Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaygan zemin virajı alamadım ve sonuç sürüklenip yuvarlandım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Selamlar. Organize sanayi tarafına arkadaşlarla bi dostumuzu almaya giderken arkadan ağar ağar seyrediyorum. Önümde ki arkadaşlara yetişmek için servis arabasını solluyum derken herifin uzunları yakması, yağmurdan dolayı yerlerin kaygan olması, hafiften gaza asılmam ve yolu bilmememden dolayı virajı alamadım ve frene dokunmamla motorun yalpalayıp beni yere çakmasından dolayı bu kazadan hiç bir yara almadan şükürler olsun kurtuldum abiler kardeşler. Hızım 50-60 civarı olması lazım motor yattıktan sonra baktım sürünmeyle olucak gibi değil ben de her işini bilen abiler gibi yuvarlanayım dedim. 5-6-7 bilemiyorum yuvarlandıktan sonra servisçi ve içindekiler durumumu sordu iyiyim dedikten sonra nasihatler vs arkadan hızlı gelsek çarpıcaz demesi birisinin ben de şalteri attırdı ama zaten durum kötü tartışmak istemedim. Kaskım da çizik olsun, elbiselerim de olsun en ufak bi yırtılma olmadı.Biraz tozlandık o kadar. Eldiven giymediğim için sol el serçe parmağımda çarpmadan ya da ezilmeden dolayı çok hafif bi ağrı var önemli bişey değil. Lastikler fabrikasyon olduğu için CBF in zaten bilen bilir gaz vermeyle bile kaydığını hissediyosunuz. Allah tan motorun koruma demirleri vardı da pek bi zarar görmeden atlattım. Motor koruma demiri sürtünmeden dolayı aşınmış. Yemin ederim çok büyük bi nimet bu demir parçası. Sigorta kasko falan hikaye yani.. Neyse Far grenajının sağ tarafında leblebi büyüklüğünde hafif bi aşınma var. Topcase bağlantı yerlerinden kırıldı. Şimdi sormak istediklerim sırasıyla,

-Arwic 46 lt Topcase'in bağlantı tablasından ayrıldı ve arka kilit mekanizmasında üst kapağı tutan mekanizma kırıldı.
    -Koruma demiri malum.
    -Far grenajı ufacık bi aşınma geçirdi.
    -Aynalar gevşedi dış yüzeylerinde çok hafif çizikler var.
    Tavsiyeleriniz ve geçmiş olsun dilekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Dikkatli olun arkadaşlar bu durum ne kadar eğlenceli de olsa birazcık masraflı oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    g.olsun da ben soru göremedim
    Cronos bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Bende dun dukkanin motoruyla tumsekte biraz fazla frene bastim galiba yere yapistim totonun ustunde 3-4 metre suruklendim biyerimde bisey yokta sadece toto agriyor :D
    Cronos bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    G.olsun.Aman dikkat edelim Allah beterinden korusun
    Cronos bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Geçmiş olsun. Lastikleri pilot streetlerle değiştir bir an önce. Yağmurlu havalarda da çok atraksiyona girmemek lazım. Birkaç ay önce ben de top gibi sekmiştim yerde sonu hiç güzel bitmiyor.
    Cronos bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    3-4 ay CBF-150 kullandım.
    Lastikler çok ince, motor hafif, ıslak zemini görmeye kalmasın frenler cıss..!! oluyor.
    Güvenlik olarak zayıf bir motor bunun farkında olarak kullanmak lazım.
    Cronos bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alternatif olarak ucuz fiyatlı Billas Bl-080 kullanabilirsin ben 17000 km kullandım memnundum.Ybr125'de.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-nasildir.html
    Cronos bunu beğendi.

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Geçmiş olsun, kullanılan motorun tarzına göre üzerindeki lastiğe göre ve ihtiyaca göre değişsede kullanım durumunuz, zorda kalmadıkça yağmurlu havalarda kullanmamaya özen gösterin derim.
    Cronos bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun ufak motorlar büyük motorlara göre tekerden dolayı daha kolay yere yapışıyor ıslak zeminlere dikkat
    One_ Million ve Cronos bunu beğendiler.

