Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ruhsatımı çaldılar yardımcı olur musunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Herkese merhaba arkadaşlar.

Bir tayfayla bazı sıkıntılardan dolayı karşı karşıya geldik.
    Motorumun ruhsatını , kaskımı , eldivenimi ve boğazlığıma el koydular.
    Kendileri kalabalık oldukları için hiç birşey yapamadım.
    Bana zorla kağıt imzalattılar.İmzalattıkları kağıtta motorumu elimden alacaklarına dair şeyler yazdılar ve imza attım.Birde kimliğimi alıp resmini çektiler.
    Ben yeni ruhsat çıkartmak istiyorum ve 190 TL'ymiş.
    Eğer ben ruhsatımı çaldıklarını söylersem ve beni tehdit edip zorla o kağıdı imzalattıklarını söylersem motorumu elimden alma imkanları olur mu ? Kişi telefonla arayıp seni mahkemeye vereceğim dedi.
    Yazdığım ve imzaladığım kağıdı mahkemeye vermişler ve motosikletimi elimden alacaklarmış.
    Ben kendileriyle ufak bir tartışma yaşadım.İçlerinden bir tanesi bana yumruk attı.
    Bir tanesi de zorla tehdit edip kağıt yazdırıp imzalattı.Etraftan hiç kimse geçmedi gecenin geç saatiydi hiç birşey yapamadım.Eğer beni mahkemeye verdiler ise gerçekten motosikletimi alabilirler mi?
    Ya da mahkeme de herşeyi anlattığım zaman ben haklı bulunup benden aldıkları herşeyi geri alabilir miyim?
    Benden para istiyorlar para verdiğim zaman herşeyimi vereceklermiş.Kağıdı da vereceklermiş.
    Bende ne yapacağıma karar veremedim.Para vermeye gitsem eminim ruhsatımı ekipmanlarımı vermeyecekler yine beni tehdit edecekler.Gitmediğim taktirde beni mahkemeye verirlerse motorumu elimden alırlarsa ne olacak?
    Ne yapacağımı bilmez durumdayım.Lütfen bana yardımcı olun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Buraya yazdiklarinizi once bi avukata sonra da emniyet birimlerine anlatin hemen burda cevap bekleyerek vakit kaybetmeyin bence.
    obarey, Ertugyigit ve berkcigdem bunu beğendiler.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    En yakın adliyeye git suç duyurusunda bulun. Savcı ifadeni alacak bizzat ona anlat bunları. Gasp edilmişsin resmen. O imzanın hiçbir hükmü olmaz.

Motosikleti
    honda cbr 250
    emniyete gitsene kardesim motoru nasıl alıyorlar allasen öle sacma sey mi olur :D alım satımlar noter huzurunda gerçekleşir senet menet olsa hadi bi nebze anlarım

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Abi doğru söylüyorsunuz da ben nasıl kanıtlayacağım beni tehdit edip kağıt imzalattıklarını ve ruhsatımı çaldıklarını ? Yanımda bir arkadaşım daha vardı o da şahit olsa ama kanıtım yok.Onların elinde ise benim yazmış ve imza atmış olduğum kağıt var.Eğer benim kanıtım çıkmazsa ve kağıtta yazmış olduğum üzere benim motorumu elimden alırlarsa ? Böyle bir ihtimal de varmı acaba bunu merak ediyorum ?

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Satışın resmi şekil ile olması gerekir. Sen kağıda motoruma sana satıyorum yazsan bile bir şey ifade etmez. Tabi organize bir çete ise sahte vekaletname felan işin içine girmedikçe.

Bir kere para verirsen bunun ardı arkası kesilmez gibime geliyor.

Resmi makamlara durumu bildirmelisin.

Motosikleti
    honda cbr 250
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi doğru söylüyorsunuz da ben nasıl kanıtlayacağım beni tehdit edip kağıt imzalattıklarını ve ruhsatımı çaldıklarını ? Yanımda bir arkadaşım daha vardı o da şahit olsa ama kanıtım yok.Onların elinde ise benim yazmış ve imza atmış olduğum kağıt var.Eğer benim kanıtım çıkmazsa ve kağıtta yazmış olduğum üzere benim motorumu elimden alırlarsa ? Böyle bir ihtimal de varmı acaba bunu merak ediyorum ?
    gidiyorsun emniyete diyorsun ki sarhoş 4 5 tane serseri haraç için önümü çevirdi para vb bulamayınca ruhsatımı eldiveni mi çaldılar gibisinden onlarda sana yardımcı oluyorlar motorunu falan alamazlar öle bi kağıda yazmayla öle saçma şey mi olur :D

