Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Skygo 250 cc Cafe Racer Projesi Başladı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Takipteyiz cidden cok guzel godiyor nazar degmesin aman
    bagriacik bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön maşaların şaseye bağlandığı yerde ve fren kaliperinin bağlantısı için yaptığınız değişiklikleri ben korkar yapamazdım.
    Çok güzel gidiyor projeniz. Boru bükme işleminiz de çok güzel olmuş bence.
    Devamını bekliyoruz.
    Motosiklet üzerinde pek olmasa da bir çok yerde kaynak ve malzemelerin dayanımı hakkında tecrübe sahibi olduğumuz için yaptığımız işlemin sonucuna güveniyoruz

Alıntı Emreaygn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acik hava filtresi tavsiye ederim
    +1
    Alıntı md054 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takipteyiz cidden cok guzel godiyor nazar degmesin aman
    Teşekkür ederiz
    Yaptığımız kuyruk demiri kaynaklanmayı bekliyor.
    Salih_T ve ssates bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    İştahla takipteyim... Çok güzel gidiyor...
    bagriacik ve tinerci bunu beğendiler.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artan vakitte ufak tefek temizliğe başladık. Detaylı temizlik öncesinde karbüratörü biraz kir ve atık benzinden arındırdık. İlk söktüğümüzde 4 senenin kiri bu şekildeydi;

http://i1301.photobucket.com/albums/...pspkqux3o5.jpg
    http://i1301.photobucket.com/albums/...pslmhbvgdz.jpg
    http://i1301.photobucket.com/albums/...psbrmhavht.jpg

Biraz benzin, biraz WD 40 ile çabucak bu hale geldi;

http://i1301.photobucket.com/albums/...ps3u6gnzs1.jpg
    http://i1301.photobucket.com/albums/...psitjdkbq3.jpg
    Bu karbüratör sanırım mondial mct 250'ninki ile aynı.

Hocam bence üşenmeyin karbüratörleri komple söküp karbüratör temizleyici ile temizleyin. Sökmüşken conta o-ring keçe vs hepsini değiştirin. Başıma geldi de oradan biliyorum, eski bir alt hazne taktırmıştım, contadan sızıntı yapmıştı. (zaten resimdeki yağ izleri gaz kelebeğinin keçesinden sızıntı varmış gibi gösteriyor. Gaz kelebeğindeki kaçak saçma sapan bir sürü soruna yol açıyormuş: Aşırı benzin tüketimi, düzensiz rölanti vs)

Alternatif olarak cg250 tekli karbüratörüne çift çıkışlı (v tipi) manifolt uydurmak da denenebilir. Bazı eski motorlarda o şekildeydi "ÇİFT SİLİNDİR 250cc YE TEK KARBÜRATÖR MANİFOLDU" diye aratırsanız çıkıyor.

Merakla devamını bekliyoruz.
    tinerci ve bagriacik bunu beğendiler.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu karbüratör sanırım mondial mct 250'ninki ile aynı.

Hocam bence üşenmeyin karbüratörleri komple söküp karbüratör temizleyici ile temizleyin. Sökmüşken conta o-ring keçe vs hepsini değiştirin. Başıma geldi de oradan biliyorum, eski bir alt hazne taktırmıştım, contadan sızıntı yapmıştı. (zaten resimdeki yağ izleri gaz kelebeğinin keçesinden sızıntı varmış gibi gösteriyor. Gaz kelebeğindeki kaçak saçma sapan bir sürü soruna yol açıyormuş: Aşırı benzin tüketimi, düzensiz rölanti vs)

Alternatif olarak cg250 tekli karbüratörüne çift çıkışlı (v tipi) manifolt uydurmak da denenebilir. Bazı eski motorlarda o şekildeydi "ÇİFT SİLİNDİR 250cc YE TEK KARBÜRATÖR MANİFOLDU" diye aratırsanız çıkıyor.

Merakla devamını bekliyoruz.
    Temizlik kabacaydı, tam aklımdan geçenleri yazdınız hazır bu kadar sökmüşken karbüratörü de dağıtıp yenileyelim diye düşünüyordum. Komple yenilenecek karbüratörler. Madem girdik bu işe bir yandan da rektefiye edelim
    Tek karbüratör pek içime sinmiyor hali hazırda o fazla ağırlık ile zaten güzel performans veriyordu, yenilenince daha da iyi performans alacağımıza inanıyorum.

Tavsiyeler için çok teşekkür ederiz, foruma konu açmamızın bir amacı da buydu. Birlikte yapalım bu motoru.
    tinerci bunu beğendi.

İnşallah içinize sinen bir motor ortaya çıkar. Şu aşamaya kadar bile bir çok uğraştırıcı işi bitirdiniz.

Madem öyle çorbada biraz daha tuzumuz olsun:

*Karbüratörü temizlerken daha büyük jet takayım demeyin sadece fazla benzin tüketimine yol açıyor
    *Açık hava filtresi iyi amma kalkıştaki torku bayağı bir azaltıyormuş. (Güzel görünümlü bir filtre kutusu yapılabilir mi mesela)
    *Ön frendeki çakma "ABS" vanası bir işe yaramıyor(fren gücünü azaltmankatn başka), EBC gibi kaliteli bir balata çok daha fazla işe yarıyor.
    *Honda titan ön balatası sanırım buna uyar, EBC'de aradığınız model balata mutlaka vardır, söküp resmini çekip KMA'dan(EBC Türkiye distribütörü) Korkut Bey'e gönderirseniz yardımcı olur 0544 780 04 48 ben taktırdım kullanıyorum şimdilik memnunum.
    bagriacik bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah içinize sinen bir motor ortaya çıkar. Şu aşamaya kadar bile bir çok uğraştırıcı işi bitirdiniz.

