Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Genç Yaşta Motosiklet Kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Merhaba Arkadaşlar. Size Motosiklet kullanmaya nasıl başladığımı anlatmak istiyorum.

Bir yaz günü (2002) babamla herzamanki gibi motora biniyorduk. Motor dediğime bakmayın o bir mobiletti (peugeot103). Neyse

Babamla birlikte motor sürmek(artçı olarak) çok hoşuma gidiyordu. İşte O yaz günü babam motoru sakin bir yere sürdü ve durdu.

Babama neden durduğunu sorduğumda: ''Haydi sıra sende. Çok kolay. Bisikletten farkı yok. Pedal çevirmek yerine gaz kolunu çeviriyorsun.'' dedi.

Nasıl olur? Nasıl sürerim? Derken kendimi sürücü selesinde buldum. Heyecandan ellerim ayaklarım titriyordu. Daha 8 yaşındaydım.

"Yok baba. Ben bunu süremem ki!" dedim. Babamın sürersin demesi bana cesaret veriyordu. Yeterli cesareti toplayana kadar "Süremem" deyip "Sürersin!"

cevabını aldım. Bayağı uğraştık. Babam motordan 3 5 adım uzaklaştı. Şu gaz bu fren diye göstermedi çünkü merakımdan dolayı daha erken yaşlarda sorup

öğrenmiştim. " Oğlum sağ elin çok önemli. Korktuğunda, durmak istediğinde, bir tehlike hissettiğinde onu kapatmayı sakın unutma! Genelde ilk süren kişiler gaz kolunu

kapatmayı unutup düşerler." Belki başka şeyler de söylemişti fakat motor kullanacak olmanın büyüsü beni kendine çekmişti. Tek duyduğum şey

2 zamanlı motorun çatırtılı patırtılı çalışması ve burnuma gelen yanık yağ kokusuydu. Ağzım kulaklarımdaydı. Sırıtmaktan yanaklarım ağrıyordu.

Ve işte O an! Gaz kolunu hafifce çevirdim, motorun sesinin artmasıyla ilerlemeye başladım. Yolun bozukluğunu ayağımda hissediyordum. Arkadan

"AYAKLARINI KALDIR!" diye bağırdı babam. Evet unutmuşum. Doğru ya ayaklarımı pedallara koymalıyım. Aman Allah'ım Ne kadar güzel

bir his bu! Ellerim gidonu sıkmaktan ağrıyordu. Ama olsun. Rüzgarın vücudumu okşaması tüm ağrıyı alıyordu. Orada sadece motor ve ben vardık. Bu

güzel anı hiçbirşey bozama... Eyvah! Yol bitti! Dönmem lazım. Bu kocaman şey çok da ağır! Bisikletten tek farkının gaz kolu olmadığını anlamıştım.

Durdum hemen. Bu ses de ne? Tabii ya gaz kolu açık. Hemen kapattım. Duydumu acaba kapatmadığımı diye arkama dönüp baktım. Babam çok mutluydu. Bi yandan beni

alkışlıyor. Bir yandan da elleriyle hayali bir gidonu tutarak nasıl dönmem gerektiğini gösteriyordu. Önüme döndüm ve yavaşca bisiklet gibi ayağımla ittirerek dönüşü

tamamladım. Babama bakarak ona doğru sürüyordum. Yanına gittim " Devam devam!" dedi. Aynı şekilde 3 4 tur attıktan sonra " Haydi bakalım son kez dön gel

yanıma." dedi. Sonuncusunda ayağımla itmek yerine gaz koluyla bir kamyon kadar yer kaplayarak döndüm ve yanına gittim. "Bugünlük bu kadar yeter." dedi. Ben

hala şoktayım tabi. Az önce kocaman bir motor sürmüştüm. Eve doğru dönerken " Oğlum, sakın benden habersiz motora binme. Ne zaman istersen bana sor.

Ben izin veririm. Ama mutlaka sor! Zaten bu motor artık senin." Sevinçten ne diyeceğimi bilmiyordum. Devam etti: " Ha bu arada yavaş ve çok dikkatli sür ki annenle

papaz olmayalım."

Okuduğunuz için teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Hocam ya şimdi.keske sonraki tecrübeleri motorlarınızı falan yazsaymissiniz
    mostro bunu beğendi.

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    Duygulanan çıksın CASİO
    Ali Bircan, Sam@, manofsteel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ya şimdi.keske sonraki tecrübeleri motorlarınızı falan yazsaymissiniz
    sonraki tecrübelerim 103le iyice pişip (7yıl) kanuni seyhan125e geçtim. Kanuniyle pişip kaşınmalar başalyınca (2 yıl sonra) cc büyütmek için güvenli sürüş eğitimi aldım. Bu eğitimi aldıktan sonra kendi kendine maksimum az pişmiş kıvamına gelindiğini anladım. Sonraki motorum er6fti. Alır almaz ileri sürüş eğitimini tamamladım. 2 yıl yaklaşık 10bin km yapıp sıkıldım. Kaşıntı başladı yine ve üniversiteye başlamamla şehiriçi ağırlıklı kullanacağım için gidip xmax250 aldım. Yakıtından ve sportif bir scooter olduğu için tercih ettim. Bir yıl içinde kaşıntı başladı yine :D En sonunda gidip ducati monster 796 aldım ve rahatladım. Şimdi aramız iyi gibi :D
    Ali Bircan ve ccc67 bunu beğendiler.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonraki tecrübelerim 103le iyice pişip (7yıl) kanuni seyhan125e geçtim. Kanuniyle pişip kaşınmalar başalyınca (2 yıl sonra) cc büyütmek için güvenli sürüş eğitimi aldım. Bu eğitimi aldıktan sonra kendi kendine maksimum az pişmiş kıvamına gelindiğini anladım. Sonraki motorum er6fti. Alır almaz ileri sürüş eğitimini tamamladım. 2 yıl yaklaşık 10bin km yapıp sıkıldım. Kaşıntı başladı yine ve üniversiteye başlamamla şehiriçi ağırlıklı kullanacağım için gidip xmax250 aldım. Yakıtından ve sportif bir scooter olduğu için tercih ettim. Bir yıl içinde kaşıntı başladı yine :D En sonunda gidip ducati monster 796 aldım ve rahatladım. Şimdi aramız iyi gibi :D
    Allah utandırmasın efsane ama başlangıç
    Ali Bircan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah utandırmasın efsane ama başlangıç
    Teşekkür ederim

