Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 Yıl aradan sonra LÜTFEN CEVAP Verin abilerim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Öncelikle selamın Aleyküm abilerim,ablalarım bilmiyorum forumda bayanlar varmıdır ama var sayıyorum.

Benim sizin aletleriniz kadar olmasada bana yeten MONDİAL 125 MH Drift'im var motor kapalı grajda üstünde hiç bir şey yok ve yere teker temas ediyor. Motoruma 26.09.2015 tarihinde dedigim şekilde kapalı garaja bıraktım. 01.07.2016 tarihindede memleketime gidip motoruma kavuşacam bu arada A1 ehliyetim var abilerim yeni yasadan dolayı 125 cc katagorisinde benim korktugum konu ise motorum yaklaşık olarak 11 AY hiç çalışmadan benzin olmadan duruyor. Motoruma bi sıkıntı çıkarmı masraf açarmı açsada nasıl halledebilirm abilerim lütfen sizden yorum bekliyorum bu konuda çok üzülüyorum içim içimi yiyor :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Muhtemelen aküde sıkıntı yaşarsınız. Lastik hava basıncında sorun olur. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar. Bu arada benzin olmadan beklemesi, olası arızaları engeller. İyi yapmışsınız.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Depo pas olmadıysa, orası burası tozdan, nemden etkilenmediyse bir şey olmaz. O değil de o nasıl bi nicktir kardeşim...

Motosikleti
    gt250r
    Yağini kesin değiştirmelisin aküde eskiyse şarjla uğraşma yenisini al.Başka sorun çıkıp çıkmayacağıda şansına kalmış.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Lastikler direk temas ediyorsa sırt yapmış olabilir. Binmeden önce kesinlikle kontrol et.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    OOO Hemşerim

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Şİmdi banada şu konuda çok şey söylerdiler benzin deposunun içi pas tutar vs öyle bi olay olursa napmam gerek ?

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Cevap yokmu ?

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Dipnot olarak,125 cc ehliyetle drift kullanamazsın. Mondial drift 135 ccdir

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Googleda aratınca şunu buldum. Pas varsa deneyin.

Yöntemim biraz uğraştırıyor ve masraflı ancak kesin çözüm isteyenlere birebir.Paslı depo için yapmanız gereken öncelikli işlem depo içerisine hatrı geçececek kadar zincir bulup atıyorsunuz.Daha sonra depo içerisine depo hacminin çeyreği kadar kostik döküp depo hacminin %75 i kadar kaynar su ilave ediyorsunuz.Soğuk suda olabilir 0 derece su kostik ile birleştiğinde direk 60 dereceye çıkar ancak kaynar su eklerseniz daha yüksek sıcaklık elde edersiniz ne kadar sıcak olursa pası sökmesi o kadar kolay olur.Kostik ile suyu ilave edince depoyu üsülen çalkalayıp bırakıyorsunuz 15 dk sonra depoyu tekrar ele alarak sıkı sıkı sallamaya başlıyorsunuz 10 - 15 dk çalkalayabildiğiniz kadar çalkalayın.Bu işlemi 2 veya 3 kere tekrar ettikten sonra kostikli suyu depodan boşaltıp zinciri alıyorsunuz.Daha sonra depo içini su ile çalkalayıp boşalttıktan sonra piyasadan kaliteli bir tuzruhu alıp (deponun tamamını yada en azından %80 ini dolduracak kadar) depoyu dolduruyorsunuz yarım saat bekledikten sonra boşaltmadan depoyu baş aşağı yapıp tuz ruhunun üst yüzeyinede temas etmesini sağlıyorsunuz ve bir yarım saat daha bekliyorsunuz.Bu şekilde de yarım saat bekledikten sonra depoyu boşaltıp tekrar su le içini çalkalıyoruz.Deponuzun içinde ağır bir çürük yoksa yani yüzeysel bir paslanma ise bu işlemler sonucu deponuzun içi ayna gibi olmuştur şüpheniz olmasın.

ÖNEMLİ NOT : Kostik su ile birleştiğinde süratle ve şiddetli bir şekilde tepkimeye giren bir kimyasaldır o yüzden kostiği depoya döktükten sonra suyu yavaş yavaş ilave etmeniz gerekiyor.Hortum vs. yardımı ile bir anda depo içerisine su basarsanız anında poffff şeklide tepkime olur bulduğu deliklerden dışarıya tayzıklı şekilde fışkırır kostik tehlikelidir cildi yakar gözü perişan eder dikkatli olun ve bu işlemlerin hepsini havadar bir ortamda yapın.

Kolay gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)