Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 VE R6 :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    megruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Merhabalar yaşım 19 2016 ya girmeden kısa bir süre önce A2 Ehliyeti almıştım fakat geçen gün polis çevirmesinde öğrendiğim kadarıyla bu ehliyet 2016 dan sonra kullandığım motora uygun değilmiş.bunu bende biliyorum fakat benim bildiğim kadarıyla 2016 öncesinde alınan ehliyetlerde bir değişiklik söz konusu değildi.kısa bir süre sohbet ettikten sonra gitmeme izin verdi en kısa sürede motorumu satmamı ehliyetimin gerektirdiği motoru almamı söyledi birde forumdaki abilerime kardelerime danışmak istedim..
    Motosikletim : R6
    Şimdiden teşekkür ederim..
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    benim bildiğimde 2016'dan önce ehliyet alanlar yeni yasadan muaf ama sadece yaş olarak muaf değiller.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    benim bildiğim kadarıylada öyle bana söylenen A2 ile 47 beygire kadar sürebilirsin altındaki motosiklet bu değerlerde değil dedi.2016 dan önce aldım tarihe bakın dedim,muaf olmak için 2016 dan x(hatırlamıyorum)süre a2 ehliyetinin olması lazımmış açıkcası çok saçma geldi araştırdım fakat her yerde farklı şeyler yazıyor.aileminde bana baskı yaptığı şu günlerde satmak zorunda kalmak istemiyorum.teşekkür ederim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    2016 oncesinde ehliyet alanlarin ehliyetleri A ehliyet olarak gecicek yaş farketmeksizin. Polis bence yanlis biliyor, gerci kim dogru biliyorki zaten bu yeni ehliyet isini 😂

Edit: en az 2 sene a2 ehliyet sahibi olmak gerekiyor. Hatirlayamadim pardon

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bu gün ehliyeti almaya hak kazanan bir (yılbaşından önce hak kazandı )yeğenimi gördüm daha kartı eline ulaşmamış ,elindeki geçici belgede A. A1ve A2 yazıyordu polis seni keklemiş veya kanunu tam bilmiyor
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    anladım sağolun genç olduğum için beni yemişte olabilir bilemiyorum ama o günden beri fazla trafiğe çıkamadım korkudan Şuanki ehliyetimle sürebiliyorum yani öyle değil mi ?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı megruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım sağolun genç olduğum için beni yemişte olabilir bilemiyorum ama o günden beri fazla trafiğe çıkamadım korkudan Şuanki ehliyetimle sürebiliyorum yani öyle değil mi ?
    R6 raceblue se sür diğer renklerden ise yassah
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Forza 250
    aslında bu arkadaşımız yeni ehliyet sisteminin neden çıktığına çok iyi bir örnek. Keşke alamasaydın arkadaşım yılbasından önce de keşke 20 yaşına kadar 35kw ya kadar bir motor kullanıp, tecrübelenip sonra r6 alsaydın. Aman güzel kardeşim altındaki makine otomatik tüfekten farksız. Lütfen onu satıp R25 felan al.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bu arkadaşımız yeni ehliyet sisteminin neden çıktığına çok iyi bir örnek. Keşke alamasaydın arkadaşım yılbasından önce de keşke 20 yaşına kadar 35kw ya kadar bir motor kullanıp, tecrübelenip sonra r6 alsaydın. Aman güzel kardeşim altındaki makine otomatik tüfekten farksız. Lütfen onu satıp R25 felan al.
    Endişelenmenizi çok iyi anlıyorum son zamanlardaki motosiklet sürücüsü kayıplarından dolayı fakat kendi tecrübeme güveniyorum kontrollü bir insan olduğumu biliyorum gereksiz atraksiyonlara girmiyorum yani.ilk motorum bu değil tabikide daha önce çok motorum oldu ufak tefek kaza tecrübelerimde oldu tabiki yaşımın getirdiği heyecandan dolayı aldım belki de bunu öneriniz ve düşünceniz için çok teşekkür ederim fakat şu saatten sonra zehir kanıma girmiş bulunmakta

