Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ yakan motosiklet alınır mı ? ( CBF 250 )

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar,

Motosiklete başlamadan önce hayran olduğum model olan CBF 250 almayı düşündüm ancak almayı planladığım kişi motosikletin yağ yaktığını belirtti.

Hesaplarıma göre motosiklet ile yılda en fazla 2.000 - 3.000 km yol yapabilirim. ( Yazın işe gitmek,diğer mevsimler toplu taşımaya çıkmak )

Bu motosikleti almak bana pahalıya patlar mı ? Motosiklet 2006 model, 40.000 km deniliyor ama inanmıyorum açıkçası.

Alsam, reflektiye falan yaptırsam sorunsuz devam edebilir miyim ? Hobi amaçlı zorlamadan kullanmayı planlıyorum.

Bir de yağ yakma işinde 300 - 500 km de bir yağ ekleyip yola devam ediliyor mu ? Tek sıkıntı buysa benim motosikletin yağı zaten 1.000 km de değişiyor hali ile mevcut durumumu etkilemez diye de düşündüm ancak bilen arkadaşların yardımını / düşüncesini rica ederim.

Saygılar,sevgiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Evet, iyi bir rektefiye zamani gelmis o motorun, benim ki cok temizdi 46 binde motor cillop gibi sifirlanmis almistim :p

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaç paraya alacan ki de bu motor üzerinde duruyorsun? Başka motor yok mu

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç paraya alacan ki de bu motor üzerinde duruyorsun? Başka motor yok mu
    4.500 TL falan.

Üzerinde durma sebebim yukarıda belirttiğim gibi eski bir hayranlığa dayalı,başka bir sebebi yok.

Reflektiye işi ortalama bir ustanın yapabileceği bir olaysa,reflektiye yaptırma düşüncesi ile almayı düşündüm.

Tabii aramızda yıllardır bu motosikleti kullanmış birileri varsa daha iyi bilgi verebilirler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Tuhaf insanlarız vesselam
    Adam dürüstçe yağ yakıyor diyor malına.
    Segmanlar kaçırıyor demek ki.. Performans ve sıkıştırma düşük.. 5 liralık yakıtla 5km değil 3km giderim diyor.. Buji sürekli yağlı.. Piston ve gömlek ne halde bilinmez..
    Hiçbir motor ustası motoru açmadan sana net rakam veremez.

Şu olay varsa ayrı ama o zaman kesinlikle al;

Param çok, avareyim, işim gücüm olmadığı gibi motor ustası birde arkadaşım var boş zamanlarımı onun dükkanında çay sigara içerek geçiriyorum,
    Bu aralar işleri de kesat iyi değil, amacım dolaylı yollardan ona katkı sağlamak..
    fedos ve brigantes bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuhaf insanlarız vesselam
    Adam dürüstçe yağ yakıyor diyor malına.
    Segmanlar kaçırıyor demek ki.. Performans ve sıkıştırma düşük.. 5 liralık yakıtla 5km değil 3km giderim diyor.. Buji sürekli yağlı.. Piston ve gömlek ne halde bilinmez..
    Hiçbir motor ustası motoru açmadan sana net rakam veremez.

Şu olay varsa ayrı ama o zaman kesinlikle al;

Param çok, avareyim, işim gücüm olmadığı gibi motor ustası birde arkadaşım var boş zamanlarımı onun dükkanında çay sigara içerek geçiriyorum,
    Bu aralar işleri de kesat iyi değil, amacım dolaylı yollardan ona katkı sağlamak..
    Param yeterince var,avare değilim,işim gücüm de yerinde,motor ustası arkadaşım yok,boş zamanım da kısıtlı,sigara içmem çay yerine kahve tercih ederim,işini hakkı ile yapan her esnafa katkı yapılması taraftarıyım

Yorum için teşekkürler ;)
    Tgn bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harcayacağın eş değer paraya-125 150cc aralığında- Çok motor var. Zaten araştırmışsındır sanırım .

