Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Mobil Uygulama

Motovento
    REKLAM ALANI
    dragistan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650 Classic - 2004
    Merhaba arkadaşlar,

Facebook'ta Motor-In mobil uygulaması sayfası var. Sitesinde geri sayım var, Türkiye'nin ilk mobil uygulaması olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    içeriği ne acaba.

Motosikleti
    Bir motosiklet uygulamasında neler ister insan?

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    neler ister

Motosikleti
    İsteyenin bir yüzü yapmayanın iki yüzü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Sayfa da bu yazı var; Mobil uygulama ve diğer ağları üzerinden işleyecek olan Motor-In, öncelikle en büyük soru işareti olan ‘Kaliteli Servis-İşçilik’ sorusunu ortadan kaldırmayı amaç edinmiştir.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Ooooo servisleri kullanıcıların oylayacağı bir sistem gelirse ortalık karışır
    oggomoggo bunu beğendi.

Motosikleti
    Café Racer
    Hocam konuyla ilgili linki paylaşır mısınız lütfen?

Motosikleti
    Facebook sayfası bu; https://m.facebook.com/profile.php?id=151064161927396

servislerin yorumlanması kaliteli iş yapanlar için ve kullanıcı için çok faydalı olur.
    *Heka bunu beğendi.

yani rant yaratabilecek bir uygulamadan söz ediliyor.

Motosikleti
    Facebook'ta da herkes servisin sayfasına ya da kendi sayfasına yazıyor ama kim görüyor bunu. İyisini de görmüyor kötüsünü de görmüyor çoğu zaman.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Ilk 2-3 ay cokguzel gider ondan sonra serviscikler para yatirmaya baslayinca tirttt

Motosikleti
    Yatırım maliyetini karşılamaz o servislerden gelecek para. Değmez yani. Dolayısıyla öyle bir şey de olmaz. Hee şansını deneyen olmaz mı elbette olur Türkiye'de 3 milyona yakın kullanıcı varken 5000 servisten 300 400 tanesi para verecek diye girilmez bu işe.

5000 servisden 300 400 tanesinden yıllık 300 500tl alırsın köşe olursun.. 300*300tl = 90bin tl
    buradaki reklam sayesinde app de bedavaya gelir, tek gider, app yazılırken harcanan zaman ve markete yüklemek için verilen haraç olur.. akabinden sisteme üye bedeli yatırmayıp girmeyen kişilerin işlerini baltalamış olursun. her 2 yüzüde keskin bıçak bu işin.

Motosikleti
    Matematik doğru ama hocam bu işin diğer türlüsünü düşünüyorum ben Tadından yenir mi o zaman?

valla pek yenceni sanmiyorum, ben ustamı değiştirmem veya servisimi, zaten bi sıkıntı olsa başka servise geçerim.
    akabinde bu app nin değerli olabilmesi, etik şartların çok iyi bir şekilde yerine getirilmesi, ve büyük çapda reklam yapılım motor severlerin app ye sahip çıkmasını gerektirir..

bence bu app yi kilit yapacak uygulama, misal bazı spesifik işlerin hangi ustalar tarafından en iyi şekilde yapılabileceğini göstermesi,
    fiyat vermesi, ustalar tarafından insanların kazıklanmasının önüne geçmesi, vs gibi ince noktalarda insanlara yardımcı olursa işe yarar hale gelir yoksa, sen kalk servis listesi ver bu daha iyidir de, o iş olmaz sadece o şekilde.

şurasıda bir gerçek, herkez en iyi uyerden en uygun işini yaptırmak ister, peki 2 3 parti insanlar servisler ekmek yemesinler ölsünlermi, büyümenin kuralına aykırıdır bu rant işi, akabinde en son türkiyenin şuanki hali gibi olur, bazıları zep zengin, bazıları zep vakir..

bir iş yeri kötü hizmet veriyorsa bilerek, zaten kendi kendini baltalıyordur, fazla ayakda kalamaz, ya kendini düzeltir ya bu diyardan gider, balki maddi durumu müsait değildir hurda hovarda işler yapıyordur, siz şimdi kendini düzeltmek için gereken vaktide elden alırsanız, işsiz güçsüz ordusuna insanlar eklersiniz. bir lift alamayacak kadar parası olmayan servisler var kısıtlı imkanlarla çalışıyorlar.. devlet vuruyor birde halk vursun tam olur ))

şurasınıda unutmamak lazım, bir servis iyi olabilir, ama başka bir servis başka konulardada iyi olabilir, yani burada sen topdan bir servise puan verip önerirsen o olmaz o iş yine..

bunlar kabaca aklıma gelen konular liste uzayabilir, dedimya işin etik ahlaki boyutu daha önemli, bence sen bu app yi yapıp, bir gelirde elde edip o geliri sisteme üye olmayan diğerkişilerle bir miktar paylaşıp onların ayakda kalmasına yardımcı olup bir müddet sonra onlardanda bir aidat alıp bir havuz oluşturup böyle değişik bi sistem kursan kucaklayıcı olsa ) ütopyamı kurdum ne oldu..

Motosikleti
    Bak buna eyvallah. Doğruya doğru. Zaten bu uygulamada kullanıcılar senin o saydiklarini belirtiyor olur herhalde. Yani geçmiş deneyimlerini eski veya yeni hangisiyse yazar ki bir başkası bunu bilsin. En güzeli de dediğin gibi kullanıcıları kollayan bir yapı yok zaten. Burada iddia ise tam olarak bu deniyor. Baksana açıklamaya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Kendi başıma gelen olay; sırf servis motorla ilgilensin diye lastik değiştim alarm taktım vs. Hani sen işi iyi yap ben hakkını yemem diye. Onlar ne yaptı lastiği sikmamis bile az daha E-5'te ölüyordum. 3-4 servis degistim iyisini bulana kadar iyisi de kenarda bir dükkandı. Şimdi böyle biryerde o adamin ustaligi zayi olmaz öbürünün de sırf adi var diye bahtiyar olmaz.

burda mühim olan parayı verenin düdüğü çalmasına engel olmak. ozaman niye para verecek, işte burda bir denge yakalanmalı, tabi bu durum parayı verenin hoşuna gitmeye bilir ) bilmiyorum herkezin yararına bir denge kurulmalı.

Motosikleti
    o da iyiymiş. Valla çok güzel olacak bence dediğin gibi ama sen ben yani kullanıcı sahip çıkacak. Zaten vardır kesin başka şeyler de sırf liste işi değildir bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Sen para vermelerine takıldın ya o yüzden sıkıntı Para yoksa işin içinde? Hadi bir senaryo daha patlat Ütopya da olabilir

Motosikleti
    Arkadaşlar bu başlığı da açmıştı; http://www.motosiklet.net/forum/moto...etlinligi.html

Buradan da videosunu paylaşalım, belki görmeyen vardır.

https://www.facebook.com/MotorinApp/...8192299214582/

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    beta sürümü youtube kanalındaki video çekmişlerdi ;) ticari yürümesse iş yapar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)