Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha 2016 Fiyat Listesi/Güncellenmiş(!) Fiyatlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr, MT 125, R 125. Hiç güleceğim yoktu
    Ben 250'lik motora 11 den fazla verilmez derken, adamlar 125'i 14 bine çekmiş ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YZF R 125 14.250 TL .125 cc motosiklet 14.250 TL,125 cc ???? Şaka herhalde bu fiyatlar.Bu fiyata 125 cc alanı görürsem valla döverim hem de kızılcık sopası ile döverim."Binim paaaram var sen karuşuyooosun" diyeni kızılcık sopasından sonra bir de üstüne yaş odunla döverim.Şaka yapmıyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Aslında YZF-R125 fiyatı oldukça insaflı.
    Yamaha diğer yüksek modelleri Avrupa piyasasının çok üstünde satarken bu modelin fiyatını düşük tutmuş.
    Şu an Fransa fiyatlarına bakıyorum 2015 modeli 4799€
    2016 model R125 ise 5199€
    Fakat 2016 modelde ABS var.

Yani ben bir R125 alacak olsam Türkiye'den alırım 1-2 bin lira cebime kalır.

Tabi bu Türkiye'nin ucuz olduğu anlamına gelmiyor.
    Asgari ücretli bir adamın R125 alabilmesi için yemeden içmeden en az 12 ay para biriktirmesi lazım.

Avrupa'da bir asgari ücretli 12 ay para biriktirirse R1 alıyor.

Yani Türkiye'de 14 bin küsüre satılan R125'in Avrupa'daki satış fiyatı karşılığı yaklaşık 18 bin Euro.
    Eğer yamaha bu motoru altın kaplasa 12 aylık emek karşılığı yinede bir tane satamaz Avrupa'da.

Eğer Türkiye'de herhangi biri bu motosiklete asgari ücretlinin 12 aylık alın terini gözünü kırpmadan verebiliyorsa kusura bakmayın ama ya haram-helal bilmiyordur ya da çok zengindir.
    Ya da bir çoğunuzun yaptığı gibi ne yaptığını bilmiyordur.

Gerçi bu motorların Türkiye'de ki satış rakamlarına baktığımızda ortada kolay kazanılan bir para olmadığı görülüyor.
    Geçen senenin en çok sükse yapan modeli R25 bile hepi topu 2500 adet satmış.

R125'in Avrupa piyasasından düşük fiyata satılmasına rağmen alabilmek için en az 1 sene yemeden içmeden para biriktirme zorunluluğu perişanlığımızın göstergesidir.
    Görülüyor ki ülkemizin avrupa yaşam kalitesini yakalayabilmesi için asgari ücretin en az 4.500 TL olması gerekiyor.
    Hayallerini yutmuş, hevesleri içinde kalmış nesiller geçip gidiyor.
    Yazık bize!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Salvation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Memleketin parası kıymetsiz millet neye isyan edeceğini şaşırmış. Geçen sene r25 14500TL (USD Kur:2,48TL)5846 USD yani bu sene 15750 TL (USD Kur:2,93TL) 5375 USD yapıyor neyin isyanı bu anlamıyorum.500 USD civarı indirim yapmışlar.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Salvation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleketin parası kıymetsiz millet neye isyan edeceğini şaşırmış. Geçen sene r25 14500TL (USD Kur:2,48TL)5846 USD yani bu sene 15750 TL (USD Kur:2,93TL) 5375 USD yapıyor neyin isyanı bu anlamıyorum.500 USD civarı indirim yapmışlar.
    sadece 12 ay önce 13.500 den satışına başlandı

12 ayda fiyatı 2.250 tl zam almış 15.750 olmuş. 500 usd indirim falan yok! Ha sen öyle avunuyorsan bişey diyemem

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Hepinize müstahak.
    Siz aldığınız motora iyi bakmayın, param yok, olunca bakımını yaparım diyin, kullandığınız motoru satarken olduğu yerde yere düştü, yer çekimi gibi yalan bahaneler uydurun,her türlü sizden alacak olan kişiyi çeşitli bahanelerle kandırmaya çalışın km saatini geri çekin, problemlerini kusurlarını 2. Elde satarken alıcıya söylemeyin sonra da millet 2. El almaya korkusundan sıfır motora yönelsin. Adamlarda zaten biliyor gidip tüketicinin zuke zuke sıfır alacağını ister 10 der ister 30 der. Siz almıyacam bir daha diyin durun.
    GİDİP PAŞALAR GİBİ ALACAKSINIZ!!!!

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Ağzına sağlık Bitane Doğruyu söyleyen Adam Çıktı

Şuan motorum 14.000 km de satıyorum, 2014 model 600rr, sırf millletimizin km takıntısı var 15.000km yi geçince öldürmeye başlıyorlar diye gidip tekrar sıfır motor alıcam, mecbur bayılcaz o paraları kimse ağlamasın hak ediyoruz.

