Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet ve denge sorunum

Motovento
    REKLAM ALANI
    alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Merhabalar arkadaşlar, boyum 1.75 ayağım yere de değiyor.(2 ayak parmak ucu) 2 gündür yeni motorum da hızı kesince denge sağlamak için ayağı mı yere indirdiğim de motoru devirecek gibi oluyorum. Bir kez çukura denk geldim, az kalsın deviriyordum. Daha önce böyle bir sıkıntım hiç olmadı. Ha ara sıra oldu ama önemli bir sorun olarak görmedim. Yeni alet ile dünden beri tam 5 kez karşılaştım, sele mi çok yüksek yoksa bende mi sıkıntı var anlamadım. Sizce kondisyonu mu geliştirmek için bir yöntem var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Motorunuz nedir

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Bajaj rs 200

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    İlk zamanlarda olur öyle, daha önce hiç bacaklarınızla o şekilde ağır birşeyi zaptetmek zorunda kalmadığınız için tedirgin olabilirsiniz. Birkaç ay içerisinde rahatlarsınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    biraz alışmana bağlı benim 1.86 enduro da bile rahatça yere basıyorum

denge kurmak zamanla öğreniliyor ben bu sebeple 200 cc scooter ile başlamıştım sonra cbr 125 altımda komik durmuştu ama heves işte kullanmıştık :D

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Kenan sofuoğlu nun boyu 174 imiş .ben 178 olduğum halde bazen ayağım yere zor değiyor diye mızmızlanıyordm mt125 te

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Motosikleti kollarınızla değil bacaklarınızla tutun. Motosiklet durana kadar ayağınızı yere koymanız gerekmiyor aslında. Eğitimden önce bende aynı sıkıntıları yaşıyordum. İmkanınız varsa mutlaka eğitim alın.

feti_can bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Bacak kası yap

Şaka maka, tek bacağınla çömel-kalk egzersiz yap; kalça-bacak daş gibi olur.

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Teşekkür ederim yorumlar için anlaşılan tek yolu eğitim. İlk fırsatta eğitime gidip bu korkuyu yenmek lazım. Sağolun arkadaşlar.
    polemos bunu beğendi.

"denge sağlamak için ayağı mı yere indirdiğim de"
    gidon la denge sağlanır ve(dönme ve durma anında)bozulur.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Durmaya başlarken sağ ayağınız zaten frende olacak yavaşladıkça sol ayağınızı yere koyarak denermisiniz bi.

Tek ayak kullanımda bazı insanlar çok daha rahat oluyor. Ben tek ayakta çok daha rahat ediyorum ki % 90 tek ayak kullanıyorum zaten.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı alicebbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar, boyum 1.75 ayağım yere de değiyor.(2 ayak parmak ucu) 2 gündür yeni motorum da hızı kesince denge sağlamak için ayağı mı yere indirdiğim de motoru devirecek gibi oluyorum. Bir kez çukura denk geldim, az kalsın deviriyordum. Daha önce böyle bir sıkıntım hiç olmadı. Ha ara sıra oldu ama önemli bir sorun olarak görmedim. Yeni alet ile dünden beri tam 5 kez karşılaştım, sele mi çok yüksek yoksa bende mi sıkıntı var anlamadım. Sizce kondisyonu mu geliştirmek için bir yöntem var mıdır?
    Ön freni sıkarak mı duruyorsun ?

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Temelde sıkıntı var gibi duruyor. Bahsettiğin şey iki tekerli herhangi bir aleti dengede tutamamak.

Düşük hızlarda denge ve dönüş çalışabilirsin.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön freni sıkarak mı duruyorsun ?
    Kendi mesajımı editleyemedim buradan devam ediyorum : )

Bende de aynı sorun vardı.
    Geçenlerde GİS hakimiyet eğitimine katıldım.
    Öğrendiğim en önemli şeylerden biri yavaş sürüşte ön frenin yeri yok.
    Ani fren yapman gerekmiyorsa (duran trafikte aralardan geçerken veya yavaşça dönerken duracağında)
    Ön fren yerine arka freni kullan.

