Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Today + Müdaili Scooter Önerileri

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Merhabalar arkadsalar uzun zamandır yoktum yaz geliyor sehir içi için saga sola kosturmalık günlük isleri halletmelik scooter bakıyorum aracımın yanına 2 kişi binerim oda kısa mesafelerde Today düşünmemin sebebi cok tatlı durması aracımla aynı marka olması cünkü aynı plakaları alıcam vs vs motora bütcem 2500 3 arası 500 750 arası ekipman kask + ceket + 2 olucak bunlar artcı için. Öneriler ne var baska iyi günler herkeze

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı dertten bende muzdaribim. Bulamıyorum ucuz yollu motor.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    O paraya orjinal honda zor İzzet, ama Kanuni Pony 50 veya Motoran Ninety 90 alabilirsin Today ile birebir aynı tipte.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya orjinal honda zor İzzet, ama Kanuni Pony 50 veya Motoran Ninety 90 alabilirsin Today ile birebir aynı tipte.
    Japon dısı bakmıyorum Ybr parası olmus todaylar saka maka
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    today 50cc değil mi? sıkıntı yaşayabilirsiniz yokuşta vs.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Çakal Today satıcılarının koydukları fiyatlara bir bak istersen. Çin malı benzerlerinden birini al, o çakallara para kaptırma sakın...

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Cin mali onermem.
    Todayler hem model/km olarak bayadir yollarda dolayisi ile eskidi.
    Ayrica 2 kisi seleye sigmanin imkani yok todayde.
    Fiyat mertebesi icin sym kymco gibi markalarin ikinci elini oneririm.
    Sym Fiddle ilginizi cekebilir mesela.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Sym Mio'da seçenekleriniz arasında olsun.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    TVS Scooty Pep+ al. Denedim çok güzel motor ve hacmine göre gayet performanslı...

Motosikleti
    Şu an yok.
    Eşime 2 yıl önce bir 2650'ye bir Today aldık.
    Motor defalarca düştü kalktı uçtu, karenajı her tarafı çizildi. (Hatta öküzün biri aracıyla hızla çarptı, motoru 8 metre uçurdu.) Bütün bunlara rağmen ağır masraf çıkarmadı. 50'şer kiloluk çimento torbalarından tutun da tüm pazar masrafına kadar taşımadığımız yük kalmadı. Buna rağmen bir kere bile çekmem demedi, en dik yokuşları yavaş ta olsa 2 kişi + yük ile çekti. 12 yaşında olmasına rağmen hiç bir yerinde ne bir pas ne bir korozyon. Ben hayatımda Today kadar sağlam bir scooter tanımadım. Üzerinde ne yazıyorsa sonuna kadar gidiyor. (60)

Aldığım fiyattan malum siteye ilan verdim. Ilana koydum ve daha 5.dakikada biri aradı, neredeyse hiç pazarlıksız aldı gitti. Oysa bir Aprilia'nin satılması için 3 ay, Bajaj için 2 ay beklemiştim. Onca eskime payına rağmen neredeyse sıfır zararla, aynı paraya sattım. (Zorlasam kâr da ederdim ama onca eskitmeden sonra hak olmazdı)

Bu olaydan şunu çıkardım: Honda zarar ettirmiyor. Ölüsü bile çeyrek altın gibi istediğin an paraya çevrilebiliyor.

Today alacaksanız 2- 2.5'tan fazla vermeyin.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Yeni ehliyet yasasıyla beraber 50 cc scooter'lara acayip bir ilgi olacak. Ve ne yazık ki piyasada bu açığı kapatacak doğru düzgün alet yok. 11-12 bin liraya r125 satmaya çalışan beyinler keşke bu alanlara da yönelse.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Suzuki an 125 hk. sucuların öldüremediği tek scooter bendede var

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    gecen sene 2005 model aldim tas gibiydi ama 200 km anca sürdüm,sıkıldım.40 gun sonra aynı paraya sattim.zarar etmezsin ama cabuk sıkılırsın 50 cc den

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yeni ehliyet yasasından sonra araba ehliyeti olanlar 50 ccye kadar motosiklet kullanabilecek, özellikle yazlık bölgelerde motosiklet kiralayanlar için veli nimet gibi fırsat, piyasada da fazla 50 cc yok, olanda fazla para istiyor. bir nevi fırsatçılık, adamlar 30 bindeki todaya 3500 lira fiyat çekiyor yuhhh. umarım firmalar bu açığı görür de gerekeni yapar

