Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR 125 2017 - 7.000 tl

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız hocam türkiye artık açık ve net bir şekilde güçlünün güçsüzü ezdiği ve bunun karşısına çıkması gereken devletin güçlünün yanında yer aldığı, dindar bildiğimiz doğruyu hakkı hukuku ihtiyaç sahibini gözetmesi öngörülen yani öyle bildiğimiz insanların hırslarına kapılıp kötü yola düştüğü, ve sonuç olarak dibe vuran bir ülke.Ecnebi diye tabir edilen ülkelerde bile pis ve rezil, ahlaksızlık olarak kabul ettiği ve o ülkelerde olmayan tecavüzünden tutunda her pisliğe kadar batmış çoğunluğu müslüman olan bir ülke.Vatanımı seviyorum, ülkeme hayranım çünkü hak ederek kazanışmış yegane topraklar üzerinde yaşıyoruz.Lakin bugün din adı altında hayatını sürdürmüş ve doğruyu söyleyenin bile cezalndırıldığı bir ülkede yaşıyoruz.Fakirin tam fakir zengininse tam zengin olduğu adaletin terzisinin güçlüden yana ağır bastığı bir ülkede yaşıyoruz.Bugün bir çocuk gerçekten sadece o günün yiyeceğini çıkaramaz yada çıkarmak için çöp karıştırdığı, ufacık çocuğun bir çocuğun yapamayacağı işlerde sırf az bir para kazanmak ekmek alabilmek için çalışırken, diğer yanda bir çocuğun yat için mızmızlanamsı, her gece şah şahlı partiler veriliyorsa burada bir sıkıntı var demektir.
    Sizin gibi ufku açık, akıllı insanlar az olduğu için ülke bu durumda hocam. O kadar çok şey var ki değinilmesi gereken...

Ama boşverelim bunları, ne de olsa ekonomimiz çok iyi, köprümüz var yolumuz var. Pırlantada ötv kaldırıldı, yat, gemi vs alımlarında ötv yok, kdv de %1'e indirildi. Ne kadar güzel değil mi!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bulutxz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD / XT660R / G-dink 250i / Pulsar200NS
    Signed Bulutxz

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pırlantada ötv kaldırıldı, yat, gemi vs alımlarında ötv yok, kdv de %1'e indirildi.
    Şunun olması bile zar zor geçinen milleti kışkırtması gerekir.Halkın isyana gitmesi iyi birşey mi değil.Ama bence olması gereken bu.Anarşi olsun demiyorum.Ama belli bir tepki gösterilmeli.Bugün 125lik motorunuza koyduğunuz benzininizden tutunda, yediğiniz simide ekmeğe kadar ham maddesinin maliyeti dışında ne kadar vergi verdiğinizi bir düşünün.Birde zenginimizin alım gücünün yükseltilmesi için tanınan hakları.Size bu doğru geliyorsa yada yanlışa karşı birşey yapmıyorsanız.Yapamayacağınızı düşünüyorsanız.Kimse yapmıyor bende yapmam, yaparsam suçlanırım diye düşünüyorsanız, düşünüyorsak, düşünüyorsam bunun önü alınabilir mi?
    Bizler kıt kanaat geçinip buna şükrederken, akşam yediğimiz yemeğe, bulabildiğimiz işe şükrederken, zengin kesimin nusrette binlikleri harcaması, keyfi takılar alması,biz araba alırken motor alırken vergisini sigortasını düşünürken zengin kesimin yatlarına binmesi milyonluk araçlarla fink atması sizi rahatsız etmiyor mu?Hiç mi çare yok düzen bu deyip hayatlarımıza devam mı edeceğiz?

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin gibi ufku açık, akıllı insanlar az olduğu için ülke bu durumda hocam. O kadar çok şey var ki değinilmesi gereken...

Ama boşverelim bunları, ne de olsa ekonomimiz çok iyi, köprümüz var yolumuz var. Pırlantada ötv kaldırıldı, yat, gemi vs alımlarında ötv yok, kdv de %1'e indirildi. Ne kadar güzel değil mi!!!
    Cok guzel tabı. Pırlanta, yat alımlarında otv kaldırıldı, kdv ındırıldı, yandaslara verılen bu destek aradakı bagı guclendırdı +1, aptal zengını kendı tarafına cektı +1, aptal fakırı tarafına cektı +1 Sonuc olarak olay yapılan her sey kendı acılarından olumlu sonuclandı.

