Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask labirentinde kaybolan genç.

Motovento
    REKLAM ALANI
    SouthCity07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr-125
    İlk olarak herkese selamlar.
    Nitro aikido kaskım çalındığı için yeni kask arayışlarına girdim bu günlerde.
    Öncelikle aklımda http://www.motosikletaksesuarlari.co...KtcaAiC78P8HAQbu vardı Antalya'da 550 TL ye alacakken değişik masraflarım çıkınca maddi durum sıkıştı.
    LS2'ye hiç sıcak bakmıyorum.Sharp testlerine güvenim olmasada MT Blade-Revenge'lere göz attım.Dolanırken en son şöyle bir şey gözüme takıldı fiyatıyla https://www.motoliz.com/u58324/benim...-bandiera.html.Seçenek çok fazla insanın aklı karışıyor.Bekleyip iyi birşeyler mi almalı yoksa sharp gerçekten güvenilir mi GIVI mi MT mi yoksa farklı birşey mi. Cevaplarınız benim için ciddi manada önemli olduğu için lütfen dalga amaçlı olmasın. Cevap veren herkese çok teşekkür ederim şimdiden.
    Motosiklet yazın iyi olur dediler,bizim memlekette kış yoktu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/Marushin-TNT888NX-Kintaro-Kirmizi-Beyaz-Motosiklet-Kaski_35244.html
    SouthCity07 ve tr100a bunu beğendiler.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Sharp testlerine neden güvensizlik besliyorsunuz? Çok merak ettim gerçekten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bu şarp sana neetti?

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Mt Revenge Evo sahibiyim. Hem tasarım hem güvenlik hem fiyat olarak çok iyi. Ses ve ruzgar yalıtımı başarılı.
    SouthCity07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr-125
    Sharp'a girip bakında 180 liralık LS2 5 yıldız fakat Arai'nin kaskları 2,3,4 yıldız 10 katı fiyatlar oynuyor.Herşey para değil tabiki ama %1000-1500 lük fark dan bahsediyoruz.Sizede Tuhaf gelmiyor mu ?

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Kask almayı düşünüyorsan en iyisini al. Yanlış anlama da herşeye para bulabiliyoruz. Biraz daha borca gir gerekirse sat motorunu daha ucuzunu al ama kasktan kısma. Al bir Arai ya da Shoei kafan rahat etsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Sharp inandırıcı değil kimse kusura bakmasın

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    kask labirenti yoktur, az para vardır.

300-400 e kask alıp, kask takıyorum ilizyonuna girmektense borç harç bir şekilde kgv, bell, icon, belki shoei falan alınabilir. bir de indirimleri takip etmek lazım, misal mototalın yaptığı gibi.

not: givi'nin kullandığı malzemeleri bilmiyorum, belirteyim.

Motosikleti
    Yamaha Ybr-125
    Çok param olsa seçenekler dahada çok tabi şekiller falanda çok para labirenti daha uzun ama düz bir yol yapar bence

Motosikleti
    Test konusunda snell e güvenebilirsin. Rating falan yoktur ya sertifa alır ya da almaz

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    markadan evvel, senin kafa şekline uygun olup olmadığına bak kaskların.

Git moto mağazaya, bi balaklava al, ucuz zaten; "yav gelmişken bi kask bakayım" de, o an alman şart değil nasılsa. Hangi marka senin kafa yapına uygun ona bi bak.

Misal ben, Bell denemiştim, kulaklarımdan sanki prese sokmuşlar gibi hissettim. HJC denedim, alnımdan mı ne baskı yapmıştı. Shoei denedim, eldiven gibi oturdu kafama.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    bir arkadaşla sürüş yaparken, kaza yaptı. kafası karpuz gibi yarılacak derken(elbette demedim de şimdi düşünüyordum da o izlenimi vermişti bana) kalktı "noluyor amk" diye serzenişte bulundu. tabi, diğer korumaları da tamdı. bell m5x kullanıyordu. etraftan borç alarak ve bir ay çalışarak almıştı kaskı. iyi ki de almış yoksa aramızda olmazdı.

kaskın önemini anlatmak adına. zaten biliyorsunuzdur da, hatırlatayım.

Motosikleti
    Yamaha Ybr-125
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markadan evvel, senin kafa şekline uygun olup olmadığına bak kaskların.

Git moto mağazaya, bi balaklava al, ucuz zaten; "yav gelmişken bi kask bakayım" de, o an alman şart değil nasılsa. Hangi marka senin kafa yapına uygun ona bi bak.

