Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Motor icin sanayi tipi zincir kullanımı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Gel de ikinci el motor al hadi.

Abi 50.000 km kullanacağın zincirden 300 TL tasarruf edip, 3-5 testten geçirip ilerde ne olacağını bilmediğin bir naneyi 300 km hız yapabilen bir motora takma neyin kafasıdır?

Aslan besliyorsun kedi maması versem yaşamaz mı diyorsun. Belki yaşar bir süre, sonra seni yer ama

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takipteyim, bu zincirler nereden alınır? İTÜ makina fakultesi labaratuarlarında test edip sonucu burda paylasmak isterim. Yorulma, yüksek devirde ısınması vb. dahil tüm testleri görürüz.
    sedat_57, Sokollu, kordinaryus ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasadaki en kaliteli alman ve polonya malı yemlerden %60 daha besleyici vede kabızlık yapmıyor benim imkanım yok devlet desteği yok onu geç patent almak bile ölüm ben napayım. Aynı şekilde egzotik kuş türleri için 48 farklı bitkiden derleme besin katkısı yaptım.Denemelerime tavuklarda dahil inanılmaz derecede yavru geliştiriyor neredeyse hormona yakın. Mail attım araştırdım denemek isteyen bile yok. Ne üniversite ne tarım bakanlığı ne su ürünleri mühendisliği bu ülkede imkan yok anladınmı bende vazgeçtim hayallerden sırrım benle gömülsün besledğim balıklara bakanlar f0(tabiattaki doğal renklere sahip vahşi form)zannediyorlar.
    Gerçekten iyi bir ürün geliştirdiğinize inanıyorsanız doğru düzgün bir business plan yapıp krediye başvurabilirsiniz. Tabi adamakıllı bir veri ve plan olmadan kimse size yok yere kredi vermez. Reklam, pazarlama, üretim vs. hepsini hesaba katmanız lazım.

Bir şey bulmak başarının küçük bir kısmı. Herkes orda takılıyor zaten. Devlet destek versin... Yapmaya niyetli olan desteğini bulur. Gerçekten niyeti olmayana kim yardım etse de ortaya bir şey çıkmaz.

Universiteye email atmakla elinize hiç bir şey geçmez. Herkesin işi gücü var. Adamakıllı randevu alıp gidip konuşursunuz. Gittiğiniz 3 kişiden biri belki ilgilenir. İsteyen konumunda olduğunuzu unutmayın. Kimse sizin sihirli formülünüz hakkında araştırma yapmak zorunda değil.

Maksadım hevesinizi kırmak değil. Tam tersi. Umarım bir gün marketlerde görürüz ürünlerinizi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al benden de o kadar.yani kralı olsun şu moturun yapılamayacak neyi var.turkiyede vçben bu cahil aklımla bu işi yapıyorsam sen düşün
    O kadar basit olmasa da yapılır. Problem satmak.

Muadili bir motorsikleti bir Honda'dan, bir Bajaj'dan, bir Mondial'den daha ucuza nasıl üreteceğiz? Hemen hemen tek sorun bu.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Burdan yazıyorum bana dik dik yazıp alttan alttan kaf sokan kişiler,efendiler,varsa paran git al banane,sana engel olan yok.ben kendi çapımda bir çalışma yürütüyorum beş kuruşa faydan yok işin ucundan tuttuğun yok sana ne oluyor.bir kere yaşın kaç bana kalkmış kafa yaşamaktan bahsediyorsun.istersem benzim döker yakarım istersem pedal takar sürerim.konunun başında yazdım bilgisi tecrübesi olan buyursun dedik içeri ukalalar daldı.koparsa ilk kopacak zincir benimkisi olacak tasası sana mı düştü,sende takmazsın olur biter.çocuk " abi üniversitede test yapalım bizde çalışalım " diye yazıyor hemde itü gibi biryerde. öbürü kalkmış kafamı yapıyon biri özelden vermiş veriştirmiş.Bu nedir ya böyle?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten iyi bir ürün geliştirdiğinize inanıyorsanız doğru düzgün bir business plan yapıp krediye başvurabilirsiniz. Tabi adamakıllı bir veri ve plan olmadan kimse size yok yere kredi vermez. Reklam, pazarlama, üretim vs. hepsini hesaba katmanız lazım.

Bir şey bulmak başarının küçük bir kısmı. Herkes orda takılıyor zaten. Devlet destek versin... Yapmaya niyetli olan desteğini bulur. Gerçekten niyeti olmayana kim yardım etse de ortaya bir şey çıkmaz.

Universiteye email atmakla elinize hiç bir şey geçmez. Herkesin işi gücü var. Adamakıllı randevu alıp gidip konuşursunuz. Gittiğiniz 3 kişiden biri belki ilgilenir. İsteyen konumunda olduğunuzu unutmayın. Kimse sizin sihirli formülünüz hakkında araştırma yapmak zorunda değil.