Alıntı EsHero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize müstahak.
    Siz aldığınız motora iyi bakmayın, param yok, olunca bakımını yaparım diyin, kullandığınız motoru satarken olduğu yerde yere düştü, yer çekimi gibi yalan bahaneler uydurun,her türlü sizden alacak olan kişiyi çeşitli bahanelerle kandırmaya çalışın km saatini geri çekin, problemlerini kusurlarını 2. Elde satarken alıcıya söylemeyin sonra da millet 2. El almaya korkusundan sıfır motora yönelsin. Adamlarda zaten biliyor gidip tüketicinin zuke zuke sıfır alacağını ister 10 der ister 30 der. Siz almıyacam bir daha diyin durun.
    GİDİP PAŞALAR GİBİ ALACAKSINIZ!!!!

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Allah'ınız yok mu lan sizin ???
    Çok pis ağır küfür edicem

Ybr 6,180
    Mt-125 13,900
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Almayın çözüm kolay gibi, kimse almazsa fiyat düşer. Basit serbest piyasa denklemi.

bu yıl 2006 senesi gibi olacak gibi geliyor.millet çin motorlara yönelecek yine.ha bir de bajaj boxer satar.bunlar milleti krediye borca harca girip ybr alacak falan sanıyorlar ama hikaye.alt tarafı motor kardeşim ev değil araba değil borçlanmaya değmez.delight 7.000 liraya dayanmış komedi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    gerçekten çok abarttılar

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Olur öyle

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Yamaha'ya o konuda ben de çok kırgınım.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yavrum ybr 6 bin lira olmuş
    4200 TL YE 2013 Ü SATTIM . GELDE DELİRME
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı banasorma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    utanmasa rodaj süresinde yaktığı benzini de isteyecek. hadi diyelim yamaha model diye zam yaptı ya sen mübarek.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yzf-r25-siyah-4-aylik-0la-aynidir.binicisine.pazarlik-sunnettir-276483580/detay
    Siteye şikayet ettim. Bu tip uyanıkların hepsini şikayet ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Almayın arkadaşlar, paranız olsa da bu kazıkçılardan motor almayın. İdareten düzgün bir Çin veya Hint motoru alın bunların burnu sürtene dek idare edin. Hani "Çin malına o para verilir mi ?" falan diyorduk ya, artık "Japon malına o para verilir mi ?" demek gerekiyor. İstedikleri paralar kalitelerinin çok üzerinde kalmaya başladı.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Revs your heart diyerekten haşırt yapıyorlar 250cc motora 10binden fazla vermem diyen ben,15bini gözden çıkartıp yavaş yavaş R25e doğru gidiyorum, yapacak bişey yok R6-R1 fiyatlarını düşündüğümüzde 15bine 250cc çerez parası 2. el desen kumar masası, kahrolsun kapitalizm, kahrolsun döviz kurları, kahrolsun vergiler... 2. el iyi fiyatlı motor alınır 250-600cc yorulmamış, yıpranmamış, kurcalanmamış

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    2.elcilere cemkirmeyin kardesim.kullan elindeki motoru.sonra sana hem 0 fiyattan vururlar,hem de 2.el de koyarlar

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    hep okuyorum
    avrupalinin su kadar aylik asgari ücretiyle su motoru su zamanda alir diye .
    Ben almanyadayim , hic zannettiginiz gibi degil .gelir yeterli gibi görünsede avrupadaki dar gelirlinin durumu fazla farkli degil.Gelir ne kadar yüksekse giderde ona göre yüksek.
    Yamaha ve diger Markalar türkiyeden az kazaniyorlar cogu motosikletler ötv cikarilinca avrupadan daha ucuz. bilen bilmeyen yaziyor arkasindan küfürler ediliyor.bence cogu yorumlar haksiz
    atalarimiz ayagini yorgana göre uzat demis.
    imkani az olana görede motosiklet var parasi cok olanada var.
    Her imkanda devletine vergi vermekden kacan bir millet oldugumuzdan (genel olarak) ötv yerinde buluyorum.

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    ben de bu ülkede yaşamasam ÖTV'yi yerinde bulurdum, ama maalesef bu ülkede yaşıyorum ve pırlantada vergi olmayıp, motosiklet ve motosiklete bağlı bütün ekipman, yedek parça ıvır zıvırın lüks tüketim malı olarak değerlendirildiğini görüyorum. o yüzden de hem sayarım hem söverim ve tabi ki avrupadaki fiyatlarla karşılaştırırım. (bu fiyattan 125cc lik motoru da hayatta almam orası ayrı)

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    zam falan yok, neyin kafasını yaşıyosunuz? Paranız değer kaybetti, eridi gitti.

3 milyon tl = 1 dolar.

Haa pardon asgari ücrete zam yapılmıştı dimi? Haklısın neyseki istikrar var, oda olmasa ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)