Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Neden CBR250? Neden R25?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 200
    Genelde cbr tavsiyesi gördüm ama neden r25 tercih edilmedigini anlayamadım yardımcı olurmusunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nuansiyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Bakım maliyeti yedek parça arasındaki fark ve yakıt tüketimi diyelim

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    İkisininde 2015 yılındaki satış rakamlarına bak.Hangisinin tercih edildiğini anlarsın.
    viper17, SuleymanE ve r48 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sen insanların motor seçerken çok isabetli karar verebilediklerini düşünüp de mi böyle bir soru sordun acaba ? R25 alanların çoğu motorun teknik özelliklerinde yazan gücünü görüp sipariş etmiş insanlar. Bir de tabi görüntüye bakıyorlar o kadar. Özel bir sebebi yok yani. Ben R25 almam mesela. Neden almam ? Çünkü maksimum torkunu çok yüksek devirde, maksimum gücüne yakın bir yerlerde veriyor. Yani maksimum tork için o anda çok güç harcamış oluyor. Bu da güzel tork istiyorsanız çok benzin yakacağınız anlamına gelir. Yani bu motor güzel gitmek için yüksek deviri seviyor demektir, o da benim sevdiğim bir şey olmuyor. CBR 250 ise alt devirlerde çok daha canlıdır, az benzin yakar ama onda da bir miktar titreşim var, o nu da almam. Emin ol çoğunluk bu şekilde değerlendirmeden, bir resmine bir de gücüne bakıp alıyor. İkisi de iyi motordur, alacaksan deneyip beğendiğini al.
    ZRN ve Kokusmusadam bunu beğendiler.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr in r25 karşısında üstün olduğu tek şey daha önce satışa çıkmasıdır
    r48 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Arkadaş anlatım bozukluğu yapmış. Cümledeki CBR ve R25 in yerleri değiştirilirse anlatım bozukluğu giderilecek, anlamlı ve doğru bir cümle ortaya çıkacaktır

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ikiside 250 cc ama 2 silindirli 37 beygirli r25 ile 26 beygirmiş (netten baktım tam emin değilim ) . 11 beygirlik fark var desek yeterlidir bence performans isteyen ve tecrübesi olan r25 alır .yakıt tuketimi servis - bakım - yedekparça ucuzluğu içinde cbr alınır ve az tecrübelere göre daha uygun .

konu için araştırma yaptım sadece bu yorumuda ordan özetledim sanırım ayırt edici özellik şu paragrafta yazıyor :

Herşey kontrol altında,
    Motor size tam hakimiyet veriyor, sizden habersiz bir yere gitmiyor, dizginleri elinize vererek buyur sahip diyor.
    Altınızdaki 26 beygir güç düşündüklerinizi size yapmanıza izin veriyor. Yüksek süratlerde sarsıntı ve güvensizlik vermiyor. Bu hızlarda frenlediğinizde de sorun çıkarmadan duruyor.
    Kokusmusadam bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Parca fiyati
    Yakit farki
    Bakim farki
    10 km/h fazla icin 3 litre fazla yakmak isteyenlere zengin derim ben
    obarey bunu beğendi.

Tasarım konusuna girmeden teknik açıdan yorum yapacak olursak;

R25 için; Çift silindir 250cc 35,5 hp 22,6 nm tork , strok(silindir yüksekliği) düşük olduğu için alt devirlerde tork düşük olup üst seviyelerde istenileni verecektir. Şehiriçi kullanımda alt devirler biraz cansız gelebilir. Çift silindir olduğu için dolayısıyla yakıt tüketimi daha fazla olacaktır. Fakat yine çift silindir olduğundan sürüş konforu daha iyi ve titreşimsiz olacaktır. Servis ağı,yedek parça konusunda da cbr250 den bir tık daha aşağıdadır.

