Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yeni Motosikletime kavuştum / MT 07 ilk izlenimler

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 600rr ile başlayan bir arkadaşımız sonu böyle oldu. Her büyük motorla başlayan kaza yapacak ölecek diye bir şey yok ama göz göre göre kendini tehlikeye atma.
    Netten gordugum üzere 2015model 0km sarı renk mt07 bodrumda mevcut. Kuvvetle muhtemel bu motoru alacak gibiyim. Öğleden sonra tel ile arayim gorusecegim. Kask olarak agv pista project 46 alacağım kafama uyar ise.

Evet cok düşündüm 250lik le başlamayı. Bir yanim al 250ligi kullan uzunca zaman derken diğer yanim 600luk parasına 250lik alıyordu lanet olsun diyordu. Sonrasında mt07 ile motora ilk adimi atanlari görünce fikrimi değiştirdim. Kendimi biliyorum. Allah rahmet eyleain, o ölen kişiler gibi hız yqpmayacagimdan eminim. Hatta yeter sure trafiğe kapalı alanda kullanacağım motoru.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Netten gordugum üzere 2015model 0km sarı renk mt07 bodrumda mevcut. Kuvvetle muhtemel bu motoru alacak gibiyim. Öğleden sonra tel ile arayim gorusecegim. Kask olarak agv pista project 46 alacağım kafama uyar ise.

Evet cok düşündüm 250lik le başlamayı. Bir yanim al 250ligi kullan uzunca zaman derken diğer yanim 600luk parasına 250lik alıyordu lanet olsun diyordu. Sonrasında mt07 ile motora ilk adimi atanlari görünce fikrimi değiştirdim. Kendimi biliyorum. Allah rahmet eyleain, o ölen kişiler gibi hız yqpmayacagimdan eminim. Hatta yeter sure trafiğe kapalı alanda kullanacağım motoru.
    Allah yardımcın olsun o zaman Kaza Bela göstermesin
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X

olayın hız yapıp yapmamak olmadığını deneyerek anlamak istiyorsan hayatta başarılar
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v

O zaman şu videoyu koymak boynumuzun borcu: MT07: 0-100 testi izle

İzlemek istemeyen için söyleyeyim 0-100 hızlanması 5.4 sn civarında...

Gaz kolunu biraz çevirince arka tekere nasıl bir güç aktarımı var bil istedim sadece.
    Kararına saygı duyuyorum, hakkında hayırlısı olur inşallah...

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşallah.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)

ben 200 kmdir motorun ustundeyim ama yapma lutfen . ben 250 cc ile basladim motor oyle bi gaza getiriyor oyle bi torkla cikiyorki mt7 yi tahmin bile edemiyorum bende oyleydim basmicam etmicem sinirlarinda gitcem diyordum ama yolu bos gorunce aciyorsun gazi yada biri sıkıştırınca basip gidiyorsun sinirden ben kendime surekli hakim oluyorum ama mt07 olsa bende olmustum ilk vitarajimda ikarus sendromu aklimdan cikmiyor o aldigim heycani yendim artik daha stabil kullaniyorum ama genciz iste ativeriyoe bi anda sizin yasinizi bilmiyorum ama eger alirsaniz iyi bir egitim ve ikarus sendromunu iyi arastirin teorik eksikliginiz gidermek icin bolca egitim kitaplari okuyun simdiden hayirli olsun rabbim kaza bela vermesin
    akbird bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı

