Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

lastik yada eğitim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mt ailesi geçen günlerde iki defa yere yapmıştım ilki feti paşa korusunda kahvaltı(ailece) onlar eve araba ile dönerken bende şöyle bii beykoz riva yapayım dedim.fethi paşa korusundan Kuzguncuğa indim tam ışıklardan döndüm önüm bomboş hafif gaz verdim ki lavul-denyo-mal birden benim seride geçti yolun ortasinda durdu ve kitlenmis olarak bana bakiyor kaçış manevrasi yapayım derken hafif fren ve yerdeyim o gün dizliklerimi takmamıştım dizimden yaralandim şoför ise seni görmedim falan iyimisin derken motoru kaldirdim ve kenara çekerken lavul-denyo-mal kaçmış nasil hayiflandim kameram olmadina bir bilseniz...

o moral bozukluğu ile riva yolunda viraji alamdim yine yerdeyim... bir seyim yok ama motorun öncami kirildi koruma takozlarim olmasaydı grenaj falan kalmazdı gibi geliyor bana.

simdi sorum: bu iki düşüşten sonra egitim almaya karar verdim ve bir hoca ile konuştum. Daha sonra arastirma yaparken birsürü video izledim ve lastillerimin kötü (cordial cin mali motorla geldi) oldugun frena yaparken yola tutunma yeri kaymayi tercih ettiğini anladım.hem egitim hemde lastik alacağım fakat bütçe sınırlı ,ilk önce hangisini almalıyım aralarında iki ay fark olacak çünkü
    Lastikler beni çok korkutuyor açıkça.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Lastik. .
    Mengu16 bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğitim-ekipman-motor

şeklinde giden silsileyi tersten takip ediyorsunuz anlaşılan

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    eğitim-ekipman-lastik-motor önem sırası bu şekilde gidiyor bence ... büyük geçmiş olsun onemli olan hatalardan ders cıkarabılmek

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    zaten motoru iyi kötü kullanıyorsun bence önce lastik sonra egitim.
    Mengu16 bunu beğendi.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Kuzguncuk beylerbeyi sahilindeki o yolda dün yarım saat kadar motor kullandım en sevmediğim yollardan biri her an önüne şöförü 'kadın' olan bir jip fırlayabiliyor

Bende önceliği lastiğe vermeni tavsiye ederim

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Ne kadar kalitesiz de olsa yerler ıslak olmadığında lastiklerin doğru frenlemeyle yeteri kadar tutar sanıyorum... Önce eğitim şart! Bizim beğenmediğimiz Shinko lastikleri avrupada adamlar hayabusaya takıyor Yağmurlu havalarda çıkmazsanız eğer ilk olarak eğitime öncelik verin...
    HYO-GT250R
    İstanbul

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sıralamada önce eğitimin olması gerektiğini 3.kaza ile anlamamanı öneririm. KAza sadece iyi tutan lastikler ile önlenmez... fren yapamadan ölenlerden olma ...
    mucoist bunu beğendi.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Eğitim almış herkes 'önce eğitim' diyecektir.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Eğitim önemli ama lastik diyorum.
    Sonrasında bol bol slalom , dönüş ve fren çalış.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bonkör görünmek isteyen herkes önce eğitim diyecektir. Mantığını kullanan ise önce lastik der. -10 derecede motorun artık çalışmakta zorlandığı sıcaklıkta Bajaj Pulsar kullanmış biri olarak heralde lastiklerimi değiştirmemiş olsam MRF lastiklerle evden dışarı adım bile atamazdım. Kuru yolda bile kayıyor, arka frene dokunduğun anda teker kilitleniyor yazın ortasında 30 derece sıcaklığında asfaltta. Hangi eğitim değiştirebilir bu rezalet lastiklerin durumunu ? TNT 250'de de CST lastikler var kazadan öte cinayet sebebi.
    solmyr bunu beğendi.

Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Geçmiş olsun.Lastik- eğitim derim ben de. Yalnız fren konusunda limon sıkma taktiğini uygulamadığınızı düşünüyorum. bence videoları tekrar gözden geçirin. ben de geçen karanlık+yağmurlu+cam gibi asfaltta önümdeki araba yüzünden göremediğim ve sollamadan sonra sağa geçtiğim şeridin sola doğru kıvrılıyor olması ve hızımın 50-60 dolaylarında olmasından dolayı asfaltta yuvarlanma fantazisini gerçekleştirmiş olup elbisemi bile yırtmadan kurtulmuş buluyorum. dolayısıyla hayat garip vapurlar filan..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.
    Karar verdim kendimi güvende hissetmek sürerken kasılmamak için önceliği lastiğe verdim inşallah iki ay sonra egitim diyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)