Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Akrapovic taktırmak mantıklı mı ?

Katılımcı sayısı
9. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

1 11.11%
  • Hayır

8 88.89%

CBR125r a Akrapovic Egzozzz :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Merhabalar Arkadaslar

Honda CBR 125r motosikletim var.. Öncelikle hız olarak, gorünüş olarak motorum beni tatmin ediyor..

Motorumun parcalari honda yetkili servislerde bulundugu sürece ki en azından 10 yıl boyunca daha dağıtacagindan en az 10 yıl daha binmeyi düsünüyorum...

Motorumu degistirecek olursamda satmak yerine yanina büyük birsey alirim ileride diye düşünüyorum ...

Kitapciginda kullanim ömrü 10 yıldır yazıyor ... Ancak ben motorumun parcalarini buldukça değistirip kullansam ilerde bana sorun çıkarir mi ? Kitapciktaki 10 yil ibaresi metal yorgunlugundan mi kaynaklanmaktadir ? Hiç yağmur almayan , kapalı garajda olmasina ragmen şase de çürümeler olabilir mi ?

Son sorum : Motorumu uzun yıllar kullanacagimdan akrapovic egzoz taktirsam performans hava filtresi ile ( performans beklemiyorum ) sadece zevk icin sizce mantikli midir ?...

Tesekkurler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

10 yıl kuralını devlet koyuyor, honda ülkeye aracı sokup satmak istiyor ise 10yıl kullanım ömrü için garanti vermek zorunda.

bence 125cc bir motora masraf yapmak pek akıl kaarı değil..
    cıbırlover1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    mantığı boşver canın istiyorsa yap içinde kalmasın
    weirdo1 bunu beğendi.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr125r lara turkiyede akrapovic varmiydikine? Bence boyle dusunuyosan,motorsikletini a dan z ye kendi zevkine gore degistirebilirsin.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tak veya takma hocam 10 yıl ile ne alakası var bunun 125 cc dediğiniz motor 10 bin küsür tl olmuş, gidonuna bilezik bile takarım
    weirdo1 ve qsaaar bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Kafa zehir adamdaki

95 model racingler var 98 bmw ler .Demek 10 yıl değilmiş .

Motosikleti
    CBR 125R
    Arkadaşlar 10 yıl muhabbeti kullanma kılavuzunda Hondanın yazdığı ömür olduğu için yazdim.. Bir motorun motoru on numara çalişmaya devam edebilir gidisinde de sorun olmayabilir .. Ancak bunu firma metal yorgunlugu göze alarak yaptıysa motorum 2013 model oldugundan 10 yıl sonra metal yorgunluğuna göre hayatımı riske atabilir.. Ne de olsa hareketli her parçayı değistirsemde bilyalar rulmanlar gibi , şasiyi yada arka maşayı değistiremem... Bunun icin sizlerede sormak istemistim 10 yıl muhabbeti buradan geliyor...

Türkiyede akrapovic cbr125 icin satisi suan icin yok.. Ancak akrapovic distrubütör Korlas ile getirtecegim full headerlı cbr125 ler icin olan özel üretimden ...

Aslında ne kadar mantıklı bilemiyorum ama elimdeki motor bu ve ben motorumu seviyorum allah kaza bela musibet göstermessede satmayı düsünmüyorum ... Yakıt avantaji parça fiyatlari cok uygun honda da ... Ama hala mantık olarak sadece zevk ve farklilik olsun diye akrapovic taktirmali miyim büyuk soru isareti var aklimda

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 10 yıl muhabbeti kullanma kılavuzunda Hondanın yazdığı ömür olduğu için yazdim.. Bir motorun motoru on numara çalişmaya devam edebilir gidisinde de sorun olmayabilir .. Ancak bunu firma metal yorgunlugu göze alarak yaptıysa motorum 2013 model oldugundan 10 yıl sonra metal yorgunluğuna göre hayatımı riske atabilir.. Ne de olsa hareketli her parçayı değistirsemde bilyalar rulmanlar gibi , şasiyi yada arka maşayı değistiremem... Bunun icin sizlerede sormak istemistim 10 yıl muhabbeti buradan geliyor...

Türkiyede akrapovic cbr125 icin satisi suan icin yok.. Ancak akrapovic distrubütör Korlas ile getirtecegim full headerlı cbr125 ler icin olan özel üretimden ...

Aslında ne kadar mantıklı bilemiyorum ama elimdeki motor bu ve ben motorumu seviyorum allah kaza bela musibet göstermessede satmayı düsünmüyorum ... Yakıt avantaji parça fiyatlari cok uygun honda da ... Ama hala mantık olarak sadece zevk ve farklilik olsun diye akrapovic taktirmali miyim büyuk soru isareti var aklimda
    Bence sen 10 yıl boyunca cbr125'i sürerken aynı anda para biriktir gider bi cbr daha çekersin altına

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı manofsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sen 10 yıl boyunca cbr125'i sürerken aynı anda para biriktir gider bi cbr daha çekersin altına
    Hahaha öyle bir düsüncede var aslinda aklımda Birikim hesabı açtırıp 6 7 yıl biriktirip 0 km f700 gs full+full almak gibi zaten 6 7 yılda iyice pişer yaşlanınca da rahat bir motor alırız

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Anketi mi de yanıtlayabilirseniz benim çok yardımcı olacak , teşekkürler

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Kardeş bizim burda bir tane çocuğun cbr125 inde var akrapoviç egzoz yalan yok sesi güzeldi 1500 liraya aldım demişti ama 1,5 sene oluyor ondaki başka bir motorundu büyük ihtimalle(cbr250,ninja250vs.) ama 125 de uyuyor zaten.Tigerin TRİ-780 modeli var r6 ya bile takılıyor.Ama akrepin çakması orjinalinden çoktur o yüzden sana tavsiyem çıkma veya sıfır tiger egzoz alman istediğin zaman satarsın susturucusuda var bir arkadaşım kullanıyor sesi çok güzel.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)