Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

ABS'siz motor almayın elinizde kalmasın

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    haşmete sonuna kadar katılıyorum,abs zaten açil durumda işe yarıyor,acil olmayan durumda zaten abs li motorda abs devreye girmeden durabiliyoruz
    acil durumda insan düşünemez refleks devreye girer ve manetlere ister istemez asılırsınızki benim hemen hergün başıma geliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıl olmuş 2016 hala ben fren yapabiliyorum absye ne gerek var diyen var güzel espri
    07mehmet07, berkcigdem ve beko12345 bunu beğendiler.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120'yle gidiyorken gerizekali biri onunuze kırdığında frene nasıl basacağınızı zannediyorsunuz? Peki ya yol kuru ve temiz değilse?
    120yle gidiyorken önüne kiran aracin hizi 90km altindaysa seni ABS de kurtaramaz kralida kurtaramaz,öyle bi anda gazi birakip ön arka düzgün kombine fren değilde zönk diye bastigin frenin ABS sinin seni kurtaracağına inaniyorsan sen o ABS güveni ile fazla yaşamazsin.Ayrıca 1saniye içinde gaz birakip ön arka fren kombinesini yapamayacak arkadaşta o hiza cikmayiversin.Özellikle islak ve temiz olmayan yolda.ABS yi kotulemiyorum az önce dediğim gibi bi artidir alinti yaptigin mesajimda saçma sapan ABS testlerinden bahsettim ki yine ayni şeyi söylüyorum o karsilastirmalar öküz gibi frene basarsak ne olur karsilastirmasidir.Çok düşük ihtimallere girilecekse her tür olaydan mantikli şeyler cikarilir mesela; ABS olsaydi frene bastigimda yan yatmayacaktim kafadan önümdeki araca girecektim gibi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıl olmuş 2016 hala ben fren yapabiliyorum absye ne gerek var diyen var güzel espri
    Benim mesajimdan dolayi böyle diyorsun ama ben o şekilde birşey söylemiyorum ABS her zaman tartisilan bi konu bunun sebebide ise yaramadigindan değil fazla abartildigindan,bi üstündeki mesajda bi arkadaş refleksler devreye girer manetlere asilirsiniz ben "hergün yasiyorum" demiş sence bunun sebebi gereksiz yerde hiz yada yanlis konumlama yada yol okumada problem mi yoksa ABS nin olmazsa olmaz yönümü?
    YZFR25R6 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120yle gidiyorken önüne kiran aracin hizi 90km altindaysa seni ABS de kurtaramaz kralida kurtaramaz,öyle bi anda gazi birakip ön arka düzgün kombine fren değilde zönk diye bastigin frenin ABS sinin seni kurtaracağına inaniyorsan sen o ABS güveni ile fazla yaşamazsin.Ayrıca 1saniye içinde gaz birakip ön arka fren kombinesini yapamayacak arkadaşta o hiza cikmayiversin.Özellikle islak ve temiz olmayan yolda.ABS yi kotulemiyorum az önce dediğim gibi bi artidir alinti yaptigin mesajimda saçma sapan ABS testlerinden bahsettim ki yine ayni şeyi söylüyorum o karsilastirmalar öküz gibi frene basarsak ne olur karsilastirmasidir.Çok düşük ihtimallere girilecekse her tür olaydan mantikli şeyler cikarilir mesela; ABS olsaydi frene bastigimda yan yatmayacaktim kafadan önümdeki araca girecektim gibi...
    Yuksek hizda ani engel cikinca kaza kacinilmaz. Ancak ondekine ne hizla carptiginiz onemli. Bir motorsikletin en cabuk durmasi ancak tekerleri uzerinde mumkun. Insan da, motorsiklet te, dustugu anda cok daha uzun suruklenir. Ne kadar tekerlek uzerinde fren yaptiniz, o kadar iyi. Iste ABS bu ise yariyor.

Kaza esnasinda 1 saniye cok uzun sure. 100km hizda hizda motorsiklet 1 saniyede 30 metre gidiyor. O yuzden Allah reflex vermis insana. Dusunmeden hareket ediyor. Insan cok yavas bir canli.

Hala kaza esnasinda kitabi fren uygulayabilecegini zanneden oyle bir kaza tehlikesi atlatmamis muhtemelen...

