Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

YAMAHA YZF R25 İlk Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Youtube motosiklet videolarına bakarken söyle bir video denk geldi
    Motorda ABS olsaydı bu kaza olmayacaktı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Neden düştü hocam orda anlayamadım?

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Aracın bir suçu yok. ABS ile de alakası yok. Sürücü acemiliği. Hareketli haldeyken yolu kontrol ediyorsan zaten 1-0 malup durumdasın. Sanki araç çıkmayacakmış gibi bir kontrol sistemi oluyor bu Gidon kavşak tarafına bakıyor, gideceği tarafa. Ön frene dokunduğun gibi inersin zaten... Sadece acemilik.. Allah beterinden korusun diyelim. Akan da tahliyeden salınan yakıt sadece...
    SuleymanE, solmyr, planet58 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    "CaRPe DieM"

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    10km hızda ABS çalışmaz sürücü frene yavaş basıp gidonu düz tutacak düşmek istemiyorsa.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    bu kazanın abs ile alakası yokki .
    SuleymanE, porsuk80, GB79 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Ne ABSymiş arkadaş
    berkcigdem, YZFR25R6 ve snappy x bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu şekilde düşmek istesem hayatta beceremem. onun için 250 cc ile başlanır mı eder mi gibi sorulara bu tip sürücüleri göz önünde bulundurarak cevap vermek lazım. doğrusu bisikletle başlamaları. al bisikletini git gis akademiye
    Mengu16, gurkanerkan, keremkrmn ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Abese kadar ....
    YZFR25R6 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Herşeyi de ABS ye bağlayıp durmayın. ABS olsa belki bu kaza olmayacaktı Belki de ABS olsa hart diye panikle frene abanınca kayıp düşmek yerine fren mesafesi uzayacak, dümdüz devam edip arabanın altında kalacaktı. Daha mı iyi olurdu hızla gelen otomobil çarpsaydı?

ABS faydalı bir sistem, her motosiklette olması lazım, ancak bu acemi sürücüleri de valentino rossi yapacak demek değil. Önce trafiği okumasını, fren yapmasını bil,sonra ABS de olsun motorunda, acil bir durumda elbet faydası olur.

Bu kazanın tek sebebi sürücünün panik yapıp acemice ön freni köklemesi. Kör nokta var dönüşte, yolu tam görmeden gaz vermeyeceksin. Bu kadar basit. Burası Türkiye.
    Tam kaza öncesi sağdan birşey geldiğini anladığında panikle kafasının 2-3 kez sağa sola çevirmesinden anlaşılıyor zaten panik hali.

Ayrıca bu videodan bu basit çıkarımı da yapamıyorsanız, sadece "ABS olsaydı olmazdı" ddiye düşünüyorsanız sizde acemisiniz demektir ve acilen motosiklet eğitimi almanız gerekir diye düşünüyorum.

Dipnot: Acemi olmak kötü birşey değildir, bilakis acemi olduğunu bilip buna uygun motosiklet kullanırsanız kaza yapma ihtimaliniz düşer.(en azından ölümlü bir kaza olma ihtimali düşer) En büyük tehlike kendisinin iyi sürücü olduğunu sanan acemi sürücülerdir.
    cihan54, onurordek, c.ozan ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    arkadaşın hızının o yola göre çok olduğunu düşünmüyorum FAKAT arkadaşın bilgi becerisine göre ÇOK olduğunu düşünüyorum bundan dolayı aracı görmüş ÖN FRENE asılmış ön teker kitlenmiş kaymış küt motosikleti ilk aldığımda başıma gelmişti bisiklet sanıyoruz ne bilelim sıktık harş diye ön freni en azından ben düşmemiştim toparladım ayağımı yere koyup.Böyle düşmem diyenlerde 10 20 km hızlı harş diye ön freni sıksınlar bakalım kim düşüyor kim düşmüyor.ABS meselesi, benim makinede abssizdi,absli hiç bi makineye binmedim bilmiyorum bu hızlarda çalışır mı çalışmaz mı fakat tek bildiğim şuan ki makinemdeki gibi quick shifter olan bi makine + absli bi makine alıcam 2. makine için düşündüklerim bunlar.Herkes bence normal abssiz freni öğrenmeli sırf bu yüzden abssiz makine almıştım ben artık kavradım.Kavrayanlarında ÇALIŞAN absli makineye geçmelerinin uygun olduğunu düşünüyorum.Tamamen kendi fikirlerim yoruma eleştiriye açıktır.İyi sürüşler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı anılbel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abese kadar ....
    ABS güvenli durusu sağlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyi de ABS ye bağlayıp durmayın. ABS olsa belki bu kaza olmayacaktı Belki de ABS olsa hart diye panikle frene abanınca kayıp düşmek yerine fren mesafesi uzayacak, dümdüz devam edip arabanın altında kalacaktı. Daha mı iyi olurdu hızla gelen otomobil çarpsaydı?

