Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza Geçirdim. Bilinçsizce Kapıyı Açan Varlık Yüzünden.

Motovento
    REKLAM ALANI
    REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Motorsikletle değil ehliyeti aldım ama daha motor yazın :/ Ben iyi bir bisiklet sürücüsüyüm haftada 3 kez 40/50 km lik turlar yapıyorum ama her seferinde biriyle kavga ediyorum çok dangalak var. Kazada geliyorum diyodu zaten. Sultan ahmete gitmiştim geri dönünce eyübe doğru şeridin en sağından gidiyorum Tamam biraz hızlı gidiyorum ama çokta değil. Trafik sıkışık 6/7 metre civarı önümdeki opelin ön kapısını açtı kadın ne bir aynaya bakmak var direk açıyor ben o sırada frene asıldım bağırdım kadın anladı Kapıyı çekicekti ama nafile kapıya çarptım. Kapının yukarsından takla attım ön tarafa kafam yere vurdu öyle takla attım ama Kask vardı Kask hayat kurtardı gerçekten Kask olmasaydı belkide ölmüştüm ama sırtım çok ağrıyor. Muhteşem şöför bi hastaneye bile götüreyim demedi sanki hiç bişey olmamış gibi bende şoktayım zaten adam indi nasılsın dedi bastı gitti. Babamı aradım 15 dakkaya geldi hastaneye gittik önemli bişey yok dediler şaşırmadım değil sırtım kötü çünkü.Bisikletle böyleyken motoru alınca neler yaşiyicam çok merak ediyorum. Yandığım nokta adamın plakasını almayı unuttum polise filan giderdim belki ceza filan yazarlardı. Neyse çok uzattım artık ortadan gidicem en sağdan gidince atlayan insanlarmı dersin dilenci çocuklarmı dersin sıkıldım onlardan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Iki tekerciysen alisacaksin dostum. Yapabileceğin en iyi şey full koruma gezip temkinli davranmak.

Bu arada olmediysen polisin yapabileceği birşey yok, ölürsen ilgilenirler oda ailene baş sağlığı dilemekten öteye geçmez.
    bindiregandi, MimTolga, efizikci ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanıp sönen flash lambalardan taktır. Aynaya kimse bakmasa bile ister istemez yansıması dikkat çeker. Sessizce arabanın yanına sokulunca farkedilmek zor oluyor.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    REASON kardeş kusura bakma ama seni budaklı odunla kovalamak lazım kapının üstünden uçacacak kadar nasıl gidiyordun sağ şeritte.. araç açar kapıyı bakar bakmaz sen kendine bakacaksın, bisikletlede herkesle kavga ediyorum diyorsun, sürüş disiplinini gözden geçirmen gerekiyor kanımca ki sonuçları ağır başka birşeyler yaşamayasın..
    Okan Sinan Ocan, GB79 ve qezgin bunu beğendiler.