İnsallah sadece kol bacak kirigi ile kurtulur daha kotu birsey olmaz akillanirsin,yoksa biz ne soylesek bos kendi bildigini yapacaksin. Cevrendeki hangi akil yoksunu sana mt07 al dediyse onun allah belasini versin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 200 kmdir motorun ustundeyim ama yapma lutfen . ben 250 cc ile basladim motor oyle bi gaza getiriyor oyle bi torkla cikiyorki mt7 yi tahmin bile edemiyorum bende oyleydim basmicam etmicem sinirlarinda gitcem diyordum ama yolu bos gorunce aciyorsun gazi yada biri sıkıştırınca basip gidiyorsun sinirden ben kendime surekli hakim oluyorum ama mt07 olsa bende olmustum ilk vitarajimda ikarus sendromu aklimdan cikmiyor o aldigim heycani yendim artik daha stabil kullaniyorum ama genciz iste ativeriyoe bi anda sizin yasinizi bilmiyorum ama eger alirsaniz iyi bir egitim ve ikarus sendromunu iyi arastirin teorik eksikliginiz gidermek icin bolca egitim kitaplari okuyun simdiden hayirli olsun rabbim kaza bela vermesin
    Sende sakami yapiyorsun,kendine bak once hayatinda 200km 250 lik motor binmissin millete akil satiyorsun. Kitapla falan olmaz bu isler. Adam gibi bir bilenden once kapali alanda sonra trafikte ders alacaksin.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Hayırlısı olsun, kazasız belasız kullanmanı dilerim. Bu arada akrapoviç'i kıskanmadım desem yalan olur. Güle güle iyi günlerde kullan.

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Dostum tamamen iyi niyetle yaziyorum bilmislik taslamak gibi bir niyetim asla yok,Lutfen ama Lutfen mt07 le baslama...mt07 kullaniyorum olayin hiz yapmamakla bir ilgisi yok.mt25 bile sana ilk etapda Fazla gelicektir,mt07 cok agresif ve tehlikeli senin icin.
    Vasat bir kullaniciyim kimseye akil vericek kadar usta degilim ama en azindan senden yas olarak buyuyun olarak dinlemeni rica ediyorum (43yas) en azindan mt25 fikrinden vazgecme derim...
    akbird bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsallah sadece kol bacak kirigi ile kurtulur daha kotu birsey olmaz akillanirsin,yoksa biz ne soylesek bos kendi bildigini yapacaksin. Cevrendeki hangi akil yoksunu sana mt07 al dediyse onun allah belasini versin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Sende sakami yapiyorsun,kendine bak once hayatinda 200km 250 lik motor binmissin millete akil satiyorsun. Kitapla falan olmaz bu isler. Adam gibi bir bilenden once kapali alanda sonra trafikte ders alacaksin.
    ben kimseye akil vermiyorum hayat sizin karar sizin basta soyledim zaten tecrubem bu diye ben sifir tecrubeyle o kucumsediginiz 250 cc ile yasadiklarimi ozetleyerek anlatmak istedim ama bir taraftan girip diyer taradtan cikiyor ne yapiyorsan yap ben ustume duseni yaptim

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Hayırlı olsun..

Arka sinyaller kuyruk ile birlikte kaybolmuş vizede sıkıntı olur, kuyruğu isteseydin motoru alırken.

Yakınız bu arada..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun..

Arka sinyaller kuyruk ile birlikte kaybolmuş vizede sıkıntı olur, kuyruğu isteseydin motoru alırken.

Yakınız bu arada..
    orjinal egzoz ve arka kuyrun elimde. sinyaller için farklı bi uygulama yapıyorum şuan. Bu hafta içi videosunu hazırlıyacam. orjinal birşey olacak. yakınsak tanışalım kaynaşalım :D
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS

Hız yapmayacağımdan eminim diyorsunda olayın hızla ilgisi yok. Acemiyken gaz takılı kalır bi an heyecan yaparsın 150 cc olsa birkaç sıyrıkla atlatacağın kaza 700 cc motorla ölümcül olur. Önceki mesajımda yolladığım linkteki kaza yapan arkadaş hız yaptığından kaza yapıp ölmedi. Tırla bariyerin arasına sıkıştı. Motoru küçük olsaydı belki o riski alıp girmezdi oraya ama nasıl olsa 700 cc motorum var bastımmı uzarım bunun yanından dedi ve motoruna güvenip öldü. Yani ölmek için hız yapmaya gerek yok. Unutma kaza yapmamış motorsiklet sürücüsü yoktur, henüz kaza yapmamış motorsiklet sürücüsü vardır. O yüzden düşük cc ile başla fazla risk almadan acemiliği atlat diyoruz.

