Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

honda pcx 125 ile 150 arasında bir fark yok 150 lik artısı nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda PCX 125
    merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır 2013 model pcx 125 kullanıyorum çevremde 3-4 kişide pcx 2015 150 modeli var test ettim 2 motoruda uzun yoldada kullandık

iki motorda tek kişi 110 km hız görüyor ve hız kesici devreye giriyor

start stop özelliği iki modeldede var

benzin deposu 125 pcx motorum 25 tl ye doluyor ve 240 km gidiyorum

150 pcx 35 tl ye doluyor 310 km gidiyor

su deposu pcx 125 te sele altında 150 de ayaklık yanında

125 cc ve 150 cc sele altı aynı hacimde

hızında herhangi bir özelliğinde artı bulamadım

gelelim asıl konuya benim 125 cc pcx de farlar ampul (ben xenon taktırdım) 150 cc modelinde led

gecen bır arkadasım motoru yatırdı farı kırıldı 150 lik modelde 950 tl ödedi komple değişiyor 125 cc modelde 800 tl

camurluk 1 ay once 100 tl ye degıstırdım honda bayisinden arkadasın camurluk 230 Tl ye degıstı 150 cc

ayrıca 150 lik modelde ledlerden 1 tanesi veya bir kaçı sorun oldugunda komple far kafa degısıyor yanı 950 tl oduyormusuz ama 125 cc de 10 TL ampulle olayı cozuyorsunuz

ben şimdi 150 cc olan modeldeki satış stratejisini anlamadım şahsen sanki yedek parçadan para kazanılmak için uretılmiş bır motor 2 motor arasında bir fark göremedim hızlanmaları gıdısı bıle aynı benzin deposu hariç ama yedek parcada 150 lik tam bir sömürme politikası gibi geldi bana

aynı hondanın ilk activaları sactan cıkartıp sonraki modellerini plastık cıkarması gibi.! yedek parcadan kazanıyor aynı modelin yeni versıyonlarında kazıklanıyormuyuz peki biz ozaman eski activalar servis yüzü görmüyor çünki. ( kafamda deli sorular :D :D )

pcx 150cc artısı ne şimdi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Menzil desek

Motosikleti
    honda PCX 125
    fark bumu şimdi

Motosikleti
    honda pcx
    Farkı tasarımı, gösterge tablosu, komple led aydınlatması ki bırak kendi sınıfını neredeyse sınırlı sayıda motosikletlerde bu var, ve artı o led sistemi eski kara düzen ampulden çok daha uzun ömürlü.

Parçasına gelecek olursak evet yeni olduğu için sizin motorunuzdan maalesef pahalı ve parasını verseniz bile 2 ayda zor getiriyor honda. Ama 2 sene sonra bu motorunda daha yeni modeli çıktığında bu parça fiyatları da düşecek. O zaman da o modeli eleştireceğiz neden böyle ne farkı var diye.

Sonuçta otomobillerde böyle, motor, şanzuman ve yürüyen aksam aynı ama kasada hafif değişiklikler yaparak yada ufak bir makyajla millete satmaya devam ediyorlar.

Sonuçta kapitalist bir devirde yaşıyoruz , kısacası firmalar işinize geliyorsa mal bu diyor ister al, ister alma diyor.

Farkı var yada yok senin motorunun sıfırı yok o yuzden almak isteyenler bunu almak zorunda.

Peki sizin kıyaslama amacınız nedir. Yenisinden beklentinizi honda'ya yazarsınız belki isteklerinizi dikkate alır ve istediğiniz özelliklerde motor üretirler tabi ki makul düzeyde istekleriniz varsa.