Maksadım hevesinizi kırmak değil. Tam tersi. Umarım bir gün marketlerde görürüz ürünlerinizi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

O kadar basit olmasa da yapılır. Problem satmak.

Muadili bir motorsikleti bir Honda'dan, bir Bajaj'dan, bir Mondial'den daha ucuza nasıl üreteceğiz? Hemen hemen tek sorun bu.
    Tavsiyeler için teşekkür ederim artık ilgilenmiyorum. Yemlere hormon katıp hayvanları şişirmek kolaylarına geliyor bu yüzdende benim projemin hiç bir önemi yok .Ticari balıklardan çok süs balıklarının renk pigmentlerine odaklı olduğum içinde sofralık balık yetiştiren üreticilerin ilgisini çekmiyor.Kanatlı çifliklerinde durum belli zaten tadı tavuğa benzeyen tavuk kalmadı hepsi en az paraya en hızlı gelişimin derdinde.Etin lezzeti ve sağlığı kimsenin umrunda değil.Neyse arkadaşın konusunu sabote etmiş gibi olmayalım kendi çapında hobi amaçlı birşeyler deniyor inşallah istediği sonuca ulaşır.

Motosikleti
    1998 cbr 1100 xx
    Bugay ilgilenmiş bakın en azından teknik bilgisi var adamın niyetide iyi ise bence bu arkadaşa yüklenelim yeterli techizat olduktan sonra aradığımız cevabı bulacağımızı düşünüyorum bugay bu testler için sana nasıl yardım edebiliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

97 den beri hiç zincirin kopmadı ve 10 larva motora bindim yani sormak istediğin birşey olursa çekinme beycivan üstadın aklındakini hepimiz düşünüyoruz ve çok güzel bir konu sabotörlere kapılmayalım bu konu biniciler için önemli üreticiler için ise çok daha önemli

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    Abi sana özelden yazanları bi ss alıp yayınlasana... Konuyu takipteyim.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    bykemik hocam herşeyden önce bu işe kafamda olur olmaz diye düşünerek başladım ve nasıl test ederim diye plan yaptım etrafımda bu işe meraklı kişilerle görüştüm neler yapabileceğimize ve zaman meselesini ayarladım. Sanayide bir tornacı ustamız var bir kardeşim makine mühendisi diğeri demirci kalan hepimiz senelerin motorcusuyuz, kaldı ki en çömez 24 yıldır kullanıyorum o da benim. Birisi kalkıyo ordan " ooo usta nabıyon sen bu işlere girme, seni aşar, seni ham yapar yutarlar " tarzında hafiften de "kafan mı kıyak", " millet seninle mi uğraşıcak " gibi yorumlar. Bir de ayarı kaçıranlar var özele dayamış mesajı vermiş ayarı. Üstü başı batan benim bütün pazarımı yiyen benim yani bu arkadaşlar neyin tasasındalar anlamak güç. Destek olan arkadaşlara teşekkür eder yarında bu işe kafa yorucam. Şimdiden iyi pazarlar. gogosay senin orlara kış indi binemezsin sen şimdi motora

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    son durum nedir bende bu meseleye inanmaya başladım önceleri panikledimsede şimdi neden olmasın diyorum

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Olmaz diye birşey yok çalışıp olurunu bulucaz ve sonuca ulaşıcaz.Evelallah yeterki inanalım çalışalım.ben inanıyorum bu işi çözeriz, isteneyen takmaz

Motosikleti
    2000 ford
    güncel gizli güçler bu konuya da mı el attı ses soluk çıkmıyor

Motosikleti
    nc750x
    Doğru da olsa yanlışta olsa tüm yeni fikirlere açığım ve destekliyorum. İnandığınız şeyler hakkında tatmin edici cevaplarını bulana kadar durmayın.

Amrikada bir grup öğrenci deney yaparken sınıfı uçurmuşlar. Okul yönetimi ne yapmış çocuklara destek ve imkan sağlayıp önlerini açmışlar. Sonuç şimdiki uzay mekiği teknolojisini geliştirmişler.

Bizdeki mantık nedir? Körü körüne itiraz, denemeye gerek yok nasılsa en iyisini elin japonu yapıyor düşüncesi. Yabancı bir motoru ülkemize getirip bununla övünmek saçma buna istediğim kadar karşı çıkarım, sen mi üretiyorsun ki neyini öveyim derim ama bizde üretilecek şeyleri hafife alma konusunda savunmayı destek vermeyi doğru buluyorum.

Bırakın onları Dünyanın en büyük buluşlarının neredeyse tamamı destek göremedi ama bulanlar yılmadılar, toplum bunlara sadece ülkemizde değil Dünya da itiraz etti. İnanmadılar ama Dünyayı değiştirenlere bakın hepsi dışlanmışlardı şimdi Dünya onların izinden gidip tarihe yön veriyor.