ABS faydalı bir sistem, her motosiklette olması lazım, ancak bu acemi sürücüleri de valentino rossi yapacak demek değil. Önce trafiği okumasını, fren yapmasını bil,sonra ABS de olsun motorunda, acil bir durumda elbet faydası olur.

Bu kazanın tek sebebi sürücünün panik yapıp acemice ön freni köklemesi. Kör nokta var dönüşte, yolu tam görmeden gaz vermeyeceksin. Bu kadar basit. Burası Türkiye.
    Tam kaza öncesi sağdan birşey geldiğini anladığında panikle kafasının 2-3 kez sağa sola çevirmesinden anlaşılıyor zaten panik hali.

Ayrıca bu videodan bu basit çıkarımı da yapamıyorsanız, sadece "ABS olsaydı olmazdı" ddiye düşünüyorsanız sizde acemisiniz demektir ve acilen motosiklet eğitimi almanız gerekir diye düşünüyorum.

Dipnot: Acemi olmak kötü birşey değildir, bilakis acemi olduğunu bilip buna uygun motosiklet kullanırsanız kaza yapma ihtimaliniz düşer.(en azından ölümlü bir kaza olma ihtimali düşer) En büyük tehlike kendisinin iyi sürücü olduğunu sanan acemi sürücülerdir.
    Motorcu zaten hatalı kavsak da durmadan hareket ederse olacaklar belli
    Fakat senin dediğine abs konusunda ( Belki de ABS olsa hart diye panikle frene abanınca kayıp düşmek yerine fren mesafesi uzayacak, dümdüz devam edip arabanın altında kalacaktı. Daha mı iyi olurdu hızla gelen otomobil çarpsaydı? ) ABS yüzde 20 uzatır fren mesafesini ama güvenli durusun yağmurda çamurda toprakta asfaltta her yerde güvenli durursun 4 metrede duracağına 5 metrede dur güvenli dur
    Arabanın altında da kalmazdı ABS olsaydı düşmezdi de motordan arabanın altında da kalmazdı 1 metre önde dururdu
    Motorcu yere düştükten sonra videoda görüldüğü gibi 2 buçuk metre kadar mesafe var ABS olsaydı bile aracın altında kalmazdı
    Fren yaparken limon sıkma durumunu yapamamış arkadaş yapışmış yere

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Eskiden abs mi var
    YZFR25R6 bunu beğendi.

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Vay arkadaş gündem ABS oldu, yere göge sığdıramadınız artık ne olsa ABS ye bağlıycaz desenize..
    YZFR25R6 ve snappy x bunu beğendiler.

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Bol bol panik fren çalışma önerisinde bulunuyorum bu arkadaşa

Motosikleti
    honda cbr 250
    nasıl düştü la o ? 5 ile gidiyodu en fazla bayada sert düşürdü motoru
    yavaş çekimde izledimde resmen motoru bırakmış eleman A:SDSADASDas

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    abs degil de sanki tecrübe olsaymıs daha ıyıymiş =)))
    planet58 bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Bu arkadaş 3 tekerlekli bisiklet sürse onda da düşer
    sey_47, snappy x ve VESPERA bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    up..........

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belki de porofosyonel değildir
    jimi_hendrix ve hakikiteker bunu beğendiler.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Geçmiş olsun.
    Gidon dönükken ön frene sıkmaktan olmuş olay. O hızlarda hafif arka frene dokununca motor dururdu zaten. 5'le 10'la giderken ön fren sıkılmaz diyorlar eğitimlerde sebebi buymuş demek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)