Motosikleti
    Drift L
    Zaten ülkede 125cc segmentinde fiyat/performans oranı düşük. Şuan YBR125 6180 TL, Yamaha abiciğimiz buna ABS koyup 7000TL fiyat isterse bide.. 2.el piyasası da uçar.

Motosikleti
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adnan menderesin başbakanlığı zamanında istanbulda menderes vatan caddesini yaparken,o zamanın muhalefeti karalama kampanyası yapıyordu,(milletin parasını boşa harcıyor,uçakmı indirecek buraya ne gerek var) diye,ama şimdi o yollar yetmiyor,aynı karalamayı 1.ci boğaz köprüsü içinde yapmışlardı ne gerek var diye,şimdi 3 cü köprüdede yapıyolar,, ABS neye lazım boşa para,, zihniyet aynı zihniyet,hep yerimizde sayalım yeniliğe kapalı olalım,,ne gerek varki
    Nuansiyen, 07mehmet07 ve BatuhanK bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adnan menderesin başbakanlığı zamanında istanbulda menderes vatan caddesini yaparken,o zamanın muhalefeti karalama kampanyası yapıyordu,(milletin parasını boşa harcıyor,uçakmı indirecek buraya ne gerek var) diye,ama şimdi o yollar yetmiyor,aynı karalamayı 1.ci boğaz köprüsü içinde yapmışlardı ne gerek var diye,şimdi 3 cü köprüdede yapıyolar,, ABS neye lazım boşa para,, zihniyet aynı zihniyet,hep yerimizde sayalım yeniliğe kapalı olalım,,ne gerek varki
    Motorlardaki yenilik sadece abs midir fazla abartıyorsunuz olursa artısı olabilir ama olmazsa olmazda değil.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu muhabbet arabam sağlam olsun en az 10 hava yastığı olsuna benzedi. ne diyordu barkın reis güvenlik kaygısı olan adam güvenli gitmiyodur

Motosikleti
    Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlardaki yenilik sadece abs midir fazla abartıyorsunuz olursa artısı olabilir ama olmazsa olmazda değil.
    olmazssada olur tabi canım ,,mesela eskiden buzdolabımı vardı,yoktu karpuzu veya suyu sogusun diye su kuyularına salarlardı,neticede olmazssada olur,veya elektrikmi vardı,yoktu olmazssada olur karanlıkta gaz lambasıyla oturursun,araçlarda hava yastığımı vardı,yoktu olmazssada olur,seni korumasın canım,,,ya kardeşim hastamısın sen git allahını seversen

adnan menderesin muhalefetine örnek gibisin
    07mehmet07 bunu beğendi.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    İlk absli motorlar nasıldı biliyorsundur heralde onun yanında kim neyi yasaklayacak abs yok diye trafiğemi çıkmıcaz çok gülünç bir durum her motorun abssi o kadarda iyi değil herneyse sen absli alırsın 2 daha fazla verirsin nasıl olsa biz fren yapıp durmayı bilmiyoruz.
    Peki bana abs'si kötü olan motorları sayar mısın ???? Ne gibi bir soruna yol açtı, kaç defa frene bastında devreye girmesi gereken yerde girmedi de lastik kaydırdı, zira bunları cevaplaman için hepsikullanmış olman lazım??? Hadi onu da geçtim sana bir sorum var dürüst cevap ver, sen hayatında hiç abs'li motor kullandın mı ?? Arkadaşlar lütfen kulaktan dolma şeylerle cevap vermeyelim , abs'nin çalışma mantığını burada uzun uzun anlatmaya gerek yok, teker kilitleneceği anda devreye girer işini yapar freni bırakınca devreden çıkar budur, ben anlamıyorum abs'ye "ne gerek var" diyorsunuz ben de "ne gerek yok" diyorum, neden abs'ye gerek yok, geçtim 120'yi 150'yi 60'la giderken biri üstüne kırdığı zaman ne yapmayı düşünüyorsun, "gazı bırakıcam vites düşürücem fren kombinasyonu yapıcam %70 ona basarken %30 buna basıcam bu arada kendime bi kaçış noktası arıcam bulduğum zaman o yöne dönücem dönüyorum aaaa kaydım düştüm" yok kardeşim herkez senin gibi üstün yetenekli değil abs'den daha iyi fren yapsın, olacakları ben söyleyeyimmi frene sonuna kadar abanacaksın, motoru kaydırırsan motor arabanın altında kalır sen kurtulursun kaydıramazsan hem sen hem motor arabanın altında kalırsınız çünkü normal fren seni o mesafede asla durduramaz, işte abs böyle durumlar için var frene baılıylaken kaçış alanına kaymadan kaçmak için var, zaten durabilecek mesafede duramıyosan o senin kabahatindir fren ne yapsın ama böyle seni aşan durumlarda abs bulunmaz nimettir, anladığım kadarıyla sen böyle kaza yapmamışsın ama birgün yaparsan yerde sürüklenirken ulan keşke abs'li olsaydı diye söylenirsin, hadi kal sağlıcakla...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Maalesef bahsettigin zihniyet hep vardi ve var olmaya da devam edecek.
    Al bir tane örnek.
    Adam o zamanlar koskoca belediye baskani köprüye karsi çikiyor.
    Daha böyle yüzlerce örnek var.