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Katılıyorum, SYM joy max 250 aldım, en ufak ıslakta frene asıl kayıyordu, satıcağım günün sabahı az kalsın yere kapaklanıyordum, büyük motora alışkın olduğumdan kullanamadım gözüm korktu zararına sattım. Küçüklastik bana göre değil sanırım

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ufak motorlar büyük motorlara göre tekerden dolayı daha kolay yere yapışıyor ıslak zeminlere dikkat
    Cronos bunu beğendi.

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Geçmiş olsun.Koruma demirini artık çıkarıp atabilirsin.Bu dersten sonra muhtemelen bir daha düşmeyeceksin.Lastikleri ırc'nin kışlık lastiği ile değiştirmeni öneriyorum.Yerli marka diye nereye gitsen kötülemeye çalışacaklardır, hiç aldırma.50 bin km (2 takım) yaz kış kullandım, çok memnundum.Bir de bunlar performans motoru değil, commuter.Biraz fazla yatırırsan hangi lastik olursa olsun ön lastik kayar ve kendini yerde sürünürken bulursun.
    Cronos bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    geçmiş olsuın eskişehirde şu aralar yerler kotu cıdden
    Cronos bunu beğendi.

E5 üzerinde emniyet şeridinde seyrederken duran minibuslerden bir tanesi sağ kapıyı açtı ve sağ kapıya bindirdim acaba araç sürücüsü kapıyı açtığı ve aynadan kontrol etmediği için hatalı yoksa biz Motorcu lar emniyet şeridini kullandığımız için hataliyiz sonuçta benim elimde beş dikiş var her halukarda dikkatli olmak öncelikle bize düşüyor.
    Cronos bunu beğendi.

serdar.0405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Geçmiş olsun
    Cronos bunu beğendi.

Alıntı kurye13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Koruma demirini artık çıkarıp atabilirsin.Bu dersten sonra muhtemelen bir daha düşmeyeceksin.Lastikleri ırc'nin kışlık lastiği ile değiştirmeni öneriyorum.Yerli marka diye nereye gitsen kötülemeye çalışacaklardır, hiç aldırma.50 bin km (2 takım) yaz kış kullandım, çok memnundum.Bir de bunlar performans motoru değil, commuter.Biraz fazla yatırırsan hangi lastik olursa olsun ön lastik kayar ve kendini yerde sürünürken bulursun.
    irc ucuz yollu japon lastiği üreten bir firma http://www.irc-tire.com/en/bc/company/ anlas ile karıştırıyorlar diye düşünüyorum
    Cronos bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı burakragaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    g.olsun da ben soru göremedim
    Tavsiye olarak bişeyler vardır diyeceğiniz belki

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dun dukkanin motoruyla tumsekte biraz fazla frene bastim galiba yere yapistim totonun ustunde 3-4 metre suruklendim biyerimde bisey yokta sadece toto agriyor :D
    Geçmiş olsun benim sol el serçe parmağım ağrıyor ama onu masaya, kapıya vurarakta yapabilirdim. Şükür bişeyim yok. Sağ tarafa düştüğüm için koruma demiri sayesinde sağ diz kapagımın sağ kıyısı çok hafif acımış.

Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    G.olsun.Aman dikkat edelim Allah beterinden korusun
    Sağol hepimizi korusun

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Lastikleri pilot streetlerle değiştir bir an önce. Yağmurlu havalarda da çok atraksiyona girmemek lazım. Birkaç ay önce ben de top gibi sekmiştim yerde sonu hiç güzel bitmiyor.
    Valla motoru satar daha iyi bişey alınca yenisini değiştiririm diyordum ama kim bilir ne zaman satarım üst modelini ne zaman alırım bilmiyorum. O yüzden değiştiricem ya ne gerek var atraksiyona. Zaten bunun lastiklerini değiştirince tadı çıkıyormuş. Kuru yolda virajda çok hissettim arka tekerin seferlerini ben gidiyom dayıııııı nidalarıyla yeğen sen dur dediğim çok oldu

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 ay CBF-150 kullandım.
    Lastikler çok ince, motor hafif, ıslak zemini görmeye kalmasın frenler cıss..!! oluyor.
    Güvenlik olarak zayıf bir motor bunun farkında olarak kullanmak lazım.
    Aynen bunu bilerek almıştım fakat konfor olarak üstüne yok. Uzun yoldan sayarsak köye gidip geliyorum 100 km civarı gidiş. Fakat motor gitmiyor 110 u geçmiyor gerçi ben zorlamıyorum kırmızı kaçanımı yeterli geliyor.

Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alternatif olarak ucuz fiyatlı Billas Bl-080 kullanabilirsin ben 17000 km kullandım memnundum.Ybr125'de.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-nasildir.html
    Teşekkür ederim cevabınız için. Araştırıcam ama sanki duydum bunun ismini daha önceden SAVA nın isim değiştirdiğini ve bu ismi aldığını sanıyorum ama doğrumu bilmiyorum şuan.

Alıntı One_ Million adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, kullanılan motorun tarzına göre üzerindeki lastiğe göre ve ihtiyaca göre değişsede kullanım durumunuz, zorda kalmadıkça yağmurlu havalarda kullanmamaya özen gösterin derim.
    Yaptık bi cahillik işte ama bu iş biraz da şansa bakıyor. Karanlıkta orda viraj olduğunu bilseydim araç sollamazdım. Belki daha kötüsü olucaktı.. yani her durumda şükür diyorum ucuz atlattım. Hızım 60 civarıydı az sayılmaz bana göre.

Teşekkürler üstat

Alıntı One_ Million adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum, SYM joy max 250 aldım, en ufak ıslakta frene asıl kayıyordu, satıcağım günün sabahı az kalsın yere kapaklanıyordum, büyük motora alışkın olduğumdan kullanamadım gözüm korktu zararına sattım. Küçüklastik bana göre değil sanırım
    Çok eskiden aklımda kalan tek teker arifin oğlunun ybr 125 i ile markete giderken yere kapaklandığını duymuştum yani insan neye aşina ise ona göre davranıyor alışana kadar.

Alıntı kurye13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz markayı araştırayım artık alıcam galiba kafaya koydum ya.. şu firmalar cidden acayip lastiği dandik takıp nasıl olsa motoru düşürse bile yine yedek parça için geri bize gelsinler diyerekten onlara göre akıllı bi yatırım bizim için kötü sonuçlu acılı şeyler olabiliyor lastiğin dandik takılması. Stratejilerine tüküreyim bunların. neyse konuya döneyim

Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsuın eskişehirde şu aralar yerler kotu cıdden
    Evet hocam memleketimin havası insanı kadar sıcak olmadığı için dostluğuna ve yollarına güven olmuyor ne yazık ki.

Alıntı mimfaruk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E5 üzerinde emniyet şeridinde seyrederken duran minibuslerden bir tanesi sağ kapıyı açtı ve sağ kapıya bindirdim acaba araç sürücüsü kapıyı açtığı ve aynadan kontrol etmediği için hatalı yoksa biz Motorcu lar emniyet şeridini kullandığımız için hataliyiz sonuçta benim elimde beş dikiş var her halukarda dikkatli olmak öncelikle bize düşüyor.
    Evet hocam geçmiş olsun sizinki daha kötü olmuş Allah beterinden korusun. Kimin hatalı olduğu açık zaten minibüsçü ayna kontrolü yapması lazımdı. Sonuçta yasak diye zart diye kapı açılmaz ki kardeşim. Millette insanlık kalmamış. Dalgınlığa vurup geçiyorlar şerefsizler.

Alıntı serdar.0405 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    Sağolun

irc ucuz yollu japon lastiği üreten bir firma http://www.irc-tire.com/en/bc/company/ anlas ile karıştırıyorlar diye düşünüyorum
    Bilemiyorum

Motosikleti
    yamaha x-city 250
    geçmiş olsun bende 2haftadır vitesli kullanıyorm yağmurda paçalar çok çamur oluyor diye binmedim bugun mutsuz oldm scooter ile yağmur kar demeden her zmn kullanıyordum
    Cronos bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    geçmiş olsun kardeşim bende ön lastiği anlas marka taktırdım yağmur çamur sürüyorum banamısın demiyor maşallah sanada tavsiye ederim 100 100 yerli.hayırlı akşamlar.
    Cronos bunu beğendi.

Motosikleti
    Sağolun arkadaşlar teşekkür ederim. Fakat bi michelin veya metzeler kadar iyilermi? Çünkü paraya kıyıp almayı düşünüyorum artık.

hayır değiller ama Irc den iyi olduğu söyleniyor burada bazı ınsanlar yorum yapmış https://tr-tr.facebook.com/AnlasAnadoluLastik/
    Cronos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)