Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SYM GTS evo250 Servis Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle selamlar.Forumda yeniyim.Eğer yardımcı olabilecek olanlar varsa bilgi almak istediğim konu var.İkinci el scooter almayı düşünüyorum.Aklımda motor da başlıktan anlaşılacağı üzere sym gts evo 250.Şöyle bi durum var motoru kontrol ettirebileceğim (yatması-kalkması vs var mı diye) güvenilir servis var mı?anadolu yakası öncelikli olacak şekilde her türlü öneriye çok sevinicem.Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Anadolu yakasında Altan motor var.Kartal oto sanayi sitesinden bulunuyor.Taner ve Tamer kardeşler tarafından işletiliyor.Önceden oraya götürüyordum.Fakat mesafenin uzak olmasından ötürü kendim güzel bir usta buldum.Altan motor iyidir.Ama şunu bilki Teknik servisler hangisi olursa olsun çok fazla fiyat çıkarırlar.İşçilik ücretleri yüksekdir.Bence işini iyi bilen bir usta bul.Sonuçta motoru 2.el alıcaksın.Muhtemelen garantisi bozulmuştur.Garanti durumu devam ediyorsa Altan motora git.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı gunner20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle selamlar.Forumda yeniyim.Eğer yardımcı olabilecek olanlar varsa bilgi almak istediğim konu var.İkinci el scooter almayı düşünüyorum.Aklımda motor da başlıktan anlaşılacağı üzere sym gts evo 250.Şöyle bi durum var motoru kontrol ettirebileceğim (yatması-kalkması vs var mı diye) güvenilir servis var mı?anadolu yakası öncelikli olacak şekilde her türlü öneriye çok sevinicem.Şimdiden teşekkürler
    gts evo sökmüş toplamış biri olarak şöyle öneride bulunmak isterim size,

1. Km kontrol ediniz kuzenimin gts evo 50 bin km aştı sorun çıkartmadı lakin herkes aynı bakmayabilir,
    2. lastiklerin durumu muhakak micheln lastikli edinin kaymayın
    3. elciklerdeki aşınmayı kontrol ediniz
    4. balatalar çok yıpranmış incelmiş ise satan kişi kurtulmaya çalışıyor olabilir
    5. varyatörü muhakkak açtır ve debriyaj bagalar ve kayışı kontrol et elinle ters bük öyle anlaşılır
    6. motoru sıcak sıcak bakma bekle soğusun 5 10 kez marş aldır bir sorun varsa tekleme yapacaktır
    7. kişiden bakımları takip ettiği bir kağıt veya notları vardır bunları iste alıp 5 bin km aynı yağda kullanan var sonra yatak sardı hayırdır inşallah :D
    8. siperliği tut elinle salla boşluk varmı
    9. fark kenarlarında oynama varmı iyi bak
    9.5 disklerde eğrilik varmı ona bak
    10.en eğlenceli kısmı herşeye baktıktan sonra motor dirimi hafif rampa aşağı dayan 145 km yapıyor gts evo

Motor kazalı olabilir önemli olan temiz toplanmışmı sadece grenaj hasarı yaşamış bir motor sıfır parçalar takıldı ise bu iyi birşeydir ama şaşe de kaynak vs varsa ben girmem o işe,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)