Ha aptal, neden aptal? Ulkende son yıllarda teror ıyıce arttı, sıyası acıdan bır suru karısıklık oldu Turk Lırası buna baglı bır cok sebepten deger kaybettı. Dolar, Euro yukseldı dıyorlar cıldırıyorum. Yav kıme, nasıl yukseldı? Cok uzaga gıtme gıt Bulgarıstana Doların, Euronun yıllardır aynı sevıyede gezdıgını gor.

Sen kendı cıkarların ıcın her seyın degerını kaybetmesıne goz yum, sonra cık otv'yı kaldır kdv'yı ındır. Zaten malın anaparası dovız yuzunden almıs basını gıtmıs, sen kdv oranında ındırım yapsan bıle malın anaparası yuksek oldugu ıcın bır dunya kdv cıkacak yıne.

Ha bırde, zaten pırlanta ve yat halk ıcın o kadar ıhtıyac kı, halk pırlanta ve yat alamadıgı ıcın o kadar sefalet cekıyor kı ıyı kı bunlarda otv kaldırıldı. Yoksa arabanın, motosıkletın otv'sı kaldırılsa halk ısyan ederdı, ayaklanma cıkardı memlekette "ulan bızım ıhtıyacımız yat, yatımız yok dıye metrolarda, vapurlarda, koprulerde rezıllık cekıyoruz ne demek arabanın, motosıkletın otv'sını kaldırmak dalga mı gecıyorsun" dıye. Bır dıger kesım de "sıfır km aldım, hee full+full hıghlıne modelı 150.000 verdık ıste deyıp havamızı basıyorduk ne demek otv'yı kaldırıp aynı arabayı 50.000'e satmak, ele gune ucuz mal alıyor dedırtıp benı rezıl mı edeceksın" dıye sokaklara dokulurdu.

Boyle ıgrenc bır yonetıme sahıp oldugumuz ıcın ulke adına cok uzuluyorum. Bu ulke ıcın vaktıyle nıce emekler vermıs ınsanlar ıcın uzuluyorum, yazık. Hep dedım, hala dıyorum bu ulkede akıttıgın terın, verdıgın emegın karsılıgını asla alamazsın.
    rebirth ve Osm@n bunu beğendiler.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunun olması bile zar zor geçinen milleti kışkırtması gerekir.Halkın isyana gitmesi iyi birşey mi değil.Ama bence olması gereken bu.Anarşi olsun demiyorum.Ama belli bir tepki gösterilmeli.Bugün 125lik motorunuza koyduğunuz benzininizden tutunda, yediğiniz simide ekmeğe kadar ham maddesinin maliyeti dışında ne kadar vergi verdiğinizi bir düşünün.Birde zenginimizin alım gücünün yükseltilmesi için tanınan hakları.Size bu doğru geliyorsa yada yanlışa karşı birşey yapmıyorsanız.Yapamayacağınızı düşünüyorsanız.Kimse yapmıyor bende yapmam, yaparsam suçlanırım diye düşünüyorsanız, düşünüyorsak, düşünüyorsam bunun önü alınabilir mi?
    Bizler kıt kanaat geçinip buna şükrederken, akşam yediğimiz yemeğe, bulabildiğimiz işe şükrederken, zengin kesimin nusrette binlikleri harcaması, keyfi takılar alması,biz araba alırken motor alırken vergisini sigortasını düşünürken zengin kesimin yatlarına binmesi milyonluk araçlarla fink atması sizi rahatsız etmiyor mu?Hiç mi çare yok düzen bu deyip hayatlarımıza devam mı edeceğiz?
    "Ama boşverelim bunları, ne de olsa ekonomimiz çok iyi, köprümüz var yolumuz var. Pırlantada ötv kaldırıldı, yat, gemi vs alımlarında ötv yok, kdv de %1'e indirildi. Ne kadar güzel değil mi!!!"

Aman hocam bunları ironi amaçlı yazdım, üstü kapalı değinmek istedim konudan uzaklaşmamak adına. Yoksa tabii ki ekmekte, asgari ücrette bile bir sürü vergi varken pırlanta ve yattan kuruş vergi alınmamasına halkın tepki göstermesi gerekir. Halkın tepki gösterememesinin sebebleri belli de değinmek istemiyorum burada.

Platon'un şu sözünü paylaşayım;

"Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.
    Demokrasi despotluğa dönüşür.
    Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir."