Bak sen bizi dinle 250 cc motora 600 cc parası vermek istemiyorsan mt25 de alma. Git boxer al 3500 liraya yada ikinci el cbf 150 al. Yada illa tipi güzel motor istiyorum diyorsan ikinci el cbr125 al. Paran kenarda dursun. 1 yıl sonra al mt07 yi.

Tekerin düz bassın.
    akbird bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu motosiklet caylaklari niye gidip ikinci el temiz bir ybr alip en az 2 yil ve 30 bin km kullanmadan gidip cbr250, r25, rc250 en abeside mt07 gibi makineler alip binerler, bunlarin anasi babasi esi dostu yokmu cevresinde uyaracak. Adam duz yolda gitmeyi bilmiyor, motosikletin ustunde duramiyor ve bu motorlarla trafige cikiyor. Bu kadar akli beyni islemiyormu bu insanlarin, anlamakta gucluk cekiyorum.
    VESPERA bunu beğendi.

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun tekerinize taş değmesin.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    video kaldırımda başladı yalnız ...

kaldırım algımız da motorcuların park ve pratik çözüm ortağı oldu...

argadaşlar kaldırımlar insanlar içindir bunu dipnot olarak belirteyim...

güzel ve sade anlatım için sağol...Antalya gibi ılıman iklimde MT-07 kaçınılmaz ve isabetli bir tercih...

güle güle kullan...MT-07 Modern Zamanların Apaçi Motoru diyorum...

bakınız kullanıcılara Apaçi demiyorum..parası olan apaçi makinası diyorum...

MT-07 tahrik eder..kandırır...gücü sizi esir eder...apaçiliğe özendirir...

apaçilikten kastım..sert kullanımla birlikte özensiz ve kuralsız sürüşe sizi alıştırır...

Türkiyeye gelen ilk parti MT07 i Düzce Dadaşdan teslim aldım Etilere getirdim...(ücreti karşılığında boş zamanlarımda bu tarz bireysel hizmetler veriyorum )

getirmez olaydım..benide kendine esir etti diyebilirim...bağladı...bende sürüşe doyamadım..sele rahatlığı..ergonomisiyle..duruşuyla gayet tok bir makina...sanki 40 yıllık serisi olan bir model gibi..ve peynir ekmek gibi satıldı..halen de satılır...talep görür...

çünkü isteneni fazlasıyla veriyor...irisi zayıfı motordan anlayanı anlamayanı herkes kendinden birşeyler buluyor...

motorculuğa başlangıc için uygun bir model olmamakla birlikte tek handikapı rüzgarla sizi başbaşa bırakması...

kim ne derse desin...bu makina gücü o kadar sizin içinize akıtıyor ki bir kediye masaj yaptığınızda nasıl mayışır aynı o şekilde sizi okşuyor ve gevşetiyor...bastıkca basıyorsunuz...rüzgarın sizi tokatlamaya başladığı an kendinize geliyorsunuz..sağlam ekipmanınız var ise bu rüzgar tokatlaması daha üst limtlerde oluyor...ama bu rüzgar sizi eninde sonunda sıkıyor...bir devir var...

G Noktası devri diyorum ben..o devre ulaştımı makina zaten çıldırıyor...lan diyosun noluyo..o makinayı aralıklarla emaneten aldım ve bol bol dolandım..halende MT07 beni kendi yörüngesine çekmiş cazibesine kaptırmıştır...

ben bu makinanın Dünyada nerede satılırsa satılsın talep göreceğini biliyorum...yani Uluslararası bir kabul gören modeldir bence..hangi kıtaya hangi ülkeye giderseniz gidin bir MT07 fanı olacaktır...

karakteri olan bir makina...
    tinerci ve akbird bunu beğendiler.

