Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

plakam kayboldu geçiçi ruhsatı kaybettım olaylar karısık

Motovento
    REKLAM ALANI

oncelıkle selamun aleykum

bundan 3 ay once motorsıklet almıstım fakat ılk motorum deıldı neyse olaya geleım
    sigortası baya pahalıha mal oldu bende dedım yaza dogru yaptırırım

geçiçi ruhsatı vermıslerdı 3 4 tane kagıt onları kaybettim plakamıda sabah ya sollarken, yada bi yere taktım, sonuç olarak plakam gitti arkadaşlar, motor benım ustume fakat geçiçi ruhsatı kaybbetim plakamda kayıp bana birisi yardımcı olabılırmı bu işin içinden nasıl cıkarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    3 ay icinde gercek ruhsat gelmedimi adrese? ne yapacaksin geciciyi?

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    3 ay önce aldıgın motorun ruhsatını sana 2.5 ay önce zaten vermeleri gerekiyor.
    notere tekrar git akıl parası ödeyip evrakları iste =)

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Çalıntımı

arkadaslar motor calıntı deıl motor benım ruhsatı almam ıcın sıgorta yaptırmam lazımdı oyle bi kanun yokmu

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emniyete git sor

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    hayır ruhsatla sigortanın alakası yok

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Birincisi geçici ruhsatı ruhsata dönüştürme işlemi için sigorta yaptırman gerekiyor.İlk önce motorun sigortasını yaptır.Sonra gidip trafikten ruhsatını al.Geçici ruhsatın ömrü bir ay zaten.Sonrasında bir geçerliligi yok kağıt olması haricinde.Ruhsatı aldıktan sonra trafikteki ilgiliye plaka kaybettiğini şöyle sana bir kağıt verecekler onu götürür şoförler odasında plaka bastırmak için kullanacaksin.İşlemler silsilesi bu kadar.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birincisi geçici ruhsatı ruhsata dönüştürme işlemi için sigorta yaptırman gerekiyor.İlk önce motorun sigortasını yaptır.Sonra gidip trafikten ruhsatını al.Geçici ruhsatın ömrü bir ay zaten.Sonrasında bir geçerliligi yok kağıt olması haricinde.Ruhsatı aldıktan sonra trafikteki ilgiliye plaka kaybettiğini şöyle sana bir kağıt verecekler onu götürür şoförler odasında plaka bastırmak için kullanacaksin.İşlemler silsilesi bu kadar.
    Yanlış biliyorsun,aracın noter satışı yapildiktan sonra sigorta yapılsın veya yapılmasın adresinize emniyet ruhsatın eksik sayfasını yolluyor.Sigorta şirketlerinin pazarlama taktiği,yaptirmadan ruhsat çıkmaz yalanı.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Biri polisi arasın hemen
    AKIN17 ve caglar48 bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış biliyorsun,aracın noter satışı yapildiktan sonra sigorta yapılsın veya yapılmasın adresinize emniyet ruhsatın eksik sayfasını yolluyor.Sigorta şirketlerinin pazarlama taktiği,yaptirmadan ruhsat çıkmaz yalanı.
    Dediğinde haklısın. Ama noterden satışı aldıktan sonra eğer adresine gelmesini beklemeden emniyete gidersen, görevli polis memru sigorta yaptır öyle gel diyor vermiyor. Bu sigorta şirketleriyle alaksı yok. Devletimiz ağ olsun bizi çok düşünüyor. sigortasız gezmemizi istemiyor...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır ruhsatla sigortanın alakası yok
    AKSİNE, plakalı olsun veya 0 motor plakasız olsun RUHSAT ÇIKMASI İÇİN mutlak surette SİGORTA ile başvuru yapılır.
    Satan kişi sigortayı iptal ettirmedi ise bile ruhsatta isim değiştiğinde otomatikman geçersiz olur.
    Plaka değişikliğinde önce eski plakaya ve yeni sahibine sigorta düzenlenir, Yeni plaka çıktığında ise değiştirilir.

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Motor ikinci el ise zaten O dediğin yaprağı aldığın kişiden alırsın, yalnız O birinci yaprağın bir önemi Yok.Ruhsat sigorta yapmadan ne adrese gelir nede trafikten alabilirsin.Trafiğe gidip ruhsatını isteğinde sigorta poliçesini ister.Bu arada trafikten ruhsati çıkartmak ücretsizdir.

Motosikleti
    honda pcx
    Bu bir yalan değil. Aracını aldıktan sonra sigortanı yaptırmadan emniyete git bakalım ruhsatını veriyorlar mı vermiyorlar mı ? Sana trafik polisinin tek diyeceği git kardeşim sigortanı yaptır gel

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    ruhsat icin sigorta yaptırman şart sonrasında trafikten ruhsatını alabilirsin.
    ama ruhsatla sigortayla ugraşmadan plaka dersen. mühürlü plakayı cıkartman zor. app plaka yaptır diyecegim lakin onada trafik polisleri takık olmadık yerde cevirirler ruhsat yok sigorta yok plaka app astarı yüzünden pahalıya mal olur

Alıntı Ufuk ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsat icin sigorta yaptırman şart sonrasında trafikten ruhsatını alabilirsin.
    ama ruhsatla sigortayla ugraşmadan plaka dersen. mühürlü plakayı cıkartman zor. app plaka yaptır diyecegim lakin onada trafik polisleri takık olmadık yerde cevirirler ruhsat yok sigorta yok plaka app astarı yüzünden pahalıya mal olur
    haklısın ruhsatı almam ıcın 5 ay sigorta yapmadım diye zam yapmışlar korkunç para istiyolar ya o yuzden ben
    bu sigortayı yaptırmadan mühürlü plakayı cıkarma ihtimalım varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ay önce aldıgın motorun ruhsatını sana 2.5 ay önce zaten vermeleri gerekiyor.
    notere tekrar git akıl parası ödeyip evrakları iste =)
    3 ay ıcınde deıl 1 hafta ıcınde bıle gelme sansı vardı fakat sıgorta yaptırmam lazımdı ve cok para ıstıyolar dıye yaptırmadım ben o yuzden sımdı 5 6 ay cıvarı oldu 2 katı ıstıyolar bide zam geldi bomba oldu resmen yandım plakayı cıkarmam gerek

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Sigorta yaptırmadıgın her ay için %5 zam ödersin, nereden biliyorum 380 liraya yaptırmadım senin gibi 1200 lira ödedim oradan biliyorum.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cebinden bir demet para çıkacak başka çaren yok

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta yaptırmadıgın her ay için %5 zam ödersin, nereden biliyorum 380 liraya yaptırmadım senin gibi 1200 lira ödedim oradan biliyorum.
    Aylık ceza 20 lira yapar, kaç ay sigorta yaptırmadın da 1200 ödedin?

Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylık ceza 20 lira yapar, kaç ay sigorta yaptırmadın da 1200 ödedin?
    aylık ceza yüzde 5 ile 10 arası adamla temın konustum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)