Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

13 şubatta ehliyet sınavım var napmalıyım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Napmalıyım nasıl çalışmalıyım nelere dikkat etmeliyim yardımcı olur musunuuz çok heyecanlıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sakin ol şampuan. Sınavda slalom, sekiz çizme ve düz bir levhanın üzerinde gitme gibi zamazingolar var. Sonra da trafiğe çıkacaksın.

Sürücü kursundaki eğitimcinin anlatması lazımdı bunları aslında.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin ol şampuan. Sınavda slalom, sekiz çizme ve düz bir levhanın üzerinde gitme gibi zamazingolar var. Sonra da trafiğe çıkacaksın.

Şampuan ne la?

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ya kurs çok kötü motosikletçileri iplemiyolar bile başka da kurs yok zaten motosiklet eğitimi veren

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    rahat ol orada herkes anadan dogma bılmıyor emın ol bır cogu belkı de ılk kez vıteslıye bınıyor olacak, sen rahat olduktan sonra motora bınınce zamanın nasıl gectıgını bıle anlamayacaksın. bırkac soru soracaklar kolay ve klişe sorular olacak matemetık ıslemı sormayacaklar sonucta =), sonrası slalom, çok kolay araları cok acık zaten rahat rahat yapılabılır, sekız de sıkıntı yasayan cok oluyor motorun onune bakma ılerıye bak onu da yaparsın ıllakı tam sekızın cızgısınde yapman gerekmıyor zaten o kadar net gorecek bır mesafede de olmuyorlar, sonra 2 metrelık duz bır hat uzerınde gıdeceksın onda da ılerıye bakman ve gazı kesmemen yeterlı, sonrası anı fren ve kacıs manevrası onlar da yola gore sen ayarlaycksın ama abartılacak seyler degıl. Trafıge kalırsan da kulaklı ıle senı zaten yonlendırıyorlar kaldı kı trafıkte motoru dusurmedıgın surece kalman zor. bu arada parkurda duscegını bılsen de ayagını yere sakın koyma genelde dusulmuyor cunku ama ayagın yere degerse kalırsın..

Option - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse YBR125
    Alıntı atheras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Napmalıyım nasıl çalışmalıyım nelere dikkat etmeliyim yardımcı olur musunuuz çok heyecanlıyım
    13 Subatta benimde sinavim var direksiyon bildigim kadariyla 13 subatta degil Ben yaziliya giricem

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı Option adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13 Subatta benimde sinavim var direksiyon bildigim kadariyla 13 subatta degil Ben yaziliya giricem
    Bende yazılıya gircem hocam

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Yaziliya calisan da yazilida kalan da kimseyi gormedim valla yaparsiniz sikinti etmeyin ;)