Misal ben, Bell denemiştim, kulaklarımdan sanki prese sokmuşlar gibi hissettim. HJC denedim, alnımdan mı ne baskı yapmıştı. Shoei denedim, eldiven gibi oturdu kafama.
    Baya bir dolaştım en fazla 750 liraya kadar olan kaskları denedim içlerinden en güzel ve güvende hissettiğim AGV'nin K3 serisiydi lakin fiyatı biraz yüksekti benim için

Motosikleti
    agv k3 değil de k5 olabilir

Motosikleti
    Yamaha Ybr-125
    Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agv k3 değil de k5 olabilir
    K5 bana çok uzakta fiyat olarak keşke alabilsem :(

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı SouthCity07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya bir dolaştım en fazla 750 liraya kadar olan kaskları denedim içlerinden en güzel ve güvende hissettiğim AGV'nin K3 serisiydi lakin fiyatı biraz yüksekti benim için
    Parasını boşver; markanın hangi kafa şekline göre kalıpları olduğunu bi çöz, ona göre bütçene göre olanını seçersin. Pahalı-ucuz dene önüne geleni. Kimi markaların ucuz kaskı yok, eyvallah; ama ucuz diye burun kıvrılmasına rağmen iyi kasklar da vardır elbet.

Bak "LS2 iyi değil" derler; iyi olmasa motogp'de kullandırırlar mı?

Motosikleti
    Yamaha Ybr-125
    Alıntı berkerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir arkadaşla sürüş yaparken, kaza yaptı. kafası karpuz gibi yarılacak derken(elbette demedim de şimdi düşünüyordum da o izlenimi vermişti bana) kalktı "noluyor amk" diye serzenişte bulundu. tabi, diğer korumaları da tamdı. bell m5x kullanıyordu. etraftan borç alarak ve bir ay çalışarak almıştı kaskı. iyi ki de almış yoksa aramızda olmazdı.

kaskın önemini anlatmak adına. zaten biliyorsunuzdur da, hatırlatayım.
    Bilsemde,tekrar tekrar hatırlamakta çok fayda var.İlk başta sürekli iddaa oynayıp denedim kask almayı sonra klasik olsada haram para ile korucaz kendimizi diyerek gittim açılmayan sadece kırılarak içi boşaltılabilecek bir kumbara aldım.Saçma gözüksede 1,5 aydır tüm bozuk paraları biriktirip şuan 300 liraya ulaştım :D ilgin içinde çok teşekkürler
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    k3 termoplastik k5 ise fiberkompozit. İşe yarasın diyorsan fiberkompozit kask tercih etmelisin :( onların da fiyatlar 2 katına cıkıyor neredeyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parasını boşver; markanın hangi kafa şekline göre kalıpları olduğunu bi çöz, ona göre bütçene göre olanını seçersin. Pahalı-ucuz dene önüne geleni. Kimi markaların ucuz kaskı yok, eyvallah; ama ucuz diye burun kıvrılmasına rağmen iyi kasklar da vardır elbet.

Bak "LS2 iyi değil" derler; iyi olmasa motogp'de kullandırırlar mı?
    Evet motogpde karbon modellerini kullanıyorlar ama ayrıca bildiğimiz gibi sponsorluk falan filan giriyor işin içine

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Shark S600, S700 serisiniz araştırdın mı hiç?? Yada deneme fırsatın oldumu?

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı SouthCity07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk olarak herkese selamlar.
    Nitro aikido kaskım çalındığı için yeni kask arayışlarına girdim bu günlerde.
    Öncelikle aklımda http://www.motosikletaksesuarlari.co...KtcaAiC78P8HAQbu vardı Antalya'da 550 TL ye alacakken değişik masraflarım çıkınca maddi durum sıkıştı.
    LS2'ye hiç sıcak bakmıyorum.Sharp testlerine güvenim olmasada MT Blade-Revenge'lere göz attım.Dolanırken en son şöyle bir şey gözüme takıldı fiyatıyla https://www.motoliz.com/u58324/benim...-bandiera.html.Seçenek çok fazla insanın aklı karışıyor.Bekleyip iyi birşeyler mi almalı yoksa sharp gerçekten güvenilir mi GIVI mi MT mi yoksa farklı birşey mi. Cevaplarınız benim için ciddi manada önemli olduğu için lütfen dalga amaçlı olmasın. Cevap veren herkese çok teşekkür ederim şimdiden.
    Biraz daha bekleyip iyi birşeyler bak ve al bence. Ben kask alırken kimseden fikir almadım ve sharpa da bakmadım. Arai chaser v kullanıyorum. Gittim direk aldım geldim. Sonradan baktım (Sharptan 3 yıldız almış) ama sharpa bende güvenmiyorum, Bundan sonraki tercihlerimde yine araiden yana olacaktır. O yüzden bekleyin biraz ve sağlamlığına güvendiğiniz kaskı alın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)