( Oligarşi: Küçük ve ayrıcalıklı bir grubun iktidarda olduğu yönetim şekli.
    Demagog : Dindarlık, milliyetçilik ve solculuk gibi popüler kavramları kullanan ve bunlara bağlılığı sömüren kişi. )

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Uzun lafın kısası biz eşşekliğe devam edersek semeri vuran çok olur.2018de 10 bin bekliyoruz ybr için hadi bakalım.Bu sene euro4e geçildi makina yenilendi hakkıdır diyen arkadaşlarıda konuya bekliyoruz.
    mgora bunu beğendi.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    YBR pahalı değil, milletin kazanç değeri düşük kaldı.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı onur372 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlis bilgi veriyorsun o baktigin 6599 tl 2016 fiyati. 2017 fiyati 7099 iyi bak
    Evet doğru diyorsun da işte sıfır ybr alacak adam 2016 da alabilir diye düşündüm.

Ama yine söyleyeyim Hero Hunk varkern ybr almak??...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Onu bırak, aynı paraya CF Moto NK150 varken bunu almak çılgınlıktan başka bir şey değil.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kork ve titre ybr! hintliler geliyor.

daha az paraya daha cok titretecekler milleti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus RS - PCX 150
    dün yamaha standında gittim, ybr'ye de bakmak istedim (gönül ister şu keratayı)..baktım fiyatına 7099 TL. bir hesap yaptım bir düşündüm , motor pahalı mıydı ? belki , param değerli miydi? hiç alakası yok resmen dibe vurmuş paramızın değeri. düşündüm daha çok düşündüm, dedim ki bunu alsam daha sigortası,lastiği,plakası,ruhsatı bir 8000 TL yi bulur. 125 cc commuter..8000 TL ! hem param değersiz hem motor fiyatı Türkiye için bence abartılıyor. Her yıl bir motora 500 TL 1000 TL zam geliyorsa orada mantık aramıyorum ben.kısacası;

ne firması, ne devleti, ne bayisi düşünüyor biz kullanıcıları; kim nasıl bulursa öyle yediriyor..

arkadaşlar fiyatlar uçuyor uçuyor..toplumda zengin fakir ayrımı resmen bıçak gibi belli artık..fuarda 4 saat içeride kaldım, önceleri herkesin ellerinde bir şeyler olurdu bir şekilde iyi kötü satın alabiliyorduk şimdi çok çok az insan gördüm alışveriş yapan..kısacası ybr şu anki ülke ekonomimize gelirimize paramızın alabileceği değere göre bence...pahalı..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    1- İsyan ihtiyaçtan doğar. Demek ki henüz ihtiyacımız yok.
    2- Adamların garip bir kitlesi var. Üzerlerine kefen geçirip ellerinde satırla sokağa çıkan müritleri var. Hepimiz bir olmazsak birer birer hepimizi keserler.
    3- Bu ülke müslüman falan değil. Müslüman olan benim onlar değil. Ülkede 50 yıldır dâru'l harp söz konusu, hani cihat? Bunlar kendilerini dindar kabul eden, zanneden yumuşaklar topluluğu. Hak yemenin haram olduğu, hakkın Allah tarafından bile affedilmediği bir dine inanıp bu kadar hırsızlık yapılabilir mi?
    4- Bizim %50'miz diyerek kendi gibi düşünmeyeni ötekileştirmek acayip zorba bir davranış olarak geliyor bana. Yahu herkesi kucaklarsan varız, yoksa işte böyle birbirimizi nasıl keseceğimizi planlarız.

Gerçi biz çocukları arasında bile adil olamamış bir Süleyman'a Kanuni ünvanını vermiş bir topluluğuz. Hepimiz kumda oynayalım.

Akhelmet, ^adm^ ve tealcollar bunu beğendiler.

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EVET 10 karakter oldu mu?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    almayın aldırmayın ama yine de 7bin değil 10bine bile ybr almaya devam edilir ve bu düzen böyle gider