Alıntı orhan saygin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır 2013 model pcx 125 kullanıyorum çevremde 3-4 kişide pcx 2015 150 modeli var test ettim 2 motoruda uzun yoldada kullandık

iki motorda tek kişi 110 km hız görüyor ve hız kesici devreye giriyor

start stop özelliği iki modeldede var

benzin deposu 125 pcx motorum 25 tl ye doluyor ve 240 km gidiyorum

150 pcx 35 tl ye doluyor 310 km gidiyor

su deposu pcx 125 te sele altında 150 de ayaklık yanında

125 cc ve 150 cc sele altı aynı hacimde

hızında herhangi bir özelliğinde artı bulamadım

gelelim asıl konuya benim 125 cc pcx de farlar ampul (ben xenon taktırdım) 150 cc modelinde led

gecen bır arkadasım motoru yatırdı farı kırıldı 150 lik modelde 950 tl ödedi komple değişiyor 125 cc modelde 800 tl

camurluk 1 ay once 100 tl ye degıstırdım honda bayisinden arkadasın camurluk 230 Tl ye degıstı 150 cc

ayrıca 150 lik modelde ledlerden 1 tanesi veya bir kaçı sorun oldugunda komple far kafa degısıyor yanı 950 tl oduyormusuz ama 125 cc de 10 TL ampulle olayı cozuyorsunuz

ben şimdi 150 cc olan modeldeki satış stratejisini anlamadım şahsen sanki yedek parçadan para kazanılmak için uretılmiş bır motor 2 motor arasında bir fark göremedim hızlanmaları gıdısı bıle aynı benzin deposu hariç ama yedek parcada 150 lik tam bir sömürme politikası gibi geldi bana

aynı hondanın ilk activaları sactan cıkartıp sonraki modellerini plastık cıkarması gibi.! yedek parcadan kazanıyor aynı modelin yeni versıyonlarında kazıklanıyormuyuz peki biz ozaman eski activalar servis yüzü görmüyor çünki. ( kafamda deli sorular :D :D )

pcx 150cc artısı ne şimdi ?
    Tamamen yanlışsın. Bu saydıkların PCX 150 değil, yeni kasa pcx'dir. Bu kasanın 125 cc versiyonuda var yani. 2014 yılının ikinci yarısında çıkan yeni kasa. Önceki motorumdu hatta. Deposu 40 tl dolduğu oluyordu, farları leddi ve 125cc idi.
    Ne fark derseniz, koltuk daha rahat ve tip daha iyi bence...

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Sizdeki 2013 eski kasa sanırım.Yeni kasa olduğu için fiyatların değişkenlik göstermesi normal.Ayrıca pcx 150 118kmde kesiciye giriyor ve 125'e göre kalkışta daha seri.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Kalkış Hızlanma aynı değil ve sele daha rahat, ledler öyle zırt pırt bozulan yada patlayan bişey değil tasarım cok daha şekil olmuş. Ayrıca göstergeler daha güzel alımlı, eğer düzgün kullanılırsa 150 125 arası zaten yakıt sarfiyatı fark etmez. Sizinki 125 vs 150 değilde eski kasa yeni kasa farkları olmuş. Ama sıkıntı yok pcxler kardeştir

fevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DeLi 650
    4 yıllık bir Pcx 125 kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim.

Yeni kasa 150 Pcx ile büyük fark var. Kısaca bilgi vereyim.

Çakmak soketi eklenmiş
    Saat eklenmiş
    Sele ortasındaki gereksiz parça kaldırılmış
    Sele altına erişim kolaylaşmış sele istenilen mesafede durabiliyor
    Depo büyümüş menzil uzamış
    Led farlar aydınlatmayı iyileştirmiş
    Ayrıca start stop durunca aküye yüklenmeyi azaltmış
    Amortisörler ve süspansiyonda fark edilir rahatlama var.
    Çekiş 125 e göre güçlenmiş.

Sıkıntılar ise:
    Aynalar hala iyi değil bence
    Lastikler hala aynı sertlikte
    Anahtarı çekince nedense kontak kapağı kilitliyor.

Bence yine de sınıfında şu an en iyi motor.
    Memento-Mori bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)