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    REASON kardeş kusura bakma ama seni budaklı odunla kovalamak lazım kapının üstünden uçacacak kadar nasıl gidiyordun sağ şeritte.. araç açar kapıyı bakar bakmaz sen kendine bakacaksın, bisikletlede herkesle kavga ediyorum diyorsun, sürüş disiplinini gözden geçirmen gerekiyor kanımca ki sonuçları ağır başka birşeyler yaşamayasın..
    Çok hızlı gitmeye gerek yokki Bisiklet 29 jant seleyide yüksek kullanıyorum çoğu arabadan yüksekteyim. Arabada astraydı zaten tam çarpmaya yakın birazda ben atladım gibi yoksa yapışırdım sonuç daha kötü olurdu.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok hızlı gitmeye gerek yokki Bisiklet 29 jant seleyide yüksek kullanıyorum çoğu arabadan yüksekteyim. Arabada astraydı zaten tam çarpmaya yakın birazda ben atladım gibi yoksa yapışırdım sonuç daha kötü olurdu.
    Geçmiş olsun trafikte hepsinin bir canavar olduğunu ve herşeyi yapabileceklerini aklında çıkarma birde naçizane tavsiyem ucuz da olsa action cam alman. Kamerayı görenlerden bazıları biraz uzak duruyor en azından,ayrıca tekrar tekrar izleyip ben nerde yanlış yaptımı görebilirsin her sürüşün sonrasında.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    geçmiş olsun da kadın sunroof danmi çıkmalıydı sağda duran aracın kapısı açılır bunu aklından cikarip duramayacağınız hızlarda araya girerseniz sonuç budur..
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsikletle değil ehliyeti aldım ama daha motor yazın :/ Ben iyi bir bisiklet sürücüsüyüm haftada 3 kez 40/50 km lik turlar yapıyorum ama her seferinde biriyle kavga ediyorum çok dangalak var. Kazada geliyorum diyodu zaten. Sultan ahmete gitmiştim geri dönünce eyübe doğru şeridin en sağından gidiyorum Tamam biraz hızlı gidiyorum ama çokta değil. Trafik sıkışık 6/7 metre civarı önümdeki opelin ön kapısını açtı kadın ne bir aynaya bakmak var direk açıyor ben o sırada frene asıldım bağırdım kadın anladı Kapıyı çekicekti ama nafile kapıya çarptım. Kapının yukarsından takla attım ön tarafa kafam yere vurdu öyle takla attım ama Kask vardı Kask hayat kurtardı gerçekten Kask olmasaydı belkide ölmüştüm ama sırtım çok ağrıyor. Muhteşem şöför bi hastaneye bile götüreyim demedi sanki hiç bişey olmamış gibi bende şoktayım zaten adam indi nasılsın dedi bastı gitti. Babamı aradım 15 dakkaya geldi hastaneye gittik önemli bişey yok dediler şaşırmadım değil sırtım kötü çünkü.Bisikletle böyleyken motoru alınca neler yaşiyicam çok merak ediyorum. Yandığım nokta adamın plakasını almayı unuttum polise filan giderdim belki ceza filan yazarlardı. Neyse çok uzattım artık ortadan gidicem en sağdan gidince atlayan insanlarmı dersin dilenci çocuklarmı dersin sıkıldım onlardan.
    Bisikletle orta şeritten gitmenizi tavsiye etmem, motosiklet gibi gaz açıp kaçamazsınız, dört tekerler üstünüzden geçer mazaallah.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Arkadaşlar kapı açma mevzusu ne yazık ki karşı tarafa yükleyebileceğimiz bir sorumluluk değil. Arabada yaşlısı, çocuğu, bu konuyu düşünemeyecek, sürücü olmayan bir sürü yolcu olabiliyor. Biz bile zaman zaman unuturken ne yazık ki onlardan bu durumu düşünmelerini beklemek, olmayacak duaya amin demek. Bu yüzden bizler olabildiğince önlem almalı, illa ki oradan gitmemiz gerekiyorsa her an durabilecek şekilde yavaş gitmek şart. Aksi takdirde her türlü zararı bize olur.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ben şunu merak ettim: hızın tahminen kaç km/s idi?
    hangi şeridin en sağı?

6-7 metre önündeki engele çarpınca üzerinden uçtuğuna göre hızın da fazla konumlanman da yanlış. ha ben neden sana suç buluyorum? kendi hatalarını görmezsen aynı b.k gene gelir başına.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Yasal olarak kapı açıp kazaya sebep veren suçludur. Trafik yönetmeliği madde 110.a açın bakın.