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video kaldırımda başladı yalnız ...

kaldırım algımız da motorcuların park ve pratik çözüm ortağı oldu...

argadaşlar kaldırımlar insanlar içindir bunu dipnot olarak belirteyim...

güzel ve sade anlatım için sağol...Antalya gibi ılıman iklimde MT-07 kaçınılmaz ve isabetli bir tercih...

güle güle kullan...MT-07 Modern Zamanların Apaçi Motoru diyorum...

bakınız kullanıcılara Apaçi demiyorum..parası olan apaçi makinası diyorum...

MT-07 tahrik eder..kandırır...gücü sizi esir eder...apaçiliğe özendirir...

apaçilikten kastım..sert kullanımla birlikte özensiz ve kuralsız sürüşe sizi alıştırır...

Türkiyeye gelen ilk parti MT07 i Düzce Dadaşdan teslim aldım Etilere getirdim...(ücreti karşılığında boş zamanlarımda bu tarz bireysel hizmetler veriyorum )

getirmez olaydım..benide kendine esir etti diyebilirim...bağladı...bende sürüşe doyamadım..sele rahatlığı..ergonomisiyle..duruşuyla gayet tok bir makina...sanki 40 yıllık serisi olan bir model gibi..ve peynir ekmek gibi satıldı..halen de satılır...talep görür...

çünkü isteneni fazlasıyla veriyor...irisi zayıfı motordan anlayanı anlamayanı herkes kendinden birşeyler buluyor...

motorculuğa başlangıc için uygun bir model olmamakla birlikte tek handikapı rüzgarla sizi başbaşa bırakması...

kim ne derse desin...bu makina gücü o kadar sizin içinize akıtıyor ki bir kediye masaj yaptığınızda nasıl mayışır aynı o şekilde sizi okşuyor ve gevşetiyor...bastıkca basıyorsunuz...rüzgarın sizi tokatlamaya başladığı an kendinize geliyorsunuz..sağlam ekipmanınız var ise bu rüzgar tokatlaması daha üst limtlerde oluyor...ama bu rüzgar sizi eninde sonunda sıkıyor...bir devir var...

G Noktası devri diyorum ben..o devre ulaştımı makina zaten çıldırıyor...lan diyosun noluyo..o makinayı aralıklarla emaneten aldım ve bol bol dolandım..halende MT07 beni kendi yörüngesine çekmiş cazibesine kaptırmıştır...

ben bu makinanın Dünyada nerede satılırsa satılsın talep göreceğini biliyorum...yani Uluslararası bir kabul gören modeldir bence..hangi kıtaya hangi ülkeye giderseniz gidin bir MT07 fanı olacaktır...

karakteri olan bir makina...
    Süper bir anlatim olmus eline sağlik dedigin gibi tam bir apaçi. Daha önceki motosikletlerimde yapmadigim seyleri yaptiriyor , gaza getiriyor. Ben fazer6 da böle gaza gelmiyordum. Resmen benimle oyna trafikte diyor makina. Ve selesi cok rahat. Fz8 e benzettim ben selesini.
    mete_han bunu beğendi.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Maşaallah, Antalya caddeleri ne kadar güzel bomboş, özendim.
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper bir anlatim olmus eline sağlik dedigin gibi tam bir apaçi. Daha önceki motosikletlerimde yapmadigim seyleri yaptiriyor , gaza getiriyor. Ben fazer6 da böle gaza gelmiyordum. Resmen benimle oyna trafikte diyor makina. Ve selesi cok rahat. Fz8 e benzettim ben selesini.

sen anlatımda iyisin bende yazıda kesinlikle bağımlılık yaratıyor...kafein gibi...fazer törenle protokolle hızlanıp yavaşlar bana sor...

mt-07 ritüeli sevmez..şen şakrak makinadır..protokole gelmez..deli doludur...

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin inşallah

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)