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Ben ilk motorumu alırken seçenek olarak Bajaj olsa gözüm kapalı Bajaj alırdım.7000 lira bu motora fahiş fiyat.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Once TVS den darbe yemisti YBR ve CBF ama Bajaj oyle bir girdi ki piyasaya Yamaha ve Honda'nin elinden kucuk CC piyasasini tamamiyle aldi. Ve 3 yil icinde 1000 cc ye kadar cikaracaklar skalalarini.. Sadece Turkiye degil bircok ulkede Bajaj firtinasi yasaniyor. Yamaha fiyatlari bu seviyede tutmaya devam ettikce kendisi kaybeder...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Once TVS den darbe yemisti YBR ve CBF ama Bajaj oyle bir girdi ki piyasaya Yamaha ve Honda'nin elinden kucuk CC piyasasini tamamiyle aldi. Ve 3 yil icinde 1000 cc ye kadar cikaracaklar skalalarini.. Sadece Turkiye degil bircok ulkede Bajaj firtinasi yasaniyor. Yamaha fiyatlari bu seviyede tutmaya devam ettikce kendisi kaybeder...
    Birçok ülkede derken.; ABD,Kanada,Avustralya ve en önemlisi AB de yok,esamesi bile okunmuyor bu markanın!!Acaba niye? Cevabını biliyorsan burdan paylaşırmısın?
    The Power of The Dreams.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    3 sene önce 4750 tl olan ybr,şimdi satmaya kalksak 2250 kar ederdik,senede 750 tl zam gelmiş,bu millete az bile bence fiyatların 10 misli artması lazım,belki uyuyanlar uyanır diyecem ama nerdeeeeeeeeee,şükür eder geçerler
    Çok uzun yıllar önce çok uzak beldelerin birinde, savurganlığı ve lükse olan düşkünlüğü ile nam yapmış bir padişah yaşarmış. Ülkeyi kendi malı sanar, har vurup harman savurur, halka zulüm etmekten zevk alır, ağır vergiler ile halkı canından bezdirirmiş. Gel zaman git zaman, hazıra dayanmayan dağlar tükenmiş ve ülkenin hazinesi halka bir tek kuruş dahi harcanmadan tükenip gitmiş. Padişahın her işini kendisine danıştığı veziri yanına gelip hazinenin durumunu anlatır ve bir hal çare bulunması gerektiğini söyler. Padişah vezirine; “Yarından itibaren vergileri iki katına çıkarın” der, vezir; “aman efendim halkın zaten canı burnunda, vergiler de yeterince ağır, daha fazla ağırlaştıramayız, aksi halde halk ayaklanır.” Padişah, sen beni dinle der. Vezir emri uygular ve halktan en ufak bir tepki almaz. Bir hafta geçmeden vezir yeniden padişahın yanına gelerek şaşkınlıkla halkın tepkisiz olduğunu ve hazinenin toparlanmaya başladığını söyler. Padişah kendinden emin bir şekilde isyan eden falan yok değil mi der, vezir hayır deyince, padişah yarından tezi yok şehrin ortasında ki köprünün girişine asker koyun her geçenden 10 lira para alsın. Vezir aman efendim halkın tamamı o köprüden her gün geçiyor böyle yaparsak isyan çıkar der ama emir demiri keser her zamanki gibi. Yine bir hafta geçmeden vezir şaşkınlıkla durumu aynısı gibi özetler ve hazinenin ağzına kadar dolduğunu söyler. Padişah yarından itibaren köprünün diğer başına da asker koyun girişte 10 lira veren herkesten çıkışta da 10 lira alsınlar. Vezir şaşkın ve korkuludur, zira halk ayaklanacaktır ona göre ve padişahın, ihtiyaçları olmadığı halde neden böyle yaptığına anlam veremez ama emir bu yine keser demiri. Kısa bir süre sonra aynı muhabbet, bu kez halkın tepkisizliğine padişah da şaşırır ve sinirlenerek yarından itibaren köprünün ortasına asker koyun giren para versin ortada askerler 10’ar tokat atsın ve çıkışta tekrar 10 lira versin der. Bu kez vezir halkın canına kastetmenin sonunun kötü olacağını söyler ama nafile. Yine bir hafta geçmeden halktan bir tepki gelmediğini gören padişah şaşkın ve bir o kadar da sinirli bir şekilde tüm şehri toplar ve onlara yaptıklarını özetledikten sonra, “Şimdi bu yaptıklarıma bir şey diyebilecek kimse yok mu?” diye sorar. Halkta çıt yok, yalnız arkalardan cılız bir ses “Padişahım şehrin ortasındaki köprü var ya, ee der padişah, o köprüde askerler var ya, ee der padişah, köprünün ortasında da askerler var ya, padişah karşı çıkacak diye beklerken, o cılız sesin sahibi; Padişahım hepimiz her gün işe gidiyoruz akşam yorgun dönüyoruz evlerimize, o köprünün ortasındaki askerlerin sayısını artırsanız da, tokat yerken akşamları çok sıra beklemesek…(!)
    kefkes bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birçok ülkede derken.; ABD,Kanada,Avustralya ve en önemlisi AB de yok,esamesi bile okunmuyor bu markanın!!Acaba niye? Cevabını biliyorsan burdan paylaşırmısın?
    Önce bi 600'lük görek-sonra belki 1000 hayali kurarık...Ne binliği yaw adamlar daha 200'lüğün sorunlarını çözemediler 3 yıldır-sen kalkmış 1000'lik diyon 3 yılda...Atma Recep,atma din kardeşiyiz....
    efendy06 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Makul 7000 bence. Hatta 10bin falan olsun ki fakirler binmesin. Zengin fakir belli olsun herkez sınıfını bilsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)