Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Toyota, Nissan ve Honda, geleceğin pil teknolojisi için birleşti..Hedef 800km Menzil.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Japon otomobil devlerinin de aralarında bulunduğu önde gelen şirketler, geleceğin pil teknolojisi olarak görülen katı hal bataryaların gelişimi için birleşti. Hedef 2030 yılına kadar 800 km menzil.

Japon otomotiv devleri Toyota, Nissan ve Honda’nın da aralarında bulunduğu önde gelen üreticiler yeni bir işbirliği içerisine girdi. Dev üreticiler, elektrikli araçların geleceği adına güçlerini birleştirerek katı hal pilleri için yeni bir Ar-Ge programı başlattı.

Libtec adı verilen bu konsorsiyum içerisinde otomotiv devlerinin yanı sıra Panasonic, GS Yuasa, Asahi Kasei ve Toray Industries gibi ülkenin önde gelen elektronik şirketleri de bulunuyor. Ayrıca, bu birliğin çalışmalarına Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafından 14 milyon dolar ödenek sağlandığı da gelen haberler arasında.

Katı hal pil teknolojisi, elektrikli araçların gelişim süreci içerisinde bir sonraki önemli adım olarak görülüyor. Bu tür bataryaların içerisinde katı elektrolitler kullanılıyor. Bu sayede günümüz lityum iyon bataryalarına göre çok daha fazla enerji yoğunluğu sunuyor. Bunun yanı sıra, araştırmalar katı hal pillerin günümüz pillerine oranla maliyeti düşürdüğünü, daha hafif, güvenli ve sağlam olduğunu ortaya koyuyor.

Japon üreticilerin bir araya gelerek oluşturduğu Libtec’in nihai hedefi, katı hal pilleriyle birlikte elektrikli araçların en az 550 kilometre menzile sahip olmasını sağlamak. Uzun vadede ise 2030 yılı itibariyle bu menzilin 800 kilometreye ulaşması hedefleniyor.

donanımhaber
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benzinli'lerin dadını çıkarın , 10 sene sürmez bu teknoloji hakim olacak, 30 yıl soora torun tombalaklar cafe'de oturup "dede'ler ne aptalmış , petrolu yakıp havayı mok etmişler " diyecekler ...

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinli'lerin dadını çıkarın , 10 sene sürmez bu teknoloji hakim olacak, 30 yıl soora torun tombalaklar cafe'de oturup "dede'ler ne aptalmış , petrolu yakıp havayı mok etmişler " diyecekler ...
    Şarj sürelerini 10 dakikaya kadar düşürseler ya da 5 dakika süperötesi olacak..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Helal olsun adamlara. Biz hala diye başlıyordum da saya saya bitmeyecek hiç başlamayayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneş enerjisi diyorum ama ne zaman yaparlar bilmem. Rüzgar da kullanılabilir aslında ama o kadar fazla bir güç üretmez.

Bu arada merakı olan varsa hala izlemediyse tesla fabrika videosu baya iyi
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tombalaklar forumda ´´40-50Kw´lik,en uzun menzilli e-bike önerisi istiyorum´´veya ´´100km´de aşırı elektrik sarfiyatim var´´ vs.vs....

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senelerdir "Graphene" diye diye bogazım şişti , yine diyorum , araştırıp feyz alan olur deyuu.

Superkapasitor , şok cihazları gibi ani sogurup bunyesinde tutabilmekte , sanırım yakında coook daha kısa hatta benzin depo dolumu suresindende kisa şekilde saniyeler içinde dolan bataryaları göreceğiz , ahanda bura şe ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tombalaklar forumda ´´40-50Kw´lik,en uzun menzilli e-bike önerisi istiyorum´´veya ´´100km´de aşırı elektrik sarfiyatim var´´ vs.vs....
    Yoo , "neon yeleğime nassı kaplo çekerim / kablosuz kask geri görüşüme elenktrinki nassı trans ederim / pastel potinimin neon'u zayıf yaniii help pls.. " , gibi başlıklar tabii biz görebilirmiyiz/kaçımız görür mesele bu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)