Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayene ve ceza sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Arkadaşlar merhaba 17 sinde muayenem bitiyor fakkat bir radar cezası var şuan ödeyecek durumum pek yok araştırmama göre bazı kaynaklar mtv olmasa muayene ye girebilirsin diyor bazıları trafik cezasıda olmaması lazım diyor cezası olupta muayene yaptıran oldumu yada bilen biri varmı teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV

buradan kontrolünü yapabilirsiniz..borcunuz sisteme düştüyse ödemeden muayene yaptıramazsınız
    F54 bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezani odemeden muayene ye giremezsin... hatta randevu bile alamazsin sistemde cikar.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Driftle radara nasil girdin

Motosikleti
    Teşekkür ederim cevaplar için düşmüştür sisteme baya oldu yiyeli driftle radara nasıl girdim bilmiyorum 102 ile gezer radar arkadan çekmiş ptt ile eve yollamışlardı

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Driftle radara nasil girdin
    radara girdim denince insan hemen 200-250 hızları algılıyor haklı olarak...ama 55 km ile bile ceza yiyebilirsiniz.(ticari fiorino ile düzcede mahalle içinde yedik)
    F54 bunu beğendi.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    35 ile de şehir içi ceza yazarlar dikkat

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çalıştığım şirketin aracının 10 bin liraya yakın ödenmemiş cezası vardı, muayeneden önce hepsi ödendi öyle muayene oldu. Sen 1 tek ceza diyosun bide ondan hiç kaçarın yok

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Randevu sisteminde plakayı yazarak deneyebilirsin. Borç varsa detay göstermesede borcu vardır diyor.

Motosikleti
    teşekkür ederim cezadan kaçmıyorum öğrenciyim şuan okul masrafları vs birde ayrı evde kalıyorum yük olamk istemiyorum yazın çalışıp kendim ödemeyi planlıyordum malesef yine babadan isticez

ben çift şerit yolda 102 ile giderken gezer radar arkamdan çekmişti sanırım hız limiti 90

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    [QUOTE= ben çift şerit yolda 102 ile giderken gezer radar arkamdan çekmişti sanırım hız limiti 90 [/QUOTE]

Karayolları Genel Müdürlüğü - TÜRKİYE'DE ARAÇLARIN UYMASI GEREKEN YASAL HIZ SINIRLARI
    Motosiklet (L3), 50 80 90 100
    Motosiklet (L4, L5, L7) 50 70 80 80

Araç sınıfları:
    1) L Sınıfı – İki ve üç veya dört tekerlekli motorlu araçlardır.
    1.1) L1 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, geçmeyen iki tekerlekli araçtır.
    1.2) L2 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, geçmeyen üç tekerlekli araçtır.
    1.3) L3 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i geçen yolcu sepetsiz iki tekerlekli araçtır.
    1.4) L4 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i geçen yolcu sepetli iki tekerlekli araçtır.
    1.5) L5 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i geçen, simetrik olarak yerleştirilmiş üç tekerlekli araçtır.

1.6) L6 Sınıfı: Azami hızı 45 km/s’i, geçmeyen dört tekerlekli araçtır.

1.7) L7 Sınıfı: yüksüz ağırlığı 0.4 tonu (yük taşıma amaçlı araçlarda 0.55 ton), geçmeyen ve L6 sınıfına girmeyen dört tekerlekli araçtır.

2) M Sınıfı – En az dört tekerlekli ve yolcu taşımasında kullanılan motorlu araçlardır.
    2.1) M1 Sınıfı: Yolcu taşımasında kullanılan ve sürücü dahil en fazla 9 oturma yeri olan motorlu araçtır.
    2.2) M2 Sınıfı: Yolcu taşımasında kullanılan, sürücü dahil 9’dan fazla oturma yeri olan ve azami ağırlığı 5 tonu aşmayan motorlu araçtır.

2.3) M3 Sınıfı: Yolcu taşımasında kullanılan, sürücü dahil 9’dan fazla oturma yeri olan ve azami ağırlığı 5 tonu aşan motorlu araçtır.

3) N Sınıfı – En az dört tekerlekli ve yük taşımasında kullanılan motorlu araçlardır.
    3.1) N1 Sınıfı: Yük taşımasında kullanılan ve azami ağırlığı 3.5 tonu aşmayan motorlu araçtır.
    3.2) N2 Sınıfı: Yük taşımasında kullanılan ve azami ağırlığı 3.5 tonu aşan, ancak 12 tonu aşmayan motorlu araçtır.
    3.3) N3 Sınıfı: Yük taşımasında kullanılan ve azami ağırlığı 12 tonu aşan motorlu araçtır.

4) O Sınıfı – Bir motorlu araç tarafından çekilen römork veya yarı römork motorsuz yük
    taşıma araçlarıdır.
    4.1) O1 Sınıfı: Azami ağırlığı 0.75 tonu aşmayan motorsuz yük taşıma aracıdır.
    4.2) O2 Sınıfı: Azami ağırlığı 0.75 tonu aşan, ancak 3.5 tonu aşmayan motorsuz yük taşıma aracıdır.
    4.3) O3 Sınıfı: Azami ağırlığı 3.5 tonu aşan, ancak 10 tonu aşmayan motorsuz yük taşıma aracıdır.
    4.4) O4 Sınıfı: Azami ağırlığı 10 tonu aşan motorsuz yük taşıma aracıdır.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevaplar için düşmüştür sisteme baya oldu yiyeli driftle radara nasıl girdim bilmiyorum 102 ile gezer radar arkadan çekmiş ptt ile eve yollamışlardı
    Kotu olmus gecmis olsun

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radara girdim denince insan hemen 200-250 hızları algılıyor haklı olarak...ama 55 km ile bile ceza yiyebilirsiniz.(ticari fiorino ile düzcede mahalle içinde yedik)
    Bizim motorlarla 200-250 nerdee, 200-250 icin degilde acaba hiz siniri sacma bi yerde pusuya yatip hiz sinirindan 3-5km fazla hizda gidiyor diyemi yazdilar onu ogrenmek icin sordum, bizimkiler gibi kucuk motorlara taktilarsa dikkatli olalim diye

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Radara Girmek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)