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harcayacağın eş değer paraya-125 150cc aralığında- Çok motor var. Zaten araştırmışsındır sanırım .
    Doğrudur.Ancak 250 cc geçişi için düşündüm.Biraz da nostalji yapmak geldi içimden, hani piyasada çok kişinin kullanmadığı fakat geçmişte popüler olan şeyleri kullanma isteği vardır ya. ( Örnek; Yamaha XT 600. )

Tabii bu tarz bir olay başına gelmiş kişiler varsa bana da tecrübe olabilir.Bu tarz bir girişimin alacağım fiyat üzerine 3.000 TL - 4.000 TL masraf yapma potansiyeli varsa su soğutma ve enjeksiyonlu Honda, Ktm falan bakmak daha makul olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    piyasasına göre uygun bir fiyattamı motor ?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    O paraya ybr 250 görmüştüm ilanlara bak derim

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Rektefiye için parçalarının pahalı olduğunu,bir çok motosiklet gibi 300-400 tl ye silindir piston değiştiremeyeceğini söyleyebilirim...
    Orjinal olmasın dersen bulabilirsin orası ayrı tabi...

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya ybr 250 görmüştüm ilanlara bak derim
    Ybr enjeksiyonlu, Honda ise karbüratörlü.O paralara bulursam YBR tabii ki daha mantıklı olur.

Teşekkürler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Motor blogunu indir bindir ,krank degisimi ,yag ve hava filitresi derken gecen seneki motorumun masrafi 2600 tl .motosikletsiz gecen yaz paha bicilemez.

Senin gibi kawasaki er5 fetisligimin kisa sureli faturasi.Bundan sonra kasinmayacagim yani

mucit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı motoru gecen yıl 4000 tlye aldın 3000 tlye yakın masraf yaptım adam edemedim (tüm isciligini kendim yaptım) silindir segman piston ve bir suru parca degistim. pulsarla takas ettik pulsarin uzerine 4750 tle para verdim yani motoru 2500 . 3000 tl gibi bir rakama satmak zorunda kaldım.düsundukce daha hala kendime cok kızarım.hava sovutmalı motordur ve muhtemelen cok zorlanmıs ve üst kapak subap yuvalarından ve buji dibinden çatlamıstir.yeni gecen yil 3250 tl idi bos ust kapak.tevsiyem uzak durmanız. Saglıcakla kalın

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Motosiklete başlamadan önce hayran olduğum model olan CBF 250 almayı düşündüm ancak almayı planladığım kişi motosikletin yağ yaktığını belirtti.

Hesaplarıma göre motosiklet ile yılda en fazla 2.000 - 3.000 km yol yapabilirim. ( Yazın işe gitmek,diğer mevsimler toplu taşımaya çıkmak )

Bu motosikleti almak bana pahalıya patlar mı ? Motosiklet 2006 model, 40.000 km deniliyor ama inanmıyorum açıkçası.

Alsam, reflektiye falan yaptırsam sorunsuz devam edebilir miyim ? Hobi amaçlı zorlamadan kullanmayı planlıyorum.

Bir de yağ yakma işinde 300 - 500 km de bir yağ ekleyip yola devam ediliyor mu ? Tek sıkıntı buysa benim motosikletin yağı zaten 1.000 km de değişiyor hali ile mevcut durumumu etkilemez diye de düşündüm ancak bilen arkadaşların yardımını / düşüncesini rica ederim.

Saygılar,sevgiler.
    %90 ihtimal kurye motorudur, 200000-300000km'dedir. Sadece piston silindir değişimiyle yola devam edebileceğini sanmıyorum.

Eğer gerçekten binici adamın motoruysa ve uzun süredir (4-5 yıl) adamın elindeyse... CBF250 için Çin malı piston silindir 200TL civarı. 100TL de işçilik versen... Gerçi egzantrik zinciri gergisi falan da değişicek, üst kapak, valfler, egzantrik de kötü durumdaysa değişecek.

Epey bir masraf çıkarabilir. İlle de alayım diyorsan kompresyon testi yaptır. Eğer kaçırmıyorsa düşünebilirsin. yoksa pek yanaşma bence(Yağ yakma, eksiltme sadece sekman aşınınca olmaz, subap lastiklerinden de yağ kaçırma olabilir. 10 yılda o lastikler muhakkak deforme olmuştur)

https://www.youtube.com/watch?v=AQpvEWf9vA8
    https://www.youtube.com/watch?v=AQpvEWf9vA8" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar,

Ufkumu bayağı genişleten yorumlarınız oldu,hepinize teşekkür ediyorum.

Eksik olmayınız.

Saygılar,sevgiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)