Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Motoruma Otoparkta Çarpmışlar (600RR)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv

üstteki mesajı düzelttim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Konunun 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde açılması mı yoksa yorumlar mı daha ironik anlayamadım.
    Kadınlara ehliyet veren sistem, araba sür(emey)en kadınlar, şehir içi büyük araç mı kullanılırmışlar, kadınlar otomatik vites mi kullanırmışlar.
    Youtube yorumlarında kadına edilmeyen küfür giydirilmeyen kılıf kalmamış.

Daha da üzüldüğüm forumda yazılarını ilgiyle takip ettiğim tecrübeli kullanıcıların bazıları da aynı yorumları yapmış.

Bu aralar çok TENZİH ediyoruz toplumca bende bazılarını TENZİH ederek söylüyorum,
    Yahu ÖKÜZ herif, hatadır yapmış ardından not bırakmış. Motor sahibi de zararını sigortadan karşılayacak. Eğer sigorta değer kaybını karşılamazsa kadının suçu değil ki bu, o primini ödüyor git sigortayı şikayet et.
    Konu sahibinin söylemediği hakaretleri, diğerleri saydırmış.

Burdaki birçok kişiyi cebinden çıkartacak kadar iyi araba kullanan kadın sürücüler tanıyorum. Siz kadınlara ehliyet veren sisteme saydırıyorsunuz ya, aynı motorların şerit işgal ettiğini, sağdan gitmesi gerektiğini söyleyen davarlardan farkınız kalmıyor. Yahu aklınızı başınıza alıp konunun altındaki yorumları okuyun teker teker. Acaba 8 Mart'a gönderi yapmak için mi böyle konuşuyor bu adamlar dedim ama küfür de etmezlerdi herhalde.

Forum yönetimi takip ediyorsa lüften kaldırsın bu konuyu.
    Konu sahibine geçmiş olsun. Yukarıda yazdıklarım ona değil, yorum yapan ortadoğu ışid kafa yapısındaki ilkel kabile reislerine.
    Mamba09, hknmrtc, berkcigdem ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Geçmiş olsun, aynen sana bişey olmasın dostum. abla tır çıkarıyor sanki

bence forum yonetimi seni kaldirmali biz terorist dehiliz.
    Mengu16 bunu beğendi.

Alıntı sopotlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde açılması mı yoksa yorumlar mı daha ironik anlayamadım.
    Kadınlara ehliyet veren sistem, araba sür(emey)en kadınlar, şehir içi büyük araç mı kullanılırmışlar, kadınlar otomatik vites mi kullanırmışlar.
    Youtube yorumlarında kadına edilmeyen küfür giydirilmeyen kılıf kalmamış.

Daha da üzüldüğüm forumda yazılarını ilgiyle takip ettiğim tecrübeli kullanıcıların bazıları da aynı yorumları yapmış.

Bu aralar çok TENZİH ediyoruz toplumca bende bazılarını TENZİH ederek söylüyorum,
    Yahu ÖKÜZ herif, hatadır yapmış ardından not bırakmış. Motor sahibi de zararını sigortadan karşılayacak. Eğer sigorta değer kaybını karşılamazsa kadının suçu değil ki bu, o primini ödüyor git sigortayı şikayet et.
    Konu sahibinin söylemediği hakaretleri, diğerleri saydırmış.

Burdaki birçok kişiyi cebinden çıkartacak kadar iyi araba kullanan kadın sürücüler tanıyorum. Siz kadınlara ehliyet veren sisteme saydırıyorsunuz ya, aynı motorların şerit işgal ettiğini, sağdan gitmesi gerektiğini söyleyen davarlardan farkınız kalmıyor. Yahu aklınızı başınıza alıp konunun altındaki yorumları okuyun teker teker. Acaba 8 Mart'a gönderi yapmak için mi böyle konuşuyor bu adamlar dedim ama küfür de etmezlerdi herhalde.

Forum yönetimi takip ediyorsa lüften kaldırsın bu konuyu.
    Konu sahibine geçmiş olsun. Yukarıda yazdıklarım ona değil, yorum yapan ortadoğu ışid kafa yapısındaki ilkel kabile reislerine.
    Tamam burda motor söz konusu, ya insan olsaydı, senin çocuğun olsaydı?
    Hatasını kabul etmiş diye birşey yok, araca hakimiyetin yoksa yada tecrübe kazanmak için güvenli yerlerde kullanacaksın.
    70-80 yaşlarında amcam arabayla karşıya geçerken bize bodoslamasına giriyordu ve kesinlikle hala farkında değildi ve sağı, solu kontrol etmiyordu!