Dostum öncelikle merhaba.Bende ehliyetini yeni almış bi birey olarak kendi düşüncelerimi sana aktarmak istedim.Senin sorunun aynısını bende yaşadım ilgisiz eğitimciler vs vs... Öncelikle motor üzerindeyken sakin kalmaya çalış en önemlisi bu heyecan yapma olabildiğince odaklan ilk olarak bana motorun aküsü nerede motor kaç vitesli motoru çalıştır park lambasını yak uzun kısaları yak motorun fren aksamını tanıt motora yağ nereden konulur soruları soruldu bunları kesinlikle öğren(bilmiyorsan).Sonrasında parkur aşamasına geçiyorsun parkurda ben 2. vites de kullandım sürekli 1. viteste sürekli debriyaj gaz ayarı yapman gerekiyor çünkü.2. viteste çok daha rahat ediyordum tek işim gaz ve frenle olduğu için tabi çok frene basarsan stop etme olasılığın yüksek arka freni kullanırsan daha rahat edersin bu yüzden.Dubaları rahatlıkla geçebileceğini düşünüyorum bana en kolay gelen kısmıydı,8 çizerken ise olabildiğince çizgilere yakın dönmeye çalış ve bakışın sürekli gidiş yönünde olsun.Düz levhanın üzerine ise fazla hızlanmadan gel levhayı yakaladıktan sonra bakışını gitmek istediğin yere ayarla ve motora gaz ver.Manevra kısmıda sorun olmayacağını düşünüyorum.Trafiğe çıktığında ise ışıklara çok dikkat et ışıklara yaklaştığında kesinlikle yavaşla.Eğer bayır yukarı bir ışığa yakalanırsan kalkarken biraz daha gaz vermeye çalış.Son olarak sinyalleri kesinlikle es geçme özellikle tali yoldan ana yola girerken sinyal vermemek kalma riskini çok yükseltiyor.(Trafikte bildiğim kadarıyla kırmızı ışıkta geçmek birden fazla sinyal vermemek ve motoru stop etmek direk kalma nedeni bunlara dikkat et).Benim nacizane düşüncelerim bunlar tabiki burdaki arkadaşlara nazaran kat kat daha düşük tecrübe ve bilgiye sahibim sadece benim kendimce oluşturup dikkat ettiğim şeyler bunlardı ve ilk seferimde sorunsuzca geçtim.Yanlış düşündüğüm yada eksik olan şeyler olabilir eğer varsa arkadaşlar düzeltebilirse senin için daha iyi olur.Umarım yararlı olur sorunsuzca geçersin.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı batuhan1358 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle merhaba.Bende ehliyetini yeni almış bi birey olarak kendi düşüncelerimi sana aktarmak istedim.Senin sorunun aynısını bende yaşadım ilgisiz eğitimciler vs vs... Öncelikle motor üzerindeyken sakin kalmaya çalış en önemlisi bu heyecan yapma olabildiğince odaklan ilk olarak bana motorun aküsü nerede motor kaç vitesli motoru çalıştır park lambasını yak uzun kısaları yak motorun fren aksamını tanıt motora yağ nereden konulur soruları soruldu bunları kesinlikle öğren(bilmiyorsan).Sonrasında parkur aşamasına geçiyorsun parkurda ben 2. vites de kullandım sürekli 1. viteste sürekli debriyaj gaz ayarı yapman gerekiyor çünkü.2. viteste çok daha rahat ediyordum tek işim gaz ve frenle olduğu için tabi çok frene basarsan stop etme olasılığın yüksek arka freni kullanırsan daha rahat edersin bu yüzden.Dubaları rahatlıkla geçebileceğini düşünüyorum bana en kolay gelen kısmıydı,8 çizerken ise olabildiğince çizgilere yakın dönmeye çalış ve bakışın sürekli gidiş yönünde olsun.Düz levhanın üzerine ise fazla hızlanmadan gel levhayı yakaladıktan sonra bakışını gitmek istediğin yere ayarla ve motora gaz ver.Manevra kısmıda sorun olmayacağını düşünüyorum.Trafiğe çıktığında ise ışıklara çok dikkat et ışıklara yaklaştığında kesinlikle yavaşla.Eğer bayır yukarı bir ışığa yakalanırsan kalkarken biraz daha gaz vermeye çalış.Son olarak sinyalleri kesinlikle es geçme özellikle tali yoldan ana yola girerken sinyal vermemek kalma riskini çok yükseltiyor.(Trafikte bildiğim kadarıyla kırmızı ışıkta geçmek birden fazla sinyal vermemek ve motoru stop etmek direk kalma nedeni bunlara dikkat et).Benim nacizane düşüncelerim bunlar tabiki burdaki arkadaşlara nazaran kat kat daha düşük tecrübe ve bilgiye sahibim sadece benim kendimce oluşturup dikkat ettiğim şeyler bunlardı ve ilk seferimde sorunsuzca geçtim.Yanlış düşündüğüm yada eksik olan şeyler olabilir eğer varsa arkadaşlar düzeltebilirse senin için daha iyi olur.Umarım yararlı olur sorunsuzca geçersin.
    Sağolun hocam trafikte kaçıncı vitesle gittiniz acaba

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    yaziliya calismana gerek yok son 3 sene cikmis sorulara bak gecicek puani alirsin

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    Bende yeni yasadan dolayı a1 ehliyete kaldım aralıkta erken kayıt yaptırdım ama sisteme yeni motorlar işlenmediğinden diğer sınava ertelediler. Siz a1 ehliyet için mi a2için mi giriyosunuz? (bursa da yaşıyorum bikaç kursa gittim onlarda aynı şeyi söyledi)

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı semih1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yeni yasadan dolayı a1 ehliyete kaldım aralıkta erken kayıt yaptırdım ama sisteme yeni motorlar işlenmediğinden diğer sınava ertelediler. Siz a1 ehliyet için mi a2için mi giriyosunuz? (bursa da yaşıyorum bikaç kursa gittim onlarda aynı şeyi söyledi)
    a1 için gidiyorum

Genellikle 3. viteste kullandım kullandığım motora 2. vites çok yavaş kalıyordu 50 hız sınırı olduğu için 40 ı geçmemeye dikkat ettim.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)

bu arada kendi yaptığım acemi bir video yardımı mutlaka dokunur

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    Alıntı atheras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a1 için gidiyorum
    Hangi şehirdesiniz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)