Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Bu motorları kullanmak ayıp mı?

Katılımcı sayısı
56. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Çok ayıp!

15 26.79%
  • Neresi ayıp!

41 73.21%
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu motosikletlere binmek ayıp mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Cg ve cublardan nefret ediyorum. Üstündeki lerden değil. Araçları fayton gibi süsleyen zevksiz adamları sevmiyorum.

Zorlamı sevicem anasını satim. Sevmiyorum karşim, muhattab olmam ehii

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    yalnız burda kotu tıpe 125 cc ornek verılmıs sanırsam,buna katılmıyorum,bılhakıs 125cc lık yamaha n max gorunusu gayet ıyı yada karı kız ornegı verılecekse yamada delıgth bır cok kız ıcın kocaman trıumph dan cok daha dıkkat cekıcı gelecektır.

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    hayır ayıp degıl ama senın bu konuyu acman ayıp olmus

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Her gün başım eğik utanarak geziyorum Şaka bir yana, benim gördüğüm; ss tayfa arasında sadece tasarıma bakan tayfa kızlara şekil yapıyorken, cruiser tayfada sadece tasarıma bakan tayfa:"bak benimki daha büyük" kafasıyla hareket ediyor :D Şekilci olmayalım, oldurmayalım

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    bazi motosikletlere binmek ayiptir ağalar.neden ayiptir?bunun cevabi turk halkinin gen haritasinda yatiyor.
    taa kucuklukten beri birbirimize hava atma eksenli yetistiriliyoruz. 3-5 yasinda ki bebeye ailesi oyuncak alir.cocuk gider bunun uzerinden arkadaslarini ezer.diger cocuklarin ailesi altta kalmaz,gider daha iyisini alir.büyürüz, lisede arkadaslarimiza aldigimiz cep telefonlari uzerinden ustunluk kurariz.giydigimiz kiyafet markalarindan baski yapariz.cebimizde para olmamasi onemli degil.yeter ki altta kalmayalim daha iyisine sahip olalim.yetiskin bireylerin oyuncaklari ise araba,yat,motosiklet vs vs..dir.hepsinde oldugu gibi bunda da gosteris yapmak zorundayiz.cunku boyle gorduk,boyle yetistirildik,dna'miz boyle kodlanmis.bunun herhangi bir cozumu yok.motosiklet ve arabada, pahali olan modeller statu gostergesi kabul edilir ve trafikte ona gore tepki alirsiniz.yamaha ybr kullanan kuryenin uzerinden gecmek isteyen suruculer,honda goldwing gordugunde trafikte önünü ilikler.
    keza kiz-erkek iliskileri de gosteris uzerine kuruludur.aksini iddia edenlere kesinlikle itibar etmeyiniz.'ben erkegin statusune,maddi imkanina ve fiziki guzelligine bakmiyorum.'diyen kizlara da 'yaww he he' diyip geciyoruz.dolayisiyla alacagin motosikletin pahali olmamasi veya gosterissiz olmasi kesinlikle ama kesinlikle hanende eksi puandir.kafe onune yamaha r1 cekenin sansi ile honda cbf150 cekenin sansi ayni mi yani.dogada bile erkek hayvan disiye gore daha gosterisli.o bile havasini atmadan,diger erkeklere gore arti puan toplamadan disiyi elde edemiyor.
    yani diyecegim su ki; bu ulkede bazi motorlara,bazi sebeplerden dolayi binmek ayiptir.ulke komple sıkıntılı bir gen mirasina sahip.ona gore yasayip,ona gore hayatimizi sekillendiriyoruz.para buldam bugun, ilk crf250l'yi satar,crf1000l alir ve yanina da harley davidson 883 iron cekerim.yaparim yani bunu neden yapmayayim.
    her konuya dalmisim kusura bakmayin

Motosikleti
    yamaha crypton 2012
    Cebimdeki paraya bakar ona göre motora göre binerim çinli veya japon önemli değil benim için. Önemli olan onunla mutlu olmam rüzgarı hisstmem