Alıntı dejavoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam burda motor söz konusu, ya insan olsaydı, senin çocuğun olsaydı?
    Hatasını kabul etmiş diye birşey yok, araca hakimiyetin yoksa yada tecrübe kazanmak için güvenli yerlerde kullanacaksın.
    70-80 yaşlarında amcam arabayla karşıya geçerken bize bodoslamasına giriyordu ve kesinlikle hala farkında değildi ve sağı, solu kontrol etmiyordu!
    Yukarıdaki yazının kadının motosiklete çarpması yada şoförlüğü ile ilgili olmadığı, burada yapılan cinsiyetçilik ve sırf kadın olduğu için yediği küfür - hakaretlere karşı yazıldığı aşikar. Anlamadıysanız birdaha okuyun. Hatasını kabul ettiğini, haklı olduğunu değil : Kazandan sonra not bıraktığını yazdım ki vurup kaçmadığı anlamına gelir bu. Belki de motor sahibini bulup-haber vermesi gerekirdi etik olarak ama en azından asgari olarak üzerine düşeni yapmış. Benim tepkim kadına olan şiddet. İroni değil bayağı şiddet ama fiziksel olarak değil tabi sözlü şiddet yapılıyor burada ve özellikle youtube yorumlarında. Bakın inceleyin ondan sonra yukarıda ölen benim çocuğum oluyordu ya sizde sürücü kadını eşiniz, kızınız, anneniz yerine koyun ondan sonra yazılan hakaretleri özellikle küfürleri tekrar yavaş yavaş okuyun. Bakalım sindirebilecek misiniz ? Nitekim o kadın mutlaka birinin annesi, eşi, kardeşi, kızı.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    berkay3212 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Doğu batı hondaya bıraktım motoru ekspertiz yapıp sigortadan yapacaklar.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oncelikle gecmis olsun. Her nekadar yanlista olsa,trafikte makas falan atan bayan suruculer varya. Heh onlar harici trafikteki bayanlari siliceksin abi. Benim akrabalarimda dahil,allaha emanet gidiyolar. Baskasinin canina malina kast etmenin ne esprisi var? Veya esprisi olabilirmi? Bide bazilari buyuk seviyo,"kocaciimmm bana jip alalimmi,neclanin kocasi touareg almis,banada hummer alalimmii??" Yani argoya vururdum bu muhabbetide neyse. Yetenek yoksa yok abi. Zorlamanin anlami varmi? Bide kaza yaptiklarinda aglarlar bunlar hungur hungur. Yazik yav,vallahi yazik. Biris daha demis,devlet bugun ehliyeti zorlastirsa ekstra para istese gikim cikmaz. Koyucak kukalari seri slalom,2 hamlede park vsvs. Seri hareket etmeyenleride birakicak sinavdan. Ondan sonra gorun ne trafik kalir ortada,nede okadar ahim sahim kaza oranlari. Trafik rahatlar. Konu sahibine tekrardan cok ama cok gecmis olsun. Bu katille trafikte karsilasmadigi icin sansli hissetmeli bence kendini.
    dejavoo bunu beğendi.

Alıntı sopotlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki yazının kadının motosiklete çarpması yada şoförlüğü ile ilgili olmadığı, burada yapılan cinsiyetçilik ve sırf kadın olduğu için yediği küfür - hakaretlere karşı yazıldığı aşikar. Anlamadıysanız birdaha okuyun. Hatasını kabul ettiğini, haklı olduğunu değil : Kazandan sonra not bıraktığını yazdım ki vurup kaçmadığı anlamına gelir bu. Belki de motor sahibini bulup-haber vermesi gerekirdi etik olarak ama en azından asgari olarak üzerine düşeni yapmış. Benim tepkim kadına olan şiddet. İroni değil bayağı şiddet ama fiziksel olarak değil tabi sözlü şiddet yapılıyor burada ve özellikle youtube yorumlarında. Bakın inceleyin ondan sonra yukarıda ölen benim çocuğum oluyordu ya sizde sürücü kadını eşiniz, kızınız, anneniz yerine koyun ondan sonra yazılan hakaretleri özellikle küfürleri tekrar yavaş yavaş okuyun. Bakalım sindirebilecek misiniz ? Nitekim o kadın mutlaka birinin annesi, eşi, kardeşi, kızı.
    Küfür tabiki yanlış. Burada cinsiyet ayrımı yok, forumdaki arkadaşların da bunu yapacağını zannetmiyorum. Bu olayda bay sürücü olsa da aynı tepkiyi alırdı. Mesela dün açılan aşağıdaki konuda "erkek yapmış helal olsun" diyen yok.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...e-suruyor.html
    Mesele; acemi olupta sahte bir özgüvenle araç üstüne çıkıp sonra ortalığı karıştıran bayan sayısının fazla olması.

Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla tam uyuyor

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    3 sene once canakkaledeyiz merkezde bir marketten hanimin cikmasini bekliyorum disarda canakkale havasini icime cekerken bir anda caddeye bir aracin atladigini gordum burun cikarmak falan degil direk motora carpti motorda iki kisi var ve hicbir koruma yok, artcinin ayagina dogru vurdu 6 7 metre karsi seride atti motorla birlikte iki kisiyi. Simdi burda ne var diyeceksiniz carpan kisi aractan inmedi direksiyonda oturur vaziyette kornaya da eli mi takildi bilmiyorum korna da caliyo bir yandan agliyo surucu, canlarina kastedilen motorcular adamin kolu kirik carpan surucuyu sakinlestirmeye calistilar. Ozet gectim belki o sirada orada olan varsa merkezde feribotlarin orda carsiya yakin kosede a 101 var tam o kosede oldu olay. Ve carpan surucu kadindi. Inanin motorcular kendi hallerine uzulmeyi birakip kadini teselli etmeye calistilar. Hanima anlatinca olayi o bile isyan etti ama tabi kadin gururuyla erkekler de yapiyor gibisinden biseyler soyledi ;)) ilgincti.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Çok geçmiş olsun hocam. illaki motoru satarken hasar kayıtlı diye fiyat kırmak isteyen olacaktır ve bu sana sıkıntı yaratacaktır bence bu zararı almadan bırakmayın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba
    Dün hava güzel gezeyim diye otoparka inmiştim ki, Aynayı kırık, Gaz kolunu sıkışmış ve yamulmuş, Kuyruk grenajınıda boya ister şekilde buldum
    Kameradan ararken güvenliğe not bırakmışlar geç haberim oldu neyse. Tutanak tuttuk sigortasından masrafları karşılayacağım mecburen. 6 Aydır grenajına yer yüzü göstermeden sürerken dikkatsiz bir kadın yüzünden 600rr'ımızın Hasar kayıtı ve Boyası oldu. Yapacak birşey yok. Üstündeyken daha kötüleri olabilirdi diyerek kendimi avutuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=8pYIVzN3PJY

https://youtu.be/8pYIVzN3PJY
    Çok geçmiş olsun hocam. illaki motoru satarken hasar kayıtlı diye fiyat kırmak isteyen olacaktır ve bu sana sıkıntı yaratacaktır bence bu zararı almadan bırakmayın..
    berkay3212 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 Zat

Motosikleti
    2012 Aprilia Scarabeo 200
    Arkadaşım geçmiş olsun, benimde içim ezildi izlerken.
    Tamamını okuyamadım konunun, belki yazılmıştır ama bende yazayım kuvvetlendireyim gerekirse, sigortadan değer kaybını talep edebiliyormuşsun, bu aea da konusuldu ve Fuat Domanic abi de bunu onayladı. Uğraştırıcıymış ama alınıyormuş. İnşallah alır bi nebze rahatlarsın.
    berkay3212 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alıntı ozanturna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım geçmiş olsun, benimde içim ezildi izlerken.
    Tamamını okuyamadım konunun, belki yazılmıştır ama bende yazayım kuvvetlendireyim gerekirse, sigortadan değer kaybını talep edebiliyormuşsun, bu aea da konusuldu ve Fuat Domanic abi de bunu onayladı. Uğraştırıcıymış ama alınıyormuş. İnşallah alır bi nebze rahatlarsın.
    Evet biliyorum sigortadan alınabiliyor öncesinde de dava açılarak çarpandanda alınabiliyordu. Ama merak ettiğim bir konu var. Motor yapılmadan önce değişensiz boyasız diye rapor almak gerekiyormu? Servis yapıldıktan sonra sigortaya başvuracaksın dedi.

Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Motor halen serviste, Exper 2-3 günde geldi,baktı ama sigorta şirketinden onay geçen perşembe anca gelmiş.
    Pazartesi günü kuyruk grenajı boyaya gönderildi. Boyadan 10-15 güne gelirse alacağız motoru bakalım.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    exper ne kadarlık bir hasar tutarı belirledi merak ettim. bir de değer kaybını da alacak mısınız sigortadan
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

gerildim öldüm bittim sövesim geldi diyenler neyin kafasında aceba yanlış anlamadıysam kadın uyarı notu bırakmış beni bulsun gibisinden eğer öyleyse insanlık yapmış herkesin başına gelebilir adam yatakodasında uyurken evine kamyon düşen bir ülkeyiz böyle şeylere farklı bakılmalı bence

HAKANNICA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor halen serviste, Exper 2-3 günde geldi,baktı ama sigorta şirketinden onay geçen perşembe anca gelmiş.
    Pazartesi günü kuyruk grenajı boyaya gönderildi. Boyadan 10-15 güne gelirse alacağız motoru bakalım.
    Geçmiş olsun dostum Allah başka kaza bela vermesin...
    Don't tread on me...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)