Ön frene motosiklet düz değilse yüklenmemek gerekiyor.
    Yoksa motor dönüşün içine doğru kendini atıyor.

Bu arada sürekli önü kullanıyor olmamım sebeplerinden biri de sağ iki parmağımın açık ve frenin üzerinde olması
    Eğitmen bunu bırakmam gerektiğini ısrarla söyledi
    Parmakla kapalı gazı tutacak, ön fren gerekirse açılıp hepsi (dördü) birlikte freni sıkacak
    polemos ve sven bunu beğendiler.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı alicebbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de vardı.168 boyum.parmak uçlarında tutuyorum motoru.bir hafta sonra alışıyorsun.Motor şimdi sana ağır gelir.ama bir süre kullanıp sen motora hükmetmeye başlayınca zaten tek ayağınla daha sağlam basabilirsin durdugunda.Aynılarını ben de yaşadım.Eğer ki yok illa biraz alçaltayım der isen servise git yardımcı olacak çözüm üretirler.Arkayı alçaltırlar biraz.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi mesajımı editleyemedim buradan devam ediyorum : )

Bende de aynı sorun vardı.
    Geçenlerde GİS hakimiyet eğitimine katıldım.
    Öğrendiğim en önemli şeylerden biri yavaş sürüşte ön frenin yeri yok.
    Ani fren yapman gerekmiyorsa (duran trafikte aralardan geçerken veya yavaşça dönerken duracağında)
    Ön fren yerine arka freni kullan.

Ön frene motosiklet düz değilse yüklenmemek gerekiyor.
    Yoksa motor dönüşün içine doğru kendini atıyor.

Bu arada sürekli önü kullanıyor olmamım sebeplerinden biri de sağ iki parmağımın açık ve frenin üzerinde olması
    Eğitmen bunu bırakmam gerektiğini ısrarla söyledi
    Parmakla kapalı gazı tutacak, ön fren gerekirse açılıp hepsi (dördü) birlikte freni sıkacak
    Arkadaş gerekli açıklamayı yapmış, ön fren çok yavaş hızlarda dalma yapar ve stabiliteyi bozar, ayrıca ayaklar denge için durmadan yere uzatılmaz..
    polemos bunu beğendi.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

taediumvitae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF600
    İmkanınız varsa kendinizi trafikte riske atmadan biran önce eğitime gidin.
    Nacizane tavsiyem trafiğe kapalı bir yerde düşük hızla sürüş yapın gaz vermeden debriyaj kavraması ile gittiğiniz hızlarda motor sürün, motora hakimiyetiniz artar. bu hızda iken frenleme yapın ve motor ile tam duruşa geçtiğinizde ayaklarınızı yere koymaya deneyin.

Motosikleti
    cıks
    sağlam bir yastığı bacaklarının arasına sıkıştırma eksersizi yapabilirsin, boş alanda düşük hız ve dönüş eksersizi yapmakta faydalı olur
    motorum yok ya daha
    fikir bol bende

Motosikleti
    Honda CBR 125R, CBR 250R, Yamaha XJ6 Diversion S
    Muhtemelen ayağın yere bassın diye istemsiz olarak motoru yatırıyorsun. Bunun yerine motor dik konumdayken poponu sola kaydırarak sol ayağını yere tam basarak durmayı deneyebilirsin.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Motosiklet 994 Kg olsa dahi hiç bir sorun yaşamam zira motorun ağırlığını ben istesem de taşıyamam zaten. O yüzden motorun ağırlığını motora taşıtmasını becermek lazim.

Buda durduğunuz anda motosikletinizi dümdüz tutmanız ile alakalıdır. Ayağınızı sadece baş parmağı yere bassa denge de tutmak için kafidir. Kaldi ki Rs 200 fln hafif aletler.
    redmap bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)