Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipmanlar tamam sıra motorda

Motovento
    REKLAM ALANI
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor almayı kararlaştırdığımdan beri yani bir kaç aydır forumu takip ediyorum. Sağolsun herkesten ufakta olsa sürekli bilgileri kapıyoruz. Bugünde bazı kurallardan birine uyarak motordan önce ekipman işini halledeyim dedim ve biraz uzakta olsa(1.30 saat) Bostancı tarafında bir mağazaya gittim. Aslında sadece kask, eldiven ve dizlik alıp gelecektim. Kask olarak Shark Speed R2 seçmiştim dizlik olarakta ideal birşey vardı aklımda. Ancak gittiğimde Speed r2 modelini orda olmadığını öğrendim ve bende başka kasklara baktım. Derken ona yakın fiyatlarda fiberglass ne yazık ki iç vizörsüz bir kask daha buldum. Normalde full siyah alacaktım ama bunda beni çeken birşeyler vardı. Kardeşimle birlikte gitmiştim spartan ı al diyip tutturdu. Umarım pişman etmez bu kask. Ayrıca bir kaç ek malzeme daha aldım. Fotoğraflarla o kısımları da anlatayım

Önce kasktan başlayayım. Gittiğim yerde XL modeli olmadığı için depodan getirip direk eve gönderim yapacaklar. Almayı düşündüğüm kask 1100 tl ydi bu kask bana 870 tl ye geldi. Fiberglass bir kask.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...ski_18154.html

http://www.mediafire.com/view/sl7o17...-helmet-2.jpg#

http://www.mediafire.com/view/6fufs9...ra-mc-1_04.jpg

Montu aslında fuar da almayı planlıyordum ancak alacağım motora renk olarak uyması ve benim üzerimdeki hali biraz hoşuma gitti ve gelmişken alayım dedim. Ayrıca hafif göbek var buna rağmen çok güzel görünüyordu. Pek araştırmadım ama Revit markasının sağlam olduğunu biliyorum. İç korumaları mevcut. Mont 4 mevsim iç kısmı çıkarılabilir. İstanbul sonuçta yazın bile çok soğuk olabiliyor diye(geçen sene temmuz a kadar yağmur yağdı ve hava soğuktu) 4 mevsim alma tercihi yaptım. 930 Tl monta ödedim.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...ncu_21777.html

http://www.mediafire.com/view/n33s2g...205_201821.jpg

Bu da eldiven ve montlu halim

Eldiven için aslında 200 300 TL bütçe ayırmıştım ama mont araya girince bütçe düşürüp daha ideal yazlık bir eldiven aldım. Telefonu rahatça kullanabilme kısmı hoşuma gitti eldivende. 100 Tl eldivenlere ödedim.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...ncu_18170.html

http://www.mediafire.com/view/bav94m...205_201844.jpg

Normal de pantolon almayacaktım sadece dizlik alacaktım ama orda arkadaşın bahsettiği konu aklımı çeldi ve aldım. Düştüğünüzde sürtünme mevzusu var ve normal pantolonun bu konuda koruması olmayacağından ideal bir fiyata alayım dedim. Şuan mavi den bir kot alsanız 150 tl ödemek zorundasınız. Bu pantolon çift kat ayrıca dikişleri 4 kez yapılmış iç kısmı kevlar koruma ve ayarlanabilir dizlikleri mevcut haliyle bana 350 tl ye geldi.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...lonu_7420.html

http://www.mediafire.com/view/4dm63go969364z6/20160205_202001.jpg

Ayrıca birkaç ekstra malzeme aldım. Daha motoru almadan disk kilidini aldım. Ayrıca yanında düşük seviye ilk yardım kiti ve motorun üstüne yapıştırmak için Kan grubu sticker seti aldım. Kilide 120 tl yardım kitine 15 tl ödedim. Stickerları arkadaş sağolsun beleşe verdi.

Durumlar bundan ibaret arkadaşlar. Normalde bu kadar şey almayı planlamıyordum ama gidip görünce farklı oldu . Genel olarak seçimlemiri forumdan aldığım bilgilere göre yaptım. Umarım bir sıkıntı çıkmaz bu ürünlerde. Bilgiler için teşekkürler forum ahalisi

Motor olarak Duke 200 ABS versiyonu almayı planlıyorum. Henüz arayıştayım ama önümüzdeki hafta içerisinde alma ihtimalim yüksek. Motor pek sürmedim sadece 3 saat kurstan verilen. Ancak Honda'nın eğitim kurslarından 2. se yazıldım bu ayın ortasında ona gideceğim. O zamana kadar trafiğe çıkmayı planlamıyorum alsam bile.

