Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kış aylarında motokuryelik

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Bugun bi arkadasimla sohbet ediyoduk servis elemani olarak malum fastfood sirketinde calisiyor bikac kaza atlatti son zamanlarda ve aklimda bi ütopya oluştu.

-alo bir tane big extra super large boy hamburger alabilirmiyim
    - malesef hava koşullarindan dolayı servis hizmeti veremiyoruz.

Deseler ne guzel olur be. Bi yemek goturmek icin dandik bir motorla dandik ekipmanla belli bir sürede gidip gelmen gereken karli buzlu insanlarin seni trafikte fazlalik olarak gördüğü bir ölüm oyunundasin resmen. Ütopya işte butun motokurye arkadaslara sabir ve kazasiz belasiz sürüsler diliyorum tekeriniz düz bassın.
    biosferist, sdirer ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    arkadaşım da işletmeci yağmur yağınca arabayla servis yaptırıyor
    biosferist bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç öyle şey olur mu şirket ticari kâr peşinde napsın kuryenin canını !

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Şirket kar peşindedir olay başına gelmeden duramaz , rakipleri de durmuyorsa hele.
    Burada iş ,kuryeye , halka ve devlete düşüyor.
    Öncelikle insan kendini düşünecek , kendini düşünmeyeni biz düşünemeyiz , bana yokluk-işsizlik demeyin 1700'lü yıllarda kömür madenlerinde bile direniş , grev oluyordu.
    Domino's özelinde konuya bakalım :
    "The company continues to offer the 30 minute guarantee for orders placed in its stores situated in Colombia, India, Vietnam, Mexico and Turkey."
    "Firma 30 dakika garantisini Kolombiya, Hindistan ,Vietnam ,Meksika ve Türkiye'de bulunan işyerlerinde vermeye devam etmektedir."

Amerika'da ciddi tazminatlar nedeni ile bırakmışlar , diğer insanına değer veren ülkelerde de başlarına gelecekleri biliyorlar , bu 5 ülkede vatandaşına değer vermeyen ülkeler bizim "büyük" türkiye'mizde olaya dahil.
    Bana göre bu firma pizzacı değil , pizzalarını sevmem , adamlarda diyor zaten biz "pizza delivery expert"'iz yani pizza dağıtım ustası.
    Ben şahsen garanti vb umrumda değil , geç geldi diye niye muhatap olayım , bir de bu risk ve durum var bu garanti varken her hava koşulunda sadece karlı havalarda değil sipariş vermem.Sen adamı durdurmazsan adamda durmaz.

Yani demem o ki bu ve bunun gibi firmalara , çalışanlarından , vatandaştan ve devletten bir baskı , dolayısı ile düzenleme olması lazım.Yoksa bizde bu insanlarda çok var kafasına devam.
    iptaluyelik02 ve cemmoto41 bunu beğendiler.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Dün yolların buzlu olması ve virajın eğimli olması sebebiyle düştüm sağolsunlar bir araba durdu birde apartmandan biri seslendi "birşeyin varmı" diye.Duyarlı insanlarımıza teşekkür ediyorum.Motosiklet sürmeyi sevmesem kış şartlarında yapılacak iş değil

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Bende özel bir firmanın muhasebe departmanında çalışıyorum. Kuryede çalışan abilerimiz kardeşlerimiz var. Bu biraz da işletmede bitiyor sonuçta herkes mesleğini sürdürebilmeli. ,
    Ama tabi bunun için ise iş yeri gerek motosiklet bakımı lastik vs, çalışanların kışlık giysileri korumalarına dikkat etmeli. İşletmemiz o yüzden içi rahat ve kuryede çalışanlarına güzel olanaklar sağlıyor. İşleri çok zor allah kimseye kaza bela nasip etmesin bu havalarda. Darısı tüm işletmelerin başına
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Az önce ful ekipmanla yarım saat kadar motor kullandım şuan eve geldim ve ellerimi hissetmiyorum. Allah kuryelik yapan bu havalarda motor kullanmak zorunda kalan herkese yardım etsin çok zor iş

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dedigin gibi utopya .

Isin her zaman isletme kismini goruyoruz.

Ama hava soguk oldugu icin gec goturulen siparis uzerine ;

- Banane kardesim isterseniz taksiye binip getirin

diyen karaktersizler oldugu surece bu is boyle devam eder.

Goturup o pizzayi kutusuyla beraber sokacaksin (agzina) belki bir seylerin farkina varir.

Motosikleti
    Ybr 125 yamaha
    Allah hepsinin yar ve yardimcisi olsun bu soğukta yapilacak is degil hayat imkanlari iste Allah kaza bela vermesin arkadaslara.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)