Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor öneri

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar ilk olarak konuya girmek istiyorum,
    16 yaşındayım bayanım ve ataşehir de oturuyorum ve burdakı ınsanların yüzde sekseni motor kullanıyor. ve benımde kucuklugumden berı olan bı motora hayranlıgım var fakat aılem buyuk olmadıgı surece scooter tarzı bır motor alabılceğımı söyluyor. okulla aramda çok az mesafe oldugu ıcın de motor ıle gıdıp gelebılcegımı dusunuyorum fakat ehliyetim yok. sizce hangı model nasıl bır motor almalıyım abartmadan kısa mesafeler ıçın ve ehlıyetıme daha sahıp olmadan motoru alıp kullansam sorun olur mu?
    teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lifan pony 100 olabilir :/

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    2. el skuter sana uyar.Olabildiğince ucuz birşey al düşüp kalkınca üzülme, biraz tecrübe edinince debriyajlı 125cc'ye geçersin.

ehliyetim yok ama 1 2 ay ıçın çok bı sorun yaratır mı? bu arada uyguna benzıyor teşekkürler

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı noraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetim yok ama 1 2 ay ıçın çok bı sorun yaratır mı? bu arada uyguna benzıyor teşekkürler
    Yakalarınsan büyük sıkıntı yaratır ama sen biran önce ehliyete yazıl.Senin motoru almadan önce ekipmanlarını alman lazım, önce onları al sonra motoru al zaten 1 ay geçer orada.

Bence bi elektrikli al çok şirin renkleri olan elektrikli skuterler var. Bi çok masraftan kurtulursun ve ehliyetsiz sürdüğün dönemde yiyebileceğin ceza riskinden kurtulursun

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    İlk önce ekipman almalısın, KESİNLİKLE en önemli konu bu kardeşim.Önce güvenlik.Kask, mont, eldiven, pantolon ve ayakkabı.Buradaki herkes ilk önce gider ekipmanını dizer bu işi halleder.Ondan sonra ehliyet ve motor gelir.Sende bizim gibi bilinçli bir kullanıcı olma yolunda bu adımları sırasıyla atarsın umarım.Eğitim veren yerlerde var ehliyet ile beraber bu konuyuda halledebilirsin.

İkincisi bütçe sıkıntın yoksa, Honda pcx125 sana uygun olabilir.

Üçüncüsü bu motora binme işi uzaktan göründüğü gibi değil, çok ciddiye alınması gereken bir konu.Konunun ciddiyetine varıp öyle hareket edersen çok iyi edersin..

pcx 125

fiddle 2

önce ekipman

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R 20016
    Alıntı noraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ilk olarak konuya girmek istiyorum,
    16 yaşındayım bayanım ve ataşehir de oturuyorum ve burdakı ınsanların yüzde sekseni motor kullanıyor. ve benımde kucuklugumden berı olan bı motora hayranlıgım var fakat aılem buyuk olmadıgı surece scooter tarzı bır motor alabılceğımı söyluyor. okulla aramda çok az mesafe oldugu ıcın de motor ıle gıdıp gelebılcegımı dusunuyorum fakat ehliyetim yok. sizce hangı model nasıl bır motor almalıyım abartmadan kısa mesafeler ıçın ve ehlıyetıme daha sahıp olmadan motoru alıp kullansam sorun olur mu?
    teşekkürler
    YAPILACAKLAR LISTESI

1.KURSA YAZIL
    2.EKIPMAN BAK
    3.2.EL BI PCX 125 AL
    4.DUS KALK OGREN
    5.YAKLASIK 6-7 BIN KM YAP
    6.AL BI MSX 125 BAK KEYFINE.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    nedense bana az önce konu açıpta ''skuter'' soran 16 yasındaki ehliyetsiz ''erkek'' arkadası anımsattı da neyse

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    "Bayanım" yazısını görünce nasıl döküldünüz öyle şaşırdım valla. Anadolunun bağrından kopmuş delikanlının ne suçu vardı da cevap yazmadınız?
    mostro, berkcigdem ve bilirkişi bunu beğendiler.

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bi elektrikli al çok şirin renkleri olan elektrikli skuterler var. Bi çok masraftan kurtulursun ve ehliyetsiz sürdüğün dönemde yiyebileceğin ceza riskinden kurtulursun
    Elektrikli motor pişmanlıktır. Yürüyerek git ama elektrikli alma. bkz: elektrikli motor pişmanlıktır.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Konuyu bayan açınca öneri ve rağbet artıyor maşallah uslub değişiyor vay arkadaş ya şaka gibi...

Bu başlıktaki çocuk skuter sordu diye dövceklerdi nerdeyse.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/161682-baslangic-icin-motor-tavsiyesi-2-a.html#post3860890
    oenaj bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    ehlıyete sahıp olmadan kullanırsanız trafık cevırmesı sorunu olur..

daha onemlısı ehlıyete sahıp bıle olsanız yadaycagınız en buyuk sorun ıse egıtımsız ve ekımansız kullanmaktır.Motoru ehlıyet kullanmaycak,bu yuzden oncelıkle ehlıyete yazılın,egıtımını alın,sadece kursdakı ıle yetınmenız kucuk hata,ehlıyetsız ve egıtımsız kullanmanız ıse en buyuk hatanız olur,karamsar olmayayım yazılın kursa baslayın gerekırse bır haftasonuda ayrıca verılen egıtımlere gıdın,sonrasında 2.el alın derım acemılıgı atarsınız,mısal 2.el yamaha delıgth acemı bır bayan ıcın bıcılmıs kaftandır.

ornek..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-kazasiz-belasiz-full-aksesuar-li-delight-sadece-yamaha-tricity-281535575/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-bayan-kullanicidan-kazasiz-temiz-276286852/detay

Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu bayan açınca öneri ve rağbet artıyor maşallah uslub değişiyor vay arkadaş ya şaka gibi...

Bu başlıktaki çocuk skuter sordu diye dövceklerdi nerdeyse.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/161682-baslangic-icin-motor-tavsiyesi-2-a.html#post3860890
    zaten aynı arkadas buyuk bır ıhtımal =) kafadan bayanım demıs ıpı salmıs oltaya kım duserse ordan alamadıgını burdan kovayla toplamıs =)
    mostro ve oenaj bunu beğendiler.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten aynı arkadas buyuk bır ıhtımal =) kafadan bayanım demıs ıpı salmıs oltaya kım duserse ordan alamadıgını burdan kovayla toplamıs =)
    Yeni üyelik alacak arkadaşlara tavsiye, bayan ismi ile nick alın birde profile bayan resmi koydun mu tamamdır her soruna cevap yağar herkes tatlı dilli ve yardımsever oluverir birden :D Bu forum da böyle naparsın işte :D

Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Yeni üyelik alacak arkadaşlara tavsiye, bayan ismi ile nick alın birde profile bayan resmi koydun mu tamamdır her soruna cevap yağar herkes tatlı dilli ve yardımsever oluverir birden :D Bu forum da böyle naparsın işte :D
    valla çok guzel bir fikir yeni üyeler hep hanım kızlarımızdan olacak desenize nedense cem yılmaz aklıma geldi
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

İllegalRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet bir gün..
    Yaşlar aynı,zevkler aynı.TC kimlik nonuzu versenizde,nikah işlemlerini başlatsam?

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bayanım" yazısını görünce nasıl döküldünüz öyle şaşırdım valla. Anadolunun bağrından kopmuş delikanlının ne suçu vardı da cevap yazmadınız?
    aha aynısını yazacaktım sen yazmışsın
    bagriacik bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Ama bilmezler ki onlar birer harun abi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)