CBR250 için; Tek silindir 250cc 27,5 hp 23,3 nm tork , strok yüksek olduğu için alt devirlerde de tork gayet tatmin edici olacaktır.Tek silindir olduğu için yakıt tüketimi daha düşük olacaktır. Şehiriçi kullanımda da alt devirlerde ivmelenmesi daha iyi olur. Fakat motor gücünden dolayı son hızda r25'in bir tık gerisinde kalacaktır. Alt devirlerde çok rahatsız etmesede üst devirlere çıkınca titreşim olacaktır bu da uzun yolculuklarda sürücüyü rahatsız edebilir. Servis ağı, yedek parça konusundada r25'den bir tık daha üst seviyededir.
    Kokusmusadam, fazil ve ybalci bunu beğendiler.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r25 in yaktığı yakıtı bizim araba yakmıyor. ayrıca cbr250 yakmıyor kokluyor,buna bakım yedek parça fiyatlarını da eklersek soruna cevap olmuş olur. Bende 2 tane cbr250 var kardeşimle geziyoruz bir R25in yaktığı yakıtı iki cbr yakmıyor desem yeridir :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 in yaktığı yakıtı bizim araba yakmıyor. ayrıca cbr250 yakmıyor kokluyor,buna bakım yedek parça fiyatlarını da eklersek soruna cevap olmuş olur. Bende 2 tane cbr250 var kardeşimle geziyoruz bir R25in yaktığı yakıtı iki cbr yakmıyor desem yeridir :D
    Cbrın yakmaması normaldir neden daha güçsüz olduğundan olamazmı peki senin araba r25 gibi iyi gidebiliyormu özellikle 0 100 hızlanması.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parca fiyati
    Yakit farki
    Bakim farki
    10 km/h fazla icin 3 litre fazla yakmak isteyenlere zengin derim ben
    Aradaki farkı r25 ile yanyana gelince anlarsın.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbrın yakmaması normaldir neden daha güçsüz olduğundan olamazmı peki senin araba r25 gibi iyi gidebiliyormu özellikle 0 100 hızlanması.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Zuhahaha ne guldurdun ama ya :D 0-100 un kac saniye ? 3 falan mi :D kek kafali
    Cbr 8 saniye
    R25 te olsun 7 saniye neyin kafasindasin :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cbr 8 saniye
    Bence bir r25 bul dene neyin kafasında olduğunu kendin anlarsın.

ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 sl e bak bence ikisinde de iyi

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Cbr 8 saniye
    Bu hesaba göre artık cbr250'nin kalkışı da r25'den daha kötü.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YZFR25R6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

R25 Çift silindir 250cc 35,5 hp 22,6 nm tork
    CBR250 Tek silindir 250cc 27,5 hp 23,3 nm tork

Motordan anlamadan yorum yapma,ne kadar çok silindir o kadar az tork. Kalkışta cbr her türlü alır (yada şöförüne göre kafa kafaya giderler 100e kadar)
    oktay299 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    Yani şu an bi motorum olmasa, 2 sinden birini tercih edicek olsam r25' i alırdım.

Belkide başka aşklar arıyorum heralde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bana r25i anlatma zaten bende r25 var vede neyin torkundan bahsediyorsun sen cbr ile yzfnin torkları aynı beygir gücü olarakta r25 36 beygir gücüylede üstün aç bak internette cbr yzf kapışmalarını görürüsün hangisi daha iyi.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakit sarfiyati,kullanim kolayligi,bakim maliyeti,kendini frenleyemesen bile motosikletin sinirlarinin yuksek olamamasi ve turuncu rengi icin cbr250r. Egerki hicbiri dert degilse race blue R25 tadindan yenmeyecek makinadir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    https://youtu.be/wg12PKfMCto düşük devirde tork vermesi sebebi ile kazanabilicegi sadece 1 veya 2 saniyedir. Ivmelenme konusunda i 2 motor arasinda gozle gorulur farklar vardir. Honda yeni baslayan icin daha avantajlidir servis agi yedek parca ve yakit konularindan dolayi r25 biraz daha tecrube isteyen bi motor gbi gozuksede sakin kullanimda cok dingindir. 7 bin devirlerin ustune cikmak tehlike arz edebilir onun disinda sakin bir delikanlidir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)