Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yeni Motosikletime kavuştum / MT 07 ilk izlenimler

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız inşallah...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayirli olsun dostum, bindikce daha da cok seveceksin

Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Çok güzel motor.

Her ne kadar motor sevdama ilk adımımı mart 15 den sonra gelecek olan 2016 siyah renk MT25 ile atacak olmama rağmen bugün yamaha bayisindeki yetkili kişinin Sarı MT-07'sini gördüm ( karbonfiber görünümlü depo çıkartması , katlanır plakalığı, normalden küçük olan plakası...) resmen dibim düştü. Hatta 3 saattir internette "yürek yutmuş adam" dedikleri, başlangıç motoru mt-07 (sarı civciv) olan elemanın videolarını izliyorum. Sabah 7 de kalkmam lazım ama bırakamıyorum izlemeyi. bu yazıdan sonra fişi çekiyorum aksi halde sabaha kadar araştıracağım gibi duruyor :(((
    Hız tutkum yoktur, motoru sadece gündüz ve şehir içinde 5 dk lık mesafelerde kullanacağım, yaşadığım şehirde trafik çok yoktur. mt07 abs alsam acaba üstesinden gelebilir miyim ??? mt25 ile arasında 10bin lik bir fiyat farkı , + vergi + abs .

Motosikleti
    pulsar ns200
    Hayırlı Uğurlu Olsun.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Kaski da mavi yapsan cok hoş olurdu )
    Tekerin düz bassin kardesim

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Çok güzel motor.

Her ne kadar motor sevdama ilk adımımı mart 15 den sonra gelecek olan 2016 siyah renk MT25 ile atacak olmama rağmen bugün yamaha bayisindeki yetkili kişinin Sarı MT-07'sini gördüm ( karbonfiber görünümlü depo çıkartması , katlanır plakalığı, normalden küçük olan plakası...) resmen dibim düştü. Hatta 3 saattir internette "yürek yutmuş adam" dedikleri, başlangıç motoru mt-07 (sarı civciv) olan elemanın videolarını izliyorum. Sabah 7 de kalkmam lazım ama bırakamıyorum izlemeyi. bu yazıdan sonra fişi çekiyorum aksi halde sabaha kadar araştıracağım gibi duruyor :(((
    Hız tutkum yoktur, motoru sadece gündüz ve şehir içinde 5 dk lık mesafelerde kullanacağım, yaşadığım şehirde trafik çok yoktur. mt07 abs alsam acaba üstesinden gelebilir miyim ??? mt25 ile arasında 10bin lik bir fiyat farkı , + vergi + abs .
    Gelemezsin. Yeni başlayan adam için MT25 yeter de artar bile. Para var diye büyük motor alma. Dursun kenarda paran. En azından 5-10 bin km tecrübe kazan. Eğitimlerini al. Sonra gözün keserse alırsın MT07.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    makina cok güzel tekere geliyor :D

Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelemezsin. Yeni başlayan adam için MT25 yeter de artar bile. Para var diye büyük motor alma. Dursun kenarda paran. En azından 5-10 bin km tecrübe kazan. Eğitimlerini al. Sonra gözün keserse alırsın MT07.

Aslında param var diye mt07 düşünmüyorum.
    Dış gorunus olarak çok begeniyorum. Ayrıca fiyat olarak çok yakınlar , 600luk fiyatına 250 lık alıyoruz :(
    2016 model mt25 yaklaşık 16bin olacak. 1.000 TL lastik masrafı, 2 bin TL de ABS farkı desek aradaki fiyat farkı 6bin e düşüyor.
    Evet mt07 başlangıç motoru değil ama fiyat farkının çok çok az olması, mt07 nin dış gorunusune bayilmam (sarı olanına) hele bir de mt07 ile motora baslayanlari gormem
    Mt07 ABS yı aklımdan cikartamamama sebep oluyor. Bayideki adamin sarı mt07 sini gormesem bunlar başına gelmeyecekti :(

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Dış gorunus olarak çok begeniyorum. Ayrıca fiyat olarak çok yakınlar , 600luk fiyatına 250 lık alıyoruz :(
    2016 model mt25 yaklaşık 16bin olacak. 1.000 TL lastik masrafı, 2 bin TL de ABS farkı desek aradaki fiyat farkı 6bin e düşüyor.
    Evet mt07 başlangıç motoru değil ama fiyat farkının çok çok az olması, mt07 nin dış gorunusune bayilmam (sarı olanına) hele bir de mt07 ile motora baslayanlari gormem
    Mt07 ABS yı aklımdan cikartamamama sebep oluyor. Bayideki adamin sarı mt07 sini gormesem bunlar başına gelmeyecekti :(
    dostum fiyat varkı az olabilir ama MT07 başlangıç motoru için hiç iyi bir seçenek değil. önce 250cc le tecribe edin, viraj öğren , trafik okumayı öğren. yeni başlayacaksın hata yapacaksın trafikte Mt07 hata affetmez. sana yazık olur.

Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullanın. Jant şeritlerini beğenmedim bir tek; basit duruyorlar, motorun güzelliğini gölgelemiş.
    jant şeriti bu hafta içi değişecek. haftaya detaylı bi aksesuar videosu çekeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaski da mavi yapsan cok hoş olurdu )
    Tekerin düz bassin kardesim
    simdi shoei yi atıp nasıl kask alayım :(

hepimizin tekeri düz bassın arkadaşlar. Kazasız belasız nice km ler yapma dileğiyle.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    hayırlı ugurlu olsun tekerin düz bassın inş
    motorun fiyatı nedir ?
    shoei atma kaplat bence

son olarak bende wr 250 r var motor tecrübem 6000 km civarı mt 07 tavsiye edermisin.

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı osis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun tekerin düz bassın inş
    motorun fiyatı nedir ?
    shoei atma kaplat bence

son olarak bende wr 250 r var motor tecrübem 6000 km civarı mt 07 tavsiye edermisin.
    Tavsiye ederim. Wr 250 dağ aslanindan sonra sehrin haylazi mt07 cabuk alisirsin. Kaskimi kaplaayi düsunmuyorum simdilik

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Hayırlı olsun, suruslerin keyifli olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayirli olsun, ancak fz6 dan sonra , 4 silindirin yumusakligini, sesini, gucunu,titresimsizligini en onemliside, fz6 nin kalitesini, saglam sasesi ve yuruyen aksamini birakip, mt07 gibi yarim yamalak bir motora nasil olup da gonul verdiginizi anlayamadim.

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun, ancak fz6 dan sonra , 4 silindirin yumusakligini, sesini, gucunu,titresimsizligini en onemliside, fz6 nin kalitesini, saglam sasesi ve yuruyen aksamini birakip, mt07 gibi yarim yamalak bir motora nasil olup da gonul verdiginizi anlayamadim.
    4 silindirin tadi baska birsey tabiki. Ama 2005 model bir motosikletle 2015 model motosiklete binmek cok farkli, metal yorgunlugu diye fiziksel bir kavram var. Genelde sehir ici kullandigim icin fazer6 agir ve hantal kaliyor mt07 nin yaninda. Mt cok daha kivrak ve atik. Sehir icinde genelde 3-7 bin devir kullandigi i düsünursek bu devirlerde fazer6 tork baya düsük. Fazer 7 bin devirden sonra açılip cildiran bi makine. Fazla tempolu süruş meraklisi birisi degilim acikcasi. Bir kackere +240 yaptim o kadar. Kisacasi bana Mt nin daha uygun oldugunu ve cok sevdigim fazerimin yaslanmaya basladigini düşündugum için böyle bir karar verdim
    fazil bunu beğendi.

Hayırlı olsun güle güle kullanın.Allah kaza bela göstermesin
    Bilge Kişi Gökteki Ayı Gösterir; Aptal İse Onun Parmağına Bakar.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    4 silindirin tadi baska birsey tabiki. Ama 2005 model bir motosikletle 2015 model motosiklete binmek cok farkli, metal yorgunlugu diye fiziksel bir kavram var. Genelde sehir ici kullandigim icin fazer6 agir ve hantal kaliyor mt07 nin yaninda. Mt cok daha kivrak ve atik. Sehir icinde genelde 3-7 bin devir kullandigi i düsünursek bu devirlerde fazer6 tork baya düsük. Fazer 7 bin devirden sonra açılip cildiran bi makine. Fazla tempolu süruş meraklisi birisi degilim acikcasi. Bir kackere +240 yaptim o kadar. Kisacasi bana Mt nin daha uygun oldugunu ve cok sevdigim fazerimin yaslanmaya basladigini düşündugum için böyle bir karar verdim
    Guzel yorum olmus. Ben de 2005 Fz6 kullanicisiyim, Mt-07 estetik olarak guzel gorunuyor, bir gun yamaha test motoru bulabilirsem denemek istiyorum ben de.
    akbird bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Kizsal bakış acilari diyelim solemeden duramazdimkine )
    akbird bunu beğendi.

İllegalRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet bir gün..
    Hayırlı olsun dostum,kaskın asfalt görmesin.Bi lacivert kask fena olur :D

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Bu 600rr ile başlayan bir arkadaşımız sonu böyle oldu. Her büyük motorla başlayan kaza yapacak ölecek diye bir şey yok ama göz göre göre kendini tehlikeye atma.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)