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış anlama ama umarım yumruk attıkları yerde bir iz(morluk falan) kalmıştır. Vakit kaybetmeden hastahaneye gidip darp raporu almaya çalış derim. Keşke olayı yaşar yaşamaz gitseydin.
    Adamlara vekaletname vermediğin sürece sen bulunmadığın sürece noterde alım satım yapılamaz diye biliyorum. Ha ayrıca vekaletname için de yine senin noterde bulunman gerekiyor.
    Umarım halledersin. Olayları anlatmamışsın adamları tabi ki sevumuyorum ama bana sanki sende çok masum değilmişsin gibi geldi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Daha önce de ruhsatını kaybettiğini vs yazmışsın. Eğer uydurmuyorsan ve bunlar başına geldiyse hemen karakola gitmen gerekiyor. İspata gerek yok, şikayette bulunacaksın polis de senin iddianı araştıracak, adamları sorgulayacak. Bu gasptır ve cezası cinayet ile aynıdır. Dediğim gibi eğer aranızda başka bir mesele var da bu suçu uyduruyorsan adamları yakarsın, en az 10 sene yatarlar.

Hikayede çok eksik var. Sanki bir şeyler saklıyorsunuz gibi
    obarey, Mengu16 ve berkcigdem bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Doğan SL diye bir araba vardı.Bende arkadaşımla araba kiralayacaktık.Karşıda bulduk internetten adam Doğan Sl'yi günlük 50 TL'ye kiraya veriyormuş.Bizde 2 hafta boyunca kiralayacaktık daha ucuza gelir diye gittik.Adam 2 hafta 400 TL'den kiraladı gazıda fuller öyle getirirsiniz anlaşırız dedi.Bende arabanın ön tamponunu çarpmıştım çatlak oluşmuştu.Her neyse arabayı teslim etmeye gittik adam tamponu vurmuşsunuz 500 TLlik masraf var dedi alarmi de bozmuşsunuz dedi.Abi alarme dokunmadık ama tamponu ben vurdum dedim 100 TL para uzattım.Yok dedi işte 500 TL masraf var arabada.Abi dedim ön tampon sanayide 50 TL bile tutmuyor dedim.Ben sana 100 TL para veriyorum dedim.400 TL kira paranı verdik dedim gazını da fulledik öyle verdik sözümüzü tuttuk dedim.Yok siz bekleyin falan dedi.Yarım saat tartıştık adam anlamıyor ya 500 TL verir gidersiniz yoksa gidemezsiniz diyor.Yarım saat sonra 4 tane adam geldi.Bunlar 5 kişi oldu biz 2 kişiydik.Bir tane adam çıktı 500 TL vereceğine dair kağıt imzalat gönder gitsin dııt et dedi.Bende dalgamı geçiyorsun birader sen 50 TLlik tampona 100 TL para vermişim birde 500 TL kağıt mı imzalicam siz adam mı şey etmeye çalışıyorsunuz deyince adam bana yumruk attı sonra saçımı çekmeye başladı küfürler etmeye başladı tuttular onu.Adımı soyadımı yazdım eğer 15 gün içinde ödemediğim taktirde motosikletimi o adamın adını soyadını yazdık bedavaya para almadan arabasıyla kaza yapıp tamponunun parasını ödemediğim taktirde motosikletimi bilmemle adı soyadındaki adama devreceğim diye kağıt yazdırdılar.İlk başta 500 TLydi beni dövünce motoruma göz diktiler.Beni döven adam kaskımı eldivenimi boğazlığımı aldı nasıl olsa bu dıt çocuğundan motoru alıcaz bunlara da para vermiyim dedi güldü.Motorun borcunun olup olmadığını sordu yok borcu harcı yok dedim.Motor kimin üstüne dedi.Benim dedim.Ruhsatı ver bakiyim dedi.Verdim ruhsatı geri vermedi bana.Sonra akıllı olmamı söyledi birde giderken de küfür etti beni döven adam.Adamların arabasını kiralarken tesisatçı dükkanlarına gitmiştik.Arabayı koydukları yeri de biliyorum.Herkes bir şeyler saklıyor falan yazdı ben birşey saklamıyorum sadece detaya girmeme gerek duymadım ama alın girdim.Adamlarda bir şekilde kendilerini savunacak.Kendi istediğiyle imzaladı kağıdı kendi isteğiyle yazdı diyecek.Adamlar 30-35 yaşlarındaydı ben ise 21 ben küçücük çocuğa vurmam derse.Kira parasını vermediler derse bizde onun için ekipman ve ruhsatını aldık derlerse.Bu tür bir durumda ben nasıl haklı olduğumu beni darp edip ekipman ve ruhsatlarıma el koyduklarını kanıtlayacağım sormak istediğim mevzu bu? Ama bu olaylar yaklaşık 2 ay önce oldu.Bende motorumu elimden alırlar diye birşey yapamadım.Bir ara sürekli aradılar hiç açmadım.Mesaj attılar mahkemeye vericez dediler.Bende hem beni dövüyorsunuz hem zorla kağıt imzalatıyorsunuz birde mahkemeye mi vericeksiniz bir yeriniz yiyorsa verin adalet yerini bulur tarzı laflar ettim.Baştan sona mevzu bu.Korkmamda ki amaç motorumu elimden almaları.Benden aldıkları toplamda 600-700 TL tutuyor.Ama motorumu alırlarsa ben 4 sene çalıştım da aldım bu motoru 4 senelik emeğim çalınırsa bir daha motor almak için 4 sene mi çalışacağım.Hayatımı maffetmiş olurlar kısaca.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gecen kaskim yok çaldilar param yok en yakin zamanda alicam diyodun. Aradan 1 hafta gecti bunu diyeli daha, ne ara kask aldinda el koydular. Ayrıca fake üyelik alıp kendinle pazarlık yapıyodun, şizofren olman kuvvetle muhtemel. Yinede atıştırmalık serin bir hikaye olmuş.