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    SD 1290R
    Hem ABS, hem de çekiş kontrolü, arabadan çok motorsiklete lazım olan teknolojiler. Çünkü ani gaz, ani fren, ve kötü yol koşullarının motorsiklete etkisi arabalardan çok daha fazla.

Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef bahsettigin zihniyet hep vardi ve var olmaya da devam edecek.
    Al bir tane örnek.
    Adam o zamanlar koskoca belediye baskani köprüye karsi çikiyor.
    Daha böyle yüzlerce örnek var.

http://gazeteport.com/wp-content/upl...ali_615208.jpg
    adam zamanında itiraz etmiş raylı sistem demiş ama,gerçekleri görüp raylı sistemin yanına 3 cü köprüyüde kendi yaptı,artı tüp geçitleride yapıyor

önemli olan yeniliğe açık olmak sabit fikirli olmamak,zamanında öyle demiş ama bakmış gerekli tükürdüğünü erkek gibi yalamış

şu abs gereksiz diyenlerde böyle olabilse
    mhmtesk bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    önemli olan yeniliğe açık olmak sabit fikirli olmamak,zamanında öyle demiş ama bakmış gerekli tükürdüğünü erkek gibi yalamış
    Cengiz otomotiv güvenlik sistemleri şirketi kurulsun, hata anlaşılır, Türkiye'ye de gelir zorunluluk.
    COQ bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cengiz otomotiv güvenlik sistemleri şirketi kurulsun, hata anlaşılır, Türkiye'ye de gelir zorunluluk.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Bundan öncekiler sizin tabirinize göre motor kullanmıyor olsalar gerek.Çünkü abs sizin için olmazsa olmaz bende diyorum olmasada olur kampana fren değilya bunlar ikiside disk.
    merak etme ben o motorlardan çok kullandım. kampana olanıda abs li olanıda abssiz diskide. emin ol boşu boşuna sana bunuda söylemiyorum. umarım tecrübe edicek duruma düşmezsin. o zaman rosso mosso falanda kurtarmıyor adamı.

son 4 motorumda abs vardı , bu saatten sonrada bir ekonomik sorun vs yaşamadığım sürece abssiz motor almam.

abs ve abssiz arasındaki farkı " kampana fren değil ya bunlar ikiside disk " şeklinde ayırdığınıza görede tecrübenizi sorgulamama gerekte yokmuş zaten.

iyi forumlar.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Hayatın da hiç ABS li motosiklet kulanmayıp burada ABS gerekli değil bence gerek dahi yok diye yorum yapan arkadaşlar özellikle yüksek cc motosiklete bin ama öyle bir tur değil 3 veya 4 ay kullan ABS olmalımı olmamalı mı(bir sürü kaza atlattıktan sonra) ondan sonra yorumunu yap.işkembeden konuşmayalım.Özellikle yüksek cc diyorum buna dikkat edelim. Bir anda şehir içinde 150km hızına çıkıp ani durman veya yavaşlaman gerekirse mesala aradaki farkı hisseteceksin emin ol.kullanmadıysan işkembeden salllama.
    berkcigdem, redmap ve beko12345 bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Oy oy yine bir abs konusu.

Niye bukadar büyüdü ki konu.

Ben iyi fren yaparım diyen adam zaten abs yi devreye sokmadan durur.

Toplasan 1 kere soktum istemsiz abs. Ondada abs olmasa düşecektim gerçekten. Taksinin hiç olmadık yerden fırlamasıyla o an elim ayağıma dolaştı, net hatırlamıyorum bile okadar kötü yerden fırladı.

