Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt 125 vs Duke 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar karar veremiyorum hangisini seçeceğimi. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    duke125 derim abs var . eger abs benim icin onemli degil derseniz mt125 ama sonucta 125 motor perrformans acisindan pek bidey beklemeyin guvenligi secin derim

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    ktm candır cannn

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Alıntı ceyhun383 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm candır cannn
    Gerisi heycandır

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Ramazan ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar karar veremiyorum hangisini seçeceğimi. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
    Motora yeni başlıyorsanız abs li bir motor tercih etmenizi tavsiye ederim. Can kurtarır. Tabi motosiklette her işin başı eğitim ve ekipman. Hatırlatmakta fayda var...

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Aslında çok güzel bir kıyaslama ama muhtemelen burada birazdan birbirine sataşanlar olacaktır.

Duke 125 ile mt 125 her ikiside sınıfının en güzel motorları fakat ben tercihimi abs li olan duke den yana kullanırdım. abs her zaman çok önemli bir özelliktir hatta bence standart olarak sunulması gereken bir şeydir.

Tip olarak ise duke daha çok hoşuma gidiyor. Fakat mt nin parçaları duke göre biraz daha ucuz olacaktır. Örneğin 75 tl olan bir parça mt de muhtemelen 60 - 65 tl olacaktır gibi.

Sonuçta bu motorlar 125 cc olduğu için öle çok bir performans beklemeyin her ikiside aynıdır , bu durumda sizin bence en önce abs durumunu değerlendirmeniz gerekiyor ki bu ciddi bir durumdur. Bu durumdan sonra tip - kalite vs kıyaslaması yapmanız gerekir ki dediğim gibi birbirlerine gayet yakın motorlar bunlar zaten. Her ikiside gayet kalite motorlar üreten 2 firma.

Arkadaşlar ilk motorum olacak yani abs onemli bir fark oluyor bu durumda

yosemite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X crossrunner
    Ben de geçen sene aynı ikilemde kalmıştım. MT 125 te karar kılmıştım. ABS olmaması dezavantaj gibi görünse de bence agresif kullanmayacaksanız motorun dinamiklerini anlamanız açısından daha iyi. Duke daha canlı ve seri bildiğim kadarıyla. MT nin görüntüsü daha cc'li bir motormuş gibi. MT 125 i 3000 km de sattım. Hiç bir gün beni üzmedi. Duke un daha agresif sürüleceğine ve kesinlikle ABS ihtiyacı olacağını düşünüyorum. Son olarak şunu söyleyeyim , nihayetinde 125 cc, en fazla 1 bilemedin 2 yıl içinde sıkılacaksın. Hangisine gönlün kayıyorsa al onu, ikisi de güzel motor.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    ikisinide kullanmadım. renk ve şekil açısından ktm diyorum. bence daha gösterişli. hem abs de varmış

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Motosikletimde abs olsa bugün kaza yapmayacaktım mesela. Yerde 6-7 metre sürüklenmeyecektim. Dizliğin kırılmasıyla yırttık bu sefer ama bir dahakinde nasıl olacağını bilemeyiz. O yüzden kesinlikle bu klasmanda arayacağın tek özellik güvenlik olsun. Zaten geri kalan her şey de duke 125'te var.
    MimTolga bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimde abs olsa bugün kaza yapmayacaktım mesela. Yerde 6-7 metre sürüklenmeyecektim. Dizliğin kırılmasıyla yırttık bu sefer ama bir dahakinde nasıl olacağını bilemeyiz. O yüzden kesinlikle bu klasmanda arayacağın tek özellik güvenlik olsun. Zaten geri kalan her şey de duke 125'te var.
    boxerda abs olsa ne işinize yarayacak acaba

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boxer'dan bahsetmiyor bence, absli bir motor kullanıyor olsaydım demek istemiş olabilir.
    Draconian bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs'nin çalışma mantığını bi yala yut, cevabını bulursun.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Özellikle ilk motorunuz olacağı için kesinlikle abs'li duke 125 derim.

Mt125 kullanmadım ama oğluma aldığımız ilk motoru olan duke 125'i kullandım.
    Gerçekten çok dengeli ve kaliteli bir motosiklet. Hızı da sizi epey bir süre idare eder.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)