ustalaşmış tecrübeli motorculardır.

Fakat!

Yukarıda söylediğim harici (Sadece Hobi olarak, Ego olarak veya Akrobasi amaçlı yapan arkadaşlarımızda mevcut)hatta sadece bu amaç için motor alanlar var, bu amaçlar için yapanları bu konuda tenzih ediyorum. Çünkü mobiletle bile bunu yapa bilen gençlerimiz var. Onlara bir alkış Lakin, Bunu yapa biliyor olması iyi sürücü olduğu anlamına gelmez çok güzel teker yapar ama viraja giremez gibi.. vs..vs..

Özetle, iyi sürücü demek teker yapabilen demek değildir, İyi sürücü olmak sanırım tecrübe ile sabit orantılı seni yolda durdurup gaz verenlere kulak asma dostum.

Motosikleti
    Cbr 250r
    İlk önce iki teker olarak kullanmayı öğrenin bence sonra tek teker gidersiniz

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bir de ön freni sıkıp arka tekeri boşa döndürerek lastik yakan " iyi " sürücüler var.Onları da unutmamak lazım.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    1000 km azmış dostum. Şöyle kask takmayacak kadar iyi motorcu olman için daha çok zaman lazım. Teker yapamadığını da öyle söyleme her yerde. Bizim orada teker yapmayan motorcuya kız bile vermezler.
    gokberk6426 ve gurkanerkan bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hem evet hem hayır

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Naçishane tavsiyem tekerdi falandı hiç o işlere bulaşmaman, haftasonu akşamları caddebostan S virajına yolun düşerse sahilde 50cc motorla bile teker yapan apaçileri görebilirsin, bir tanesinin bile iyi sürücü olduğunu düşünmüyorum. Motorda en iyi sürücü en uzun yaşayan sürücü derdi vefat eden motorcu bi abimiz. Teker yapmanın hiç bir mantığı olduğunu düşünmüyorum, sadece etrafa hava atmak için kendi canını ve malını tehlikeye atmak bana göre.

CC yükseltme olayında da yıllarca sayfalarca konuşulmuş bu konu burada, motorun gayet güzel ve yakışıklı biraz daha tecrübe edindikten sonra düşünmelisin. daha yolun başındasın önünde, önümüzde uzun seneler var.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ehliyet alırken yeni kriter getirmişler...tek teker yapamayan sınavdan kalıyormuş :D

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Cbr 500r alırsan senı blocklayacagıma emın olabılırsın :D 500r dedıgın motor kadar hantal bı motor yok 200kg mı neydı hatırladıgım kadarıyla 1 kere kalkma sansımız oldu kendınden 125cc dusuk motora tokatlanıyor ve o ccde tek sılındır racıng bılemedım yanııı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)