Velhasıl abs kenarda dursun ne zararı var. Bende düz yolda iyi fren yapabilirim. Ama gel görki beklemedik yerden araç çıkınca o abs yi mumla arayabilirsin.

Bu konunun bukadar uzaması bile saçma. Sen iyi fren yap abs zaten girmeyecek devreye bu kavga niye yani.

Birde şöyle bir olay var.

Siz elinizin altında kurtarıcı bir abs nin olduğunu bildiğinizde mi psikolojik olarak daha iyi fren yaparsınız yoksa hatanızda düşeceğinizi bildiğiniz abs siz bir motlsiklettemi psikolojik olarak daha iyi fren yaparsınız ?

Emin olun abs nin varlığını bilmek bile insana daha iyi fren yaptırıyor. Daha güven duyarak sıkıyorsun maneti. Daha sağlıklı oluyor yani...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir soru sorduk motorda yenilik sadece absmidir diye cevaplamadın bu arada konuya siyaset karıştırma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bana abs'si kötü olan motorları sayar mısın ???? Ne gibi bir soruna yol açtı, kaç defa frene bastında devreye girmesi gereken yerde girmedi de lastik kaydırdı, zira bunları cevaplaman için hepsikullanmış olman lazım??? Hadi onu da geçtim sana bir sorum var dürüst cevap ver, sen hayatında hiç abs'li motor kullandın mı ?? Arkadaşlar lütfen kulaktan dolma şeylerle cevap vermeyelim , abs'nin çalışma mantığını burada uzun uzun anlatmaya gerek yok, teker kilitleneceği anda devreye girer işini yapar freni bırakınca devreden çıkar budur, ben anlamıyorum abs'ye "ne gerek var" diyorsunuz ben de "ne gerek yok" diyorum, neden abs'ye gerek yok, geçtim 120'yi 150'yi 60'la giderken biri üstüne kırdığı zaman ne yapmayı düşünüyorsun, "gazı bırakıcam vites düşürücem fren kombinasyonu yapıcam %70 ona basarken %30 buna basıcam bu arada kendime bi kaçış noktası arıcam bulduğum zaman o yöne dönücem dönüyorum aaaa kaydım düştüm" yok kardeşim herkez senin gibi üstün yetenekli değil abs'den daha iyi fren yapsın, olacakları ben söyleyeyimmi frene sonuna kadar abanacaksın, motoru kaydırırsan motor arabanın altında kalır sen kurtulursun kaydıramazsan hem sen hem motor arabanın altında kalırsınız çünkü normal fren seni o mesafede asla durduramaz, işte abs böyle durumlar için var frene baılıylaken kaçış alanına kaymadan kaçmak için var, zaten durabilecek mesafede duramıyosan o senin kabahatindir fren ne yapsın ama böyle seni aşan durumlarda abs bulunmaz nimettir, anladığım kadarıyla sen böyle kaza yapmamışsın ama birgün yaparsan yerde sürüklenirken ulan keşke abs'li olsaydı diye söylenirsin, hadi kal sağlıcakla...
    Barkın başkan benden daha iyi bilir ona bir sor istersen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak etme ben o motorlardan çok kullandım. kampana olanıda abs li olanıda abssiz diskide. emin ol boşu boşuna sana bunuda söylemiyorum. umarım tecrübe edicek duruma düşmezsin. o zaman rosso mosso falanda kurtarmıyor adamı.

son 4 motorumda abs vardı , bu saatten sonrada bir ekonomik sorun vs yaşamadığım sürece abssiz motor almam.

abs ve abssiz arasındaki farkı " kampana fren değil ya bunlar ikiside disk " şeklinde ayırdığınıza görede tecrübenizi sorgulamama gerekte yokmuş zaten.

iyi forumlar.
    Bundan önce kullanılan motorlar abssiz olduğu için heralde motor statüsünde değildi biz abs gereksiz demedik hiçbir zaman, fakat olmasıda şart değil yeni motorların frenleri gayet iyi ve yeterli, o yüzden söylüyorum bunu şart değil diye, konuyu açan arkadaşta sanki ilk absli motorunu alacakmış gibi bir konu açmış abssiz olunca satılmıyormuşmu bundan öncekilerde abs yoktuda satmadımı veya ikinci el olarak satılmadımı.Yenilik olarak niye lastiklerden frenlerden ve motor blogunda yapılan yeniliklerden bahsetmiyoruz.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)