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazi motosikletlere binmek ayiptir ağalar.neden ayiptir?bunun cevabi turk halkinin gen haritasinda yatiyor.
    taa kucuklukten beri birbirimize hava atma eksenli yetistiriliyoruz. 3-5 yasinda ki bebeye ailesi oyuncak alir.cocuk gider bunun uzerinden arkadaslarini ezer.diger cocuklarin ailesi altta kalmaz,gider daha iyisini alir.büyürüz, lisede arkadaslarimiza aldigimiz cep telefonlari uzerinden ustunluk kurariz.giydigimiz kiyafet markalarindan baski yapariz.cebimizde para olmamasi onemli degil.yeter ki altta kalmayalim daha iyisine sahip olalim.yetiskin bireylerin oyuncaklari ise araba,yat,motosiklet vs vs..dir.hepsinde oldugu gibi bunda da gosteris yapmak zorundayiz.cunku boyle gorduk,boyle yetistirildik,dna'miz boyle kodlanmis.bunun herhangi bir cozumu yok.motosiklet ve arabada, pahali olan modeller statu gostergesi kabul edilir ve trafikte ona gore tepki alirsiniz.yamaha ybr kullanan kuryenin uzerinden gecmek isteyen suruculer,honda goldwing gordugunde trafikte önünü ilikler.
    keza kiz-erkek iliskileri de gosteris uzerine kuruludur.aksini iddia edenlere kesinlikle itibar etmeyiniz.'ben erkegin statusune,maddi imkanina ve fiziki guzelligine bakmiyorum.'diyen kizlara da 'yaww he he' diyip geciyoruz.dolayisiyla alacagin motosikletin pahali olmamasi veya gosterissiz olmasi kesinlikle ama kesinlikle hanende eksi puandir.kafe onune yamaha r1 cekenin sansi ile honda cbf150 cekenin sansi ayni mi yani.dogada bile erkek hayvan disiye gore daha gosterisli.o bile havasini atmadan,diger erkeklere gore arti puan toplamadan disiyi elde edemiyor.
    yani diyecegim su ki; bu ulkede bazi motorlara,bazi sebeplerden dolayi binmek ayiptir.ulke komple sıkıntılı bir gen mirasina sahip.ona gore yasayip,ona gore hayatimizi sekillendiriyoruz.para buldam bugun, ilk crf250l'yi satar,crf1000l alir ve yanina da harley davidson 883 iron cekerim.yaparim yani bunu neden yapmayayim.
    her konuya dalmisim kusura bakmayin
    İşte budur ağzınıza sağlık

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Motora binmek hiçbir zaman ayıp olmadı ve olmayacaktır,esas motora binmesini beceremeyenlere ayıp, keşke nostaljik bir VELOSOLEX olsada binsek, bizim gençliğimizde bisiklete takılan motorlar vardı, motor merdeneyi çevirir merdanede arka tekerleğe sürterek çevirirdi önce pedalla hareket eder sonra levyesiyle motoru geri dönen tekerleğe sürttümü pırrrrrrrrrrrrrr diye çalırdı ama herkesde alamazdı, sen binmeye devam et günü gelince en güzeline sahip olursun inşallah.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    COQ'un dediği gibi güzel yazmış.. malesef durum bu. misal en basitinden yemeğe gitsen diğer modellere göre düşük bütçeli bişeyle gidince şuraya çek, az ileri al, kapının ilerisine koy derler. başka bişeyle gidince kıskançlık ve hasetle de olsa zorla gülerek hoşgeldiniz derler. yani iki ucu kirli değnek. bu yüzden kişilikle ön plana çıkmak her zaman en doğru olanıdır. şimdi hangisine istersen bin
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    O motosiklete binmek ayıp değil ayıplayanlar en büyük ayıbı yapıyorlar
    Fakat o motorun üstünde akrobasi hareket yapanlar egzoz sökenler hiçbir ekipman takmıyarak
    Trafikte zikzaklar çizerek gidenler en büyük ayıbı bunlar yaparlar

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Yeni yorumlar geldikçe ortalık karışacak motoru bir statü aracı olarak görmeden her motor güzeldir, yeterki üstündeki sürücü "adam" olsun daha net bir tabir ile "götü kalkmasın" ...

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    en beğenmediğin ucuz motorla trafikte ferrariden hızlı ve çabuk gidersin,ve bu motor seni istediğin yere getirir götürür,,hiç olmaması daha mı iyi,,duraklarda otobüs bekleyenlerin yanından geçerken kim onların yerinde olmak ister düşünün birkere,

o motoru beğenmeyen adam otobüs metrobüs falan beklerken denk gelipde,gel seni götüreyim de bakalım ne olacak,bu ucuz motor binmem diycekmi

en adiside olsa hiç kimseye minnet etmeden ve otobüs,minibüs,metrobüs vs. beklemeden istediğin anda istediğin yere gidip istediğin saatte kimsenin keyfini beklemeden geri dönebileceğin motorun varmı,,gerisi TRAŞ

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    Kafenin onune kimin ne cektigi cok umurumda degil de ben o kafede otururken karsimdaki insanla sohbetimi etkileyecek sekilde, kafenin onune gelip sacma sapan boyutlarda ses cikaran egzozlarina ara gazi veren tipler varya ah iste onlarin motorlarindan degil motorculuklarindan utaniyorum.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Hemde ne ayıp. İnsanda biraz utanma olur

Arkadaş boş ver millet ne derse desin. Böyle hissettiğinde eleştirdiğin "millet ne der" insanlarından farkın kalır mı?