Dram:2
    Aksiyon:4
    Komedi:9
    İmdb:6.4
    Ertugyigit bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğan SL diye bir araba vardı.Bende arkadaşımla araba kiralayacaktık.Karşıda bulduk internetten adam Doğan Sl'yi günlük 50 TL'ye kiraya veriyormuş.Bizde 2 hafta boyunca kiralayacaktık daha ucuza gelir diye gittik.Adam 2 hafta 400 TL'den kiraladı gazıda fuller öyle getirirsiniz anlaşırız dedi.Bende arabanın ön tamponunu çarpmıştım çatlak oluşmuştu.Her neyse arabayı teslim etmeye gittik adam tamponu vurmuşsunuz 500 TLlik masraf var dedi alarmi de bozmuşsunuz dedi.Abi alarme dokunmadık ama tamponu ben vurdum dedim 100 TL para uzattım.Yok dedi işte 500 TL masraf var arabada.Abi dedim ön tampon sanayide 50 TL bile tutmuyor dedim.Ben sana 100 TL para veriyorum dedim.400 TL kira paranı verdik dedim gazını da fulledik öyle verdik sözümüzü tuttuk dedim.Yok siz bekleyin falan dedi.Yarım saat tartıştık adam anlamıyor ya 500 TL verir gidersiniz yoksa gidemezsiniz diyor.Yarım saat sonra 4 tane adam geldi.Bunlar 5 kişi oldu biz 2 kişiydik.Bir tane adam çıktı 500 TL vereceğine dair kağıt imzalat gönder gitsin dııt et dedi.Bende dalgamı geçiyorsun birader sen 50 TLlik tampona 100 TL para vermişim birde 500 TL kağıt mı imzalicam siz adam mı şey etmeye çalışıyorsunuz deyince adam bana yumruk attı sonra saçımı çekmeye başladı küfürler etmeye başladı tuttular onu.Adımı soyadımı yazdım eğer 15 gün içinde ödemediğim taktirde motosikletimi o adamın adını soyadını yazdık bedavaya para almadan arabasıyla kaza yapıp tamponunun parasını ödemediğim taktirde motosikletimi bilmemle adı soyadındaki adama devreceğim diye kağıt yazdırdılar.İlk başta 500 TLydi beni dövünce motoruma göz diktiler.Beni döven adam kaskımı eldivenimi boğazlığımı aldı nasıl olsa bu dıt çocuğundan motoru alıcaz bunlara da para vermiyim dedi güldü.Motorun borcunun olup olmadığını sordu yok borcu harcı yok dedim.Motor kimin üstüne dedi.Benim dedim.Ruhsatı ver bakiyim dedi.Verdim ruhsatı geri vermedi bana.Sonra akıllı olmamı söyledi birde giderken de küfür etti beni döven adam.Adamların arabasını kiralarken tesisatçı dükkanlarına gitmiştik.Arabayı koydukları yeri de biliyorum.Herkes bir şeyler saklıyor falan yazdı ben birşey saklamıyorum sadece detaya girmeme gerek duymadım ama alın girdim.Adamlarda bir şekilde kendilerini savunacak.Kendi istediğiyle imzaladı kağıdı kendi isteğiyle yazdı diyecek.Adamlar 30-35 yaşlarındaydı ben ise 21 ben küçücük çocuğa vurmam derse.Kira parasını vermediler derse bizde onun için ekipman ve ruhsatını aldık derlerse.Bu tür bir durumda ben nasıl haklı olduğumu beni darp edip ekipman ve ruhsatlarıma el koyduklarını kanıtlayacağım sormak istediğim mevzu bu? Ama bu olaylar yaklaşık 2 ay önce oldu.Bende motorumu elimden alırlar diye birşey yapamadım.Bir ara sürekli aradılar hiç açmadım.Mesaj attılar mahkemeye vericez dediler.Bende hem beni dövüyorsunuz hem zorla kağıt imzalatıyorsunuz birde mahkemeye mi vericeksiniz bir yeriniz yiyorsa verin adalet yerini bulur tarzı laflar ettim.Baştan sona mevzu bu.Korkmamda ki amaç motorumu elimden almaları.Benden aldıkları toplamda 600-700 TL tutuyor.Ama motorumu alırlarsa ben 4 sene çalıştım da aldım bu motoru 4 senelik emeğim çalınırsa bir daha motor almak için 4 sene mi çalışacağım.Hayatımı maffetmiş olurlar kısaca.
    Savcılığa git, zorla senet imzattırdılar diye şikayetçi ol. Sonrasında isterlerse mahkemeye versinler, hiçbir şey alamazlar. Ama şikayetini önceden yapman gerekli.