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    avuçlarının içi terledimi onu de bana
    SouthCity07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avuçlarının içi terledimi onu de bana
    Terlemez mi su bile topladı :D

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terlemez mi su bile topladı :D
    o zaman tamam eğer o olmadıysa yaşayamamışsın diyecektim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    103 star 105 cobra heygidi günler maziyi canlandırdın.2 tane 103 ön teker koparmışlığım var

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bizde ilk okul 5. sinifta sanırım sene 93 ya da 94.. anneden babadan gizli Mobylette M55 enduro kiralardik.. 50 cc miydi neydi.. ne günler..

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    işte bu yaşadıgın seyi bir anne olarak bende çocuguma yapmaktır niyetim... Bir baba değil bir anne olarak öğretmen tek amacım... sen yüzündeki mutluluğu hissederken babanın gördüğü o güzel ifadeyi bende bir anne olarak görmek istiyorum...

Rüzgar ... VE diycekki "Bana motor sürmeyi annem öğretti..."

Hikayene bayıldım iyiki paylaştın .....
    keremkrmn ve _recoo bunu beğendiler.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Hikayen gerçekten çok güzelmiş her satırda daha da fazla merak ve heyecanla okudum gerçekten. Keşke bende kullanmayı öğrenirken bu kadar güzel anılara sahip olabilseydim.

[QUOTE=awesomee;3856056][B]işte bu yaşadıgın seyi bir anne olarak bende çocuguma yapmaktır niyetim... Bir baba değil bir anne olarak öğretmen tek amacım... sen yüzündeki mutluluğu hissederken babanın gördüğü o güzel ifadeyi bende bir anne olarak görmek istiyorum...

Bu dediğini başarabilirsen gerçekten çok farklı ve standardın dışında güzel bi anısı olacaktır Paşanın Umarım hayallerine ulaşırsın Çağrıcım
    something123 bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    çok iyi =)

Motosikleti
    Güzel mesajlarınız için hepinize teşekkür ederim

Motosikleti
    Vay be yıllar sonra tekrar 2 zamanlıya dönmek harika
    Ali Bircan bunu beğendi.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Sonunda kötü bir şey olacak sandım.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu yaşadıgın seyi bir anne olarak bende çocuguma yapmaktır niyetim... Bir baba değil bir anne olarak öğretmen tek amacım... sen yüzündeki mutluluğu hissederken babanın gördüğü o güzel ifadeyi bende bir anne olarak görmek istiyorum...

Hikayene bayıldım iyiki paylaştın .....
    Bana annem öğretti...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

TarıkTekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Mostro’ nun güzel hikayesinin hemen ardından son vuruşu sen yaptın Levent bi anda açıldı eski sayfalar

Biz de üç arkadaş ortaokul zamanında kiralamıştık bunlardan. Aynen maviydi benim kullandığımda.
    Bakırköy’de bi ara sokaktan almıştık. 2 saat kadar gezip durduk, en ufak bi koruma ekipmanı olmadan Ataköy,Yeşilköy …. gez babam gez.

Hadi biz 12 -13 yaşında çocuktuk düşünememişiz de , o motorları o zaman bize nasıl vermişler hayret!

Ama sen bu fotoğrafı gönderene kadar ben gerçekten ne kullandığımı net hatırlamıyordum.
    Hatta bazen hava bile atıyordum –daha onikimde enduro kullanmışlığım var diye.
    Sağol valla aydınlattın beni
    Not: Tarihi şimdi gördüm, bir sene önce aydınlanabilirmişim
    mostro bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Eskiden 90 li yillarin başında motosiklet kiralama diye bi kavram vardi
    Panayir veya bayram yerlerinde lunaparklar da
    Saat hesabi ile
    Bende o yillarda başladım kullanmaya
    Kiralama işine hiç bulaşmadan evde babamin motosikleti ile
    Dedem de puch var di
    Amcam da kinetix honda
    Babam da peugeot moped vardi
    Diğer 2 amcam da ise japon mali honda var bu gün satilan today in 2t olani
    Digeri yamaha oda 50 cc 2t ama model olarak bu gün bi ilkokul çocuğunun kullanabileceği boyutlar daydi bu modeller
    Aradan 25 30 yil gecmesine ragmen hiç unutmam
    Tabii o zamanlar polis kovalamazdi ve malesef fotograf makinasi yoktu :(
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)