İtirazlar ne kadar çok, ne kadar acımasız ve alaycıysa şansınız o kadar büyük yolunuz o kadar doğru demektir.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Zincir konusunda bir gelişme var mı epeydir yazan olmamış , deneyen arkadaş bir güncelleme yapsa konuya var mı uygun bir zincir , zincirin değişim zamanı geldi )
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Ben halen cbf 500 de sanayi zinciri kullanıyorum şu ana dek sorun olmadı sadece özelden ulaka ukala mesaj atanlardan dolayı konuya girmedim. Yarın bir gün bir bela gelir benden bilirler. şu an sanırım 3000 km oldu devirlide kullandığım oldu sakinde hiç sorun yaşaamadım normal zincire ne bakım yapıyorsam ona da aynı şekil yapıyorum. Keyfi isteyen alır takar keyfi isteyen bayılır 300 500 neyse onu alır. Herkese selamlar.
    tinerci ve oxus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    Test sonuçları ne oldu herkes yapılan testleri bekliyordu ?

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağırlık ve yük bakımından bakıldığında sanayi tipi zincirin direnci yüksektir ama düşük devire göredir. Fakat bu zincirlerinde oringli olanları var mesala preslerde kullanılan ve asansör zincirleri oringlidir. ama dediğim gibi devir meselesi var yoksa üretimindeki kullanılan alaşımlarda büyük fark göremezsiniz. dövülmüş çelik ve aliminyum oranına bakmak lazım. Eskiden crossta hep kullandım bir şey olmadı ama cbr 1100xx 1 nci viteste güzel asılıyor yarın müsait olduğumda sanayide arkadaşlarım var tornada zorlattırıcam bakalım kaç tona dayancacak. en fazla 30 liram gider ama merakımda son bulur. en başından olmaz demekten se denedik gördük deriz bari.
    Bakın cevabı kendiniz vermişiniz işte, YÜKSEK DEVİR bu işi zamanında durumum el vermediğinden bende uyguladım, ama o 250 cc bir cruiser di, bu ve benzeri cc lerde kullanılabilir, ancak 1000 cc gibi hemde st tarzı bir makina da bunun riskine girmem.
    asya 125t,keeway superlight,hyosung gv 250,bmw f650 fundro,honda transalp 650-700,honda shadow ace 750,harley davidson 1200 sportster,yamaha xmax 250,piaggio xevo 400, pcx 125, kanuni merlin 150, yamaha x-max 250

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    ben 1100xx için bir süre kullandım kullanım sırasında sorun yaşamadım ve üzerinden söküp honda cbf 500 e takarken zincirde oluşan korozyon ve aşınmaya bağlı yıpranmalara dikatlice baktım bir baklada biraz uzama gördüm başka sorun yoktu o motorda da epeyce binerek sattım alan kişi halen onu kullanıyor yani motora binmek zincirden önce bu ülkede zaten büyük risk. hatta risklerin ağa babası o nedenle bu zincir işinde de benim kararım şu: belli firmalar bu işi tekeline alarak kullanıcılarını bir çembere hapsediyor ve fiyatlarıyla sömürüyor. Aynı zincir firması zinciri bir sanayi kuruluşuna çok daha düşük satarken oradan alım yapan ve bunu motor zinciri olarak satan firma kat kat fiyat bindiriyor. Bu araştırmaya en başından beri takip edenler gördüler bazı kişiler sürekli tahrik ve moral bozma yada benzeri terbiyesizlikleriyle engel olmaya çalıştılar ancak çok sayıda tarafıma özel mesaj geldi ve hepsini cevapladım. Destek olanlara teşekkür ederim kullanacak olanlara önerim şudur: tercih sizindir. ben kullandım sorun yaşatmadı.kalite olarak bir farkın oluşması için illa fiyatının yüksek olması gerekmiyor buna benzer bir çok motor ürününde bunun örnekleri var. örn: yağ.hava filtreleri.grenajlar yedek parçalar vs.
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    2000 ford
    Çekoslavak malı yarım parmak oringsiz zincire benden 80₺ istediler 132 baklaya oringli olanı 160₺ dedi ybr 250de kullanmak için bende 125lik için satılan çek malı o ringsizden aldım 40₺ bakla sayısı kurtarıyor yarım parmak zincirlerin temini çok kolay buyuk makinalar nasıldır bilmem

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

125ile 250 nin zincirleri aynı bu arada ikiside yarım parmak

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    sigortalar, yan sanayi vs. derken bu motosiklet işinin tadı kaçmaya başladı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hadi minik bir örnekte benden olsun,detaylı araştırırsak yediğimiz kazıkların boyutunu daha net görebiliriz aslında.

Otomobil için kör nokta aynası:3,40 TL Ürün
    Motosiklet için kör nokta aynası:21,90 Tl Ürün

Konuyu destekliyorum ve tekrar gündeme gelmesinden şahsen mutlu oldum.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)