Simdi bu yazdiklarini detaylica bir dilekce yazip savciliga gidiyosun. Polise degil, savciliga. Bak ustune basa basa soyluyorum SAVCILIGA. Yanindaki arkadasinida goturuyosun. Senden dilekceyi resmi sekilde isteyecekler orda onu yazip ifade vereceksin. Sonrasini adalete birak. Kan almazlarsa ben motorumu sana hediye ederim. O derecede iddialiyim.
    Onlarin ne soyledigi degil, senin kendini nasil savundugun onemli. Senden savcilik 120 tl alacak mahkeme icin. Mahkeme sonrasi alirsin parani geri.
    Ha birde avukat iste devletten.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen kaskim yok çaldilar param yok en yakin zamanda alicam diyodun. Aradan 1 hafta gecti bunu diyeli daha, ne ara kask aldinda el koydular. Yinede atıştırmalık serin bir hikaye olmuş.

Dram:2
    Aksiyon:4
    Komedi:9
    İmdh:6.4
    Olay 2 ay önce oldu ve kaskım hala yok.
    Yargılamaktan vazgeç.
    En sevmediğim insan tipisin.
    Daha yazdıklarımı doğru düzgün okumadan insanları yargılama.

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Birader kusura bakma ama cehaletin böylesini ne gördüm ne duydum. Saçma sapan insanlardan araba kiralıyosun,elinde aracı aldığın andaki durumuna dair herhangi bir belge yok, kiralamaya dari herhangi bir tutanağın yok. Hiç mi araştırmıyorsunuz bişey yapmadan önce bu iş böyle yapılır mı diye? Adam arabanın başından başlayıp sonuna kadar burayı ezmişsin, şurayı vurmuşsun na işte oraları da bozmuşsun dese ne dicektin acaba? Allah akıl fikir versin gençlikten heralde
    Ertugyigit bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    noter huzurunda olmadan satış gerçekleşmiyor diye biliyorum yanılıyormuyum ?

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi bu yazdiklarini detaylica bir dilekce yazip savciliga gidiyosun. Polise degil, savciliga. Bak ustune basa basa soyluyorum SAVCILIGA. Yanindaki arkadasinida goturuyosun. Senden dilekceyi resmi sekilde isteyecekler orda onu yazip ifade vereceksin. Sonrasini adalete birak. Kan almazlarsa ben motorumu sana hediye ederim. O derecede iddialiyim.
    Onlarin ne soyledigi degil, senin kendini nasil savundugun onemli. Senden savcilik 120 tl alacak mahkeme icin. Mahkeme sonrasi alirsin parani geri.
    Ha birde avukat iste devletten.
    Anladım abi teşekkür ederim.Ben akşam arkadaşımla buluşayım.Onunla da konuşayım.Sizlerin yazdıklarını göstereyim.
    Yarın sabaha da gidelim madem herkes motorunu elinden alamaz diyorlar kartal anadolu mahkemesine gidiyim orasıyla da bir görüşeyim eğer motorumu elimden alma haklarına sahip değillerse gerçekten davacı olayım.Söylediğinizi yapacağım teşekkür ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Git ruhsatını çıkar bak dalgana. 2 ay geçmiş aradan motorunada hiçbirşey olmaz merak etme. Adamlar besbelli seni korkutmuşlar. Mahkemeye versen şikayetçi olsan hiçbirşey olmaz ıspatın olsa bile adamları tutuksuz yargılarlar sonundada bir sonuç alamazsın. Burası avrupamı kağıt üstünde anlaştık imza attık araç alımı satımı gerçekleşsin.Resmi vekaletname imzalamadıysan onların çıkardığı boş kağıda yazıp imza atsan ne olur az akıllı ol.

YasinRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi savcılıkla , polisle uğraşma şimdi yapman gereken ilk olarak 10 15 tane adam topluyorsun(Gözü kara her türlü psikopatlıgı yapabilecek birileri)adamla buluşma sağlıyosun sonra damların a..... sıçıyosun evrakları geri alıyorsun bu kadar basit.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)