Motosikleti
    Yorumlar için tessekur ederim arkadaslar genelde tek biniyorum dedigim gibi aracım var ama aracımla sehir içi sehir dısı karısık aylık 3 bin km kadar yol yapıyorum bu canımı sıkıyor zaten yeterince alcak böyle kucuk biseyler bakıyorum hızlı gitmesi yavas gitmesi önemli degil yokus yok manisada zaten bana sehir içinde hemen saga sola bırakıp bankaya vs yeter gidebilcegim tatlı ama sorunsuz biseyler lazım ehliyetim zaten var sorun yok o konuda honda olmasının sebebi hem marka takıntım hemde 50 cc bedelinde rakibi yok.. Dediginiz gibi 2500 e today zor buluruz gibime geliyor ya

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen sene piyasaya sessiz sedasız bir miktar getirip yine sessiz sedasız ortadan kaybolan bir motor var. Eski today lere vereceğin paraya biraz araştırmayla bulabilirsin. Yamaha neos. 50cc ve 2 zamanlı. Türkiyeye 4 zamanlı modelden de getirmiş olabilirler.Bildiğim kadarıyla 2 parti geldi ve ilk parti daha kaliteli üretilmiş ve dijital km sayacı gibi özellikleri var. Diğer partidekiler neos easy diye geçen ve nispeten daha basit duran bir model ama her ikiside oldukça kaliteli ve Honda Today gibi küçük değil. 2 kişi bile daha rahat eder. Tabi geçen sene sıfırı 3500-4000 civarı iken bu sene elinde kalan bayiler 5000 üzeri rakam istemekteler. Yinede araştırırsanız uyguna sıfırını veya ikici elini bulabilirsiniz.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Alıntı maxiscooter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene piyasaya sessiz sedasız bir miktar getirip yine sessiz sedasız ortadan kaybolan bir motor var. Eski today lere vereceğin paraya biraz araştırmayla bulabilirsin. Yamaha neos. 50cc ve 2 zamanlı. Türkiyeye 4 zamanlı modelden de getirmiş olabilirler.Bildiğim kadarıyla 2 parti geldi ve ilk parti daha kaliteli üretilmiş ve dijital km sayacı gibi özellikleri var. Diğer partidekiler neos easy diye geçen ve nispeten daha basit duran bir model ama her ikiside oldukça kaliteli ve Honda Today gibi küçük değil. 2 kişi bile daha rahat eder. Tabi geçen sene sıfırı 3500-4000 civarı iken bu sene elinde kalan bayiler 5000 üzeri rakam istemekteler. Yinede araştırırsanız uyguna sıfırını veya ikici elini bulabilirsiniz.
    ayrıca 50cc 2 zamanlı demek, 100cc performansı vermesi demek. yol yokuş hız sıkıntısı olmaz. biraz fazla yakar ama 50cc olduğu için pek fark etmez, bi de uzun yola gelmez. bence bulabilirseniz 2 zamanlı 50cc alın.

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca 50cc 2 zamanlı demek, 100cc performansı vermesi demek. yol yokuş hız sıkıntısı olmaz. biraz fazla yakar ama 50cc olduğu için pek fark etmez, bi de uzun yola gelmez. bence bulabilirseniz 2 zamanlı 50cc alın.
    Yamaha Neos için konuşursak avrupa piyasası için üretildiğinden 3.5 hp gibi bir gücü var. 4 zamanlı 50cc Neosta aynı güce sahip. Bu nedenle aslında 2 si nerdeyse aynı hıza sahip. Sadece 2 zamanlı gaza daha hızlı tepki verecektir. 3.5 hp düşük görünsede yokuş vs sıkıntısı yaşamayacağından eminim ki çok 50 cc kullanan biliyorum. Uzun yol konusunda vespa 50cc 4t(lx50 4t) kullanan tanıdığım kız arkadaşıyla 150gidiş-150 dönüş gibi yollara gitti sorun yaşamadı. Gilera,Peugeot gibi üreticilerin spor görünümlü ve Hondanın ve Yamahanında uzak doğu ve amerika pazarları için hem 4 hemde 2 zamanlı su soğutmalı makineleri uzun yollarda da problemsizler. Siz hızına dayandığınız sürece motorlar sorunsuz

Ayrıca hız demişken 50 cc lerin aslında çok popüler olmasından kaynaklı inanılmaz fazla modifiye parçası mevcut. Büyük silindir kitleri,güçlü kayışlar,cvt şanzımanın düşük ağırlıklı versiyonları vs vs uzayıp giden ve inanılmaz fazla seçeneğiyle modifiye eipmanları var. Üstelik çok yüksek olmayan bu fiyatlarla 125 cc motosikletlerin performansınada çok rahatlıkla erişebiliyorlar.

Today ın en büyük sıkıntısı arka amortisör.sert çukurlarda felaket vuruyor ve 2 kişi binmeyi unut sele yetersiz kalır.motoran ninety90 al

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)