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Sat allah aşkına al orta halli 45 beygire kadar bi motosiklet ne kendini kasıyorsun be mübarek
    R6 ehliyetinin şartlarına uygun değil bana kalırsa hayatından önemli de değil. bence böyle makineler uzun yıllar tecrübe edilip yaşın 30a dayanmasıyla alınmalı.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sat allah aşkına al orta halli 45 beygire kadar bi motosiklet ne kendini kasıyorsun be mübarek
    R6 ehliyetinin şartlarına uygun değil bana kalırsa hayatından önemli de değil. bence böyle makineler uzun yıllar tecrübe edilip yaşın 30a dayanmasıyla alınmalı.
    Ailemden birisi gibi konuştun resmen onlarda aynı şeyleri söylüyorlar bir eşin evin ailen olduğunda al en azından daha dikkat ederek kullanırsın falan filan.şu saatten sonra nasıl vazgeçeceğimi bilmiyorum istanbulda kullanması evet zor ve tehlikeli evet ama bilmiyorum ne yapacağımı şuan beni tatmin edecek motor bundan sonra ne olur kararsızım.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Ailemden birisi gibi konuştun resmen onlarda aynı şeyleri söylüyorlar bir eşin evin ailen olduğunda al en azından daha dikkat ederek kullanırsın falan filan.şu saatten sonra nasıl vazgeçeceğimi bilmiyorum istanbulda kullanması evet zor ve tehlikeli evet ama bilmiyorum ne yapacağımı şuan beni tatmin edecek motor bundan sonra ne olur kararsızım.
    ya yazdıklarına göre r6yı kullanmanda bi engel yok ama istanbul sen de diyosun r6yı başkasının hatalarını affetme ihtimalinin ne kadar az olduğunu benden daha iyi biliyorsun. bence bir karar ver sat al bi r25 ne kaybedersin daha 19 yaşındasın bi dallamanın yaptığı hatayla aileni üzmek istemezsin dinle beni dostum
    MimTolga bunu beğendi.
    Kontrol edebildiğin güç güldürür, edemediğin öldürür.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya yazdıklarına göre r6yı kullanmanda bi engel yok ama istanbul sen de diyosun r6yı başkasının hatalarını affetme ihtimalinin ne kadar az olduğunu benden daha iyi biliyorsun. bence bir karar ver sat al bi r25 ne kaybedersin daha 19 yaşındasın bi dallamanın yaptığı hatayla aileni üzmek istemezsin dinle beni dostum
    bunu düşünceğime emin olabilirsin sağol
    MotoGlock bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    kendi tecrübeme güveniyorum kontrollü bir insan olduğumu biliyorum gereksiz atraksiyonlara girmiyorum
    Kardeş rahmetli olan arkadaşların konularına bakarsan benzer cümleleri onlarda sarf etmiştir. 30-40 yaşında kendini bilen adamları canından eden bir alet 20 yaşındaki adamı daha çabuk götürür.
    Sen kendini biliyor olabilirsin ama, kendini bilmezin biri bi hareket yapar canından olursun.
    MotoGlock bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün ehliyeti almaya hak kazanan bir (yılbaşından önce hak kazandı )yeğenimi gördüm daha kartı eline ulaşmamış ,elindeki geçici belgede A. A1ve A2 yazıyordu polis seni keklemiş veya kanunu tam bilmiyor
    aynen 2016 dan önce sertifikanı aldıysan ve o zamanın a2 si ise yeni yasa ehliyeti olarak direk A ben değiştirdim yenisi gelmedi hala geçici belgede A yazıyor
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r6 var

yaşım 19 600rr vardı ondan sonra aldım

merak etmeyin iyi sürerim

r6 var

ehliyet işini ne yapcaz

r6 olduğunu söylemiş miydim ?

ailem de öyle diyor

r6 var 600rr kesmedi

bana mı sordunuz r6 var bende

ha tamam ben de bana sordunuz sandım, r6 var bende de odan şeyaptım
    berkcigdem ve AurorAbeam bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)