Madem öyle çorbada biraz daha tuzumuz olsun:

*Karbüratörü temizlerken daha büyük jet takayım demeyin sadece fazla benzin tüketimine yol açıyor
    *Açık hava filtresi iyi amma kalkıştaki torku bayağı bir azaltıyormuş. (Güzel görünümlü bir filtre kutusu yapılabilir mi mesela)
    *Ön frendeki çakma "ABS" vanası bir işe yaramıyor(fren gücünü azaltmankatn başka), EBC gibi kaliteli bir balata çok daha fazla işe yarıyor.
    *Honda titan ön balatası sanırım buna uyar, EBC'de aradığınız model balata mutlaka vardır, söküp resmini çekip KMA'dan(EBC Türkiye distribütörü) Korkut Bey'e gönderirseniz yardımcı olur 0544 780 04 48 ben taktırdım kullanıyorum şimdilik memnunum.
    Bunlar çok güzel bilgiler
    Çakma abs vanasını söküp atacağız.
    Jet büyütme ile birlikte port polish uygularsak "bir ihtimal" olumlu sonuç verebilir. (mi?) :D

ersaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sportster Iron 883
    Elinize sağlık bu işlerden anlayip ugrasmak çok keyiflidir eminim. Benim için beyin ameliyatı yapmak kadar komplike geliyor fotoğraflara bakarken ☺
    tinerci ve bagriacik bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı ersaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık bu işlerden anlayip ugrasmak çok keyiflidir eminim. Benim için beyin ameliyatı yapmak kadar komplike geliyor fotoğraflara bakarken ☺
    Çok teşekkürler. Bu keyfi motosiklet seven herkesin yaşamasını isterim

Motosikleti
    Lastikler de bu gün geldi.

Hocam lastikler hayırlı uğurlu olsun.

Lastiklerle beraber lastik sübaplarını da mutlaka yenileyin. Jantları takmadan önce mutlaka eğrilik var mı kontrol ettirin varsa düzelttirin, çok para isterlerse yeni jant alırsınız. Lastikler takıldıktan sonra da mutlaka balans ayarı yaptırın. Balans ayarını kendiniz de yapabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=9koGE_HrTJ8 (lastiğin takılmasıyla ilgili ipuçları da mevcut)
    https://www.youtube.com/watch?v=9koGE_HrTJ8" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Karbüratör jeti konusunda mengu16 ile bence irtibata geçin.
    bagriacik bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kardeşim motorun son halini sabırsızlıkla bekliyorum iyi makina olacağa benziyor emeğinize elinize sağlık tekeriniz düz bassın inşallah.
    tinerci bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı İlker41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim motorun son halini sabırsızlıkla bekliyorum iyi makina olacağa benziyor emeğinize elinize sağlık tekeriniz düz bassın inşallah.
    Çok teşekkürler iyi dilekleriniz bize çalışma isteği veriyor

Bu akşam kuyruğu kaynatıyoruz.
    İlker41 ve kwsk-boy bunu beğendiler.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    tebrikler. takipteyim.

Motosikleti
    Bu gece hiç bir şey yapmadık arkadaşlar. Bahar yorgunluğumudur nedir ikimiz de dökülüyoruz. Yarın akşam yoğun olarak tekrar ilgilenebileceğiz.
    Bu arada far önerisi (tası ile birlikte komple ) olan var mı? Yurt dışı ile uğraşmafan hali hazirda bulabileceğimiz.
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gece hiç bir şey yapmadık arkadaşlar. Bahar yorgunluğumudur nedir ikimiz de dökülüyoruz. Yarın akşam yoğun olarak tekrar ilgilenebileceğiz.
    Bu arada far önerisi (tası ile birlikte komple ) olan var mı? Yurt dışı ile uğraşmafan hali hazirda bulabileceğimiz.
    2005 ybr lerin on yuvarlak farları guzel veya ucuza kacip kanuni tarzi bi motorun far tablasini alip boyayip icine kendiniz guzel bi isik koyabilirsiniz

Motosikleti
    Aslında biraz daha ufak yapılı bir tas arıyoruz ama hala bulamadık
    serkanADH13 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Kolay gelsin. Güzel bir çalışma oluyor. Bitmiş hali nasıl olacak merak etmeye başladım şimdiden.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin. Güzel bir çalışma oluyor. Bitmiş hali nasıl olacak merak etmeye başladım şimdiden.
    Çok teşekkürler. Eksik parçaların hemen hepsini sipariş ettik sayılır. Şaside de işin çoğu bitti. Bir aksilik çıkmazsa bir hafta 10 gün sonra bitirmiş olacağız diye tahmin ediyorum.
    Palakadir bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bu gece eski pegleri söküp yenilerini olması gereken yere konumlandırdık.

Basamak demiri ve orta ayaklik yapma dusuncemiz vardı lakin işi hızlandırmak adına CG-AGK modellerinde kullanılan modeli alıp motorumuza uyarladık.

İlker41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)