Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Tavsiyesi önce bi okuyun..

Motovento
    REKLAM ALANI
    muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Sitede okadar konu açılmış hepsini okumama rağmen çözüm olmadı o yüzden konu açma gereği duydum.Şimdi arkadaşlar 800 liraya kadar kask bakıyorum hani en fazla zorlasam 1000 lirayı geçemem oda en uç ihtimal şöyle az ses alan pinlocklu biraz rahat bi kask bakıyorum önerileriniz nelerdir.

Benim baktıklarım nolan n86 birde fuara gelecek olan n87'si
    shark skwal-s700-s900

mt revenge kullanıyorum kask kafama 1 beden büyük bununda etkisiyle ankaraya fazer 600 ile yolculuk ettik 200 200 gittiğimiz için ugultu kafamdan 2 gün sonra geçti böyle bir eziyet daha görmedim İstanbul'dan 3 saat sürdü gitmemiz ama bana 3 yıl kadar yorucu ve sesli geldi tavsiyelerinizi yada bu inceledigim kasklar arasından kullanan varsa yorumlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Agv k5 bakabilirsin Bell inde uygun bi kaç sağlam modeli var.bugün eşime caberg stunt diye bir kask aldım policarbon henüz sharp testine girmemiş yeni ancak biçok modeli 5 yıldızlı idi moto plus da arkadaş da önerdi bakmanızı tavsiye ederim
    muhammetcon bunu beğendi.

Merhaba,
    Bende yeni kask alma sürecindeyim. Henüz gidip denemesemde yaptığım araştırmalar sonucu 800 TL'ye kadar olan kasklar arasında en alınabilir olanları
    1- HJC IS-17
    2- Nolan N87 (fiyat henüz belli değil) tahminim 800-900 arasında
    3-Agv K3 SV
    Fuarda gidip bakacağım ama HJC alacağım gibi.. Sharp testinden 5 yıldız alan bir kask

Motosikleti
    Forza 250
    Arkadaşlar kaskların kafa yapılarına göre farklı kabuk yapıları vardır. Hangi kaskın hangi kabuk yapısına sahip olduğunu aşağıdaki linkte verdiğim siteden bakabilirsiniz. Burada önemli olan kafa yapınızı belirlemek ve uygun kaskı almak.

http://www.webbikeworld.com/motorcyc...met-shapes.htm

1000 TL civarında seçeneklerin agv k5 ve shark speed-r olabilir. Kafana denemeden almamanı tavsiye ederim. Kaskı kafana tak ve en az 15 dk kafanda kalsın, kaskı çıkartınca iz yapan, kafana baskı yapan bir bölge var mı onu tespit et. Kolay gelsin
    muhammetcon, themaniacjoe ve barodi bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kafaniza buyuk kask kullanmayin tabi. Ancak ses az cok her kask ta vardir. Ben cok sessiz kask kullanmadim simdiye kadar. Kafama cok iyi uyan ARAI bile oldukca gurultulu.

Uzun yolda kulak tipasi kullanin. Yurt disinda cok yaygin. Rahat edersiniz. Uzun sureli ruzgar sesi duym,a kaybina da yol acabiliyormus.
    muhammetcon ve aquarist4 bunu beğendiler.

Shark speed r teksas modeli var bende.aradigin ses yalitimi ise hic bakma bu modele.disardaki ses ile icerideki ses ayni.

Motosikleti
    Forza 250
    Kulak tıkacını şehiriçi dışı sürekli kullanıyorum, düşünülenin aksine kulak tıkacı dış dünyayla bütün ilişkinizi kesmiyor. Rüzgar sesi gibi sesleri filtreliyor. Ben linkteki tıkacı kullanıyorum tavsiye ederim. Sessiz kask diye birşey yoktur zaten...
    http://www.motomaxonlineshop.com/alp...ulaklik-pmu280

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı se7enup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Bende yeni kask alma sürecindeyim. Henüz gidip denemesemde yaptığım araştırmalar sonucu 800 TL'ye kadar olan kasklar arasında en alınabilir olanları
    1- HJC IS-17
    2- Nolan N87 (fiyat henüz belli değil) tahminim 800-900 arasında
    3-Agv K3 SV
    Fuarda gidip bakacağım ama HJC alacağım gibi.. Sharp testinden 5 yıldız alan bir kask
    fiyatları belli hoca motosuperstore den bakabilirsin bende fuardan bakmayi düşünüyorum aslında ama kullanıcı yorumları daha önemli bence o yüzden konu açtım.
    Only Ride..