Sen memnunsan hayatına bak, keyfini çıkar.

Daha önce racing makinem vardı, çok şekil bir makineydi gören dönüp bakardı, ama rahat edemediğim için sattım gittim Mondial EX3 aldım. Önemli olan senin seçimlerin.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Bizim toplum gösterişi ve aşağılamayı seviyor. Lise sondayken elektrikli scooterimla okula giderken kask ve mont giyerdim. Millet "OOOO R6 kaska baaaak monta baaak beaaa" falan diye dalga geçerlerdi. Şimdi 500cc motora biniyorum, "kanka bea cok gusel" falan... Yahu scooter olunca niye dalga geciyordun? O da bi ulasim araci. Kendileri minibusteler haberi yok.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Neden küçük cc kullanmak ayıp mı? Her ne olursa olsun önemli olan ekipmanlı, bilinçli, kurallara uyarak vs.. kullanmaktır. Biz apaçi olup ekipmansız, bilinçsiz, kurallara uymadan kullanan direkt 600cc alıp kaza yapıp ölen insanları da gördük. O yüzden iyi eleştiri yapıp doğru düşünmemiz lazım.

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Merhaba arkadaşlar. Eleştirdiğim konuyu yanlış anlayan arkadaşlar şu cümlelerimi gözden kaçırmamalı. "Kendi zevkiniz için elbette istediğin motoru alma hakkına sahipsin" "Özgürsün tabi, yap yap! "
    Burada asıl değinmek istediğim olaylardan biri yeni başlayıp da o kötü görülen motorlara tenezzül etmeyip(binmeye utanıp) motor zevkinden mahrum kalmaları.
    Kendim de yaşadım bunları. Burada o kadar çok abilerimiz yazıp çizdi ki ; önce ekipman sonra kalan para ile motor diye. 100 km hızlara çıkar hemen hemen en düşük CC li motorlar. Sen tam ekipman bu motora binersin, herkes sana "Sanki o koca cebere ye biniyor şu çocuğun havalarına bak!" der. Oysa bu insanlar tam bir salatalıktır. Güzel bir dille anlatırsın, neye binersen bin bu kıyafetler şart diye. Bir otobüs yolculuğumda sözde motordan çok anlayan bir salatalık, bana "100 CC motora montla binersen sana gülerler" demişti. Bu baskılara boşboğazlıklara aldırmadan motosiklet zevkini sefasını sürmek lazım.Biz, bizim gibi böyle motorları kullanan arkadaşlara destek olmalıyız. Adam sırf tipi güzel motor pahalı diye motor almıyor, nedeni sadece bu ayıplayan salatalıklar.Dizlik takmayı mont giymeyi hatta ve hatta kask takmayı korumaktan ziyade artistik amaçlı giyildiğini zanneden insanlar mevcut. Biz böyle konular ile birbirimize destek olalım ki forumda "Yeni başlıyorum ama o 600cc cbr çok hoşuma gidiyor ben onunla başlayayım lütfen yoksa kullanmam başka motor, havam olsun biraz" kafasında olan motorsever arkadaşlarımız kalmasın. Bilinçli, kurallara uyan ve kendi canını düşünüp ekipman ile gezen insanlar, bu tür insanlardan çok daha iyidir. Eleştireceğiz ki bilinçlenelim.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takmayın böyle şeyleri kafanıza. Gösterişi seven bir milletiz ve bunu değiştiremessiniz.
    Türk milleti birşey alacağı zaman "ihtiyacım var mı?" sorusunu sormaz. "Bunu alırsam elalem beni beğenir mi?" sorusunu sorar.
    Guzel tespit yapmissiniz.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Ben motora değil, üstündeki insana bakıyorum. Üstündeki İnsan ise zaten kendisini hemen belli ediyor. Bir de insanımsı varlıklar var. Motordan hatta yaşamdan nefret ettiriyorlar.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Eski motorum ybr idi wolfle pulsarla yarışa girmedim değil ama kazanmayı bırakın izlerini bile göremedim şimdi sym wolf kullanıyorum motor 8 saniyede 100 çıkabiliyor ve sadece 4. Viteste ybr nin son hızına çıkabiliyor o yarışlar ancak istanbul trafiğinde sizin lehinize sonuç verebilir bence.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)