Eğer satan varsa Duke 200 Abs, kesinlikle turuncu, KM si 10 bin civarında, varsa ekstralar onları da belirtirsiniz özel mesajda.
    ardacik bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    ekipmanlar cok guzel lakin 3 saat tecrube ile duke 200 isi biraz sakat, duke 200 akrobasi motorlarindan biri, 200 luk olusu seni kandirmasin..

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de aynı şekilde önce ekipmanı kilitleri vs aldım hatta bisiklet için kullandığım wd40 fiber bezler fırçalar vs bile hazırdı.En iyisini yapmışsınız gerçekten Umarım her şey gönlünüzce olur Bu arada ABS de size ilk zamanlarda baya yardımcı olacaktır çünkü genelde ilk kazalar kontrolsüz frenleme ya da frenleyememe yüzünden oluyor. Şimdiden hayırlı olsun
    127 bunu beğendi.

overprotec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel seçim kazasız sürüşler dilerim
    127 bunu beğendi.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    ne güzel bir başlangıç her şey gönlünüzce olsun kazasız sürüşler.
    127 bunu beğendi.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekipmanlar cok guzel lakin 3 saat tecrube ile duke 200 isi biraz sakat, duke 200 akrobasi motorlarindan biri, 200 luk olusu seni kandirmasin..

Dostum zaten kesinlikle ilk hafta trafiğe çıkmayı planlamıyorum. Kurs eğitimi olarakta zaten 10 gün sonra Honda eğitime katılacağım. Hem ordan öğrendiklerim hemde kapalı alanda kendi başıma sürmemle filan baya bir geliştiririm kendimi diye düşünüyorum.

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Güzel seçim Ekipman önceden toparlaman senin için gayet iyi olmuş.
    127 bunu beğendi.
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Adimlarin on numara tebrik ederim ayrics duke gercekten baslangic icin bazi hatalarini affettirmeyebilir cok Torklu bi motosiklet eğitim e hocalarin onayı olana kadar devam et ve usanmadan eger duke alirsan surekli pratik 0 8 ciz frenleme calis her gun ypmaya calis
    127 bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok iyi yapmissin ekipmanlarin guzell kaskida begendim guzel indirim yapmislar bence. duke 200 de guzel secim egitimde alicam diosun simdiden kazasiz belasiz guzel gunlerde kullan
    127 bunu beğendi.

Alıntı Emreaygn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adimlarin on numara tebrik ederim ayrics duke gercekten baslangic icin bazi hatalarini affettirmeyebilir cok Torklu bi motosiklet eğitim e hocalarin onayı olana kadar devam et ve usanmadan eger duke alirsan surekli pratik 0 8 ciz frenleme calis her gun ypmaya calis
    Bakalım dostum ehliyet kursunun eğitimi gayet iyi gitti. Kalkışta sıkıntı yaşıyordum ama motorun dandikliğine veriyorum. Debriyajı hissettirmiyordu. Önce kesinlikle kapalı alanda motora alışıp yavaştan önce küçük trafikli yerlere sonra hafifden otobana kayıcam. Zaten okul ev arası için aldım. Okulda sefaköy de mecbur otobanı kullanacağım.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Aman otoban surusune dikkat, otoban normal yollara benzemez trafik yuksek suratte akar, yavas gidemezsin arkanda kamyonlar siraya girer, hizli gideceksen tecrubeli olman lazim acil durumlarda kacis fren arac filtreleme konum.. hemen cikma otobana egitimde alsan ustune km koymadan egitime guvenme.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Güzel ekipmanlar, hayırlı olsun. Özellikle kaskın Snell onaylı olması çok iyi. Ancak dikkatimi montun sırtlığı olmaması çekti. Sırtlık işini kesinlikle ihmal etme hatta sırtlık ve göğüslük olarak satılan ekipmanlardan almanı tavsiye ederim ; Icon Stryker Vest, Spidi Defender vb.
    127 bunu beğendi.

Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel ekipmanlar, hayırlı olsun. Özellikle kaskın Snell onaylı olması çok iyi. Ancak dikkatimi montun sırtlığı olmaması çekti. Sırtlık işini kesinlikle ihmal etme hatta sırtlık ve göğüslük olarak satılan ekipmanlardan almanı tavsiye ederim ; Icon Stryker Vest, Spidi Defender vb.

Onu yazmayı unutmuşum sanırım. Motorun içerisinde sırt koruma koymak için yer var. Bende başta ayrı alayım diyordum meğer bu mavi sırt korumaları direk montun içine monte edilebiliyormuş. Ekstradan onu da aldım dün.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)