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Ses istemiyorsan ki uzun yol falan yapıyorsan bence hiç istememelisin = schuberth

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    200 200 gitmemeyi deneyin hele bi belki çözülür siz de şuna kask tavsiyesi veriyosunuz fazer 8miste 200mus de töbe est
    feti_can bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulak tıkacını şehiriçi dışı sürekli kullanıyorum, düşünülenin aksine kulak tıkacı dış dünyayla bütün ilişkinizi kesmiyor. Rüzgar sesi gibi sesleri filtreliyor. Ben linkteki tıkacı kullanıyorum tavsiye ederim. Sessiz kask diye birşey yoktur zaten...
    http://www.motomaxonlineshop.com/alp...ulaklik-pmu280
    Düşündüğünün aksine sessiz kask vardır arkadaşım. Ona Schuberth diyorlar. Fullface kask konforu tecrübeyle sabittir. Ama 1000 lira bütçe ile sadece hayal.. Ben 2012'de Shuberth S1 Pro'yu nakit 1100 Lira'ya almıştım ki şimdi fiyatlar uçuk..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Marushin 999 RS2 fiyati 1000 tl, Japon, 1100 Gr tas fiber, kafanda varligi zor hissediliyor buna mutakip kullaklikla kullanmak lazim ama o hafiflik icin deger.. Shap 5 yildizdir, inanilmaz guclu bir kask, bu da kamyon testi :

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marushin 999 RS2 fiyati 1000 tl, Japon, 1100 Gr tas fiber, kafanda varligi zor hissediliyor buna mutakip kullaklikla kullanmak lazim ama o hafiflik icin deger.. Shap 5 yildizdir, inanilmaz guclu bir kask, bu da kamyon testi :
    Hocam sen temmuz gibi almıştın sanırım kaskı 6 aydır kullanıyorsun. Son görüşün nasıl ? İçmalzemelerin durumu iyi mi ? Süngerlerde felan bir deformasyon var mı ? Vizörü çizildi mi ? Buğu olayı nasıl ? Pinlock takılabiliyor mu ?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen temmuz gibi almıştın sanırım kaskı 6 aydır kullanıyorsun. Son görüşün nasıl ? İçmalzemelerin durumu iyi mi ? Süngerlerde felan bir deformasyon var mı ? Vizörü çizildi mi ? Buğu olayı nasıl ? Pinlock takılabiliyor mu ?
    Ic malzeme cok kaliteli hicbir deformasyon yok gerci cok sik motor kullanamadim ama sehirler arasi yolculuk olsun sehir ici kullandim..bugu olayi onceki caberg e gore cok iyi bugulanip hemen kayboluyor.. dis dunya seslerini cok duyuyorum sanirim o da kaskin hafifliginden kaynakli..double ring baglantiyada alistim en guvenlisi o biliyorsunuz.. kamera da taktim.. suan ici hala siki oldugundan bir intercom takamadim.. trafikte cok dikkat cektiginide soyliyeyim neon sari.. hic bir yerinde cizik olusmadi..
    jesse bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum shark speed r2 var ona da bakabilirsin Fiber glass bir kasktır.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ic malzeme cok kaliteli hicbir deformasyon yok gerci cok sik motor kullanamadim ama sehirler arasi yolculuk olsun sehir ici kullandim..bugu olayi onceki caberg e gore cok iyi bugulanip hemen kayboluyor.. dis dunya seslerini cok duyuyorum sanirim o da kaskin hafifliginden kaynakli..double ring baglantiyada alistim en guvenlisi o biliyorsunuz.. kamera da taktim.. suan ici hala siki oldugundan bir intercom takamadim.. trafikte cok dikkat cektiginide soyliyeyim neon sari.. hic bir yerinde cizik olusmadi..
    Cevap yazdığınız için teşekkürler, kazasız belasız kullanın kaskınızı. Fuarda stand açıyormu Tekay bilmiyorum ama kaskı bir canlı görmek istiyorum. Kask ihtiyacım var çünkü. Shark Speed-R, AGV K-5 aklımda olan diğer kasklar.

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 200 gitmemeyi deneyin hele bi belki çözülür siz de şuna kask tavsiyesi veriyosunuz fazer 8miste 200mus de töbe est
    ne diyosun bilader ?
    Only Ride..

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitede okadar konu açılmış hepsini okumama rağmen çözüm olmadı o yüzden konu açma gereği duydum.Şimdi arkadaşlar 800 liraya kadar kask bakıyorum hani en fazla zorlasam 1000 lirayı geçemem oda en uç ihtimal şöyle az ses alan pinlocklu biraz rahat bi kask bakıyorum önerileriniz nelerdir.

Benim baktıklarım nolan n86 birde fuara gelecek olan n87'si
    shark skwal-s700-s900

mt revenge kullanıyorum kask kafama 1 beden büyük bununda etkisiyle ankaraya fazer 600 ile yolculuk ettik 200 200 gittiğimiz için ugultu kafamdan 2 gün sonra geçti böyle bir eziyet daha görmedim İstanbul'dan 3 saat sürdü gitmemiz ama bana 3 yıl kadar yorucu ve sesli geldi tavsiyelerinizi yada bu inceledigim kasklar arasından kullanan varsa yorumlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.
    Kask için arkadaşlar güzel yazmışlar zaten ses için ben kulak tıkacı aldım birsürü 15tl verdim sadece çok iş görüyor bence uğultu gidiyor sadece motorun sesi daha net geliyor kesinlikle herkese tavsiyemdir kulak tıkacı
    akjenas ve muhammetcon bunu beğendiler.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    N86 kullaniyorum belki benim kafa yapimla alakali olacak ama diger denedigim kasklara gore en rahat kafama oturan n86 N86 olmustu. Havalandirmalar ve pinlock performansi baya iyi fakat ses performansi da bunlarin tam tersi 100 km uzerinde rahatsiz ediyor. Yukarida arkadasin yazdigi gibi onceliginiz ses ise schuberth.

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Teşekkürler hocam..
    Only Ride..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)