Motosikleti
    Kuba Çita 180 FC Ultra
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    ya kadınların bitanesidemi farklı olmaz arkadaş,,makinadan çıkmış gibi hepsi aynı be yaw,,ayna kullanma alışkanlıklar sıfır,yollar sanki onların gibi şuursuzca aniden sağa sola atlamalar sinyal bile yok,en sol şeride girip ,arkadakilerinin kornasına bile aldırmadan tin tin sürmeler,manevra kabiliyetleri zaten sıfır,insanı çileden çıkarırlar,,

hele bide telefonla konuşup araç sürdüklerinde bu tehlike 2 ye katlanıyor,,üstüne üstlük birde ikaz falan ederseniz,boku yediniz,ortalığı ayağa kaldırırlar suçlu siz olursunuz,hayatta hatalarını kabul etmezler,size ilk söyledikleri kelime GERİ ZEKALI ,siz siz olun trafikte kadın gördümü hemen yanından uzaklaşın,,

yanlansam yalan deyin,,bugüne kadar bir tane düzgününe raslamadım,1988 yılından beri araç kullanıyorum

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kadınların bitanesidemi farklı olmaz arkadaş,,makinadan çıkmış gibi hepsi aynı be yaw,,ayna kullanma alışkanlıklar sıfır,yollar sanki onların gibi şuursuzca aniden sağa sola atlamalar sinyal bile yok,en sol şeride girip ,arkadakilerinin kornasına bile aldırmadan tin tin sürmeler,manevra kabiliyetleri zaten sıfır,insanı çileden çıkarırlar,,

hele bide telefonla konuşup araç sürdüklerinde bu tehlike 2 ye katlanıyor,,üstüne üstlük birde ikaz falan ederseniz,boku yediniz,ortalığı ayağa kaldırırlar suçlu siz olursunuz,hayatta hatalarını kabul etmezler,size ilk söyledikleri kelime GERİ ZEKALI ,siz siz olun trafikte kadın gördümü hemen yanından uzaklaşın,,

yanlansam yalan deyin,,bugüne kadar bir tane düzgününe raslamadım,1988 yılından beri araç kullanıyorum
    Haklısınız hocam (gerçi benim daha pek bir tecrübem yok).Ben en çok kadınların araç kullanırken telefon kullanmasına deliriyorum.Sanki herşeyi süper hatasız yapıyorsun birde üstüne araba kullanıyorsun.Koltuğu en öne çektiğin halde yolu direksiyonun arasından görebiliyorsun birde üstüne tek elle araba kullanmaya çalışıyorsun ondan sonra sana farkettirmeden yanına gelip cama eldivenin tersiyle "pat" diye vurunca korkudan zıplıyorsun ama suçlu olduğunu bildiğin için sesini çıkartamıyorsun.Trafikte denk geliyorum tamponu bir yere sürtünce oturup ağlayanları acaba birini ezip öldürse ne yapar merak ediyorum.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    çok geçmiş olsun kardeşim...iyi daha ağır bir yaralanman olmamış..genelde bu tarz kazalarda el ayak parmak uzuv kopması gibi riskler var..bence çok şanslısın..bir kaç gariban sevindir şükret durumuna atlatmışsın...

overprotec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Benzer bir durumu bu akşam yaşadım. Selektör atmama aralıksız kornaya basmama rağmen adam hiç takmadı bile hatta dönüp ne var .... tarzında söylenip el kol bile yaptı. Allahtan önceden farkedip ucuz atlattım. Dua etsin acele işim vardı.

Dipnot bunu yanyolda iki şerit yolda sağ şeritte şoför kapısını açarak iki şeridi birden kapatacak şekilde yaptı ..... !
    Noktalara istediğiniz şahsi küfürü düşünebilirsiniz.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    "Shift", ","(virgül) ve "." (nokta) tuşlarının yerini öğrenmenizi tavsiye ederim.
    muhahha306 bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Oralarda mobese mutlaka vardır... Hakkını arayabilirsin.... Geçmiş olsun

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Shift", ","(virgül) ve "." (nokta) tuşlarının yerini öğrenmenizi tavsiye ederim.
    Adam kaza geçirdim diyor, ne acılar çektiği meçhul. Senin derdin nokta ve virgül
    Memento-Mori bunu beğendi.
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)